Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 19, 2024, 07:13:40 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: victoria secret 1878 by gio  (Αναγνώστηκε 8428 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 08:33:43 μμ »

Υπάρχουν πολλά σφάλματα, που δεν αναφέρονται σε κανένα βιβλίο, κατάλογο.
Με την απλή λογική... Δεν υπάρχουν.
Άραγε, αφού τα έχουμε στα χέρια μας... υπάρχουν ;;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 26, 2013, 09:03:13 μμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 08:37:57 μμ »

Καλε Κωστα οτι υπαρχει υπαρχει!!Υπεραξια δεν εχει!!Αν βγαλω κομματια με σφαλματα που εχω Βικτωριας θα το ξημερωσουμε!!Τωρα αν καποιος εμπορος προσφερε 450ευρω για αυτο το κομματι οπως λεει ο Γιωργος ας μου πει τα στοιχεια του να σπρωξω και εγω μερικα!! Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 08:41:45 μμ »

  Το οτι δεν ειναι καταγεγραμμενο σε βιβλιο δεν λεει απο μονο του κατι.Ομως οντας μη καταγεγραμμενο δεν υπαρχει καταγεγραμμενη τιμη που μπορει να χρησιμοποιηθει σαν μπουσουλας οταν προκειται για πωληση. Συνηθως μη καταγεγραμμενα λαθη δεν μπορουν να αποκομμισουν υψηλες τιμες πωλησης γιατι ο περισσοτερος συλλεκτικος κοσμος προτιμα καταγεγραμμενα.
  Περα ομως απο καταλογους και τιμες που λεει ο καθενας για ενα νομισμα , η τιμη του ειναι εκει που γινεται πραξη. Ποσα ειναι διατεθειμενος να δωσει ενας  επιδοξος αγοραστης. Ας κανουμε ενα μικρο γκαλοπ.Ποσοι ειναι εδω μεσα αυτοι που μαζευουν σφαλματα στις λιρες και που ειναι διατεθειμενοι να δωσουν παραπανω αξια απο μια κονονικη;
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 08:42:33 μμ »

Εδώ είναι φωτογραφία απο την κανονική το σφάλμα είναι στο D
Καταγράφηκε
THEOMAN
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 881



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 08:43:34 μμ »

Έμπορος και να δώσει τα διπλάσια μου φαίνεται χλομό. Να την πάρει στη μισή τιμή με το ελάττωμα ( έχει ελάττωμα και θα πουληθεί δύσκολα…) μου φαίνετε ποιο πιθανό.
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 08:44:01 μμ »

Καλε Κωστα οτι υπαρχει υπαρχει!!Υπεραξια δεν εχει!!Αν βγαλω κομματια με σφαλματα που εχω Βικτωριας θα το ξημερωσουμε!!Τωρα αν καποιος εμπορος προσφερε 450ευρω για αυτο το κομματι οπως λεει ο Γιωργος ας μου πει τα στοιχεια του να σπρωξω και εγω μερικα!! Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα

Τώρα συμφωνούμε, εν μέρει... αλλά... (όπως πάντα, υπάρχει το αλλά) την υπεραξία, θα την αποδώσει η αγορά, όπως αναφέρει και ο Ανάργυρος πιο πάνω.
Μπορεί εμείς να μην πολυ-ενδιαφερόμαστε για τέτοιου είδους σφάλματα, αλλά ας μην ξεχνάμε πόσοι συλλέκτες υπάρχουν ανά τον κόσμο. Ειδικά από Αγγλία, υπάρχουν πολλοί συλλέκτες που ψάχνουν τέτοια νομίσματα. Είναι κάτι αντίστοιχο με τα σφάλματα στα Ελληνικά νομίσματα. Κάποιοι Έλληνες συλλέκτες τα αναζητούν, και πληρώνουν αδρά.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 26, 2013, 08:55:33 μμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 08:47:49 μμ »

Εμενα Αναργυρε και Κωστα μου αρεσουν τα περιεργα σφαλματα και τα κυνηγαω!Με ικανοποιουν προσωπικα να τα βλεπω!!Για αυτο το κομματι ομως δεν θα εδινα κατι παραπανω γιατι δεν θεωρω το σφαλμα αξιοσημειωτο!!Μια Βικτωρια που ειχε αντι για WW πατημενο το NN ειχα δωσει ενα 40 αρι παραπανω γιατι μου ερεσε προσωπικα και οχι γιατι το αναφερει καπου!!

Δεν απαξιω τα σφαλματα ουτε κανω πως δεν υπαρχουν!!Υπαρχουν και υπαρχει στο νομισμα του Γιωργου!!Απλα στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν θα εδινα κατι παραπανω ουτε πιστευω οτι το αξιζει!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
gio196
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 272



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 08:50:56 μμ »

Να μη σου φαίνεται καθόλου χλωμο φίλε theoman στα 47 μου χρόνια παραμύθια (εκτός από το γιο μου ) και ψέματα δεν λέω γιατί υπάρχει αυτή η αμφισβήτηση κάθε φορά σε κάτι που λέμε ;
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 08:55:17 μμ »

Παιδια εγω δεν μαζευω χρυσα νομισματα..ειναι εκτος δυνατοτητων μου..αλλα
Σιγουρα θα πληρωνα υπεραξια για  να παρω ενα .."χτυπητο" σφαλμα..γιατι.. πολλα γιατι ..αλλα θα κουρασω ..
Θα πω πολυ γενικα για να μην "πλατυασω" οτι το κοστος ειναι πολυ μικροτερο της πιθανης αποδοσης
Και οι περισσοτεροι θα δινανε ....νομιζω,,
Το σωστο μαλον (λεω μαλον) ερωτημα θα ηταν ...
"Ποσο παραπανω εισαι διατεθειμενος να δωσεις καποιος"..εκει ειναι το θεμα ....ποσο...οχι αν
Ξαναπω στα Ελληνικα ..να μην σας κανω ανω κατω ..αλλα ειπα να ακουσετε και την γνωμη καποιου που λιρες...δεν.. Χαμόγελο
Καταγράφηκε
THEOMAN
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 881



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 08:59:04 μμ »

Να μη σου φαίνεται καθόλου χλωμο φίλε theoman στα 47 μου χρόνια παραμύθια (εκτός από το γιο μου ) και ψέματα δεν λέω γιατί υπάρχει αυτή η αμφισβήτηση κάθε φορά σε κάτι που λέμε ;


Φίλε χρόνια πολλά. Παίρνεις εύκολα ανάποδες στροφές και αυτό δεν είναι καλό. Άκου και ένα μεγαλύτερο. Εάν ο έμπορος δώσει τα διπλάσια τότε έχει άνθρωπο να το πουλήσει στα πενταπλάσια. Εσύ πιστεύεις ότι αυτή η λίρα μπορεί να πουληθεί 1000 €. Εσύ θα την αγόραζες 1000 € ?
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 09:00:12 μμ »

Λεφτά δεν υπάρχουν...αν υπήρχαν θα μιλάγαμε διαφορετικά τώρα...
Καταγράφηκε
gio196
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 272



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 09:08:54 μμ »

Χρόνια πολλά theoman tis αναποδες που τις είδες και εσύ; Γιατί με παραξηγηται σήμερα ; δεν ξέρω αν πρέπει να το πουλήσει 500 η 1000 η ποσά αξίζει ο τύπος για να τα δίνει (to ειχε 5 μέρες στα χέρια του ) και για να δείνει αυτά τα λεφτά εχει το λόγο του  η αξίζει η μπορεί και να μην αξίζει αλλά να εχει κάποιον να τη δώσει κατα την ταπεινή μου γνώμη μια και το νόμισμα δεν είναι δικό μου και δεν το λέω για αυτό εχει υπεραξία
Καταγράφηκε
THEOMAN
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 881



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 09:10:23 μμ »

Λεφτά δεν υπάρχουν...αν υπήρχαν θα μιλάγαμε διαφορετικά τώρα...

Αντώνη κάπου παρά πάνω είπε ο μιλού εάν ψάξει τα κομμάτια του θα βρει πολλές. Αυτό είναι αλήθεια. Έχω και εγώ αυτήν με την τελεία και την πουλώ  500 € την θέλει κάποιος? Εγώ προσωπικά σε μη πιστοποιημένο νόμισμα ας είναι το μοναδικό δεν πληρώνω  πάνω από 20 % από την τιμή της απλής λίρας
Καταγράφηκε
THEOMAN
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 881



Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 09:13:06 μμ »

Χρόνια πολλά theoman tis αναποδες που τις είδες και εσύ; Γιατί με παραξηγηται σήμερα ; δεν ξέρω αν πρέπει να το πουλήσει 500 η 1000 η ποσά αξίζει ο τύπος για να τα δίνει (to ειχε 5 μέρες στα χέρια του ) και για να δείνει αυτά τα λεφτά εχει το λόγο του  η αξίζει η μπορεί και να μην αξίζει αλλά να εχει κάποιον να τη δώσει κατα την ταπεινή μου γνώμη μια και το νόμισμα δεν είναι δικό μου και δεν το λέω για αυτό εχει υπεραξία

ok φιλε χρόνια πολλά ξανά και του χρόνου.
Καταγράφηκε
gio196
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 272



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 10:46:55 μμ »

Χρόνια πολλά σε όλους ας βάλουμε μια . Εδώ αν αποφασίσει η φίλη να τη πουλήσει θα σας πω πόσο την εδωσε
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences