Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 05:52:19 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΕΑ ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΣΎΣΤΗΜΑ ΕΛΕΓΧΟΥ ΛΙΡΑΣ  (Αναγνώστηκε 9388 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάρτιος 08, 2015, 05:33:49 μμ »

Κύριε Zanteco μια ερώτηση θέλω να σας κάνω που μου έρχεται.Λέτε οτι θέλετε να πάρετε λίρες απο το εξωτερικό και όχι απο ιδιώτη επειδή φοβάστε μήπως εξαπατηθήτε.Τόσα χρόνια που εδώ στο στέκι πωλούν και αγοράζουν λίρες τόσα και τόσα μέλη του έχετε την εντύπωση οτι είναι ηλίθια ή χαζά και αγοράζουν απο εδώ ή θεωρείτε οτι θα ρισκάριζαν να αγοράσουν αν μία στο εκατομμύριο υπήρχε η πιθανότητα να ήταν πλαστές;Εφόσον πρίν απο κάθε πώληση οποιουδήποτε νομίσματος μπαίνει πρώτα η φωτογραφία του νομίσματος.Αρκεί κανείς να ξέρει τα βασικά χαρακτηριστικά γνωρίσματα των γνησίων λιρών και είναι οκ.Απλά μια επισήμανση κάνω επειδή βλέπω οτι ενώ ενδιαφέρεστε για αγορά λιρών απο το εξωτερικό ,πελαγώνετε άδικα ρωτώντας όλους εμάς.
Κύριε Sp1 εγώ δήλωσα από την πρώτη στιγμή που έγραψα εδώ ότι μπήκα μέ την σκέψη να πάρω πληροφορίες για πηγές του εξωτερικού για να αγοράσω μία αρκετά σοβαρή ποσότητα χρυσών λιρών BU για επένδυση και δεν είμαι συλλέκτης και είμαι και άσχετος γενικότερα με τον χρυσό και για αυτό την ψάχνω μην μπλέξω σε τίποτα περιπέτειες μην τόσα που έχουν γίνει με πλαστές λίρες και δεν θέλω να αγοράσω από συλλέκτη γιατί δεν με ενδιαφέρει να πάρω από σένα 2 λίρες από τον άλλο 5 λίρες η 10 λίρες η 4 λίρες αλλά θέλω να βρω μία σίγουρη πηγή έξω να πάρω όλη την παρτίδα που θέλω και να είμαι και σίγουρος,επίσης βλέπω με λύπη μου ότι κάποιοι κύριοι συλλέκτες αρχίζουν να μου κάνουν πλάκα επειδή είμαι άσχετος από λίρες και χρυσό γενικότερα και να μου λένε για γάτους για γάτες και να ανεβάζουν φωτογραφίες με γάτους και γάτες και μπορεί κύριοι να έιμαι άσχετος από λίρες αλλά είμαι πολύ σχετικός με το χρηματηστήριο που εχω βγάλει πολλά λεφτά και εσείς κάποτε όταν ξεκινήσατε δεν θα ξέρατε τίποτα.

Τότε η τράπεζα είναι μονόδρομος. Αφού δέν θέλεις συλλέκτες ή εμποροσυλλέκτες που υπάρχουν αρκετοί που διαθέτουν την ποσότητα που θέλεις αλλά δέν είσαι σίγουρος για την γνησιότητα, το ίδιο πράγμα θα είναι να τις αγοράσεις και απο το εξωτερικό και εκεί απο μεγαλοέμπορο θα τις πάρεις. Πήγαινε στην τράπεζα λοιπόν να είσαι σίγουρος Μεγάλο χαμόγελο Καλές αγορές και να είναι κερδοφόρες!!!
[/quoteΚύριε jimse σας ευχαριστώ για την συμβουλή αλλά η τράπεζα δεν πουλάει λίρες BU και αυτές που πουλάει τις πουλάει πολύ ακριβά και αυτός είναι και ο ΄λογος που ψάχνω κάποιες πηγές αξιόπιστες στο εξωτερικό.
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάρτιος 08, 2015, 05:45:59 μμ »

μεμπτό δεν ειναι κάτι απο αυτά που λες φίλε zanteco  αλλά δεν ειναι και φυσιολογικά πράγματα να μπαίνει ένας εδώ και να διατιμπανίζει  εχω λεφτα που θα βρω λίρες να πάρω, σωστά λοιπόν σου λέει ο Χρήστος με λίγα λόγια ότι αυτά δεν ειναι λογικά  οι εποχές που ζούμε δεν ειναι να βγαίνουμε και να λέμε τι έχουμε και τι δεν έχουμε και αν έχεις ή αν δεν έχεις κράτησε τω για εσένα για το καλό σου εδώ δεν ξέρεις τι ειναι ο κάθε ένας    και νομίζω ότι εγω πρώτος σου εστειλα ένα link που θεωρώ ειναι απο τα ποιο φτηνά να πάρεις όσες θέλεις όποτε θέλει και να μην σε πάρει και κάνεις πρέφα και μάλιστα απο το εξωτερικό με μεγάλες ποσότητες τώρα τι άλλο ακριβώς θέλεις δεν μπορώ να καταλάβω φιλικά Μπάμπης
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μάρτιος 08, 2015, 06:07:17 μμ »

μα νομιζω και απο εξωτερικο υπαρχει οριο αγορων αν δεν κανω λαθος
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Μάρτιος 08, 2015, 06:12:43 μμ »

το μόνο πρόβλημα στην αγορά από το εξωτερικό ειναι όταν το έμβασμα ειναι πάνω απο 12500 περνάει μέσω τράπεζα Ελλάδος και αν κάνεις πάνω απο δύο τρία θα σε καλέσουν για να δουν απο που προέρχονται τα λεφτά
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάρτιος 08, 2015, 06:22:28 μμ »

Κύριε zanteco αφήστε να γνωρίζω περισσότερα από σας. Μεμπτό δεν υπάρχει μέχρι αποδείξεως του εναντίου, εκλεκτά μέλη σας έχουν καθοδηγήσει σχετικά με τις υποτιθέμενες (κατά τα λεγόμενα σας) αγορές που θέλετε να πραγματοποιήσετε.
Θα περιμένω να δω μέχρι που θα φτάσετε και τα ξαναλέμε.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 08, 2015, 10:12:16 μμ »

Τα λεφτά σου αφού ειναι απο χρηματιστηριακά κέρδη ειναι όλα νόμιμα . Αγόρασε απο οποία τράπεζα θες .
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences