Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 12:06:57 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΛΙΡΕΣ....ΕΠΑΡΧΙΑΣ  (Αναγνώστηκε 3054 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« στις: Ιανουάριος 14, 2012, 02:13:50 μμ »

ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΑΓΡΙΝΙΟ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.ΣΗΜΕΡΑ  ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΤΣΑΡΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΥΣΟΜΑΓΑΖΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ 5 ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!. ΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΙΑ ΛΙΡΑ ΤΟΥ 2011 ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΠΕΡΥΣΙ.ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΟΤΙ Η ΛΙΡΑ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΤΡΕΙΣ ΗΤΑΝ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΗ ΣΕ ΜΠΛΙΣΤΕΡ ΑΠΟ ROYAL MINT ΝΟΜΙΖΩ.ΑΦΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΤΖΑΔΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΧΑ ΤΑ ΕΞΗΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

ΑΠΟ ΤΑ 5 ΧΡΥΣΟΜΑΓΑΖΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΕΠΤΟΜΕΡΗ ΕΛΕΓΧΟ ΣΤΑ 3 Η ΛΙΡΑ ΗΤΑΝ ΑΛΗΘΙΝΗ ΚΑΙ ΑΡΤΙΑ.ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ 250 Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ.ΟΥΤΕ ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.
ΣΤΟ ΕΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΛΠΙΚΗ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΙΟΛΑΣ Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ 50 ΕΥΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΟΥΛΗΣΩ ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΤΟΦΩΡΟ.
 ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΕ 14 ΚΑΡΑΤΙΩΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕ ΠΡΟΣ 15 ΕΥΡΩ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ ΔΗΛ 15Χ8=120 ΕΥΡΩ!!
ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΩ ΟΤΙ ΕΝΑ ΧΡΥΣΟΜΑΓΑΖΟ ΕΓΡΑΦΕ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ.ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΟΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΣΕ ΓΝΩΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΚΙΝΗΤΩΝ ΩΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΚΙΝΗΤΩΝ.ΕΚΑΝΕ ΕΛΕΓΧΟ ΣΤΗΝ ΛΙΡΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΕΦΤΙΑΧΝΕ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΣΕ ΠΕΛΑΤΗ Σαρκασμός

ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 14, 2012, 02:35:43 μμ »

ειναι το ελληνικο συνηθισμενο φαινομενο.οτι ειναι στην μοδα!!!ανοιγουν μετα σαν μανιταρια,με τελος ασχημο, για ολους.οπως με το χρηματιστηριο!!!που και ο τελευταιος ελληνας ,οικονομικα σχεδον απορος,ανοιγε χρηματηστιριακη εταιρεια,και οι συνηθισμενοι μεγαλοι!!! κονομησαν,και αλλοι πηγαν φυλακη για χρεη,η βρεθηκαν στον δρομο,κυριολεκτικα.τα βιντεο κλαμπ?μολις ανοιγε σε μια περιοχη ενα!!!σε ενα δυο μηνες ειχαν γινει δεκα,με αποτελεσμα να επικρατησει,ο πιο σοβαρος,και οργανωμενος,μεχρι φυσικα να βγει το ιντερνετ,κλπ.ειναι κριμα,χωρις αδειες,χωρις καθολου εμπειρια,να ξοδευουν τις περιουσιες τους,η το χειροτερο,να χρωστανε,για να πιασουν? την καλη!!!που λεμε,αλλα μοδα ειναι θα περασει.οτι χρυσαφικο υπαρχει,θα πεσει σε μερικους μεγαλους,και στο τελος,θα γινουμε ολοι συλλεκτες ευρω κυκλοφοριας.εχω παρατηρησει ακομη,πολυ!! διαφημηση πεφτει και στο νομισμα.βρετανικα πεντολιρα, χρυσα ασημενια!!!ελληνικα επισμαλτωμενα,αρχαια αντιγραφα μεταλλικα?επαργυρωμενα,κλπ.νομιζουν ολοι οτι μαλλον καποτε,θα αποκτησουν αξια?η το κανουν,απο φιλοκαλια?μαλλον το πρωτο.παντως τα περιπτερα χρυσου,ειναι τελειως απαραδεκτα,αν και ο κοσμακης,στην αναγκη!!!που ξερει,για τιμες,κλπ.οταν πουλα βερες,χρυσα δοντια,δακτυλιδια οικογενειακα,και γενικα οτι πουλιεται,για να ξεχρεωσει,η γενικα,να περαση τον μηνα του?κριμα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 14, 2012, 02:47:07 μμ »

Κι εγώ λυπάμαι γι' αυτή την κατάντια. Αλίμονο σε αυτούς που έχουν ανάγκη και θα πέσουν στα νύχια τους!Έχω φύγει από το Αγρίνιο εδώ και 20 χρόνια και μένω τώρα σε άλλη επαρχιακή πόλη. Εδώ τουλάχιστον, η τιμή αγοράς της λίρας, και μιλάω για πολύ μέτριας κατάστασης με φθορές και απώλειες σε βάρος, είναι πάνω από 300 Ευρώ.
Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences