Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 04:17:15 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ωρε που παμε;  (Αναγνώστηκε 37916 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #45 στις: Μάιος 18, 2015, 05:21:31 μμ »

Α! μπράβο εδώ είμαστε! εεε! όχι και να το προβάλουμε σαν κάτι το φυσιολογικό!!! ανωμαλία είναι είτε το θέλουν είτε όχι!!!  από την άλλη ας κάνουν ότι θέλουν στο σπίτι τους!!  

Θα μου επιτρέψεις να σε διορθώσω (και εξ ονόματος του harου), Άλλο θέμα αν είναι φυσιολογικό, άλλο αν γίνεται μόδα (και νομίζω ότι αυτό λέει ο haros).

Ομοφυλόφιλος δεν σημαίνει να κυκλοφορείς με σκιστή φούστα, γόβα και τον Μήτσο παραμάσχαλα. Άλλο ομοφυλόφιλος, άλλο "ξεφωνημένη". Θα μπορούσα να αναφέρω τον Μάνο Χατζηδάκι, ο οποίος και κύριος ήταν και δικαίωμα δεν έδωσε ποτέ και πρότυπο για τους νέους μπορεί να θεωρηθεί. Να πω και για τον Γιώργο Μαρίνο; Να πω... (Θα μου πείτε ότι αυτοί ήταν ομοφυλόφιλοι "άλλης εποχής"...)

Από την άλλη όμως και την κόρη μου να έβλεπα να κυκλοφορεί και να επιδεικνύει δημόσια τη γόβα και τον Μήτσο, επίσης θα την ξέχεζα.

Όχι πως δεν θα με ενοχλούσε αν ο γυιος μου γινόταν ομοφυλόφιλος, αλλά είναι τελείως διαφορετικό το να γίνεσαι "νούμερο". Πράγμα που ισχύει και για τις κόρες...
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Μάιος 18, 2015, 05:27:59 μμ »

Αν πάντως σε ένα σάιτ συλλεκτικών ενδιαφερόντων ασχολούμαστε δυο μέρες τώρα με τους φλώρους και τους π#####δες, τότε μπράβο τους, πέτυχαν το σκοπό τους. Τους κάνουμε άριστη διαφήμιση. Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Μάιος 18, 2015, 05:31:30 μμ »

Αν πάντως σε ένα σάιτ συλλεκτικών ενδιαφερόντων ασχολούμαστε δυο μέρες τώρα με τους φλώρους και τους π#####δες, τότε μπράβο τους, πέτυχαν το σκοπό τους. Τους κάνουμε άριστη διαφήμιση. Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών

Φίλε μου έχεις δίκιο!
Καταγράφηκε
stingray
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 88


diem perdidi


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Μάιος 18, 2015, 05:50:36 μμ »

... Ρε άστο ... έγραψα ένα μήνυμα αλλά το μετάνιωσα και το έσβησα πριν το στείλω ... άσε μην γίνουμε μύλος εδώ μέσα ... και είχα αρχίσει να ανησυχώ ... Κλείσιμο ματιού

Ο καλός ο μύλος όλα τ' αλέθει ντε!

Sac, ενώ γενικά δεν διαφωνώ, νομίζω πως είναι άδικος ο χαρακτηρισμός του Γρηγορόπουλου ως φίρμα. Η φίρμα γίνεται για να πουλήσει, το παιδί αυτό πέθανε και το μόνο που βλέπουμε να τον θυμόμαστε είναι κάνα ξεχασμένο γκράφιτι και η πινακίδα της οδού με το όνομά του. Μάλλον πιο πολύ έχει να κάνει με την ανάγκη της "νέας" γενιάς να αποκτήσει είδωλα παρά με το οτι η "αναρχία" πουλάει. Και εδώ που τα λέμε δεν ήταν και κάνας επαναστάτης ή αναρχικός, ένα πανκ παιδάκι των προαστίων ήταν, όπως κι εγώ στην ηλικία του. Βρέθηκε στο λάθος μέρος, την λάθος στιγμή, και μπροστά στον λάθος ψυχοπαθή.

Parker δεν χρειάζονται διαφήμιση, μια χαρά τα καταφέρνουν και μόνοι τους. Αν όμως δεν θες να συνεισφέρεις στην διαφήμιση αυτή, όοοολες οι άλλες ενότητες αφορούν τον συλλεκτισμό και μπορείς να διαβάζεις όσο θέλεις!
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Μάιος 18, 2015, 05:51:42 μμ »

Να πουμε ομως και του στραβου το δικιο για ρολο σε ταινια ειναι λιγο δυσκολο να εισαι κουνιστος  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #50 στις: Μάιος 18, 2015, 05:57:19 μμ »

Αν πάντως σε ένα σάιτ συλλεκτικών ενδιαφερόντων ασχολούμαστε δυο μέρες τώρα με τους φλώρους και τους π#####δες, τότε μπράβο τους, πέτυχαν το σκοπό τους. Τους κάνουμε άριστη διαφήμιση. Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών

Εδώ ασχολιόμαστε με τη Ρεπούση (κατά καιρούς). :-)



Σχετικά με τον Γρηγορόπουλο, αναφερόμουν κυρίως στα ΜΜΕ.

Αλλά διαφωνώ με όλα τα υπόλοιπα που λες (για τον Γρηγορόπουλο). < Ας μην το ξαναπιάσουμε και αυτό τώρα...
Καταγράφηκε
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Μάιος 18, 2015, 07:25:47 μμ »

Αυτο το Δικαστηριο Ανθρωπινων Δικαιωματων που μοιραζει προστιμα αν πεσει το ζαχαρο κανενος π@υστη για τους αστεγους και αυτοχειρες η για αυτους που ζουν χωρις ρευμα μοιρασε κανενα προστιμο;; Απορία
+1

Γιος στον πατέρα:
-μπαμπα παντρευομαι τον ιουλιο
-μπραβο παιδι μου,ωραία εποχή διάλεξες! αυτος ποιος ειναι ο κουμπαρος?
-οχι...ο Ιουλιος

Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #52 στις: Μάιος 18, 2015, 07:40:58 μμ »

Μμμ.... σιγά το αστείο...

Θα σας πω εγώ πραγματική συζήτηση:

Κάποιος συνάδελφος προσπαθούσε να βάλει το παιδί του σε παιδικό σταθμό κοντά στην κατοικία των πεθερικών του και όχι στη δική του. Φυσικά ο Δήμος δεν το δεχόταν. Αυτός επέμενε ότι η σύζυγός του μένει στο πατρικό της. (Επιχείρημα παράλογο.)

- Πώς μένει στο πατρικό της η σύζυγός σας; Είστε διαζευγμένοι;
- Όχι.
- Τότε πώς γίνεται;
- ...

(Εδώ παρεμβαίνω εγώ.)

- Ρε χαμένε, ξηγήσου τους: "Η σύζυγός μου κατοικεί στο πατρικό της με τα παιδιά μας κι εγώ στο σπίτι μας με τον γκόμενο. Υπάρχει κανένα πρόβλημα;"

Αν μπορούν... ας μην το δεχτούν!!!!!

(Ωρέ, πού πάμε....)
Καταγράφηκε
vasilisfla
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 431


To bid or not to bid


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Μάιος 18, 2015, 08:31:49 μμ »

Ομοφοβια....σεξισμος...και μαλ%&%€#ια....συνχαρητηρια ...Ωρε που παμε ιντιντ...
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #54 στις: Μάιος 18, 2015, 08:50:51 μμ »

Ως κλασικός πολέμιος κάθε αμερικανιάς, ενοχλούμαι και με τη λέξη "ομοφοβία". Το "ομοφυλοφιλοφοβία" τους πέφτει μακρύ;;; Άσε που δεν στέκει και στα ελληνικά. Άλλο υδρόφοβος, άλλο ομο(φυλοφιλό)φοβος.

("Ομόφοβος" στα Ελληνικά είναι αυτός που δεν έλκεται από τον όμοιό του ή δεν τον έλκει. Και "ομοφυλοφιλόφοβος" αυτός που δεν έλκεται από τους ομοφυλόφιλους ή δεν τους έλκει. Το βαμβάκι είναι υδρόφιλο γιατί έλκει το νερό. Τα λίπη είναι υδρόφοβα γιατί απωθούν το νερό. - Εκτός αν μιλάμε για ψυχολογικές "φοβίες", όπως "αγοραφοβία".)

Και σε πιο απλά Ελληνικά, η "μισαλλοδοξία" αρκεί. Μας έχουμν φάει οι μόδες των ΜΜΕ.
Καταγράφηκε
vasilisfla
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 431


To bid or not to bid


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Μάιος 18, 2015, 09:04:47 μμ »

Ως κλασικός πολέμιος κάθε αμερικανιάς, ενοχλούμαι και με τη λέξη "ομοφοβία". Το "ομοφυλοφιλοφοβία" τους πέφτει μακρύ;;; Άσε που δεν στέκει και στα ελληνικά. Άλλο υδρόφοβος, άλλο ομο(φυλοφιλό)φοβος.

("Ομόφοβος" στα Ελληνικά είναι αυτός που δεν έλκεται από τον όμοιό του ή δεν τον έλκει. Και "ομοφυλοφιλόφοβος" αυτός που δεν έλκεται από τους ομοφυλόφιλους ή δεν τους έλκει. Το βαμβάκι είναι υδρόφιλο γιατί έλκει το νερό. Τα λίπη είναι υδρόφοβα γιατί απωθούν το νερό. - Εκτός αν μιλάμε για ψυχολογικές "φοβίες", όπως "αγοραφοβία".)

Και σε πιο απλά Ελληνικά, η "μισαλλοδοξία" αρκεί. Μας έχουμν φάει οι μόδες των ΜΜΕ.
αγαπητε σακ ...το σχολιο μου δεν απευθυνοταν σε σενα προσωπικα ..
μετα απο 12 χρονια ζωης στο εξωτερικο δυσκολευομαι να γραψω στα ελληνικα ετσι και αλλιως  και ορος ομοφοβια χρησιμοποιητε καθημερινα σρην ελλαδα.. καλως η κακως αλλη ιστορια.
Κανα σχολιο για τις βλακειες που εχουν γραφει στο παρον θεμα περα απο την ισως λαθος επιλογη λεξης απο εμενα θελεις να κανεις???
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Μάιος 18, 2015, 09:13:22 μμ »

παπαρακο....μηπως θελεις να μας πεις κατι ?  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #57 στις: Μάιος 18, 2015, 09:39:27 μμ »

@vasilisfla

Τα σχόλια μου τα έκανα, αγαπητέ μου. Πιστεύω ότι το σημαντικότερο πρόβλημα είναι τα ΜΜΕ.

Για να έχει νόημα η συζήτηση, θα πρέπει να ξεκαθαρίσουμε (ο καθένας με τον εαυτό του) ότι άλλο ομοφυλόφιλος, άλλο "νούμερο". Π.χ. το να αποκαλέσεις τον κάθε κουνιστό μόδιστρο "ξεφωνημένη" δεν είναι μισαλλοδοξία, γιατί δεν σχολιάζεις την σεξουαλική του προτίμηση, αλλά τον τρόπο που την εκφράζει. Αντίστοιχα, μια κουνιστή γυναίκα θα την πεις π... κι ας είναι "κανονική".

Για αυτό δίνω σημασία στις λέξεις.

Το θέμα του "κανονικού" και του "φυσιολογικού" είναι μπερδεμένο. Ας θυμηθούμε την ομοφυλοφιλία στην Αρχαία Ελλάδα. Επίσης την περσική λέξη koulampara και την αραβική λέξη ibne που... περιγράφουν σεξουαλικές συνήθειες προσφάτων αιώνων... Σε τελευταία ανάλυση, "κανονικό" είναι αυτό που είναι αποδεκτό σε μια συγκεκριμένη κοινωνία. Σε μια άλλη κοινωνία το "κανονικό" μπορεί να είναι διαφορετικό.

Από την άλλη, "φυσιολογικό" είναι αυτό που προέρχεται από τη φύση (μας). Αλλά ο άνθρωπος είναι σε τόσο μεγάλο βαθμό "κοινωνικό ζώο" που είναι πραγματικά δύσκολο να ξεχωρίσει κανείς τι είναι πραγματικά "φυσικό χαρακτηριστικό" και τι είναι "κοινωνικό χαρακτηριστικό". Συν το γεγονός ότι ο άνθρωπος έχει αλλάξει τη φύση του σε πολλά σημεία, προκειμένου να δημιουργήσει κοινωνίες.

Μήπως αυτό που θεωρούμε "φυσιολογικό" σήμερα στην Ελλάδα έχει... απλώς εισαχθεί από τη Δυτική Ευρώπη πριν από 200-300 χρόνια; Ποιος θα υποστηρίξει ότι "εμείς οι Έλληνες είμαστε ανέκαθεν έτσι";

(Όσο και να τα στριμώχνω, δεν μαζεύονται...)
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #58 στις: Μάιος 18, 2015, 09:47:06 μμ »

παπαρακο....μηπως θελεις να μας πεις κατι ?  Κλείσιμο ματιού

Εσυ μυκονιατη εαν θελεις να εκφραστεις εδω ειναι μια πολυ καλη ευκαιρια!!Θα δεις οτι θα το πεις και θα σου φυγει ενα βαρος!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Μάιος 18, 2015, 09:51:59 μμ »

Παράθεση από: antonis chaniotis link=topic=22153.msg283676#msg283676 date=1431976402
[/quote

Εσυ μυκονιατη εαν θελεις να εκφραστεις εδω ειναι μια πολυ καλη ευκαιρια!!Θα δεις οτι θα το πεις και θα σου φυγει ενα βαρος!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Εσυ ηθελες "μανουρα"  και ανοιξες το θεμα...ρε παπαρα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Το ειχες στα σκαρια ..και το σκασες Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences