Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 16, 2024, 12:03:26 πμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πολύ εκνευρισμένη...  (Αναγνώστηκε 48060 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 09, 2013, 10:22:11 μμ »

 Θυμός

Σήμερα ο γυμναστής της κόρης μου στο σχολείο της πέταξε την μπάλα του μπάσκετ στο κεφάλι την ώρα που δε κοιτούσε και δάγκωσε την γλώσσα της και της είπε για να ξυπνήσεις!!!!!! Εγώ αύριο το πρωί που θα κατέβω στο σχολείο για να το "συζητήσω" μαζί του τι θα πρέπει να κάνω για να τον "ξυπνήσω"!!!!!!!!!!!!! Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 09, 2013, 10:25:47 μμ »

Τιποτα δεν θα κανεις!!Θα πας να του μιλησεις ηρεμα και θα του πεις οτι την επομενη φορα που το παιδι την ωρα της γυμναστικης θα κανει την παραμικρη γρατσουνια θα λογοδοτησει στον εισαγγελεα!!Μετα απο αυτο η κορη σου θα αποκτησει προσωπικο γυμναστη αφου θα την προσεχει σαν τα ματια του!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 09, 2013, 10:30:57 μμ »

Θα συμφωνήσω με τον Γιάννη.
Αλλά πιστεύω ότι θα πρέπει, επιπλέον, να το συζητήσετε και στον σύλλογο γονέων και με τον Διευθυντή. Δεν είναι συμπεριφορά αυτή και μπορεί να το κάνει και σε άλλα παιδιά. Και αν το τύχει και το κάνει σε παιδί που πάσχει από συγκεκριμένη πάθηση (τυχαίνει να έχω προσωπική γνώση), μπορεί να προκαλέσει μόνιμη και μη αναστρέψιμη βλάβη.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 09, 2013, 10:35:12 μμ »

Εγω όταν με χτύπαγε ο δάσκαλος για κάποιο λόγο, δίκαια ή άδικα δεν το έλεγα στον πατέρα μου γιατι θα με έδερνε και αυτός. ... Άλλες εποχές ...
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 09, 2013, 10:36:26 μμ »

Μα φυσικά θα πάω ήρεμα!!!να ακούσω τι έχει να μου πει η διευθύντρια έχει ήδη ενημερωθεί και με διαβεβαίωσε οτι θα το δρομολογήσει αύριο!!!!αυτό όμως δε πάει να να πει οτι δε θα δώσει και σε μένα τις εξηγήσεις του!!!!! γιατί  δε μου είπε τιποτα η μικρή απλά την ώρα που τρώγαμε μου λέει μαμά δε μπορώ να φάω και την ρωτώ γιατί και μου λέει δάγκωσα την γλώσσα μου και εκεί το ξετυλιξα και μου ειπε να μην πω τιποτα γιατί μετά ίσως λέει την βρίζει και την βάλει στο μάτι κτλ κτλ και λέω ας τολμήσει!!!!!
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 09, 2013, 10:36:57 μμ »

Εγω όταν με χτύπαγε ο δάσκαλος για κάποιο λόγο, δίκαια ή άδικα δεν το έλεγα στον πατέρα μου γιατι θα με έδερνε και αυτός. ... Άλλες εποχές ...

+10000
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 09, 2013, 10:38:00 μμ »

πολλες φορες εχουμε κανει ολοι καποιο κακογουστο αστειο που ειχε ασχημη εξελιξη δυστυχως....ισως καπως ετσι να ετυχε και του γυμναστη,
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 09, 2013, 10:38:45 μμ »

Εγω όταν με χτύπαγε ο δάσκαλος για κάποιο λόγο, δίκαια ή άδικα δεν το έλεγα στον πατέρα μου γιατι θα με έδερνε και αυτός. ... Άλλες εποχές ...

Ναι άλλες εποχές δε το συζητώ, εγω πάλι δε επιτρέπω σε κανένα να απλώνει το χέρι του στο παιδι μου ΟΠΟΙΟΣ  και να ειναι αυτος!!!!!

Εγω δε λεω...μπορεί να είναι ανυπάκουη άτακτη γλωσσού (απο τα οποία δε έκανε τιποτα από όλα αυτά απλά τα λέω) οτιδήποτε να την πάει στην διευθύντρια να την αποβάλει αλλά μην απλώνεις το ξερό σου γιατι θα στο κόψω απο την ρίζα!!!!!δε χτυπάς ενα παιδί με την μπάλα!!!!!
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 09, 2013, 10:42:08 μμ »

πολλες φορες εχουμε κανει ολοι καποιο κακογουστο αστειο που ειχε ασχημη εξελιξη δυστυχως....ισως καπως ετσι να ετυχε και του γυμναστη,

Αυτο ηταν και το πρώτο που την ρώτησα της λεω εγινε καταλάθος καρδια μου και γιατι βρε μαμα δε μου ειπε ενα συγνωμη παρα μου ειπε να ξυπνήσεις????εγω κοιτουσα τα παιδια που ετοιμάζοταν να μπουν στην ομαδα η κατι τετοιο τελος πάντων μα και αδικο να είχε η μικρη εκεινη την ωρα για το οτιδηποτε επρεπε να της στείλει την μπαλα του μπασκετ στο κεφαλι της?Απορία???και εαν εμενα το παιδι μου δαγκωνε περισσοτερο την γλωσσα του και αν επεφτε απο το βαρος της μπαλας και χτυπουσε χειροτερα η δε ξερω και εγω τι, τι θα επρεπε να γινει μετα?Απορία
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
ΡΑVMK3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 649


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 09, 2013, 10:42:25 μμ »


Eγώ θα ξήλωνα......μια μπάλα πεζοδρομίου.....και θα του λέγα......
στην πετάω....πάρε κεφαλιά.
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 09, 2013, 10:43:42 μμ »

Συγνώμη παιδια αλλα ειναι απο τις λιγες φορες που ειμαι πολύ χαλια και με τα νευρα κρόσσια μεχρι να ξημερώσει ο θεος την μέρα να παω να τον δω!!!!
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 09, 2013, 10:44:25 μμ »

Συγνώμη παιδια αλλα ειναι απο τις λιγες φορες που ειμαι πολύ χαλια και με τα νευρα κρόσσια μεχρι να ξημερώσει ο θεος την μέρα να παω να τον δω!!!!
Ολο το στεκι θα ειναι εκει Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 09, 2013, 10:50:33 μμ »

Συγνώμη παιδια αλλα ειναι απο τις λιγες φορες που ειμαι πολύ χαλια και με τα νευρα κρόσσια μεχρι να ξημερώσει ο θεος την μέρα να παω να τον δω!!!!
Ολο το στεκι θα ειναι εκει Άνεση Άνεση

Λοιπόν δε ξέρεις οτι αυτο που είπες με έκανε και χαμογέλασα Χαμόγελο!!!!!σε ευχαριστώ!!!είμαι σίγουρη οτι εαν ηταν εφικτό οτι τα περισσότερα παιδιά θα ήταν!!! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 09, 2013, 10:52:04 μμ »

ηρέμησε και ρίξε την προσοχή σου περισσότερο στο πως θα χειριστείς την κόρη, παρά την χοντράδα του γυμναστή. Κλείσιμο ματιού  (είναι λίγο επικίνδυνες οι καταστάσεις, δεν μαρτυράω, γιατί μετά θα και πως και κλπ....περίεργοι καιροί, και πρέπει να έχουμε τα μάτια μας δεκατέσσερα με τα παιδιά μας...).
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 09, 2013, 10:53:36 μμ »

Εγω λέω να πάμε να του πετάξουμε στο κεφάλι κανένα πεντόλιρο η ακόμα καλύτερα αυτό το ασημένιο liberty των 8 ουγγιών!!!

Πάντως πέρα από την πλάκα...δεν ξέρω πόσο χρονών είναι η κορούλα σου αλλά θα το άφηνα να δω πως πάει και αν γενικά ο γυμναστής το τραβάει τότε να πας να του τρίξεις τα δόντια...αν έτυχε μια φορά δεν νομίζω να είναι κάτι εσκεμμένο!

Τα παιδιά πολλές φορές δεν λένε τα πράγματα όπως έχουν , το λέω γιατί θυμάμαι τον εαυτό μου που συνέχεια τσακωνόμουν και μίλαγα και ότιδηποτε και πάντα νευρίαζα με τους καθηγητές!  Γλώσσα
Καταγράφηκε

Σελίδες: [1] 2 3 ... 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences