Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 15, 2024, 07:58:26 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΧΡΥΣΟΥ ΑΠΟ ΚΛΕΦΤΕΣ  (Αναγνώστηκε 81012 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 02, 2012, 12:15:39 πμ »

η μαγικη λεξη ειναι ΜΟΛΥΒΕΝΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΑΚΙΑ.

Bασιλη νομιζω οτι τα φυλλα μολυβδου δεν τα διαπερνα η ακτινοβολια προς ανιχνευση.Ο ανιχνευτης μεταλου κτυπα.
Κανω λαθος, εχεις πειραματιστει;;;;

Σωτηρη βαλε μια λιρα μεσα σε ενα κουτι φυσιγγια tordo No 34.Δεν ανιχνευεται με τιποτα ο χρυσος. ;DΑ! προσεχε ομως το χειμωνα μην ξεχαστεις και χωσεις την ελισαβετ σε καμμια θαλαμη και την φαει κανα ορτυκι κατακεφαλα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
giorg1977
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 123


ΠΑΝΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 02, 2012, 09:11:31 πμ »

η μαγικη λεξη ειναι ΜΟΛΥΒΕΝΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΑΚΙΑ.

Bασιλη νομιζω οτι τα φυλλα μολυβδου δεν τα διαπερνα η ακτινοβολια προς ανιχνευση.Ο ανιχνευτης μεταλου κτυπα.
Κανω λαθος, εχεις πειραματιστει;;;;

Σωτηρη βαλε μια λιρα μεσα σε ενα κουτι φυσιγγια tordo No 34.Δεν ανιχνευεται με τιποτα ο χρυσος. ;DΑ! προσεχε ομως το χειμωνα μην ξεχαστεις και χωσεις την ελισαβετ σε καμμια θαλαμη και την φαει κανα ορτυκι κατακεφαλα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο


Τα σκάγια απομονώνουν το μέταλλο ή ο κάλυκας;  Απορία Απορία Απορία
Καταγράφηκε
γιαννηςτ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 56


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 02, 2012, 12:20:36 μμ »

χωρις να εχω πειραματιστει,εχω ακουσει απο σοβαρα ατομα,οτι ο μολυβδος για συσκευασια πολυτιμων μεταλλων,οπως χρυσα και αργυρα νομισματα,ειναι η τελεια ασφαλεια!!!πολλοι εχουν πειραματιστει με κιβωτια με επενδυση μολυβδου(οπως αυτα  τα φυλλα,που  στρωνουν για μονωση στις ταρατσες,κλπ.τωρα,το κατα ποσο,ευσταθει?δεν μπορω σιγουρα να εγγυηθω,για την αποτελεσματικοτητα της κατασκευης!!!!χαρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
giorg1977
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 123


ΠΑΝΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 02, 2012, 01:23:42 μμ »

Κάλλιο γαϊδουρόδενε, παρά γαϊδουρογύρευε!

Να κάνουμε κι εκεί μια ερώτηση.  Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 02, 2012, 01:33:35 μμ »

η μαγικη λεξη ειναι ΜΟΛΥΒΕΝΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΑΚΙΑ.

Bασιλη νομιζω οτι τα φυλλα μολυβδου δεν τα διαπερνα η ακτινοβολια προς ανιχνευση.Ο ανιχνευτης μεταλου κτυπα.
Κανω λαθος, εχεις πειραματιστει;;;;

Σωτηρη βαλε μια λιρα μεσα σε ενα κουτι φυσιγγια tordo No 34.Δεν ανιχνευεται με τιποτα ο χρυσος. ΣαρκασμόςΑ! προσεχε ομως το χειμωνα μην ξεχαστεις και χωσεις την ελισαβετ σε καμμια θαλαμη και την φαει κανα ορτυκι κατακεφαλα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο


 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Eiσαι πολυ πισω, 2.34 RW, μαλινη  με (6χ 7.98) αστεροειδες εξαστερο. Τοπιασες μεταξυ μας Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
 

Υ.Σ Ξεχαστε τον μολυβδο . Δεν παιζει.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 02, 2012, 01:41:26 μμ »

Ο ανιχνευτης μεταλλων στελνει ενα ηλεκτρομαγνητικο πεδιο σε μια κατευθυνση.Το πεδιο αυτο μολις συναντησει αγωγιμο υλικο θα το διαπερασει και αναλογως την ταχυτητα προσβολης και εξοδου θα "ρουφιανεψει" στη κεντρικη μοναδα επεξεργασιας τι μεταλλο ειναι αυτο.Για παραδειγμα ο χρυσος εχει την πιο υψηλη αγωγιμοτητα απο ολα τα μεταλλα.Αν ειναι θαμμενος στην γη μολις διαπεραστει απο το ηλεκτρ/κο πεδιο θα τον αναγνωρισει αμεσως οπου και αν βρισκεται ακομα και σε μολυβενιο κουτι παχους πολλων χιλιοστων.Στο εσωτερικο ενος σπιτιου τα πραγματα ομως ειναι διαφορετικα.Εκει υπαρχει ενα μειονεκτημα.Ο ανιχνευτης οταν δουλευει ειναι πολυ ευαισθητος σε ηλεκτρομαγνητικα πεδια.Φυσικα ενα σπιτι "βραζει" απο ηλεκτρ/κα πεδια πως τηλεοραση βιντεο ηλεκτρ/πινακες καλωδια στους τοιχους και γενικα ολες οι ηλεκτρικες συσκευες που εκπεμπουν κανονικα ακομα και σβηστες!!!Βαζοντας τον σε λειτουργια σε ενα τοσο "εχθρικο περιβαλλον" αυτος τρελαίνεται και δειχνει ανακριβεις πληροφοριες.Φυσικα λειτουργει αλλα ενα χρυσο νομισμα που ειναι καμουφλαρισμενο σε εστω ενα χιλιοστο μολυβδο θα την γλυτωσει και δεν θα ανιχνευτει.Ο μολυβδος θα αποροφησει την αδυναμη ηδη ακτινοβολια απο τις παρεμβολες και δεν θα μπορεσει να φτασει στο χρυσο και αυξανοντας την ταχυτητα διαπερασης να τον μαρτυρησει!!Θα ενημερωσει ομως οτι πισω απο το τοιχο υπαρχει μολυβδος που θα παρακινησει τον κλεφτη τα σπασει τον τοιχο αφου μολυβι ο τοιχος δεν δικαιολογει ;)Τα παραπανω φυσικα δεν ισχυουν για ανιχνευτες χιλιαδων ευρω οι οποιοι δεν ειναι σε καμμια περιπτωση φορητοι και ευκολοι στην μεταφορα για ενα επιδοξο κλεφτη.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
giorg1977
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 123


ΠΑΝΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 02, 2012, 01:44:09 μμ »

η μαγικη λεξη ειναι ΜΟΛΥΒΕΝΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΑΚΙΑ.

Bασιλη νομιζω οτι τα φυλλα μολυβδου δεν τα διαπερνα η ακτινοβολια προς ανιχνευση.Ο ανιχνευτης μεταλου κτυπα.
Κανω λαθος, εχεις πειραματιστει;;;;

Σωτηρη βαλε μια λιρα μεσα σε ενα κουτι φυσιγγια tordo No 34.Δεν ανιχνευεται με τιποτα ο χρυσος. ;DΑ! προσεχε ομως το χειμωνα μην ξεχαστεις και χωσεις την ελισαβετ σε καμμια θαλαμη και την φαει κανα ορτυκι κατακεφαλα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο


 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Eiσαι πολυ πισω, 2.34 RW, μαλινη  με (6χ 7.98) αστεροειδες εξαστερο. Τοπιασες μεταξυ μας Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
 

Υ.Σ Ξεχαστε τον μολυβδο . Δεν παιζει.

 Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ!
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 02, 2012, 01:48:27 μμ »

Καλο αυτο.
Μην ξεχασεις να δωσεις και  τα πληρη στοιχεια  σου καθως και διευθυνση Γλώσσα
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 02, 2012, 01:49:19 μμ »

η μαγικη λεξη ειναι ΜΟΛΥΒΕΝΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΑΚΙΑ.

Bασιλη νομιζω οτι τα φυλλα μολυβδου δεν τα διαπερνα η ακτινοβολια προς ανιχνευση.Ο ανιχνευτης μεταλου κτυπα.
Κανω λαθος, εχεις πειραματιστει;;;;

Σωτηρη βαλε μια λιρα μεσα σε ενα κουτι φυσιγγια tordo No 34.Δεν ανιχνευεται με τιποτα ο χρυσος. ;DΑ! προσεχε ομως το χειμωνα μην ξεχαστεις και χωσεις την ελισαβετ σε καμμια θαλαμη και την φαει κανα ορτυκι κατακεφαλα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο


 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Eiσαι πολυ πισω, 2.34 RW, μαλινη  με (6χ 7.98) αστεροειδες εξαστερο. Τοπιασες μεταξυ μας Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
 

Υ.Σ Ξεχαστε τον μολυβδο . Δεν παιζει.

 Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ!


ΧΑ ΧΑ ΧΑ και ουτε προκειται.ΦιΛΕ ΓΙΩΡΓΟ ο Σωτηρης αναφερεται σε συνταγη παρασκευης φυσιγγιου για κυνηγετικη χρηση.Περα απο συλλεκτης νομισματων ειναι και κυνηγος οπως και εγω φυσικα.Αρα η διαλεκτος που μιλαει ειναι επιστημονικη διαλεκτος περι βλητικης Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
giorg1977
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 123


ΠΑΝΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 02, 2012, 01:53:34 μμ »

Χαχααχχχαα, είπα κι εγώ...  Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη

Η συνταγή που δίνει μπορεί να έχει αποτέλεσμα, αλλά...
1. Πρέπει να τους πετύχεις τη στιγμή που μπαίνουν στο σπίτι, Θυμός Θυμός και
2. Θα έχεις προβλήματα με το νόμο...  Ντροπή Ντροπή

Επομένως επιστρέφουμε στο πρώτο ερώτημα με το απλό μολύβι...  Άνεση Άνεση Άνεση Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 02, 2012, 02:00:06 μμ »

Γιαννο  βρηκα δουλεια φιλε. Ενοπλη φυλαξη τιμαλφων!!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
 1-2 ευρα το εικοσιτετραωρο καλα ειναι;;;;;;
Εισαι;;; Σαρκασμός Θα ψαρευουμε απο δω. χε χε χε!!!!!!

Υ.Σ Γιωργο δεν καταλαβες μην βαζεις στο στομα μου πραγματα που δεν ειπα
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 02, 2012, 02:06:59 μμ »

Γιαννο  βρηκα δουλεια φιλε. Ενοπλη φυλαξη τιμαλφων!!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Εισαι;;; Σαρκασμός

Υ.Σ Γιωργο δεν καταλαβες μην βαζεις στο στομα μου πραγματα που δεν ειπα

Μεσα ;)Να περνω την BROWNING που αποκτησα προσφατα και να φυλαω χρυσα κοσμηματα ;)Αλλα ρε Σωτο εχω  μια απορια ???ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΑ ΦΥΛΑΕΙ; Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 02, 2012, 02:09:07 μμ »

Γιαννο  βρηκα δουλεια φιλε. Ενοπλη φυλαξη τιμαλφων!!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Εισαι;;; Σαρκασμός

Υ.Σ Γιωργο δεν καταλαβες μην βαζεις στο στομα μου πραγματα που δεν ειπα

Μεσα Κλείσιμο ματιούΝα περνω την BROWNING που αποκτησα προσφατα και να φυλαω χρυσα κοσμηματα Κλείσιμο ματιούΑλλα ρε Σωτο εχω  μια απορια ΑπορίαΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΑ ΦΥΛΑΕΙ; Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Εγω στην βαρδια μου partner. χα χα χα !!!

 
Καταγράφηκε
giorg1977
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 123


ΠΑΝΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 02, 2012, 08:28:01 μμ »

Γιαννο  βρηκα δουλεια φιλε. Ενοπλη φυλαξη τιμαλφων!!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
 1-2 ευρα το εικοσιτετραωρο καλα ειναι;;;;;;
Εισαι;;; Σαρκασμός Θα ψαρευουμε απο δω. χε χε χε!!!!!!

Υ.Σ Γιωργο δεν καταλαβες μην βαζεις στο στομα μου πραγματα που δεν ειπα

Συγγνώμη, παρανόησα εγώ  Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο

Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 02, 2012, 08:54:00 μμ »

να παρεις ενα caliber 45 python.To revolver για να μην σπέρνεις κάλυκες δεξιά και αριστερά και όποιος μπει΄μεσα στο σπίτη να το γεμίσεις μολύβι.Αυτο λενε τα παιδια.

Αστους μακακες τους Γεωργιανους να ερχονται με τα εννιαρια,ριξε εσυ με το κανονι να τους κοψεις τα ποδια απο τη ριζα να παν να μαμηθούν τα μνόπανα που τους εχουν μαζέψει ολους εδω χαμω οι ξεφτιλες οι πολιτικοι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2012, 11:41:34 μμ από ANTONIO1967 » Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences