Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 04:29:32 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ωρε που παμε;  (Αναγνώστηκε 37917 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 18, 2015, 03:29:06 μμ »

Δημαρχε ζω για τη στιγμη που θα σου ζητησουν να τελεσεις στο δημαρχειο τετοιο γαμο!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Θελω βιντεο και πληρωνω οσο οσο Φιλί
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
stingray
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 88


diem perdidi


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 18, 2015, 03:34:23 μμ »

τα δικαιωματα και υποχρεωσεις ,νομικα,κληρονομικα λυνοντε πολυ απλα αν πας σε συμβολαιογραφο!!κανεις ενα συμβολαιο συμβιωσης και εληξε το θεμα!!

Δεν έχει ακόμα τροποποιηθεί ο νόμος του συμφώνου συμβίωσης για ομόφυλα ζευγάρια... Φάγαμε πρόστιμα το 2013 από το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων (ντροπή μας και μόνο που έπρεπε να φτάσουμε εκεί) αλλά ουδέν νεότερο.
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 18, 2015, 03:36:14 μμ »

Δημαρχε ζω για τη στιγμη που θα σου ζητησουν να τελεσεις στο δημαρχειο τετοιο γαμο!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Θελω βιντεο και πληρωνω οσο οσο Φιλί

εγω Αλιφερης δεν προκειτε να γινω ποτε!! (Αλιφερης ηταν πρωην δημαρχος Τηλου)
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 18, 2015, 03:46:16 μμ »

(Δεν έχει ακόμα τροποποιηθεί ο νόμος του συμφώνου συμβίωσης για ομόφυλα ζευγάρια... Φάγαμε πρόστιμα το 2013 από το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων (ντροπή μας και μόνο που έπρεπε να φτάσουμε εκεί) αλλά ουδέν νεότερο.)

Ναι για να γίνουμε και μεις σαν τα μούτρα τους! δεν μπορούμε να πάρουμε τίποτα καλό από αυτούς , τις μ......ς όμως να τις πάρουμε πρώτοι! ρε καλά κάνουν οι τζιχαντιστές να μας κόψουν όλους ...
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 18, 2015, 03:50:09 μμ »

Αυτο το Δικαστηριο Ανθρωπινων Δικαιωματων που μοιραζει προστιμα αν πεσει το ζαχαρο κανενος π@υστη για τους αστεγους και αυτοχειρες η για αυτους που ζουν χωρις ρευμα μοιρασε κανενα προστιμο;; Απορία
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
stingray
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 88


diem perdidi


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 18, 2015, 03:50:37 μμ »

Ναι για να γίνουμε και μεις σαν τα μούτρα τους! δεν μπορούμε να πάρουμε τίποτα καλό από αυτούς , τις μ......ς όμως να τις πάρουμε πρώτοι! ρε καλά κάνουν οι τζιχαντιστές να μας κόψουν όλους ...

Ε όχι και πρώτοι... Εμείς και η Λιθουανία έχουμε μείνει στην Ευρώπη. Άμα θες τζιχαντιστές φίλε μου βρωμάει ο τόπος, πήγαινε μια βόλτα προς Ανατολή μεριά να δεις την γλύκα, αφού συμφωνείς περισσότερο μαζί τους.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 18, 2015, 03:55:22 μμ »

Έχω μια απορία όμως ... γιατί ενδιαφέρεσαι και κόπτεσαι τόσο πολύ εσύ; μήπως θέλεις εσύ να ροβολήσεις προς τα μέρη εκείνα; εγώ ποτέ δεν είπα ότι συμφωνώ με αυτά τα γουρούνια!
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Μάιος 18, 2015, 03:55:30 μμ »

 Απο το σημειο οπου η ομοφυλοφιλια θεωρουνταν αρρωστεια και την θεραπευαν με χημικους ευνουχισμους και την τιμωρουσαν με φυλακιση, μεχρι του σημειου οπου η ομοφυλοφιλικη κουλτουρα (κυριαρχη στον καλλιτεχνικο χωρο και τον χωρο των ΜΜΕ) υπερπροβαλλεται ως κατι το cool που θα μπορουσαν να ασπαστουν οι νεοι, η αποσταση ειναι τεραστια.

 Οι ηγητορες μιας κοινωνιας θεωρειται οτι πρεπει να προβαλλουν σωστα προτυπα, να οδηγουν την κοινωνια.
Και φυσικα, οι νεοι ειναι επιρρεπεις στο να παρασυρονται,(γενικως) ειδικα εαν βομβαρδιζονται απο παντου με διαφορα "μηνυματα".
 Περαν απο ανθρωπους οι οποιοι γεννηθηκαν ετσι,(και στην φυση του δεν μπορει να παει κανεις κοντρα), μερικοι εγιναν ομοφυλοφιλοι παρασυρομενοι απο παρεες,συνθηκες (παπαδες, κλπ) και επειδη εμπλεξαν με διαφορους κυκλους.

  Δικαιωμα του λαου του Λουξεμβουργου να δινει τετοια προτυπα στα παιδια του, ας τον χαιρονται.
  Ειμαι υπερ των ανθρωπινων δικαιωματων, και ολα τα συναφη, αλλα βαζω στοιχημα οτι οποιος ενθερμος υποστηρικτης αυτων των " γαμηλιων τελετων" και της προβολης τετοιων προτυπων εχει παιδια, μαλλον θα στραβωσει εαν καποια στιγμη ο γυιος του του ερθει με φουστα-μπλουζα και τον Μητσο παραμασχαλα, και αντι για εγγονια το πολυ πολυ να περιμενει κανα πεκινουα..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 18, 2015, 04:05:29 μμ »

Μήτσο δύσκολο...Τζίμη ίσως... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
stingray
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 88


diem perdidi


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 18, 2015, 04:15:43 μμ »

Ναι, δεν μου έχει τύχει οπότε δεν ξέρω. Βέβαια κατ' εμέ άμα κάποιος προτιμά να περάσει την ζωή του με τον Μήτσο και το πεκινουά τους κακώς καίγεται καρφί και σ' εμάς και στους γονείς τους. Άλλωστε αυτό δεν περιορίζεται στους gay, ούτε εγώ ως straight έχω καμμία διάθεση να κάνω εγγόνια στους γονείς μου κι ας λένε ότι θέλουν Γλώσσα

Όσο για εκείνους κι εκείνες που έγιναν ομοφυλόφιλοι/ες από συνθήκες ή οτιδήποτε άλλο θέλω απλώς να ελπίζω οτι κάποια στιγμή στην ζωή τους θα συμφιλιωθούν με την πραγματική τους σεξουαλικότητα όποια κι αν είναι αυτή και θα μπορέσουν να ζήσουν ολοκληρωμένα. Αλλά διαφωνώ οτι πρέπει μαζί με τα ξερά να καούν και τα χλωρά.

xmac κόπτομαι γιατί η σιωπή είναι συνενοχή. Αφού διαφωνώ με αυτά που λέγονται εδώ θα το πω, κι ό,τι γίνει έγινε. Και ναι, είπες οτι συμφωνείς "με αυτά τα γουρούνια". Συγκεκριμένα είπες "ρε καλά κάνουν οι τζιχαντιστές να μας κόψουν όλους ..." σου θυμίζω.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 18, 2015, 04:27:20 μμ »

Απο το σημειο οπου η ομοφυλοφιλια θεωρουνταν αρρωστεια και την θεραπευαν με χημικους ευνουχισμους και την τιμωρουσαν με φυλακιση, μεχρι του σημειου οπου η ομοφυλοφιλικη κουλτουρα (κυριαρχη στον καλλιτεχνικο χωρο και τον χωρο των ΜΜΕ) υπερπροβαλλεται ως κατι το cool που θα μπορουσαν να ασπαστουν οι νεοι, η αποσταση ειναι τεραστια.

 Οι ηγητορες μιας κοινωνιας θεωρειται οτι πρεπει να προβαλλουν σωστα προτυπα, να οδηγουν την κοινωνια.
Και φυσικα, οι νεοι ειναι επιρρεπεις στο να παρασυρονται,(γενικως) ειδικα εαν βομβαρδιζονται απο παντου με διαφορα "μηνυματα".
 Περαν απο ανθρωπους οι οποιοι γεννηθηκαν ετσι,(και στην φυση του δεν μπορει να παει κανεις κοντρα), μερικοι εγιναν ομοφυλοφιλοι παρασυρομενοι απο παρεες,συνθηκες (παπαδες, κλπ) και επειδη εμπλεξαν με διαφορους κυκλους.

  Δικαιωμα του λαου του Λουξεμβουργου να δινει τετοια προτυπα στα παιδια του, ας τον χαιρονται.
  Ειμαι υπερ των ανθρωπινων δικαιωματων, και ολα τα συναφη, αλλα βαζω στοιχημα οτι οποιος ενθερμος υποστηρικτης αυτων των " γαμηλιων τελετων" και της προβολης τετοιων προτυπων εχει παιδια, μαλλον θα στραβωσει εαν καποια στιγμη ο γυιος του του ερθει με φουστα-μπλουζα και τον Μητσο παραμασχαλα, και αντι για εγγονια το πολυ πολυ να περιμενει κανα πεκινουα..


Α! μπράβο εδώ είμαστε! εεε! όχι και να το προβάλουμε σαν κάτι το φυσιολογικό!!! ανωμαλία είναι είτε το θέλουν είτε όχι!!!  από την άλλη ας κάνουν ότι θέλουν στο σπίτι τους!!  
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Μάιος 18, 2015, 04:31:53 μμ »

... Ρε άστο ... έγραψα ένα μήνυμα αλλά το μετάνιωσα και το έσβησα πριν το στείλω ... άσε μην γίνουμε μύλος εδώ μέσα ... και είχα αρχίσει να ανησυχώ ... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #42 στις: Μάιος 18, 2015, 04:43:33 μμ »

Χμμμ... η συζήτηση απόχτησε κάποιο ενδιαφέρον... :-)

εδω εχεις δικιο αλλα γνωριζεις πολυ καλα την δυναμη της τηλεορασης και γενικα των μμε!!

Νομίζω ότι... το λες μόνος σου. Το πρόβλημα είναι μάλλον η τηλεόραση και τα ΜΜΕ.

Εδώ έγινε φίρμα η... Βίκυ Σταμάτη! Μου έκανε φοβερή εντύπωση που ένα 12χρονο (αν θυμάμαι καλά) παιδί την είδε στον δρόμο και τη γνώρισε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα μπορούσα να συνεχίσω να λέω ότι έγινε φίρμα ο Αλέξανδρος Γρηγορόπουλος και δεν ξέρω ποιος άλλος ακόμα...

Οι ηγητορες μιας κοινωνιας θεωρειται οτι πρεπει να προβαλλουν σωστα προτυπα, να οδηγουν την κοινωνια.

Θα ξεκινήσω από νωρίτερα. Με τι αρχές μεγαλώνει ο καθένας τα παιδιά του. Μπορεί να ξεκινήσει κλείνοντας την τηλεόραση, εκτός αν δείχνει ποδόσφαιρο.

Προσωπικά δεν έχω παιδιά, για αυτό δεν θα πω πολλά. Αλλά αυτοί που ασχολούνται με το ποδόσφαιρο καταλαβαίνουν πολύ καλά ότι τα ΜΜΕ είναι από μόνα τους ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα.

(Εδώ προβάλεται ως πρότυπο ο Μαραδόνα, που κατά τη γνώμη μου είναι ένας κοινός αλήτης κλπ κλπ κλπ...)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 18, 2015, 05:02:30 μμ από sac » Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Μάιος 18, 2015, 04:47:22 μμ »

Η φύση με την σοφία της και την χημεία της μας εξωθούσε στο να πολλαπλασιαζόμαστε απο τα πρώτα μοντέλα των ανθρώπων επι γης. Για να μην μακρυγορώ, η σοφία της γης αντιλήφθηκε ότι η συνέχεια του πολλαπλασιασμού των ανθρώπων ισούται με καταστροφή της, γι αυτο, με την χημεία της προσπαθεί να αλλάξει την φυσικότητα των πραγμάτων. Τους ανώτερους πολιτισμικά τους μεταμορφώνει σε ομοφυλόφιλους (βλ Ολλανδούς) και τους κατώτερους σε καννίβαλους  (βλ ΙΣΙΣ), ώστε να μας περιορίσει, αριθμητικά και να επέλθει η ισορροπία (ενεργειακή).
Υγ: μερικούς τους έκανε χορτοφάγους αλλα δεν ξέρω τι πολιτισμικού επιπέδου είναι αυτοι.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Μάιος 18, 2015, 04:55:36 μμ »

... Τους ανώτερους πολιτισμικά τους μεταμορφώνει σε ομοφυλόφιλους (βλ Ολλανδούς) και τους κατώτερους σε καννίβαλους  (βλ ΙΣΙΣ), ώστε να μας περιορίσει, αριθμητικά και να επέλθει η ισορροπία (ενεργειακή).
Υγ: μερικούς τους έκανε χορτοφάγους αλλα δεν ξέρω τι πολιτισμικού επιπέδου είναι αυτοι...

+ 1000 Αυτά μου άρεσαν ιδιαίτερα!!!   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences