Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 02:24:33 μμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ωρε που παμε;  (Αναγνώστηκε 37915 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Μάιος 18, 2015, 11:43:35 μμ »

προσωπικα πιο πολυ με νοιαζουν πχ οι πομακοι που αν ρωτησεις καποιον κατω απο λαρισα θα σου πει τουρκοι ειναι αν γινει ποτε πολεμος θα τους κλεισουν σε στρατοπεδα ποδοσφαιρου και τους εχουν του πεταματου...οι γυφτοι?/ρομα? γιατι καποτε πρεπει να σταματησει και η διακριση και ο δηθεν τροπος ζωης τους που μετα απο τοσα πακετα ακολουθουν....οι μεταναστες οσο και ας μας ποναει ειδικα αυτες τις εποχες....
το αν θα κανει τελετη ο καθε αγαπουλης και θα γινει κοινωνικα αποδεκτος δε με ενδιαφερει.αλλωστε το γκει ειναι σα τιτλος τιμης πλεον. λογικα θα ξερεις το ανεκδοτο τη διαφορα #ουστη γκει με το πατερα

Οι πομακοι ειναι Ελληνες μουσουλμανοι.Εχω γνωρισει πολλους και εχουν βαθια μεσα τους το ελληνικο στοιχειο παροτι αλλοθρησκοι.Γενικα εχω τις καλυτερες εντυπωσεις απο αυτους καθοτι εχω συναναστραφει με πολλους λογω της δουλειας μου..

Αυτο το ξερω Γρηγορη και ας ειμαι κατω απο την Λαρισσα Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Μάιος 18, 2015, 11:51:21 μμ »

στινγκρει το γκει πουλαει.......ειδικα προ κρισης πουλαγε πιο πολυ.
γιαννη λαρισσα σαρισσα  Σαρκασμός ξερω οτι ξερεις απο κρεας αλλα στο ψησιμο και στη βρωση  Σαρκασμός
γκει κοινωνια ειμαστε τελικα ολα γυρνανε γυρω απο κρεας  Σφραγισμένα χείλη το βουλωνω καλη συνεχεια
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #77 στις: Μάιος 19, 2015, 12:04:54 πμ »

@milou
Τη Λάρ'σα, όμως, τη γράφεις με δύο σίγμα. ;-)

@stingray
Για να συζητήσουμε για τους ομοφυλόφιλους, θα πρέπει πρώτα να ξεκαθαρίσουμε κάποια άλλα πράγματα. (Τελικά επαναλαμβάνω ότι το πιο ενδιαφέρον κομμάτι είναι τι είναι δεδομένο και τι όχι.)

Π.χ. Εγώ θεωρώ ότι ο γάμος γίνεται μόνο για τα παιδιά. (Δεν είμαι παντρεμένος, παρόλη την ηλικία μου.) Αν δεν σκοπεύεις να κάνεις παιδιά, δεν έχει νόημα ο γάμος.

Από την άλλη, για κάποιες γυναίκες (κυρίως) ο γάμος είναι "το σημαντικότερο κοινωνικό γεγονός στη ζωή τους" (πράγμα που εγώ θεωρώ μπούρδα και... ίσως και αυτός είναι ένας λόγος που δεν έκανα οικογένεια).

Με βάση το πώς βλέπει κανείς τον γάμο γενικά, θα εκφράσει και την άποψή του για τον γάμο των ομοφυλοφίλων. Αν σκοπεύουν να υιοθετήσουν παιδιά (ή να αποχτήσουν με κάποιον τρόπο), ας παντρευτούν. Τη γλαμουριά του γάμου τη βρίσκω έτσι κι αλλιώς γελοία.

...και αρκετά ακόμα (σημαντικότερα)...
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #78 στις: Μάιος 19, 2015, 12:20:36 πμ »

Να πω και το άσχετο της ημέρας, μια που είπαμε για γάμους: Θεωρώ... (να μην το πω) τους γάμους με τη νύφη να έχει "την κοιλιά στο στόμα". Θεωρώ πιο λογικό, πιο πρακτικό, πιο λογικό και πιο οικονομικό το "γάμος και βάφτιση σε μία τελετή"!
Καταγράφηκε
stingray
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 88


diem perdidi


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Μάιος 19, 2015, 12:23:39 πμ »

Μα το παιδιιιιιί θα το λένε μπάσταρδοοοοοο
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #80 στις: Μάιος 19, 2015, 12:31:16 πμ »

Και τη νύφη... "αναποκατάστατη"...
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Μάιος 19, 2015, 06:58:20 πμ »

Το Λαρισα αποφασισε το ANDROID να το γραψει ΜΕ 2 σιγμα.Δεν ξερω γιατι Γιωργο αλλα βαριομουν να γυρισω πισω να το διορθωσω.Ηταν και δυσκολη η ωρα... Σαρκασμός

Τωρα οσο αφορα τους γκεουλες κιναιδους πισωγλεντηδες η οπως αλλιως θελετε να τους λετε η κοινωνια μια ζωη θα τους κραζει.Οι γυναικες θα γελανε με την τσαχπινια τους οι αντρες θα τους κοροιδευουν και θα τους εχουν παραδειγμα προς αποφυγην και οι ιδιοι οι γκει θα προσπαθουν παντα να δειξουν οτι  ολοι οι αντρες ειναι κατα βαθος γκει....

Θα πω ομως και κατι αλλο επειδη εχω γνωρισει πολλους αλλωστε εχει γεμισει ο τοπος (και η τηλεοραση) Ποιο ρουφιανους αισχρολογους ανυποφορους ρατσιστες εγωιστες τσιγκουνηδες απο δαυτους δεν εχω γνωρισει.Αν καποιος ειναι κατι απο τα προηγουμενα που ειπα τοτε αν ειναι γκει πολλαπλασιαζεται επι εκατο...Αυτα.... Μεγάλο χαμόγελο

Υ.Γ Μεθαυριο στην Γιουροβιζιον τι θα πειτε στο παιδι σας μολις δει την Κοντσιτα και σας ρωτησει τι ειναι αυτο;;; Απορία Απορία Εδω σας θελω .... Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Μάιος 19, 2015, 07:48:30 πμ »

Το Λαρισα αποφασισε το ANDROID να το γραψει ΜΕ 2 σιγμα.Δεν ξερω γιατι Γιωργο αλλα βαριομουν να γυρισω πισω να το διορθωσω.Ηταν και δυσκολη η ωρα... Σαρκασμός

Τωρα οσο αφορα τους γκεουλες κιναιδους πισωγλεντηδες η οπως αλλιως θελετε να τους λετε η κοινωνια μια ζωη θα τους κραζει.Οι γυναικες θα γελανε με την τσαχπινια τους οι αντρες θα τους κοροιδευουν και θα τους εχουν παραδειγμα προς αποφυγην και οι ιδιοι οι γκει θα προσπαθουν παντα να δειξουν οτι  ολοι οι αντρες ειναι κατα βαθος γκει....

Θα πω ομως και κατι αλλο επειδη εχω γνωρισει πολλους αλλωστε εχει γεμισει ο τοπος (και η τηλεοραση) Ποιο ρουφιανους αισχρολογους ανυποφορους ρατσιστες εγωιστες τσιγκουνηδες απο δαυτους δεν εχω γνωρισει.Αν καποιος ειναι κατι απο τα προηγουμενα που ειπα τοτε αν ειναι γκει πολλαπλασιαζεται επι εκατο...Αυτα.... Μεγάλο χαμόγελο

Υ.Γ Μεθαυριο στην Γιουροβιζιον τι θα πειτε στο παιδι σας μολις δει την Κοντσιτα και σας ρωτησει τι ειναι αυτο;;; Απορία Απορία Εδω σας θελω .... Μεγάλο χαμόγελο

Εδώ είμαστε Χα χα χα !!!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Μάιος 19, 2015, 07:49:45 πμ »



Υ.Γ Μεθαυριο στην Γιουροβιζιον τι θα πειτε στο παιδι σας μολις δει την Κοντσιτα και σας ρωτησει τι ειναι αυτο;;; Απορία Απορία Εδω σας θελω .... Μεγάλο χαμόγελο
Ευκολακι.......η απαντηση ειναι τζιχαντιστης
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Μάιος 19, 2015, 07:51:11 πμ »

(Οι πομακοι ειναι Ελληνες μουσουλμανοι.Εχω γνωρισει πολλους και εχουν βαθια μεσα τους το ελληνικο στοιχειο παροτι αλλοθρησκοι.Γενικα εχω τις καλυτερες εντυπωσεις απο αυτους καθοτι εχω συναναστραφει με πολλους λογω της δουλειας μου..)

Α! μπράβο! για να μαθαίνουν μερικοί ... (αχ αυτό το κ...κράτος με την πολιτική του τους έκανε βορά στους γκρίζους λύκους ...)
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Μάιος 19, 2015, 07:54:40 πμ »

@milou
Τη Λάρ'σα, όμως, τη γράφεις με δύο σίγμα. ;-)

@stingray
Για να συζητήσουμε για τους ομοφυλόφιλους, θα πρέπει πρώτα να ξεκαθαρίσουμε κάποια άλλα πράγματα. (Τελικά επαναλαμβάνω ότι το πιο ενδιαφέρον κομμάτι είναι τι είναι δεδομένο και τι όχι.)

Π.χ. Εγώ θεωρώ ότι ο γάμος γίνεται μόνο για τα παιδιά. (Δεν είμαι παντρεμένος, παρόλη την ηλικία μου.) Αν δεν σκοπεύεις να κάνεις παιδιά, δεν έχει νόημα ο γάμος.

Από την άλλη, για κάποιες γυναίκες (κυρίως) ο γάμος είναι "το σημαντικότερο κοινωνικό γεγονός στη ζωή τους" (πράγμα που εγώ θεωρώ μπούρδα και... ίσως και αυτός είναι ένας λόγος που δεν έκανα οικογένεια).

Με βάση το πώς βλέπει κανείς τον γάμο γενικά, θα εκφράσει και την άποψή του για τον γάμο των ομοφυλοφίλων. Αν σκοπεύουν να υιοθετήσουν παιδιά (ή να αποχτήσουν με κάποιον τρόπο), ας παντρευτούν. Τη γλαμουριά του γάμου τη βρίσκω έτσι κι αλλιώς γελοία.

...και αρκετά ακόμα (σημαντικότερα)...

Για αυτό είσαι παραμορφωμένος βρε; μόνο αν παντρευτείς θα δεις διαφορά!!! κάνε το και θα δεις ... θα αλλάξεις ακόμα και αυτά που θα γράφεις! κάντο, κάντο ...
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #86 στις: Μάιος 19, 2015, 08:23:17 πμ »

Εχμμ... νομίζω ότι θα αρχίσω να τα ξαναλέω. (Για τη Λάρ'σα, ΟΚ... :-) )

Τωρα οσο αφορα τους γκεουλες κιναιδους πισωγλεντηδες η οπως αλλιως θελετε να τους λετε η κοινωνια μια ζωη θα τους κραζει.Οι γυναικες θα γελανε με την τσαχπινια τους οι αντρες θα τους κοροιδευουν και θα τους εχουν παραδειγμα προς αποφυγην και οι ιδιοι οι γκει θα προσπαθουν παντα να δειξουν οτι  ολοι οι αντρες ειναι κατα βαθος γκει....

Είχες δει τέτοια συμπεριφορά στον Χατζηδάκι; Γιατί θεωρούμε δεδομένο ότι όλοι οι ομοφυλόφυλοι είναι "τσαχπίνηδες" και "ξεφωνημένες"; Έχεις δίκιο ότι αυτό που κράζουμε στα "νούμερα" είναι η τσαχπινιά και το σκέρτσο, όχι η ομοφυλοφυλία. Το λέω για τέταρτη φορά, νομίζω.

Ας θυμηθούμε εκείνη την περίφημη Πετρούλα, ας θυμηθούμε τις τραγουδίστριες που "τραγουδάνε με τα πόδια" (όπως το έθεσε η Ρίτα), ας θυμηθούμε κάτι Ζωή Κωνσταντοπούλου και Πόπη Τσαπανίδου... Νούμερα δεν τις θεωρούμε; Και δεν τις κράζουμε για το "στυλ" τους και την τσαχπινιά τους;

Και τη Ρεπούση, βεβαίως, αν και αυτή είναι άλλου είδους "νούμερο"...

Και ο Άδωνης δεν γίνεται νούμερο με την τσαχπινιά του; (Έστω κι αν είναι "τσαπινιά κανονικού"...)



Και πάμε και στην Κανέλλη: Αυτό που κράζουμε είναι η ομοφυλοφυλία της ή το στυλ "ο Αντώνης ο βαρκάρης ο σερέτης";;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2015, 08:33:52 πμ από sac » Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #87 στις: Μάιος 19, 2015, 08:31:39 πμ »

Καταρχήν, το να μην έχεις οικογένεια έχει και τα καλά του. Δεν θα δω Eurovision.

Υ.Γ Μεθαυριο στην Γιουροβιζιον τι θα πειτε στο παιδι σας μολις δει την Κοντσιτα και σας ρωτησει τι ειναι αυτο;;; Απορία Απορία Εδω σας θελω .... Μεγάλο χαμόγελο

Θα προσπαθήσω να φανταστώ τη συζήτηση, γιταί νομίζω ότι έχει ψωμί το πράμα...

_ Τι είναι αυτό, μπαμπά (ο/η Κοντσίτα);
_ Ένα νούμερο που προσπαθεί να κάνει την ομοφυλοφυλία του επάγγελμα και να την πουλήσει. Μη σου πω, παιδί μου, ότι μπορεί και να μην είναι ομοφυλόφιλος και να το κάνει μόνο για να πουλήσει...
_ Και τι είναι ομοφυλόφιλος, μπαμπά;
_ Είναι ένας άντρας που του αρέσουν οι άντρες ή μια γυναίκα που της αρέσουν οι γυναίκες.
_ Και είναι κακό να είσαι ομοφυλόφιλος;
_ Αν δεν ενοχλείς τους άλλους, τίποτα δεν είναι κακό.
_ Και... δε μου λες, μπαμπά, όλοι οι ομοφυλόφιλοι είναι έτσι κουνιστοί, τσαχπίνηδες και "ξερωγώ";
_ 'Οχι, βέβαια. Οι περισσότεροι είναι σοβαροί άνθρωποι που κοιτάνε τη δουλειά τους. Αλλά αυτούς δεν τους ξέρει ο κόσμος, γιατί δεν ασχολούνται να το πουν σε όλους... Ο κόσμος ξέρει τους λίγους που το έχουν κάνει "επάγγελμα"...
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #88 στις: Μάιος 19, 2015, 08:47:55 πμ »

Για αυτό είσαι παραμορφωμένος βρε; μόνο αν παντρευτείς θα δεις διαφορά!!! κάνε το και θα δεις ... θα αλλάξεις ακόμα και αυτά που θα γράφεις! κάντο, κάντο ...

Νομίζω ότι έχεις πολύ δίκιο σε αυτό και... κάπου εκεί είναι η αιτία...

Κάθε γυναίκα που γνώριζα, σκεφτόμουν αν αξίζει να χάσω τόσα πράγματα για χάρη της. Και κατέληγα στο συμπέρασμα ότι μόνο για τα παιδιά θα άξιζε να τα χάσω όλα αυτά. Αλλά για να κάνεις παιδιά, χρειάζεσαι μια γυναίκα και πάντα εκεί κόλλαγε η υπόθεση.

Μέχρι που διάβασα "Τον δον Περλιμπλίν και τη δόνια Μπελίσα" του (Γκαρθία) Λόρκα και απογοητεύτηκα τελείως. Γενικά ο Λόρκα έχει μια μαυρίλα...
Καταγράφηκε
stingray
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 88


diem perdidi


Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Μάιος 19, 2015, 08:48:12 πμ »

Το Λαρισα αποφασισε το ANDROID να το γραψει ΜΕ 2 σιγμα.Δεν ξερω γιατι Γιωργο αλλα βαριομουν να γυρισω πισω να το διορθωσω.Ηταν και δυσκολη η ωρα... Σαρκασμός

Τωρα οσο αφορα τους γκεουλες κιναιδους πισωγλεντηδες η οπως αλλιως θελετε να τους λετε η κοινωνια μια ζωη θα τους κραζει.Οι γυναικες θα γελανε με την τσαχπινια τους οι αντρες θα τους κοροιδευουν και θα τους εχουν παραδειγμα προς αποφυγην και οι ιδιοι οι γκει θα προσπαθουν παντα να δειξουν οτι  ολοι οι αντρες ειναι κατα βαθος γκει....

Θα πω ομως και κατι αλλο επειδη εχω γνωρισει πολλους αλλωστε εχει γεμισει ο τοπος (και η τηλεοραση) Ποιο ρουφιανους αισχρολογους ανυποφορους ρατσιστες εγωιστες τσιγκουνηδες απο δαυτους δεν εχω γνωρισει.Αν καποιος ειναι κατι απο τα προηγουμενα που ειπα τοτε αν ειναι γκει πολλαπλασιαζεται επι εκατο...Αυτα.... Μεγάλο χαμόγελο

Υ.Γ Μεθαυριο στην Γιουροβιζιον τι θα πειτε στο παιδι σας μολις δει την Κοντσιτα και σας ρωτησει τι ειναι αυτο;;; Απορία Απορία Εδω σας θελω .... Μεγάλο χαμόγελο

Ωραίος ρε. Γνώρισες δυο ανθρώπους ενώ είσαι ήδη προκατειλημμένος και τους βάφτισες όλους όλα τα σκατά του κόσμου. Εξαιρετικός άνθρωπός είσαι, μπράβο.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences