Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 07, 2024, 01:53:40 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Τί πιστευετε για τον χρυσο το 2014 ?
Θα αυξηθει κι'αλλο - 173 (39%)
Θα εχει πτωση - 77 (17.3%)
Θα παραμεινει σταθερος - 44 (9.9%)
Δεν μπορω να αποφασισω - 21 (4.7%)
Σαφως ειναι η καλυτερη επενδυση - 114 (25.7%)
Δεν τον εμπιστευομε καθολου - 15 (3.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 330

Σελίδες: 1 ... 122 123 [124] 125 126 ... 148
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΧΡΥΣΟΣ!! ΔΥΝΑΤΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ Η ΟΧΙ??  (Αναγνώστηκε 772119 φορές)
0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #1845 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 01:32:35 μμ »

Εγω θελω να γινει κανενα μπαμ στην Αμερικη και ολοι εσεις οι αρκουδιαρηδες να πεσετε να χειμερια ναρκη!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #1846 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 01:35:19 μμ »

Εγω θελω να γινει κανενα μπαμ στην Αμερικη και ολοι εσεις οι αρκουδιαρηδες να πεσετε να χειμερια ναρκη!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Και να μην το θέλεις Γιάννη μου , πάλι θα γίνει.
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #1847 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 01:38:20 μμ »

Εγώ δεν είπα τίποτα καινούργιο.Γιατί κάνω κακό;Αγοράστε όσο χρυσό θέλετε.Εξάλλου οι περισσότεροι πιστεύετε πως δεν μπορεί να γίνει καμμιά πρόβλεψη για τον χρυσό.Το  ότι θα πάει 750 ο Θοδωρής το έχει πεί εδώ και πολύ καιρό.Δεν είναι κάτι καινούργιο.Επομένως δεν τίθεται θέμα ζημιάς αγαπητέ Νέστωρ Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
γατοφατσα
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153


Προφίλ
« Απάντηση #1848 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 01:43:47 μμ »

Σου στελνει προσωπικα μυνηματα η SUISSE GOLD  Απορία Απορία Απορία  Μηπως εχεις γιο μπας και συμπεθεριασουμε;;Εχω δυο κορες!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Οχι δυστυχως δεν εχω,αλλα για πες μου νομιζεις οτι λεω ψεματα ,κατ'αρχην μπορεις να μπεις στο σαιτ της εν λογω εταιρειας ,και οσο για τα προσωπικα μηνυματα ,δεν ειναι προσωπικα  η SUISSE GOLDειναι μια εταιρεια πωλησης νομισματων ,μαλιστα για οποιον ενδιαφερεται εχει και στα ελληνικα τις εργασιες (να το πω ετσι) που κανει.
Πριν λιγα χρονια ειχα αγορασει ενα νομισμα επειδη μου αρεσε οχι τιποτα ιδιαιτερο,απο τοτε και επειδη ειχαμε ερθει σε επαφη μεσω μειλ καθε νεο που εχει ειτε προσφορα ειτε κατι αλλο στελνει μηνυματα.
Δεν σε καταλαβαιμω που βλεπεις το παραξενο? και που ειναι το περιεργο ?χθες εμαθες να μπαινεις στο διαδικτυο??
 ολες οι εταιρειες οτιδηποτε και αν πουλανε αν εισαι πελατης σου στελνουν μειλ  και με τις ειδησεις τους
εμποροι ειναι οι ανθρωποι να πουλησουν θελουν.
Αλλα να σου πω και το αλλο δεν εχω λογους να πω κατι ετσι για πλακα  ,οποιος θελει μπορω να του το στειλω το μειλ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 13, 2013, 01:53:01 μμ από γατοφατσα » Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #1849 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 02:06:11 μμ »

Βρε σε πιστεύω απλά πλάκα κάνω  Κλείσιμο ματιού Και εγώ μετά από αγορά από αγγλικό σαιτ με επενδυτικο χρυσό αυτοί μετά με λιωσανε στα mail  με προσφορές . Είναι η πολιτική τους.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #1850 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 03:47:34 μμ »

Εγω θελω να γινει κανενα μπαμ στην Αμερικη και ολοι εσεις οι αρκουδιαρηδες να πεσετε να χειμερια ναρκη!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Γιάννη μου ανατρίχιασα.
Στο φινάλε εμείς τα αρκουδάκια ζούμε και στην μητέρα φύση.
Αλοίμονο στα ταυράκια που πάνε μόνο σφαγείο.  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
γατοφατσα
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153


Προφίλ
« Απάντηση #1851 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 06:43:19 μμ »

Βρε σε πιστεύω απλά πλάκα κάνω  Κλείσιμο ματιού Και εγώ μετά από αγορά από αγγλικό σαιτ με επενδυτικο χρυσό αυτοί μετά με λιωσανε στα mail  με προσφορές . Είναι η πολιτική τους.
Σου ζητω συγνωμη τοτε που δεν καταλαβα,ειπα και γω ,με κοροιδευει?απλα αυτοι το ειχαν σαν ειδηση και ειναι κατα καποιο τροπο γιατι οι ελβετοι πουλανε μονο σε σκληρα νομισματα
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #1852 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 11:59:34 μμ »

Βρε σε πιστεύω απλά πλάκα κάνω  Κλείσιμο ματιού Και εγώ μετά από αγορά από αγγλικό σαιτ με επενδυτικο χρυσό αυτοί μετά με λιωσανε στα mail  με προσφορές . Είναι η πολιτική τους.
Σου ζητω συγνωμη τοτε που δεν καταλαβα,ειπα και γω ,με κοροιδευει?απλα αυτοι το ειχαν σαν ειδηση και ειναι κατα καποιο τροπο γιατι οι ελβετοι πουλανε μονο σε σκληρα νομισματα

Από αυτό φίλε μου καταλαβαίνεις τι γίνεται, υπάρχει γενικά μια τρεμούλα.
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #1853 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 12:36:47 πμ »

Άρα θα πέσει ο χρυσός και βιάζονται οι Ελβετοί να τον διώξουν απ' τα χέρια τους? Ή θα ανατιμηθει το γουάν και θέλουν να το πάρουν στα χέρια τους? Κάτι από τα δύο παίζει. Εγώ τουλάχιστον έτσι καταλαβαίνω. Ή δεν θα συμβεί τίποτα από τα δύο και απλά θέλουν να πουλήσουν ,έστω και σε γουάν.
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
γατοφατσα
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153


Προφίλ
« Απάντηση #1854 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 10:56:26 πμ »

Η ζητηση για χρυσο και ασημι στην κινα ειναι μεγαλη ,οι κινεζοι αγοραζουν ειτε ειναι ψηλα ειτε χαμηλα.
Η σουις γκολντ δεν εχει κανενα προβλημα να ξεπουλησει γιατι θα πεσει η να μαζεψει γουαν.Τοτε που αγορασα το νομισμα στις ανταλαγες των μειλ μου ειχαν αναφερει πως ειτε ειναι ψηλα τα μεταλα ειτε χαμηλα αυτοι τις ιδιες ποσοτητες πουλανε ...και αγοραζουν.
ΑΝ θελεις σου φυλανε στα θησαυροφυλακια τους τα νομισματα  σου (τον πρωτο χρονο δωρεαν) ,δεν εχουν προβλημα λοιπον  για ξεφορτωμα,τωρα σε αλλο μειλ προετρεπαν να αγοραζουμε χρυσο η αλλα μεταλα (ειδικα στην ελλαδα) λογω Η.Π.Α. οπως ελεγε το μειλ.Τωρα βεβαια δεν εισαι και υποχρεωμενος να τους ακους ,ο καθενας ας πραξει κατα την κριση του .
Καταγράφηκε
sirman
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 195


Προφίλ
« Απάντηση #1855 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 11:37:30 πμ »

Οι κινεζοι αγοραζουν με φρεσκοεκτυπωμενο γουαν, και αυτο δεν τελειωνει ποτε.
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #1856 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 12:53:00 μμ »

Η ζητηση για χρυσο και ασημι στην κινα ειναι μεγαλη ,οι κινεζοι αγοραζουν ειτε ειναι ψηλα ειτε χαμηλα.
Η σουις γκολντ δεν εχει κανενα προβλημα να ξεπουλησει γιατι θα πεσει η να μαζεψει γουαν.Τοτε που αγορασα το νομισμα στις ανταλαγες των μειλ μου ειχαν αναφερει πως ειτε ειναι ψηλα τα μεταλα ειτε χαμηλα αυτοι τις ιδιες ποσοτητες πουλανε ...και αγοραζουν.
ΑΝ θελεις σου φυλανε στα θησαυροφυλακια τους τα νομισματα  σου (τον πρωτο χρονο δωρεαν) ,δεν εχουν προβλημα λοιπον  για ξεφορτωμα,τωρα σε αλλο μειλ προετρεπαν να αγοραζουμε χρυσο η αλλα μεταλα (ειδικα στην ελλαδα) λογω Η.Π.Α. οπως ελεγε το μειλ.Τωρα βεβαια δεν εισαι και υποχρεωμενος να τους ακους ,ο καθενας ας πραξει κατα την κριση του .
Εδώ ειναι και το ζουμί της υπόθεσης "φυλάνε στα θησαυροφυλάκιά τους τα νομίσματά σου".Κάνουν μόχλευση χρυσού δλδ. Ό,τι ακριβώς γίνεται και με τις καταθέσεις. Αν γίνει δλδ απαιτητός όλος ο φυσικός χρυσός που υποτίθεται ότι υπάρχει , απλά δεν θα υπάρχει. Γι' αυτό ρίχνουν τις τιμές για να μαζέψουν τα αμάζευτα. Φυσικό χρυσό λοιπόν σε δικιά μας θυρίδα και να την επισκεπτόμαστε συχνά για να κοιμόμαστε ήσυχοι.
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
γατοφατσα
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153


Προφίλ
« Απάντηση #1857 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 01:59:22 μμ »

Δεν ξερω αν αυτο που λες ειναι ετσι ,παντως στο σαιτ  τους λενε πως οτι νομισματα αγορασεις η ραβδους αν θελεις στο φυλανε στα θυσαυροφυλακια τους δωρεαν τον πρωτο χρονο  και μετα 0,5% της αξιας του περιεχομενου της θυριδας.Υποτιθεται πως ειναι ασφαλη γιατι ειναι ελβετια ,α και ξεχασα υπαρχει και απορητο
δηλ.η θυριδα ειναι ανωνυμη μονο ενα νουμερο εχεις.Ειναι λιγο ταλαιπωρια να αγορασεις απο εκει δεν πολυ αξιζει
ασε που εχεις και τελωνειο λογω ελβετιας .Τεσπα γεγονος ειναι οτι δεχονται πλεον γουαν ,δηλ.οι κινεζοι μπαινουν για τα καλα στην παγκοσμια οικονομια,για αυτο και το ανεφερα ως μια εξελιξη,οι κινεζοι αγοραζαν παντα μετατρεποντας το γουαν σε δολαρια,  ευρω,κ.τ.λ.δεν νομιζω λοιπον να θελουν να αλλαξουν τον χρυσο τους με γουαν ετσι απλα,αν σκεφτουμε οτι ποιος  θα πουλαγε εστω  μια λιρα για να παρει γουαν???
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #1858 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 03:00:40 μμ »

Βέβαια μπαίνουν για τα καλά στην παγκόσμια οικονομία! Έχουν το 2ο μεγαλύτερο Α.Ε.Π. του κόσμου μετά από αυτό των Η.Π.Α. Εκτιμήσεις λένε ότι ίσως και να ξεπεράσει αυτό των ΗΠΑ σε λίγα χρόνια. Επίσης αν δεν κάνω λάθος είναι η μεγαλύτερη παραγωγός χρυσού στον κόσμο. Κρατούν όλο τον παραγόμενο χρυσό εντός των συνόρων και εισάγουν κι άλλον. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
coleccionista
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041



Προφίλ
« Απάντηση #1859 στις: Δεκέμβριος 15, 2013, 02:43:21 πμ »

και η σειρά των Άγγλων...

The debt time bomb that is Britain.
Καταγράφηκε

ms να'ναι και ότι να'ναι
         ΒΑΣΙΛΗΣ
Σελίδες: 1 ... 122 123 [124] 125 126 ... 148
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences