Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 12:45:11 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δημοπρασίες Ελληνικών ευρώ από το ΕΒΑΥ  (Αναγνώστηκε 3307 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5195

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 13, 2012, 01:36:17 μμ »

Πάρτε μια γεύση απο τιμές:
http://www.ebay.co.uk/itm/170958135641?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

http://www.ebay.co.uk/itm/170958134289?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Επίσης να δούμε που θα φτάσει αυτό:
http://www.ebay.co.uk/itm/110986897341?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 08, 2013, 02:58:02 μμ »

Καλά έκλεισε το 100ευρω. Κάτω από την επίσημη τιμή πώλησης.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5195

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 08, 2013, 03:13:26 μμ »

Όλα κλείσανε κάτω από την τιμή τους. Το κόλπο το ξέρουν καλά οι Γερμανοί!!! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
 Τώρα όμως το μάθαμε και εμείς το "κόλπο"!!!! Θα σου πώ τη έχει να γίνει από τίς νέες εκδόσεις.......!!!!
Θα φάνε ''ΤΑΠΑ" μεγάληηηηηη!!!!!! Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 08, 2013, 03:32:25 μμ »

Στο 100ευρώ ο πωλητής αν και μένει στη Γερμανία για Ελληνας μοιάζει....
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 12, 2013, 06:01:33 μμ »

καλησπέρα!! μπορεί να μου εξηγήσει κανείς ποιο είναι το κόλπο; χειραγώγηση;τί τάπα στις νέες εκδόσεις θα φάνε;ποιοι; καλοπροαίρετα ρωτάω για να μάθω αν υπάρχει παγίδα για τους νέους στο άθλημα συλλέκτες..
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5195

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 14, 2013, 03:06:03 μμ »

Φίλε donsoc1 εννοώ ότι οι Γερμανοί αγοράζουν χωρίς το ΦΠΑ.
Αν λοιπόν μπορείς και εσύ να αγοράσεις με τιμολόγιο από την Τράπεζα και ύστερα να εκποιήσεις το ΦΠΑ
θα έχεις κάνει μία αγορά φτηνότερη από τους άλλους. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Δυστυχός αυτό δέν μπορούνε να το κάνουν όλοι. Θα πρέπει να έχεις κάποια επιχείρηση στο ονομά σου.
Η έστω σε κάποιο κοντινό σου πρόσωπο.Και φυσικά να δικαιολογήσεις την αγορά!!!
Παγίδα δέν υπάρχει.
Μιλούσα συγκεκριμένα στο Θανάση,διότι έχουμε κάνει πολλές κουβέντες μεταξύ μας,πώς γίνετε και πουλούν
οι ξένοι σε χαμηλότερες τιμές από την Τράπεζα Ελλάδος;;;; Απορία Απορία
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 14, 2013, 10:39:20 μμ »

mε τα μεταφορικα στα ιδια βγαινουν.οπως κανα 2 ασημενια που κοιταξα εγω στις αρχες ισως και παραπανω τοτε λογω μεταφορικων.με ενα γερμανο που και καλα δεν εστελνε ελλαδα, ηθελε 20 ευρο για μεταφορικα.το κανουν πολλοι ετσι για να γλιτωνουν τη προμηθει του εβαυ.πηρα κατι προσφατα.........20 ευρο.εκανε 1,5 και ειχε μεταφορικα 25  Μεγάλο χαμόγελο του λεω του πωλητη ρε φιλε ελλαδα ειμαστε να ρθω να το παρω απο κει το πολυ πολυ.μου λεει δε βγαινω παρακατω  Σαρκασμός.
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5195

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 15, 2013, 06:22:59 μμ »

Γρηγόρη έτσι είναι 'οπως τα λές. Μου έχει συμβεί και σε μένα και μετά από πολλά πμ μεταξύ μας.......
τελικά δέν το πήρα, διότι μου ζήταγε 25 ευρώ μεταφορικά ΑΚΑΤΕΒΑΤΑ!!!! Και έμβασμα σε Τράπεζα!!! Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Πάντος....υπάρχουν ευκαιρίες από Γερμανούς και Αυστριακούς κλπ,για το λόγο που προανέφερα. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Καταγράφηκε
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 15, 2013, 09:06:01 μμ »

Το έπιασα!!μου φαίνεται κάπως άδικο για τους Έλληνες πωλητές αλλά και τί είναι δίκαιο σε αυτή τη ζωή;...καλό είναι για μικρές διαφορές και το ίδιο πάντα αντικείμενο να προτιμάμε τους Έλληνες.
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 15, 2013, 11:03:13 μμ »

Γρηγόρη έτσι είναι 'οπως τα λές. Μου έχει συμβεί και σε μένα και μετά από πολλά πμ μεταξύ μας.......
τελικά δέν το πήρα, διότι μου ζήταγε 25 ευρώ μεταφορικά ΑΚΑΤΕΒΑΤΑ!!!! Και έμβασμα σε Τράπεζα!!! Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Πάντος....υπάρχουν ευκαιρίες από Γερμανούς και Αυστριακούς κλπ,για το λόγο που προανέφερα. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού



μιχαλη αυτο πρεπει να το ηθελα στην αρχη και εγω........αλλα μου ζηταγε καταθεση ο φριτσης και λογω θεματων τωρα τελευταια το αφησα με τις καταθεσεις/μεταφορες.παντως γενικα και εγω προτιμω ξενους πωλητες παρα ελληνες (δυστυχως καποιοι ζητουν οτι τους λειπει πετανε και ενα σπανιο διπλα και οτι κατσει)
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences