Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 08:33:00 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Τί πιστευετε για τον χρυσο το 2014 ?
Θα αυξηθει κι'αλλο - 173 (39%)
Θα εχει πτωση - 77 (17.3%)
Θα παραμεινει σταθερος - 44 (9.9%)
Δεν μπορω να αποφασισω - 21 (4.7%)
Σαφως ειναι η καλυτερη επενδυση - 114 (25.7%)
Δεν τον εμπιστευομε καθολου - 15 (3.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 330

Σελίδες: 1 ... 138 139 [140] 141 142 ... 148
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΧΡΥΣΟΣ!! ΔΥΝΑΤΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ Η ΟΧΙ??  (Αναγνώστηκε 772020 φορές)
0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #2085 στις: Μάιος 24, 2014, 02:37:35 μμ »

με το συμπάθειο και με όλον το σεβασμό αλλά λέτε μαλακίες. Υπάρχουν Απειρες δυσκολίες σε αυτά που λέτε μπορώ να σας απαριθμήσω μερικές
- καποιος ειναι ναυτικός, πηγαινοερχομαι με κρουζιεροπλοια στη μεσόγειο. Τι γινεται με αυτούς?
- παιζω τζόγο στο ιντερνετ και τα λεφτα μου τα χω σε ευρώ, ΝΟΜΙΜΑ, το σαιτ λειτουργει νομιμως στην Ελλαδα και η τραπεζα ειναι στο λουξεμβούργο. Τι γινεται?
- Στελνω σε ευρώ σε αλλη ευρωπαική χώρα που σπουδαζει το παιδι μου , ο λογαριασμός σε ευρω, 1000000 για να γλυτωσω. Με μενα τι γινεται?
- Ολοι οι Ελληνοαμερικανοι που εχουν ευρω απτά , σε χαρτιά, τι γινεται με αυτους?? Ερχονται και αγοραζουν ολοκληρους νομους με λιγα ευρώ?
-Με τους υπολοιπους Ευρωπαιους που θα συνεχισουν να εχουν ευρω τι γινεται?
- με τους λογαρισαμους Ελληνων σε ξενες τραπεζες που ειναι σε ευρώ τι κανεις??

Αν δεν εχετε επαρκεις απαντησεις σε αυτά , μην λετε κοτσάνες.

Παράνομο δε μπορεί να γίνει το ευρώ στην Ελλάδα. Μαλλον μπορεί να γίνει , αλλά ειναι πιο πιθανο αγαπητοί φιλοι μου να εμφανιστεί ο Godgilla στο Σαν Φρανσισκο παρά αυτά που λέτε.

Βασιλης.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
γατοφατσα
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153


Προφίλ
« Απάντηση #2086 στις: Μάιος 24, 2014, 03:11:59 μμ »

Μην θυμωνετε ρε παιδια ,αποψεις ανταλασουμε.Σε ολα αυτα θα γινει οτι γινοταν και πριν ,μετατροπη νομισματος. Καταθεσεις σε ευρω εχουν και κινεζοι και ρωσοι κ.τ.λ.τι σημασια εχει, το νομισμα μετατρεπεται,τωρα αν χασεις προβλημα σου,οι ευρωπαιοι θα συνεχισουν να εχουν ευρω??? (αλλωστε το ερωτημα δεν ειναι αν βγει οτσιπρας και γυρισουμε σε δραχμη)δηλ.το ευρω το κρατα μονο η ελλαδα??μπορει να γινει απο αλλη χωρα κατι.
Τζογο θα παιζεις παλι με μετατροπη του νομισματος σου,γιατι δεν παιζουν πολιτες αλλων κρατων??δανοι,σουηδοι κ.τ.λ.,το παιδι σου θα σπουδαζει και θα του στελνεις μετατρεπομενες δραχμες σε ευρω η δολαρια ,δεν σπουδαζουν αφρικανοι στην ευρωπη που εχουν αλλα νομισματα??δεν ειμαι καταστροφολογος και πιστευω οτι εχεις δικιο φιλε σολφερινο ,μακαρι να μεινουν ολα ως εχουν,αλλα νομιζω πως αν δεν υπηρχε η παραμικρη υποψια εστω στο πισω -τερμα του μυαλου μας,δεν θα υπηρχε αυτο το σαιτ.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #2087 στις: Μάιος 24, 2014, 03:25:29 μμ »

Φιλε μου γατοφατσα σεβομαι ολες τις αποψεις κ κυριως οδες ειναι αντιθετες απι τις δικες μου.

Σρ καποιους αρεσει να μαζευουν χρυσο.μαγκια τους.δε με νιθαζει.
ας μην χρησιμοποιουν. ομως αυτο με το σαθρο επιχειρημα οτι επερχεται καταστροφη.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #2088 στις: Μάιος 24, 2014, 04:15:22 μμ »

Κανείς δεν γνωρίζει τι θα γίνει σε περίπτωση εξόδου της Ελλάδας (ή άλλης χώρας ) από το ευρώ γιατί κανείς δεν γνωρίζει τι λένε τα μνημόνια που υπογράψανε . Οι ίδιοι οι βουλευτές που τα ψήφισανε δεν τα διαβάσανε - κατά δική τους δήλωση- γιατί δεν προλάβαιναν με την διαδικασία του κατεπείγοντος.

Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι είναι αδύνατη η έξοδος -αποπομπή μιας χώρας από την ευρωζώνη?

Τα μνημόνια αυτό ακριβώς εξασφαλίζουν ότι ακόμα και σε περίπτωση εξόδου από το ευρώ και μονομερούς αθέτησης του χρέους οι δανειστές θα πάρουν πίσω τα λεφτά τους.
Αν δεν υπάρχουν λεφτά (ευρώ) για να τους δώσουμε θα πάρουνε εμπράγματες αξίες -σπίτια -οικόπεδα - και φυσικά τον φυσικό χρυσό της Τραπέζης Ελλάδος.


Ως προς τον χρυσό τώρα , οι δανειστές μας τι θέση κρατάνε απέναντι στο χρυσό ?
Ισχύει  ότι η Γερμανία επαναπατρίζει τον φυσικό χρυσό της ?
Ισχύει ότι η Ε.Κ.Τ. και κεντρικές τράπεζες των χωρών της Ευρώπης  συμφώνησαν να μην πουλήσουν χρυσό στην επόμενη 5ετία ( σύμφωνα με πρόσφατο δημοσίευμα) ?
Υποθηκεύθηκε ο χρυσός της ΤτΕ με την υπογραφή των μνημονίων?

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 24, 2014, 04:52:09 μμ από Μιχάλης 80 » Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #2089 στις: Μάιος 24, 2014, 04:52:13 μμ »

Μιχάλη μου,

Ο Γερμανία ξεκίνησε τον επαναπατρισμό του χρυσού της. Αληθεύει.
Το αποφάσισε το ενα απο τα ανώτατα δικαστήρια που εχει, το ελεγκτικό αν δεν απατώμαι. Που είναι το κακό?
Μην ψάχνετε για συνομωσίες βρε παιδιά.

Αν μας ηθελαν εξω απο το ευρώ δεν θα το ειχανε κανεο απο το 2009? Ε?Απορία Ντάξει , ξεφορτωθηκανε οι γερμανογαλλικες τα ελληνικά ομολογα. Γιατι δεν μας βγάλανε?ΑπορίαΑπορίαΑπορίαΑπορία
Διότι, ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ-ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΥ ή CEO δε γνωρίζει ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΣΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ.
Και δεν προκεται να κανουν δοκιμή , βγαζοντας μας, στις δικες τους οικονομίες...τοσο απλό , τόσο ξεκάθαρο.

Μαγκιά του καθενος να συλλεγει χρυσό, αλλά ας μην χρησιμοποιεί το χόμπυ του με πρόσχημα το τέλος της Ελλαδας ή άλλα.

Και να σας πω το τελευταίο. Εστω οτι μας βγαζουνε(που δεν μπορουν), και εστω ότι γυριζουμε σε εθνικό νομισμα, και εστω ότι μας αναγκαζουν να κανουμε τα ευρω μας δραχμές, και έστω οτι όλα πανε οπως αυτοί θελουν, ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ Η ΚΑΤΟΧΗ ΧΡΥΣΟΥ ΑΠΟ ΙΔΙΩΤΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΗ>ΑπορίαΑπορία? Οσο νομιμη θα ειναι η κατοχη ΕΥΡΩ αλλο τοσο νομιμη θα ειναι και η κατοχή ΧΡΥΣΟΥ?Απορία Τι νομιζετε, οτι εσεις που συλλεγετε χρυσο σε απτή μορφή ειστε εξυπνοι, και οι ευρωπαίοι που θα θελησουν να μας καταστρεψουν ειναι οι χαζοί??
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #2090 στις: Μάιος 24, 2014, 06:02:24 μμ »

Βασίλη καλησπέρα,
Με αυτό που έγραψα παραπάνω εννοώ ότι είναι νομικά εφικτή η έξοδος της Ελλάδας από το ευρώ αλλά
δεν είναι επιθυμητή από τους εταίρους -δανειστές, λόγω απρόβλεπτων εξελίξεων.

Δεν μπορούν να μας διώξουν άμεσα , μπορούν όμως να σταματήσουν να μας δανείζουν .
Χωρίς να είμαι νομικός ή οικονομολόγος πιστεύω ότι το διεθνές δίκαιο , τα διεθνή δικαστήρια , τα ευρωπαϊκά δικαστήρια , κάποιος θεσμός τέλος πάντων , προβλέπει την διαδικασία χρεοκοπίας μιας χώρας.
Όπως ακριβώς οι εσωτερικοί νόμοι προβλέπουν την διαδικασία πτωχεύσεως μιας επιχείρησης.

Την ερώτηση για τον χρυσό της Γερμανίας την έκανα , όχι γιατί πιστεύω σε κάποια συνομωσία , αλλά γιατί όλα όσα γράφονται στο διαδίκτυο δεν είναι πάντα αληθή , κυκλοφορεί και ράδιο αρβύλα. Δεν μου φαίνεται περίεργο να επαναπατρίζει η Γερμανία τον χρυσό της , το ίδιο άλλωστε έκανε και Τσάβες λίγο πριν πεθάνει. Αυτό όμως αναδεικνύει την αξία του χρυσού ως ασφαλές καταφύγιο.

Να κηρυχθεί παράνομη η κατοχή χρυσού το θεωρώ άσκοπο . Το είχε κάνει και ο Αμερικάνος πρόεδρος Ρούσβελτ για να κόψει δολάριο . Τότε όμως ίσχυε ο κανόνας του χρυσού αν δεν κάνω λάθος . Τώρα δεν ισχύει. Άρα κατά την άποψή μου δεν υπάρχει λόγος να κηρυχθεί παράνομη η κατοχή ιδιωτικού χρυσού
Στην Ελλάδα το '60-'70 ήταν παράνομη η χρυσή λίρα και όμως ο κόσμος έκανε συναλλαγές μεγάλης αξίας σε λίρες.

Όπως και να 'ναι πάντως μια έξοδος της Ελλάδας από το ευρώ θα φέρει μια περίοδο μεγάλης αναρχίας και στην Ελλάδα και εκτός αυτής.    
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 24, 2014, 06:22:53 μμ από Μιχάλης 80 » Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #2091 στις: Μάιος 24, 2014, 06:59:36 μμ »

Γεια σου ρε Βασιλη σε παραδεχομαι μεσα σε 10 σειρες ειπες και περιεγραψες ακριβως ολο το σκηνικο....δεν γνωριζαν και δεν γνωριζουν τι θα συμβει σε περιπτωση αποχωρησης μιας χωρας απο το ευρω και φυσικα δεν ηταν δυνατον να παιξουν κορωνα γραμματα τις οικονομιες τους εχοντας στα χερια τους μια βομβα που αν εσκαγε δεν ηξεραν ουτε ποσο εκρηκτικο ειχε μεσα ουτε ποσες αλυσιδωτες εκρηξεις θακανε...ποια ηταν λοιπον η λυση...μια και μοναδικη να φορτωσουν στα βλαχαδερα της Ευρωπης ολο το χρεος μεσω ολων των λαμογιων που ειχαν λαδωσει και δεν μπορουσαν να πουν οχι στο αφεντικο  γιατι ειχαν στοιχεια εναντιον τους και παραλληλα να βγουν διπλα κερδισμενοι τοσο απο το κουρεμα των ομολογων και το γεμισμα των τραπεζων τους με φρεσκο χρημα απο τα βλαχαδερα(τα οποια στην ουσια αντι να εισπρατουν καποιο τοκο πληρωνουν και φυλακτρα αφου το επιτοκιο ειναι αρνητικο)αλλα και μεσω μνημονιων να μπορουν να παρουν ολο τον πλουτο της χωρας οποιαδηποτε στιγμη αυτη σταματησει να ειναι ενταξει στις υποχρεωσεις της κατι που με μαθηματικη ακριβεια καποτε θα γινει γιατι ο λαος φυσικα και δεν θα μπορεσει να αντεξει αλλα 400 χρονια σκλαβιας και μιζεριας γιατι το υψος του χρεους το οποιο αντι να κατεβαινει αυξανεται καπου εκει μας παραπεμπει
Καταγράφηκε
DIMIS707
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 215

Μηδέν άγαν


Προφίλ
« Απάντηση #2092 στις: Μάιος 24, 2014, 08:01:01 μμ »

με το συμπάθειο και με όλον το σεβασμό αλλά λέτε μαλακίες. Υπάρχουν Απειρες δυσκολίες σε αυτά που λέτε μπορώ να σας απαριθμήσω μερικές
- καποιος ειναι ναυτικός, πηγαινοερχομαι με κρουζιεροπλοια στη μεσόγειο. Τι γινεται με αυτούς?
- παιζω τζόγο στο ιντερνετ και τα λεφτα μου τα χω σε ευρώ, ΝΟΜΙΜΑ, το σαιτ λειτουργει νομιμως στην Ελλαδα και η τραπεζα ειναι στο λουξεμβούργο. Τι γινεται?
- Στελνω σε ευρώ σε αλλη ευρωπαική χώρα που σπουδαζει το παιδι μου , ο λογαριασμός σε ευρω, 1000000 για να γλυτωσω. Με μενα τι γινεται?
- Ολοι οι Ελληνοαμερικανοι που εχουν ευρω απτά , σε χαρτιά, τι γινεται με αυτους?? Ερχονται και αγοραζουν ολοκληρους νομους με λιγα ευρώ?
-Με τους υπολοιπους Ευρωπαιους που θα συνεχισουν να εχουν ευρω τι γινεται?
- με τους λογαρισαμους Ελληνων σε ξενες τραπεζες που ειναι σε ευρώ τι κανεις??

Αν δεν εχετε επαρκεις απαντησεις σε αυτά , μην λετε κοτσάνες.

Παράνομο δε μπορεί να γίνει το ευρώ στην Ελλάδα. Μαλλον μπορεί να γίνει , αλλά ειναι πιο πιθανο αγαπητοί φιλοι μου να εμφανιστεί ο Godgilla στο Σαν Φρανσισκο παρά αυτά που λέτε.

Βασιλης.

με το συμπάθειο και με όλον το σεβασμό αλλά εισαι φαιδρος.
εισαι αγεναστατος λεγοντας οτι με σεβασμο καποιος λεει μ ######ς. ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣ ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ. ετσι κανει ο ευγενικος και σεβαστικος

επι του πρακταιου..
εγω δεν σου ειπα ποτε οτι θα βγουμε απο το ευρω αλλα τι θα κανουνε σε περιπτωση που αυτο συμβει
ουτε σου ειπα ποτε οτι δεν μπορει να γινει το ιδιο με τον χρυσο αν και ειναι πολυ πιο δυσκολο
οι ερωτησουλες σου ειναι τουλαχιστον αφελης. Ολα αυτα λυνονται πολυ ευκολα. βαριεμαι να σου εξηγησω και δεν θελω να δεχτω αλλη παρομοια αναιτια επιθεση οταν εγω, απλα συμβουλευτικα και για να σε βοηθησω στα περι χρηματων στο στρωμα σου, απαντησα στο ερωτημα

ΥΓ Φιλε μου τελεις υπο τρικυμια εν κρανιω.
Μου θυμισες το Πλατωνικο σπηλαιο. Καποιος σου ειπε κατι που στο μυαλο σου δεν το σκεφτηκες και αντι να το επεξεργαστεις, φοβικα επιτεθηκες.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #2093 στις: Μάιος 24, 2014, 08:14:58 μμ »

εγω δεν σου ειπα ποτε οτι θα βγουμε απο το ευρω αλλα τι θα κανουνε σε περιπτωση που αυτο συμβει

αυτά τα 'εγω δεν ειπα' πες τα σε άλλον. Γιατί δεν είπες 'τι θα κανουμε αν βρούμε δεινοσαυρους στην Πίνδο' και ειπες τι θα γινει αν βγούμε απο το ευρώ. ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ γιατί το σκεφτεσαι ή γιατί όντως πιστεύεις πως θα βγούμε από το ευρώ. Και μιας που το υπονόησες δημόσια σε ενα φορουμ σου απάντησα.Δεν ειναι κακό φίλε μου.

οι ερωτησουλες σου ειναι τουλαχιστον αφελης.

Μιας που είναι τετοιες οι ερωτησούλες μου απαντησε μου πως θα αναγκάσει η κυβερνηση να μετατρεψουμε τα ευρω μας σε δρχ, τη στιγμή ΠΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΥΡΩ ισχύουνε κανονικα σε ολοκληρη την ευρώπη??? Δεν ειναι κουβανεζικα , ειναι ευρω, τα παιρνω και φευγω.


Μου θυμισες το Πλατωνικο σπηλαιο. Καποιος σου ειπε κατι που στο μυαλο σου δεν το σκεφτηκες και αντι να το επεξεργαστεις

Φιλική συμβουλή , μη χρησιμοποιείς αυθεντίες στον λόγο σου. Μηπως νομίζεις πως καποιος θα πει 'ουαου ο DIMIS χρησιμοποίησε τον μύθο του Πλάτωνα απο την Πολιτεία' . Δηλαδή είσαι τόσο βαθύς γνώστης του Πλάτωνα και της Πολιτείας , που τον κόβω μουρέλα πως δεν την εχεις διαβάσει αλλά εχεις διαβάσει μόνο τον μύθο, που όταν διαβασες το κειμενο μου σου ήρθε στο μυαλό κατευθείαν ο μυθος του σπηλαίου?Απορία Χαχχαχαχαχαχα .Σε οικτίρω...............
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
DIMIS707
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 215

Μηδέν άγαν


Προφίλ
« Απάντηση #2094 στις: Μάιος 24, 2014, 08:21:21 μμ »

η γλωσσα σου τρεχει γρηγοροτερα απο τον νου

Σ΄αυτη τη περιπτωση, μια ειναι η θεραπεια, κραττειν το σιγαν

Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #2095 στις: Μάιος 24, 2014, 08:22:31 μμ »

η γλωσσα σου τρεχει γρηγοροτερα απο τον νου

Σ΄αυτη τη περιπτωση, μια ειναι η θεραπεια, κραττειν το σιγαν



μωρε τρεχει, αλλά απάντηση δεν μου δίνεις.....
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
DIMIS707
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 215

Μηδέν άγαν


Προφίλ
« Απάντηση #2096 στις: Μάιος 24, 2014, 08:26:55 μμ »

και θα συνεχισω να μην σου δινω....

.... και εγω με οικτηρω

....  που αρχικα σου απαντησα
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #2097 στις: Μάιος 24, 2014, 08:30:54 μμ »

Παίδες συνεχίστε.
Εγω ειμαι με τον Ντίμι707.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #2098 στις: Μάιος 24, 2014, 08:33:31 μμ »

και θα συνεχισω να μην σου δινω....

.... και εγω με οικτηρω

....  που αρχικα σου απαντησα

κοιτά, το οικτίρω θέλει είτε 'ι' είτε 'ει' , νομίζω και τα δύο είναι σωστά, με πιο σωστό το 'ι'. Με 'η' δεν το έχω δει. Μου αρέσει που σου ήρθε στα λεγόμενα μου και ο μύθος του σπηλαίου του Πλάτωνα.  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #2099 στις: Μάιος 24, 2014, 08:35:49 μμ »

Παίδες συνεχίστε.
Εγω ειμαι με τον Ντίμι707.

Δε μπορώ , θέλω να δω την Ατλέντικο. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Σελίδες: 1 ... 138 139 [140] 141 142 ... 148
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences