Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 07, 2024, 06:44:06 πμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΔΡΑΧΜΕΣ 1832-33-33Α-34Α ΚΑΙ 1/2 ΔΡΑΧΜΗΣ 1833 ΚΑΙ 34  (Αναγνώστηκε 41627 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 10:16:42 μμ »

αλιμονο,αν ειχα στην συλλογη μου εστω ενα αποκτημα!!!!!vg-f,και να ζηταγα 640 ευρω!!!!θα αυτοκτονουσα με  λουκουμια!!!.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 10:19:57 μμ »

αυτοκτονια με λουκουμια!πως γινεται αυτο?
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 10:20:14 μμ »

Οταν το δεις VF 35  Ευχαριστως να το κανεις,αλλα ασε ξερω μετα θα κατηγορεις οτι λαδωσα την εταιρια πιστοποιησης
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 10:22:05 μμ »

Και κινεζικο σαν κατι αλλα σλαμπαρισμενα ms 64 δεν ειναι
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 10:34:53 μμ »

αγαπητε κυριε βασιλη,δεν θελω να συνεχισω,την ασκοπη διαμαχη,ο καθενας μας ξερει,ποιος ειναι!!!ασε που δεν εχω την καταλληλη,γνωση,και παιδεια,να καταλαβω,τα βαθυστοχαστα,ερωτηματα σου.αρκει καποιος, μονο,να μπει στην ιστοσελιδα που εμπορευεσαι,τις σπανιοτητες σου?τα θεμα εχει γινει σηριαλ,χωρις λογο!!!εχεις την συμπαθεια μου, ,ας το κλεισουμε εδω,ουτως η αλλως δεν αγοραζω,απο ον λαιν,δεν εχουμε να χωρισουμε, τιποτα αμπελια,σου ευχομαι η δραχμη σου, να παρει το καλυτερο!!!σε χαιρετω,ενας ασχετος,σου ζητω συγνωμη,που πηγα να στο παιξω πονηρος.ελπιζω να με συνχωρεσεις,ολοι κανουμε λαθη!!!ειλικρινα σου μιλαω!!!χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 10:48:14 μμ »

Ωραια για να μην το κουραζουμε οπως λες και εισαι ειλικρηνης εγω δηλωνω εδω στα ισια οτι αγοραζω 30-60 ευρω λιγοτερο ομοιες σε κατασταση δραχμες απο αυτες που πουλαω και ο καθενας μπορει να δει, να βγαλουμε και εμεις οπως ολοι κατι οποτε γινει μεταπωληση ρε αδερφε........ ,να τις βαλουμε διπλα διπλα και αγοραζω οσα κομματια υπαρχουν, τα 30 ευρω για δραχμες εκτιμωμενης αξιας εως 150 ευρω ,και 50 -60 εως 300 η παραπανω,με αναρτηση φωτογραφιων για συγκριση σε σχεση με οποιονδηποτε κωδικο δημοπρασιας μου.τον λογο μου θα τον κρατησω .
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 11:20:08 μμ »

αυτοκτονια με λουκουμια!πως γινεται αυτο?

Σε κάποιο έργο ο Καραγκιόζης ονειρεύεται να αυτοκτονήσει τρώγοντας λουκούμια μέχρι σκασμού. Έκτοτε ο λουκουμοθάνατος ψιλοαυτονομήθηκε και λέγεται σε περιπτώσεις ηδονικών θανάτων (ή που τους φανταζόμαστε ηδονικούς), π.χ. νταμπλάς από πολυφαγία ή πάνω στο σεξ Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 11:27:08 μμ »

Χμ μηπως να βαζαμε τελικα και μια ενοτητα με με μαγειροζαχαροπλαστικη οπως ειπε ο ukobke?  Σαρκασμός

Καλα βρε Αντωνη και εσυ τετοια ωρα μας βαζεις τετοια να βλεπουμε? Τυραννε !!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 11:33:23 μμ »

Αλαζω θεμα Γιωργο θελω εκατο κυπριακα με χαμηλο mintage  σε καλη τιμη ,απο αυριο αγοραζω μονο Κυπρο Μαλτα ,Σαν Μαρινο ,Μονακο,αποικιακα παλια ,και οτι μικρο κρατιδιο υπαρχει στον πλανητη,εξ αλλου εδω και καιρο αυτο κανω ,τα λουκουμια ωραια Αντωνη αλλα τα μελομακαρονα καλυτερα
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 11:47:39 μμ »

Bασιλη απο το 1938  και πανω υπαρχουν αρκετα φτηνα νομισματα στην Κυπρο!!
Σε αυτο μπορουν να σε βοηθησουν πολυ τα παιδια απο την Κυπρο και με γνωσεις αλλα και με αποστολη νομισματων πιστευω  , αλλα και ο φιλος Θανασσης (rubirosa) εχει παρα πολλες γνωσεις πανω στα Κυπριακα (αρχικα τον ειχα περασει για Κυπριο  Μεγάλο χαμόγελο ) και δινει παντα συμβουλες καλες σε οποιον τις χρειαζετε.
Και εγω μπορω να σε βοηθησω ( συμβουλευτικα ) αν βρεις κατι που σου αρεσει, αλλα αφου εχουμε τους Καθηγητες εμενα τι με θελεις??
Παντως ειναι πολυ ωραια τα Κυπριακα νομισματα και με ωραια Θεματολογια!! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 11:55:50 μμ »

Ξερω οτι ο αναφερωμενος Θανασης εχει γνωσεις στα κυπριακα ,παρακολουθω με την καλη ενοια πωλησεις και αναφορες στο ιντερνετ ,εχω ηδη αρκετα χαρτονομισματα Κυπρου και καποιες ασημενιες πιαστρες και εχω ξεκινησει καλα κομματια Σαν μαρινο δυσκολα,τις μισες και πιαστρες τις εχω δει ολες στις αναφορες σας ,οντως ωραια νομισματα,τις παλαιες κοπες τα mintage τα εχω βρει και εχουν ενδιαφερουσες μικρες κοπες καποιες χρονιες ,και τα νομισματα της αγγλοκρατιας εχουν ενδιαφερον .καλο βραδυ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 24, 2011, 02:13:52 πμ από diaylosark » Καταγράφηκε
ΠΟΝΤΙΚΙ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7



Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Δεκέμβριος 30, 2011, 06:52:57 μμ »

Καλησπέρα σας,
δεν είμαι συλλέκτης αλλά έχω στην κατοχή μου (από την οικογένειά μου) διάφορα νομίσματα και γραμματόσημα (ελληνικά και ξένα σε διάφορες ποιότητες).
Κάποια από τα νομίσμτα είναι τρύπια (π.χ. 5δραχμο 1833, 1δραχμή 1832) αλλά τα περισσότερα είναι κανονικά (κυκλοφορημένα βέβαια και με τις φθορές τους)
Μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που να μπορεί να τα εκτιμήσει/αγοράσει ή αν θα πρέπει να τα φωτογραφίσω και να τα ανεβάζω σιγά σιγά εδώ για τους συλλέκτες του site?
(Ενδεικτικά φωτό του 5δραχμου)
ευχαριστώ για τις τυχόν απαντήσεις σας
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Δεκέμβριος 30, 2011, 07:29:11 μμ »

φυσικα και να τα ανεβασεις  εδω για εκτιμηση και για πωληση στο thread των πωλησεων.Να σαι σιγουρος οτι εμεις οι συλλεκτες θα σου δωσουμε πολυ παραπανω χρηματα απο οποιονδηποτε μαγαζατορα. Μπορεις να πουλησεις σε ολη την ελλαδα μεσω αντικαταβολης.Ανεβασε τα προς εκτιμηση και να σαι σιγουρος οτι αν αξιζουν θα δεχθεις πολλες προσφορες.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #73 στις: Δεκέμβριος 30, 2011, 07:45:58 μμ »

Στειλε μηνυμα στον Χρηστη  chrysos που μενει στην Αθηνα , ειναι και παλια καραβανα Μεγάλο χαμόγελο να του πας οτι εχεις και δεν εχεις να σου τα εκτιμηση!!
Το παρον ταληρο πχ για μενα δεν αξιζει στην λαινικη πανω απο 15-20 αρα αν τα περισσοτερα ειναι παρομοιας καταστασεως αντι να τα ανεβαζεις φωτο καλυτερα βαλε τα σε μια τσαντα και κανε καποια βολτα προς τον κυριο Νικο!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ΠΟΝΤΙΚΙ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7



Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Δεκέμβριος 30, 2011, 08:56:26 μμ »

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας
αρχικά θα τα φωτογραφήσω (είναι πάνω από 100) και μετά αφού θα έχω μια συνολική εικόνα θα επικοινωνήσω και με το συλλέκτη που αναφέρατε.
προσπαθώ προς το παρόν να τα χωρίσω σε κατηγορίες καθώς υπάρχουν και κάποια που είναι φαινομενικά ίδια αλλά στις λεπτομέρειες διαφέρουν π.χ. έχω δραχμή του ΓεωργίουΑ' και από το 1910 και από το 1911, (προφανώς κόπηκε 2 φορές ή και περισσότερες)
(Σημ. ίσως θα έπρεπε να υπάρχει και η δυνατότητα να ανεβάζει ο καθένας στο προφίλ του όλα όσα έχει διαθέσιμα παρά να τα ανεβάζει αποσπασματικά σε διάφορα threads)
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences