Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 10:30:18 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: μερικα ''δυσκολακια'' για εκτιμηση...  (Αναγνώστηκε 4779 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« στις: Ιούλιος 31, 2015, 05:40:54 μμ »

καλησπερα παιδια..θα ηθελα τα φωτα σας ως προς την κατασταση των παρακατω και την αξια τους..ευχαριστω πολυ! ξεκιναω με τα ευκολα...

20 δρχ 1930

Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 31, 2015, 05:45:02 μμ »

τα επομενα ειναι μια τριαδα χαλκινα..

10λεπτο 1878 (ανευ σημασιας)
και 2 χ 10 λεπτα 1879

αυτα του 1879 λενε τιποτα? (το ενα απο τα δυο,το αλλο χαλι)

Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 31, 2015, 05:48:46 μμ »

παμε σε κατι καλυτερο...

1/2 '55 (τρυπιο  Λύπη )

τι λεει απο τιμη??
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 31, 2015, 06:03:15 μμ »

Αν μου επιτρέπεται(λόγω νεότητας μέλους):
Τα χάλκινα,1€ το κομμάτι.
Το 1/2 τρύπιο(σε άλλο σημείο)μου ζήτησαν 50€,ίσως με παζάρι στα 40€.Φυσικά δεν το πήρα.
Αν οι τιμές είναι λάθος,συγχωρήστε με.
Θα είναι κέρδος για μένα να μάθω τις πραγματικές.
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 31, 2015, 06:08:12 μμ »

και το τελευταιο για τωρα, ενα διδραχμο 1868! αναμενω πληροφοριες για κατασταση και αξια..
ευχαριστω!! Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 31, 2015, 06:22:38 μμ »

για μένα το ποιό δύσκολο ακόμα και σε αυτή την κατάσταση είναι το δίφραγκο του '68.
περί τα 40 ευρώ.
μετά η μισή του '55 (έχει σε καλό σημείο τη τρύπα)και μετά
τα 10λεπτα του '79 έχουν μία μικρή υπεραξία λόγο σπανιότητας....περί τα 2-5 ευρώ.
ο Ποσειδώνας είναι καλός XF άνετα σε συλλογή.με μία μικρή επιφύλαξη για τον Ποσειδώνα.Λόγο φωτό μπορεί
και παραπάνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2015, 07:08:43 μμ από silahim » Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 31, 2015, 06:25:41 μμ »

40 ευρω ΜΟΝΟ για το διφραγκο?? Έκπληξη Έκπληξη ειδα να φευγουν χειροτερα η παρομοια στην 3πλασια τιμη βρε μιχαλη!!τοσο πολυ εχουν πεσει οι τιμες?? Απορία Απορία
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 31, 2015, 06:34:21 μμ »

εγω θα αρχισω με τον ποσειδωνα που θα ηθελα να τον δω και με ολους τους φωτισμους του,στον εμπροσθοτυπο μου αρεσει αλλα στον οπισθοτυπο εχει πολλα κατεβασματα,φαινεται να εχει υποψια λουστρου
στα χαλκινα συμφωνω με τον σιλαχιμ για τιμες δεν ξερω βεβαια εχει μια σπανιοτητα η δεκαρα και ας ειναι ετσι,αν δεν την εχεις την κρατας κλεινης μια τρυπα και μελλοντικα οταν το ξαναβρεις το αναβαθμιζεις,για τον οθωνα η τρυπα ειναι σε καλο σημειο και παλι τιμη δεν ξερω..... ειναι η ποικιλια με την τελεια αριστερα απο το κεφαλι του οθωνα που ειναι σχετικα ;;η ποιο ευκολη απο τις 2 του 55 και αυτον θα ηθελα να τον δω και με αλλο φωτισμο και εδω τιμη γιοκ αλλα πιστευω οτι λεει ο σαμμπυ πανω -κατω
τωρα επειδη μαζευω Γεωργιο μου πατας τον καλο με του 68 το διδραχμο το ποιο σπανιο απο ολα του τα διδραχμα ,δεν το εχω φιλε και πιστευω ασχετως καταστασης οτι ειναι το ποιο σπανιο που ανεβασες
να τα χαιρεσαι φιλε μου σπανια κομματια για εμενα τουλαχιστον που ειμαι ερασιτεχνης,το κυριοτερο ειναι οτι εισαι σε σωστο δρομο ,ταπεινη μου γνωμη καλη συνεχεια
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 31, 2015, 06:37:45 μμ »

όχι οι τιμές δεν έχουν πέσει.
επειδή είναι η μόνη τρύπα που εέχω στον Γεώργιο και το παρακολουθώ στενά......
από τον μήνα 10/2014 μέχρι και σήμερα, έχουν περάσει δύο στο ιμπέι στην ίδια κατάσταση,
μάλιστα το ένα μου το πήρε μέσα από τα χέρια φίλος(κακόχρονο νάχει Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα)
και έκλεισαν και τα δύο κάπου 70-90 ευρώ.
Η τιμή που έγραψα είναι αυτή που πραγματικά ''παίζει''.
Νομίζω ότι έκλεισε και ένα στη ΠΝΕ κάπου εκεί κοντά.
πάντως Κώστα τριπλάσια δεν θα έδινα γι'αυτή την κατάσταση.
Απλά θα έκανα υπομονή,όπως κάνω και τώρα. Κλείσιμο ματιού
 
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 31, 2015, 06:39:33 μμ »

ευχαριστω μαρκο!ναι, η μιση ειναι με τελεια.. για τιμες στα συγκεκριμενα η αποψη μου ειναι η παρακατω:

10αρα 79 κανα 5ευρο
1/2 55 γυρω στο 50αρικο
2δρχ 68 γυρω στο 80αρι?

για φωτο θα βγαλω μαλλον αυριο.τα εβγαλα λιγο βιαστικα σημερα..

υγ.μαρκο εχεις μειλ...
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 31, 2015, 06:43:38 μμ »

αυτο ηθελα να γραψω και εγω αν την βιαζεσαι ενδεχομενως να δωσεις και τριπλασια αν εχεις υπομονη σε πολυ βαθος χρονου θα περασει μπροστα σου ποιο χαμηλα,σιλαχιμ η μονη τρυπα;;μπραβο ρε φιλε οπως και να την εχεις θα εχει ενδιαφερον.. αντε να κλεινεται μερικοι μερικοι των Γεωργιο μπας και βρισκουμε και οι νεοι  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 31, 2015, 06:44:38 μμ »

μιχαλη,ουτε εγω θα εδινα τα τριπλα για αυτη την κατασταση..απλα θεωρω οτι τα 40 ευρω ειναι λιγα για ενα κομματι σαν αυτο.. Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα και εγω υπομονη κανω..δεν ψαχνω συγκεκριμενα να βρω κομματια βιαστικα..αλλα το διδραχμο το σκεφτομουν αυτες τις μερες και ετυχε και περασε απο μπροστα μου.. Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 31, 2015, 06:52:55 μμ »

και μια τιμη για ολα τα παραπανω εκτος απο τον ποσειδωνα?? Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Απορία
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 31, 2015, 07:03:55 μμ »

αυτο ηθελα να γραψω και εγω αν την βιαζεσαι ενδεχομενως να δωσεις και τριπλασια αν εχεις υπομονη σε πολυ βαθος χρονου θα περασει μπροστα σου ποιο χαμηλα,σιλαχιμ η μονη τρυπα;;μπραβο ρε φιλε οπως και να την εχεις θα εχει ενδιαφερον.. αντε να κλεινεται μερικοι μερικοι των Γεωργιο μπας και βρισκουμε και οι νεοι  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός


διφραγκο του 68 και ανάποδη άγκυρα Μάρκο. Μεγάλο χαμόγελο
άφησα τα δύσκολα για το τέλος!!! μαμώ το κερατό μου!!! Σαρκασμός
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 31, 2015, 07:06:12 μμ »

και μια τιμη για ολα τα παραπανω εκτος απο τον ποσειδωνα?? Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Απορία


βρε συ....ξέχασα να σου πώ καλορίζικα!!!.....πάντα τέτοια και καλλίτερα φίλε,πάντα!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences