Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 04:59:09 πμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Γ. Βαρουφάκης: Δεν θα συνεργαστούμε με την τρόικα!  (Αναγνώστηκε 11420 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
belpedro
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 972


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 31, 2015, 01:43:56 μμ »

.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 31, 2015, 01:49:56 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Καλοοοοο  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 31, 2015, 02:19:33 μμ »

https://www.youtube.com/watch?v=BiIO4YciewU

Για οσους ξερουν Αγγλικα μια συνεντευξη αντικειμενικα  κορυφαια για τα Ελληνικα δεδομενα θα ελεγα.
Νομιζω οτι η  εννοια της διαπραγματευσης ειχε κουρελιαστει στο βωμο των συμφεροντων και της δουλοπρεπειας.
Εφτασαν στο αισχο σημειο να τον κατηγορουν οτι βρισκεται σε εντεταλμενη υπηρεσια για να ριξει την ισοτιμια του  ευρω εναντι του δολαριου .
Ας ειμαστε ενωμενοι γιατι τα συμφεροντα (εντος και εκτος )που θελουν την αποτυχια της κυβερνησης ειναι πολυ μεγαλα.
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 31, 2015, 03:13:28 μμ »

https://www.youtube.com/watch?v=BiIO4YciewU
...
Εφτασαν στο αισχο σημειο να τον κατηγορουν οτι βρισκεται σε εντεταλμενη υπηρεσια για να ριξει την ισοτιμια του  ευρω εναντι του δολαριου .
...
Τον Βαρουφάκη;;
Μα το ευρώ άρχισε να πέφτει από τον Αύγουστο του '14 . Τι σχέση μπορεί να έχει ο βαρουφάκης;;
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 31, 2015, 04:03:43 μμ »

@sac

Θέλω την ετ(οι)μολογία της λέξης "ουάου"

Στην ετοιμολογία παίρνω μηδέν. :-(
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 31, 2015, 04:20:36 μμ »

https://www.youtube.com/watch?v=BiIO4YciewU
...
Εφτασαν στο αισχο σημειο να τον κατηγορουν οτι βρισκεται σε εντεταλμενη υπηρεσια για να ριξει την ισοτιμια του  ευρω εναντι του δολαριου .
...
Τον Βαρουφάκη;;
Μα το ευρώ άρχισε να πέφτει από τον Αύγουστο του '14 . Τι σχέση μπορεί να έχει ο βαρουφάκης;;

Ελα μου ντε!! φημολογειται οτι τον εβαλαν οι Αμερικανοι. Σαρκασμός
Oι γνωστες προβοκατσιες για αναπηρους.
Το θεμα ειναι οτι αν η κυβερνηση επιτυχει , ο κοσμος θα καταλαβει πραγματα που δεν πρεπει....
Καταγράφηκε
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιανουάριος 31, 2015, 04:44:32 μμ »

https://www.youtube.com/watch?v=BiIO4YciewU
...
Εφτασαν στο αισχο σημειο να τον κατηγορουν οτι βρισκεται σε εντεταλμενη υπηρεσια για να ριξει την ισοτιμια του  ευρω εναντι του δολαριου .
...
Τον Βαρουφάκη;;
Μα το ευρώ άρχισε να πέφτει από τον Αύγουστο του '14 . Τι σχέση μπορεί να έχει ο βαρουφάκης;;


Ελα μου ντε!! φημολογειται οτι τον εβαλαν οι Αμερικανοι. Σαρκασμός
Oι γνωστες προβοκατσιες για αναπηρους.
Το θεμα ειναι οτι αν η κυβερνηση επιτυχει , ο κοσμος θα καταλαβει πραγματα που δεν πρεπει....



Πολύ συνωμοσιολογία για ένα μάτσο ηλίθιους.
Παπαραπέμπω στο star trek.
Καταγράφηκε
dejavu
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 215


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιανουάριος 31, 2015, 05:25:24 μμ »

Παιδια εγω ειμαι απο αυτους που λενε μπραβο τους και μαγκια τους που διωξαν την μικρη ολλανδεζα μαυτο το τροπο. Και αν ειναι να φυγουν ολοι και να παμε σε δραhμη τοτε μαζι τους.
Οταν λεμε ομως νεα ταξη πραγματων ενοουμε κατι πιο βαθυ. Αυτους που φοβατε οι νεα ταξη πραγματων τους εβαλε φυλακη.
Τωρα, ελπιζω να ειναι οπως δειhνουν τα πραγματα και να ειναι νταηδες και δικαιοι.
ο φοβος μου ειναι οτι εφαρμοζεται απο τοτε ακομα και σημερα η οικον. πολιτικη Ανδρεα Παπαντρεου στα επομενα σταδια της. Θελω να πω ο Σιμιτης δεν ανελαβε τυhαια, μετα ειhαμε (απο το ιδιο κλαδη) τον παπακωνσταντινου, παπαδημο, στουρναρα .......... και το πιο καλο ειναι οτι για να μπει στα πανεπιστιμιο Εσεξ ο Βαρουφακης πηρε και παρεδωσε συστατικη επιστολη απο τον Ανδρεα Παπανδρεου.
Ελπιζω οι φοβοι μου να ειναι απλα φοβοι και οπως ειπα πιο πανω μακαρι να ειναι νταηδες και δικαιοι.  Χαμόγελο
Ειδομεν.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιανουάριος 31, 2015, 05:55:39 μμ »

Παιδια εγω ειμαι απο αυτους που λενε μπραβο τους και μαγκια τους που διωξαν την μικρη ολλανδεζα μαυτο το τροπο. Και αν ειναι να φυγουν ολοι και να παμε σε δραhμη τοτε μαζι τους.
Οταν λεμε ομως νεα ταξη πραγματων ενοουμε κατι πιο βαθυ. Αυτους που φοβατε οι νεα ταξη πραγματων τους εβαλε φυλακη.
Τωρα, ελπιζω να ειναι οπως δειhνουν τα πραγματα και να ειναι νταηδες και δικαιοι.
ο φοβος μου ειναι οτι εφαρμοζεται απο τοτε ακομα και σημερα η οικον. πολιτικη Ανδρεα Παπαντρεου στα επομενα σταδια της. Θελω να πω ο Σιμιτης δεν ανελαβε τυhαια, μετα ειhαμε (απο το ιδιο κλαδη) τον παπακωνσταντινου, παπαδημο, στουρναρα .......... και το πιο καλο ειναι οτι για να μπει στα πανεπιστιμιο Εσεξ ο Βαρουφακης πηρε και παρεδωσε συστατικη επιστολη απο τον Ανδρεα Παπανδρεου.
Ελπιζω οι φοβοι μου να ειναι απλα φοβοι και οπως ειπα πιο πανω μακαρι να ειναι νταηδες και δικαιοι.  Χαμόγελο
Ειδομεν.

Δεν θα συμφωνησω απολυτα φιλε .
Νομιζω το σλογκανακι που με ειλικρινεια πριν καιρο ακουστηκε απο τον Αλεξακο δινει την σωστη οπτικη γωνια.
<Η Ευρωπαικη Ενωση δεν ειναι φετιχ!!!>

Δηλαδη θα προσπαθησουμε να ξελασπωσουμε εντος , και θα βγουμε ΜΟΝΟ αν ειναι αναγκαιο!!!
Οποιος θελει εξω με την μια προχωρα προς Ανταρσια Σαρκασμός (διοτι και ο Κουτσουπας μας δουλευει κανονικα για οποιον το εχει καταλάβει.)

Μαλλον παρασυρθηκα και γραφω πολυ Στριφογύρισμα ματιών

Καταγράφηκε
dejavu
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 215


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Ιανουάριος 31, 2015, 09:15:50 μμ »

Παιδια εγω ειμαι απο αυτους που λενε μπραβο τους και μαγκια τους που διωξαν την μικρη ολλανδεζα μαυτο το τροπο. Και αν ειναι να φυγουν ολοι και να παμε σε δραhμη τοτε μαζι τους.
Οταν λεμε ομως νεα ταξη πραγματων ενοουμε κατι πιο βαθυ. Αυτους που φοβατε οι νεα ταξη πραγματων τους εβαλε φυλακη.
Τωρα, ελπιζω να ειναι οπως δειhνουν τα πραγματα και να ειναι νταηδες και δικαιοι.
ο φοβος μου ειναι οτι εφαρμοζεται απο τοτε ακομα και σημερα η οικον. πολιτικη Ανδρεα Παπαντρεου στα επομενα σταδια της. Θελω να πω ο Σιμιτης δεν ανελαβε τυhαια, μετα ειhαμε (απο το ιδιο κλαδη) τον παπακωνσταντινου, παπαδημο, στουρναρα .......... και το πιο καλο ειναι οτι για να μπει στα πανεπιστιμιο Εσεξ ο Βαρουφακης πηρε και παρεδωσε συστατικη επιστολη απο τον Ανδρεα Παπανδρεου.
Ελπιζω οι φοβοι μου να ειναι απλα φοβοι και οπως ειπα πιο πανω μακαρι να ειναι νταηδες και δικαιοι.  Χαμόγελο
Ειδομεν.

Δεν θα συμφωνησω απολυτα φιλε .
Νομιζω το σλογκανακι που με ειλικρινεια πριν καιρο ακουστηκε απο τον Αλεξακο δινει την σωστη οπτικη γωνια.
<Η Ευρωπαικη Ενωση δεν ειναι φετιχ!!!>

Δηλαδη θα προσπαθησουμε να ξελασπωσουμε εντος , και θα βγουμε ΜΟΝΟ αν ειναι αναγκαιο!!!
Οποιος θελει εξω με την μια προχωρα προς Ανταρσια Σαρκασμός (διοτι και ο Κουτσουπας μας δουλευει κανονικα για οποιον το εχει καταλάβει.)

Μαλλον παρασυρθηκα και γραφω πολυ Στριφογύρισμα ματιών




Φανηκε σα να ηθελα να υπερασπιστω τη hρυση αυγη αλλα το εφερα σα παραδειγμα γιαυτα που γινοντε,, δεν ανοικω εκει.
Σπανια γραφω για πολιτικα αλλα ειμαι της αποψης οτι ειμαστε σε ενα θεατρο παραλογου. Ολοι μηλανε για τα λευτα και ειμαι σιγουρος οτι αυτοι δε νοιαζοντε γιαυτα. Ουτε για πετρελαια ουτε για τιποτα. Υποδουλες hωρες ψαhνουν. 






Καταγράφηκε
partsa
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581



Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιανουάριος 31, 2015, 10:17:59 μμ »

Ντροπή





Επιμένω...

«Γερούν γερά σπάστου τον τσαμπουκά!»: Όλες οι αναρτήσεις-ντροπή υπέρ του Ντάισελμπλουμ από μεγαλοστέλεχος του Ποταμιού

http://ht.ly/IfVJi


Μου έκατσε πολύ άσχημα αυτός ο απίθανος τύπος. Δεν θα λείψει σε κανέναν.
Παραιτήθηκε ο Λιαρόπουλος μετά τα σχόλια για τον Ντάισελμπλουμ
http://www.enikos.gr/politics/294850,Paraith8hke_o_Liaropoylos_meta_ta_sxolia.html
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Ιανουάριος 31, 2015, 11:29:49 μμ »

το συνθημα..σηκω αντρεα για να δεις το παιδι της αλλαγης πιο επικαιρο απο ποτε, ουτε καν απο τοτε που βγηκε.χαιρομαι που εχει σηκωθει το "αναστημα" ολων των ελληνων (για πιο λογο ακομα να καταλαβω) και οι κουτοφραγκοι και οι βαυαροι θα πανε στο μπιντε για να μας υποδεχτουν.
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
partsa
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581



Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουάριος 01, 2015, 09:37:29 μμ »

φοβερός και σήμερα ο Βαρουφάκης, ο γάλλος υπουργός είχε μείνει και τον κοίταζε σαν μ.λ.κ.ς  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουάριος 01, 2015, 09:47:50 μμ »

φοβερός και σήμερα ο Βαρουφάκης, ο γάλλος υπουργός είχε μείνει και τον κοίταζε σαν μ.λ.κ.ς  Μεγάλο χαμόγελο
Θα σκάσει απ' το κακό του ο φίλος σου ο Λιαρόπουλος  Μεγάλο χαμόγελο  Σαρκασμός  
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
partsa
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581



Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουάριος 01, 2015, 09:49:38 μμ »

φοβερός και σήμερα ο Βαρουφάκης, ο γάλλος υπουργός είχε μείνει και τον κοίταζε σαν μ.λ.κ.ς  Μεγάλο χαμόγελο
Θα σκάσει απ' το κακό του ο φίλος σου ο Λιαρόπουλος  Μεγάλο χαμόγελο  Σαρκασμός  

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences