Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 16, 2024, 02:25:37 μμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Σηκω Ελληνα !!!  (Αναγνώστηκε 10434 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 09, 2014, 08:47:08 πμ »

Δεν θα πω αλλα , τα λεει το παλικαρι απο την Σητεια που ακουει στο ονομα
Λιγοψυχακης!!
Τουλαχιστον αυτος καθε αλλο απο λιγοψυχος ειναι!!
Εκανε κατι τραγουδωντας!!



Εμεις  οι υπολοιποι να δω τι θα κανουμε  Ντροπή
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 09, 2014, 11:00:05 πμ »

Σςςςςςςςςςςςςςς ησυχια ειπαμε οι Ελληνες κοιμουνται............εμεις οι υπολοιποι Γιωργη θα συνεχισουμε να ειμαστε της μισης καρπαζιας ανθρωπακια
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 09, 2014, 12:02:54 μμ »

Τι είναι αυτό που πρέπει να κάνουν οι ´Ελληνες και δεν το κάνουν και με πιο τρόπο θα το επιτύχουν;

Πως βλέπετε την ιδέα να μπουκάρουν οι Έλληνες στην βουλή, να τους αλείψουν όλους πίσσα και πούπουλα, να τους βγάλουν στον δρόμο, να τους περιλάβουν στα ζαρζαβατικά, και μετά να αναλάβει ο στρατός;

Μπορεί να μην αρέσει σε πολλούς, αλλά είναι μια πρόταση.

Ποια είναι η δική σας πρόταση μετά το πατριωτικό άσμα και και πως θα υλοποιηθεί;
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
DIMIS707
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 215

Μηδέν άγαν


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 09, 2014, 12:25:13 μμ »

Δεν είμαστε Ελληνες! Είμαστε Γραικύλοι!
Συνειδητοποιείστε το, είναι το πρώτο βήμα.
Μετά μελέτη, μελέτη και πάλι μελέτη.
Κατόπιν κατήχηση και πράξη στην καθημερινότητα (αποτελεί χρέος μας).

Σκεφτείτε κατί άλλο. Η ανθρωπότητα τους τελευταίους αιώνες ποδηγετήται από διάφορους -ισμούς (κομ#####σμός, φασισμός, ναζισμός, καπιταλισμός, σοσιαλισμός, νεοφιλελευθερισμός, χριστιανισμός, μωαμεθανισμός, προτεσταντισμός, βουδισμός και άλλα πολλά) οι οποίοι τείνουν ή ήδη έχουν χάσει την γοητεία τους και την αίγλη τους φθάνοντας πολλάκοις ωα έχουν πλέον αρνητική έννοια.

Ο μοναδικός -ισμος που δεν έχει χάσει τίποτα και συνεχίζει να γοητεύει ανθρώπους, ακόμα και από όλους τους άλλους -ισμούς, είναι ο ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ ως  πανανθρώπινη πρόταση πολιτισμού.

Τί τρομερό όπλο θα ήταν στα χέρια Ελλήνων ο ελληνισμός?!! Αναζητούνται Έλληνες!!!
 
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 09, 2014, 12:34:00 μμ »

Ολα αυτά καλά και ωραία Δημήτρη.

Η απορία μου είναι η εξής: γιατί πρέπει να σηκωθούν τώρα οι Έλληνες και δεν το έπραξαν πριν χρόνια όταν η δημοκρατία εγινε ασυδοσία, ο νομοταγής πολίτης θεωρείτο ###### και η λαμογιά μαγκιά;
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 09, 2014, 12:47:54 μμ »


Πως βλέπετε την ιδέα να μπουκάρουν οι Έλληνες στην βουλή, να τους αλείψουν όλους πίσσα και πούπουλα, να τους βγάλουν στον δρόμο, να τους περιλάβουν στα ζαρζαβατικά, και μετά να αναλάβει ο στρατός;

Μπορεί να μην αρέσει σε πολλούς, αλλά είναι μια πρόταση.



Εμενα μου αρεσει!!
Με μια λεπτομερια διαφορετικη:
Στους τριακοσιους χαραμοφαηδες αλλα και
Σε οσους εχει πεσει πανω τους σκια-υποψια κλεψας και διαφθορας πανω τους απο το 1974 και εντευτεν να τους στριψουν τα κεφαλια γυρω απο τον λαιμο τους και να τα πεταξουν απο την κατω πλευρω του δρομου στο συνταγμα (στην πλατεια μεσα) !!
Μετα οσοι τρακοσιοι θελησουν να ξαναμπουν μεσα σε αυτο το @@@@@@  θα φεροντε σαν κυριοι για πολλα πολλα χρονακια!!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 09, 2014, 12:54:33 μμ »

Κι εμένα μου αρέσει. Διαφωνώ όμως στο μετά. Μετά δε χρειάζονται τριακόσιοι. 150 και πολλοί είναι.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 09, 2014, 12:57:49 μμ »

Πρόσεξα οτι το site λογοκρίνει την λέξη κομ#####σμός   Έκπληξη
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 09, 2014, 12:59:50 μμ »

κομ-#####-σμός  Γλώσσα
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 09, 2014, 01:02:03 μμ »

κομ-#####-σμός  Γλώσσα

Ακριβως αυτο που καταλαβες!!
Αλλη λεξη λογοκρινετε και δυστηχως υπαρχει μεσα στην λεξη οπου αναφερθηκες!!
Επρεπε να του δωσουν αλλη ονομασια  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 09, 2014, 01:26:08 μμ »

´Εχω ψηφίσει μόνο 1 φορά στη ζωή μου, το 1985. ΠΑΣΟΚ. Για να εδραιωθεί η αλλαγή! Παιδάκι αμούστακο ήμουν. Που να ξέρω τι θα ακολουθήσει....  Απο το 1989 μέχρι σήμερα ζώ και εργάζομαι εκτός Ελλάδος.

Δυστυχώς, θέλουμε δεν θέλουμε, οι 300 (όχι του Λεωνίδα) αντικατοπτρίζουν τον νεοέλληνα.  Προσωπικά δεν βλέπω κάτι να αλλάζει τουλάχιστον μέσα στα επόμενα 50 χρόνια. Κάποιοι μπορεί να με πουν απαισιόδοξο. Εγώ πιστεύω ότι είμαι ρεαλιστής.

Η Ελλαδα πρέπει να 'χτιστεί¨ απο την αρχή.  Δύσκολο εγχείρημα, αν αναλογιστεί κανείς την διάβρωση που υπάρχει στο πολιτικό-κοινωνικό σύστημα....
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 09, 2014, 01:34:28 μμ »

Ολα αυτά καλά και ωραία Δημήτρη.

Η απορία μου είναι η εξής: γιατί πρέπει να σηκωθούν τώρα οι Έλληνες και δεν το έπραξαν πριν χρόνια όταν η δημοκρατία εγινε ασυδοσία, ο νομοταγής πολίτης θεωρείτο ###### και η λαμογιά μαγκιά;
Ωραια απορια Φανη μου θεωρω οτι επρεπε να γινει πολλα χρονια πριν αλλα......αλλαξε το DNA μας φιλε μου.Βλεπαμε τα αισχη αλλα οποιος πηγαινε να μιλησει πεφτανε να τον φανε,να τον εξαφανισουν απο προσωπου γης....αυτοι που ηταν στον θρονο ετρωγαν και αυτοι  που επρεπε να κανουν αντιπολιτευση στην καλυτερη περιμεναν την σειρα τους να ξεκοκκαλισουν και στην χειροτερη δεν μπορουσαν γιατι τους ειχαν ραμματα για την γουνα  τους απο παλια και ετσι τα στοματα εμεναν κλειστα.Δεν θα επεκταθω σε λεπτομερειες αλλα ολοι γνωριζουμε τι εγινε απο την μεταπολιτευση και μετα.Ολοι ηταν στο κολπο και δεν ανοιγε ρουθουνι,ο λαος πηρε καλα μαθηματα και τα ιδια τα περασε στις κρατικες υπηρεσιες...ηθελες να κανεις νομιμα την δουλεια σου επρεπε να δωσεις τοσα ηθελες να κανεις λαμογια επρεπε να δωσεις παραπανω απο τοσα ,περαστε κοσμε απο ολα εχει ο μπαξες.Τα ιδια και στον ιδιωτικο τομεα.Καμμια ποινη κανενας ελεγχος πουθενα μια απεραντη νιρβανα σε ολο τον καμπο...επιαναν τον εφοριακο με σφραγιδες υπηρεσιακες και προσημειωμενα χαρτονομισματα στα χερια του νυχτα εκτος υπηρεσιακου καταστηματος κατοπιν καταγγελιας και η ποινη ηταν καποια χρονια μετα να γινει διευθυντης στην ιδια υπηρεσια....εεεε οι υπολοιποι που ηθελαν και αυτοι να γινουν καποια στιγμη διευθυντες επρεπε να ακολουθησουν τα ιδια μονοπατια.Προσπαθουσες εσυ προσωπικα να κανεις την δουλεια σου και επειδη χαλαγες την πιατσα σου κανανε την ζωη κολαση.Ηρθε κυριοι η ωρα της πληρωμης-παντα ερχεται-συμφωνω με τον κυριο DIMIS707 κατήχηση και πράξη στην καθημερινότητα (αποτελεί χρέος μας).Ολα πρεπει να γκρεμιστουν και να ξανακτισθουν απο την αρχη πανω στα προτυπα που βγαινουν απο τα πολλα προτερηματα της φυλης μας οπως πρεπει να γινει διδασκαλια στα σχολεια και για τα κουσουρια μας που και αυτα ειναι πολλα αλλα με την καταλληλη εκπαιδευση και αυτο μπορει να γινει οπλο στα χερια μας.Ξεκινημα απο ενα χαρακτηριστικο που ειναι ιδιον του Ελληνα και τεινει να εκλειψει το φιλοτιμο.....χαθηκε το φιλοτιμο ρε παιδια.Ελληνες υπαρχουν δεν χαθηκαν απλα περιμενουν καπου κρυμμενοι και ντροπιασμενοι γιατι ολοι τους ελεγαν μ...........ες.Ουτε στρατος ουτε βια ουτε πουπουλα γιατι τοτε θα γινουμε σαν τα μουτρα τους.Λυσεις υπαρχουν ματια και αυτια ανοιχτα μυαλο και ψυχη ελληνικη και ποτε στα ακρα
Καταγράφηκε
πλακιωτης
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 417


Μικρος ο κοσμος , αστεια η ζωη......


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 09, 2014, 03:07:15 μμ »

Δεν εχω καταλαβει ποια ειναι τα προτερηματα της φυλης μας και μη μου πειτε για τους αρχαιους Ελληνες,εχει λιωσει αυτη η καραμελα. Λεξεις κλειδια για την Ελληνικη ιστορια .....πραξικοπημα,εμφυλιος,κινημα,εξορια,αποστασια,προδοσια,πολιτικη δολοφονια,επανασταση,χουντα και πολλες αλλες αυτη ειναι τα τελευταια 200 χρονια η ιστορια μας. Βουτηγμενη στο αιμα και στον πονο,για ποια προτερηματα λοιπον μιλαμε Απορία?
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 09, 2014, 03:24:06 μμ »

Δεν εχω καταλαβει ποια ειναι τα προτερηματα της φυλης μας και μη μου πειτε για τους αρχαιους Ελληνες,εχει λιωσει αυτη η καραμελα. Λεξεις κλειδια για την Ελληνικη ιστορια .....πραξικοπημα,εμφυλιος,κινημα,εξορια,αποστασια,προδοσια,πολιτικη δολοφονια,επανασταση,χουντα και πολλες αλλες αυτη ειναι τα τελευταια 200 χρονια η ιστορια μας. Βουτηγμενη στο αιμα και στον πονο,για ποια προτερηματα λοιπον μιλαμε Απορία?

Αν κατσεις λιγο να διαβασεις Ευρωπαική ιστορια (όχι Ελληνικη) θα διαπιστωσεις καλέ μου φιλε οτι σε αυτά που εχουν συμβει σε αλλες χώρες στο περασμα των αιωνων οι δικες μας μαυρες σελιδες της ιστοριας είναι καραμελες μπροστα τους!!Οταν ο Οθωνας ίδρυε δικαστηρια και οι εγκληματίες ειχαν συνήγορους (!!) στην Ευρωπη καιγαν τις μαγισσες για να σωθουν!! Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 09, 2014, 03:26:53 μμ »

Το εχω ξαναπει πολλες φορες!!Αφηστε την ελληνικη ιστορια (οσοι διαβαζετε) και ασχοληθειτε εστω επιγραμματικα με την Ευρωπαικη!!Θα εκπλαγειτε σας το υποσχομαι!!Θα κατανοησετε πολλα πραγματα της Ελληνικης Ιστοριας διαβαζοντας την Ευρωπαικη!! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences