Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 04:20:03 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1872 Shield M  (Αναγνώστηκε 17662 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 27, 2014, 09:41:55 μμ »

9 στους 10 να ρωτήσεις δεν την έπαιρναν 240-245,..

Κάντε και ένα γκάλοπ αν θέλετε...
Είναι σε κατάσταση fine και η συλλεκτική αξία παυει να έχει αξία...δεν είναι τόσο σπάνιο κομμάτι
το Mintage δεν λέει κάτι!

Βέβαια ο καθένας συλλέγει ότι θέλει και σε ότι κατάσταση θελει μην παρεξηγηθούν τα λεγόμενα μου , εκφράζω την άποψη μου και το τι θα έκανα εγω!
Φιλικά Χρήστος
δηλαδη Χρηστο εσυ βρισκεις τακτικα τετοια κομματια στα 225 αυτο θελεις να μας πεις?
[/quote

Αν πάρεις εσυ Μιχάλη τον θυρέο αυτόν με 230 πόσο θα τον δώσεις μετά από 10 χρόνια?



Θα τον δωσω Χρηστο οσο θα δωσεις και συ μια ακυκλοφορητη Ελισαβετ
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 27, 2014, 09:43:37 μμ »

9 στους 10 να ρωτήσεις δεν την έπαιρναν 240-245,..

Κάντε και ένα γκάλοπ αν θέλετε...
Είναι σε κατάσταση fine και η συλλεκτική αξία παυει να έχει αξία...δεν είναι τόσο σπάνιο κομμάτι
το Mintage δεν λέει κάτι!

Βέβαια ο καθένας συλλέγει ότι θέλει και σε ότι κατάσταση θελει μην παρεξηγηθούν τα λεγόμενα μου , εκφράζω την άποψη μου και το τι θα έκανα εγω!
Φιλικά Χρήστος
δηλαδη Χρηστο εσυ βρισκεις τακτικα τετοια κομματια στα 225 αυτο θελεις να μας πεις?
[/quote Νομιζω κανεις λαθος....ευκαιριες υπηρχαν...υπαρχουν και θα υπαρχουν  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Ευκαιρίες τελείωσαν...
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 27, 2014, 09:46:21 μμ »

με 650 $ την ουγγια τοτε........

Συγνώμη φίλε Θοδωρή αλλά τους καταλόγους δεν τους παίρνω στα υπόψην αλλά μόνο τα κλεισίματα των δημοπρασιών...

πες μου φιλε Χρηστο σε ποιες δημοπρασιες βρηκες θυρεο αναλογο με 225
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3538


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 27, 2014, 10:03:24 μμ »

Μιχαλη σε αυτο που εγραψες πριν για τα 10 χρονια καταληγουμε οτι δεν ειναι σπανιο το κομματι αν το δωσεις οσο την ελισαβετ.Μονος σου το λες!

Για δημοπρασιες εγραψα για να ξερουμε τις τιμες της αγορας ..δεν κοιταω τους καταλογους

Για να καταληξουμε γιατι κουρασε...εσυ μιχαλη παρτον με 230 εγω δεν θα τον επαιρνα....
Σε 10 χρονια παλι bullion θα τον δωσεις , δεν θα αποκτησει παραπανω αξια.
Δεν ειναι σπανιο για μενα!Σαν SVcollector
Αυτα ειχα να πω και δεν εχω κατι να προσθεσω
Μια αγορα φαινεται αν ειναι καλη ,στην πωληση της ..διαφορετικα θα αγοραζετε θυρεους σε fine καταστασεις επειδη ειναι του 44  -50 και μετα θα αναρωτιεστε γιατι δεν πουλατε στις τιμες που αγορασατε σαν σπανιο νομισμα!

Θα ξεκινατε λεγοντας οτι πουλιεται αυτο 270 και στο τελος θα παρακαλατε να την δωσετε τιμη μεταλλου
Οι απαιτισεις μεγαλωνουν

Παντα εκφραζοντας τν προσωπικ μου γνωμη χωρις να ειναι αυτο σωστο
Ο καθενας συλλεγει οτι θελει και οπως θελει (4-5η φορα που το γραφω)  Γλώσσα Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 27, 2014, 10:35:05 μμ »

Nομιζω οτι η πληρεστερη και συντομοτερη απαντηση στο αρχικο ερωτημα θα ηταν
"Αγορασε την οσο νομισεις για να κλεισεις την τρυπα σου, αλλα να γνωριζεις οτι οταν χρειαστει να την πουλησεις για να κανεις μια αναβαθμιση η οτιδηποτε αλλο, κατα πασα βεβαιοτητα θα στην παρουν οσο τις κοινες λιρες."
Αυτη νομιζω οτι ειναι η πραγματικοτητα σημερα.
Απο εκει και περα υπαρχει το γνωστο ρητο " τον συλλεκτη οπου τον πιασεις".
Εφοσον ειναι εν γνωσει σου, οσα κανεις κεφι δωσε.

Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 27, 2014, 10:46:47 μμ »

Bullion στην περίπτωση ελισαβετ +κάτι λόγο ακυκλοφόρητης
Bullion στη περίπτωση της συγκεκριμένης καταστασης + κάτι λόγο σπανιότητας

Θα επιλέξω να την πάρω δίνοντας + κάτι ακόμα παραπάνω για να κλείσω το κενό μου....
Και ποιος ξέρει στο μέλλον αν ανεβεί το χρυσό θα είμαι λίγο λιγότερο κερδισμένος,κερδισμένος όμως...
 η αν πέσει λίγο παραπάνω χαμένος... Από τους υπόλοιπους που θα έχουν χάσει λίγο λιγότερα

Θα συνεχίσω να κλείνω την συλλογή μου όμως, που δυστυχώς δεν είναι εύκολο λόγο οικονομικών να κυνηγώ τέτοιες σπανιοτητες σε ms

Πιστεύω αξίζει να χάσω 20€ για το βιτσιο μου! Βιτσιο είναι ο συλλεκτισμος και τα βιτσια πληρώνονται.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 27, 2014, 10:56:17 μμ »

Αν με τα 230 ευρω παρεις μια Ελισαβετ και πεσει ο χρυσος σε 5 χρονια ενα 10% θα χασεις.Αν με 250 παρεις αυτον τον θυρεο και πεσει ο χρυσος σε 5 χρονια ενα 10% ΔΕΝ θα χασεις ουτε ενα ευρω!!Και στο λεω εγω που παρακολουθω τις πωλησεις απο τοτε που η λιρα ειχε 190 ευρω πηγε 340 και γυρισε στα 230!!

Μακαρι να μπορουσα να ανταλλαξω ολες μου τις Ελισαβετ με θυρεους εστω και Fine!!Μακαρι αλλα που.... Αναποφασιστικότητα

Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
vasilisxXx21
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 277


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Νοέμβριος 27, 2014, 10:58:14 μμ »

τα λαθη τα παθη και οι γυναικες πληρωνονται!!! δωστα εκει μωρε και μην το πολυ σκεφτεσαι
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Νοέμβριος 27, 2014, 10:58:43 μμ »

Θοδωρή στα λεφτά που λέει ο Αντώνης είναι μια χαρά να την πάρεις.Προσωπικά έχουν περάσει 4 αποτα χέρια του 2 αου και  2χφ οποτε δεν θα έλεγα ότι δεν βρίσκονται απλά είναι πιο δύσκολη από κάποιες άλλες.Τωρα εγω προσωπικά την συγκεκριμένη δεν θα την αγόραζα αλλα όπως είπαν και τα αλλα παιδια γούστα είναι αυτά  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3538


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Νοέμβριος 27, 2014, 11:07:23 μμ »

Αν με τα 230 ευρω παρεις μια Ελισαβετ και πεσει ο χρυσος σε 5 χρονια ενα 10% θα χασεις.Αν με 250 παρεις αυτον τον θυρεο και πεσει ο χρυσος σε 5 χρονια ενα 10% ΔΕΝ θα χασεις ουτε ενα ευρω!!Και στο λεω εγω που παρακολουθω τις πωλησεις απο τοτε που η λιρα ειχε 190 ευρω πηγε 340 και γυρισε στα 230!!

Μακαρι να μπορουσα να ανταλλαξω ολες μου τις Ελισαβετ με θυρεους εστω και Fine!!Μακαρι αλλα που.... Αναποφασιστικότητα


εδω ειμαστε....ψαχνω για χρεπια θυρεους ..ετοιμασε ελισαβετες ακυκλοφορητες!!!!  Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Θοδωρη προχωρα φιλε μου...η συλλογη ειναι υποκειμενικη καθαρα! Εγω για παραδειγμα εχω δωσει λεφτα για τις καναδεζες!Αλλος δεν του αρεσουν η δεν θεωρει οτι ειναι σπανιες καθως υπαρχουν πολλες!Καλα να ειμαστε και νομισματα υπαρχουν!
Καταγράφηκε

SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3538


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Νοέμβριος 27, 2014, 11:17:57 μμ »

Αν βρειτε κανα τετοιο χρεπι το αγοραζω!!!!  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Νοέμβριος 27, 2014, 11:33:33 μμ »

Bullion στην περίπτωση ελισαβετ +κάτι λόγο ακυκλοφόρητης
Bullion στη περίπτωση της συγκεκριμένης καταστασης + κάτι λόγο σπανιότητας

Θα επιλέξω να την πάρω δίνοντας + κάτι ακόμα παραπάνω για να κλείσω το κενό μου....
Και ποιος ξέρει στο μέλλον αν ανεβεί το χρυσό θα είμαι λίγο λιγότερο κερδισμένος,κερδισμένος όμως...
 η αν πέσει λίγο παραπάνω χαμένος... Από τους υπόλοιπους που θα έχουν χάσει λίγο λιγότερα

Θα συνεχίσω να κλείνω την συλλογή μου όμως, που δυστυχώς δεν είναι εύκολο λόγο οικονομικών να κυνηγώ τέτοιες σπανιοτητες σε ms

Πιστεύω αξίζει να χάσω 20€ για το βιτσιο μου! Βιτσιο είναι ο συλλεκτισμος και τα βιτσια πληρώνονται.
Σωστός ο παίχτης Κλείσιμο ματιού.
Καταγράφηκε
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 27, 2014, 11:46:17 μμ »

Αν με τα 230 ευρω παρεις μια Ελισαβετ και πεσει ο χρυσος σε 5 χρονια ενα 10% θα χασεις.Αν με 250 παρεις αυτον τον θυρεο και πεσει ο χρυσος σε 5 χρονια ενα 10% ΔΕΝ θα χασεις ουτε ενα ευρω!!Και στο λεω εγω που παρακολουθω τις πωλησεις απο τοτε που η λιρα ειχε 190 ευρω πηγε 340 και γυρισε στα 230!!

Μακαρι να μπορουσα να ανταλλαξω ολες μου τις Ελισαβετ με θυρεους εστω και Fine!!Μακαρι αλλα που.... Αναποφασιστικότητα


Στην ουσία και εγώ ελισαβετ θα διωξω για να πάρω αυτή! Και εγώ θα ήθελα να ανταλλάξω τις ελισσαβετ με θυρεους, μου αρέσουν πολύ περισσότερο, τις ελισσαβετ τις βλέπω μόνο σαν μέταλλο , οι θυρεοι είναι άλλο ψώνιο ! Τώρα για τα προηγούμενα που έγραψες, χαίρομαι που τα ακούω από κάποιον που έχει γνώσεις! Και εύχομαι στο μέλλον να επαληθευτεις!
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 27, 2014, 11:53:37 μμ »

Σωστος θα ηταν ο παικτης εαν εχει δεδομενο οτι δεν προκειται ποτε να το αναβαθμισει.
Η πραγματικοτητα ομως ειναι, οτι κατα 99,999% νομισμα τετοιας καταστασης καποια στιγμη θα παψει να τον ικανοποιει και θα επιδιωξει να το βρει σε καπως καλυτερη.(οχι κατ αναγκην ms, εαν δεν εχει την δυνατοτητα, αλλα τελος παντων κατι πιο της προκοπης)
Οταν  βρει λοιπον το καλυτερο, θα θελησει να πουλησει το τωρινο χρεπι και θα καταλαβει τοτε οτι το + που ειχε δωσει παει στον αποπατο μαζι με πολλα αλλα + που θα εχει δωσει για αλλα αναλογα χαμηλων καταστασεων.
Ετσι, για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους, ασχετα με το οτι ο καθενας οτι θελει συλλεγει κλπ, που ουτως η αλλως ισχυει. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 12:10:21 πμ »

Δημήτρη (haros) εγώ θα το ξαναπώ και όχι με πεζά! ΣΩΣΤΟΣ Ο ΠΑΙΧΤΗΣ!!!

Και είναι σωστός, διότι αναγνωρίζει το βίτσιο του και αναγνωρίζει ότι το βίτσιο πληρώνεται και έχει τη δυνατότητα να το κάνει. Όταν για το κομμάτι που σου κλείνει την τρύπα στη συλλογή σου, κάθεσαι και υπολογίζεις τα πάντα και αν θα μπορέσω να το βρω 5 ή 10 ευρώ πάνω ή κάτω και όταν θα χρειασθεί να το πουλήσω μπορεί να χάσω 10%, τότε το βίτσιο γίνεται ψυχαναγκασμός Κλείσιμο ματιού. Εκτός, αν τι να πω ρε παιδιά, αν όλοι σας έχετε αγοράσει τα πάντα στην απολύτως σωστή τιμή και κατάσταση και όποτε κάνατε αναβαθμίσεις βγάζατε πάντα κέρδος και το σπουδαιότερο όλοι σας έχετε ακούσει πάντα ότι σας έλεγε κάποιος παλαιότερος ή εμπειρότερος και δεν κάνατε ποτέ αυτό που έλεγε η καρδιά σας και αυτό που γουστάρατε!

Επειδή εγώ τα λέω πάντα τσεκουράτα Στριφογύρισμα ματιών Έκπληξη Στριφογύρισμα ματιών. Αυτή είναι η γνώμη μου και πάντα πολύ φιλικά.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences