Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 10:03:12 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: NEA AΠΟΡΙΑ ΠΕΡΙ ΧΡΥΣΩΝ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ.  (Αναγνώστηκε 5245 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« στις: Μάρτιος 05, 2015, 06:06:23 μμ »

Αγαπητά και εκλεκτά μέλη του σάιτ θέλω να ρωτήσω εσάς που έχετε μεγάλες γνώσεις σχετικά με τα νομίσματα να μου πείτε τι είναι καλύτερα να αγοράζει κανείς επενδυτικά?χρυσές λίρες Αγγλίας κατηγορίας BU η διάφορα νομίσματα που είναι από χρυσό 999,999% (Φιλαρμονικές Αυστρίας,Καναδέζικα marble ΒU Αυστραλέζικα χρυσά BU Κ.Τ.Λ.)?Ευχαριστώ.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 05, 2015, 06:15:57 μμ »

Αγαπητά και εκλεκτά μέλη του σάιτ θέλω να ρωτήσω εσάς που έχετε μεγάλες γνώσεις σχετικά με τα νομίσματα να μου πείτε τι είναι καλύτερα να αγοράζει κανείς επενδυτικά?χρυσές λίρες Αγγλίας κατηγορίας BU η διάφορα νομίσματα που είναι από χρυσό 999,999% (Φιλαρμονικές Αυστρίας,Καναδέζικα marble ΒU Αυστραλέζικα χρυσά BU Κ.Τ.Λ.)?Ευχαριστώ.

Ti ακριβώς αναζητείς απο την τοποθετηση των χρημάτων σου? Επένδυση? Διασφάλιση της περιουσίας σου ? Λίγο  απ'όλα?
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 05, 2015, 06:25:21 μμ »

Αγαπητά και εκλεκτά μέλη του σάιτ θέλω να ρωτήσω εσάς που έχετε μεγάλες γνώσεις σχετικά με τα νομίσματα να μου πείτε τι είναι καλύτερα να αγοράζει κανείς επενδυτικά?χρυσές λίρες Αγγλίας κατηγορίας BU η διάφορα νομίσματα που είναι από χρυσό 999,999% (Φιλαρμονικές Αυστρίας,Καναδέζικα marble ΒU Αυστραλέζικα χρυσά BU Κ.Τ.Λ.)?Ευχαριστώ.

Ti ακριβώς αναζητείς απο την τοποθετηση των χρημάτων σου? Επένδυση? Διασφάλιση της περιουσίας σου ? Λίγο  απ'όλα?
Κύριε solferino όπως ακριβώς το είπατε λίγο από όλα και διασφάλιση και επένδυση γιατί σκέφτομαι ότι αν γίνει καμία στραβή και βγούμε από το euro τα λεφτά μας τα λεφτά όλων μας θα γίνουν κομφετί εννοώ τα μετρητά ενώ αν έχεις τοποθέτηση σε χρυσό ότι και να γίνει δεν είσαι χαμένος αλλά κερδισμένος,κάθε συμβουλή δεχτή και σεβαστή.
Καταγράφηκε
SYMEOU13
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1865


"Dust in the wind"


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 05, 2015, 06:31:38 μμ »

Φιλε η γνωμη μου ειναι οτι και να αγορασεις αν ειναι χρυσο εισαι κερδισμενος, η αξια δεν χανεται.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 05, 2015, 06:32:24 μμ »

οι φιλαρμονικές, τα liberty , τα maple leafs εχουν υπεραξία. Ναι μεν ειναι bullion αλλά δεν κοστίζουν όσο το βάρος σε ασήμι ή χρυσό.

Οι sovereigns κοστίζουν το βάρος τους σε χρυσό. Ωστόσο η ΤΤΕ ή η πειραιώς ή το Royal mint τις πουλάνε με καπέλο. Στο στεκι μπορεις να βρεις ανετότατα λίρες στο μέταλο.

Αν επιθυμεις τα ρευστά σου να μη χάσουν την αγοραστική τους δύναμη αγόρασε λίρες στο μέταλο περίπου το 8% των μετρητών σου. Με το 8% είσαι απόλυτα διασφαλισμένος.

Αν σου αρέσουν σχεδιάκια , λίγο συλλεκτικά , λίγο μπουλιον , γενικώς λίγο απ'όλα πάρε liberty kai άλλα τετοια καλούδια.

Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 05, 2015, 06:33:08 μμ »

Και άσε τα 'κύριε'....  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 05, 2015, 06:57:38 μμ »

Φιλε zanteco αν γινει καμμια στραβη θα περιμενεις και εσυ οπως ολοι μας στη σειρα στα συσσιτια να σου γεμισουν το πιατο ρυζι οσο χρυσο και αν εχεις.Ο χρυσος θα σου διασφαλισει το κεφαλαιο σου ΜΕΤΑ ΚΡΙΣΗΣ οπου οταν ολοι θα προσπαθουν να ορθοποδησουν εσυ θα εισαι κομπλε ετοιμος και θα εχεις κατι να ανταλλαξεις με το νεο χρημα-νομισμα.

Η συμβουλη μου ειναι να αγορασεις λιρες κοντα στο μεταλλο.Ειναι οι πιο ευκολα αναγνωρισιμες και ρευστοποιησιμες βασικο σε περιοδους κρισης.

Και σε μενα μην απευθυνθεις με το ''κυριε'' γιατι αγριευω  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 05, 2015, 07:09:31 μμ »

οι φιλαρμονικές, τα liberty , τα maple leafs εχουν υπεραξία. Ναι μεν ειναι bullion αλλά δεν κοστίζουν όσο το βάρος σε ασήμι ή χρυσό.

Οι sovereigns κοστίζουν το βάρος τους σε χρυσό. Ωστόσο η ΤΤΕ ή η πειραιώς ή το Royal mint τις πουλάνε με καπέλο. Στο στεκι μπορεις να βρεις ανετότατα λίρες στο μέταλο.

Αν επιθυμεις τα ρευστά σου να μη χάσουν την αγοραστική τους δύναμη αγόρασε λίρες στο μέταλο περίπου το 8% των μετρητών σου. Με το 8% είσαι απόλυτα διασφαλισμένος.

Αν σου αρέσουν σχεδιάκια , λίγο συλλεκτικά , λίγο μπουλιον , γενικώς λίγο απ'όλα πάρε liberty kai άλλα τετοια καλούδια.
Εσείς κύριε αποφασίσατε να ασχοληθείτε και με τα χρυσά Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών; Χαθήκαμε Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός!
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 05, 2015, 07:09:42 μμ »

Αν γίνει το απευκταίο κλάφτα.... Ποιος θα έχει χρήμα, τότε, να αγοράσει λίρες και όποιος έχει, θα την ζητάει όσο το δυνατό φτηνότερα.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
teris3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 577



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 05, 2015, 09:44:50 μμ »

Φίλε athas,
θα γίνει όπως και στην κατοχή, κανείς δεν θα έχει χρήμα να πάρει τις λίρες σου αλλά τουλάχιστον θα τις ανταλλάζεις με είδη πρώτης ανάγκης πχ ψωμί και λάδι
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 05, 2015, 10:45:37 μμ »

Αγαπητά και εκλεκτά μέλη του σάιτ θέλω να ρωτήσω εσάς που έχετε μεγάλες γνώσεις σχετικά με τα νομίσματα να μου πείτε τι είναι καλύτερα να αγοράζει κανείς επενδυτικά?χρυσές λίρες Αγγλίας κατηγορίας BU η διάφορα νομίσματα που είναι από χρυσό 999,999% (Φιλαρμονικές Αυστρίας,Καναδέζικα marble ΒU Αυστραλέζικα χρυσά BU Κ.Τ.Λ.)?Ευχαριστώ.

Ti ακριβώς αναζητείς απο την τοποθετηση των χρημάτων σου? Επένδυση? Διασφάλιση της περιουσίας σου ? Λίγο  απ'όλα?
Κύριε solferino όπως ακριβώς το είπατε λίγο από όλα και διασφάλιση και επένδυση γιατί σκέφτομαι ότι αν γίνει καμία στραβή και βγούμε από το euro τα λεφτά μας τα λεφτά όλων μας θα γίνουν κομφετί εννοώ τα μετρητά ενώ αν έχεις τοποθέτηση σε χρυσό ότι και να γίνει δεν είσαι χαμένος αλλά κερδισμένος,κάθε συμβουλή δεχτή και σεβαστή.
Να κάτσεις στα αυγά σου, τίποτε δεν θα γίνει κομφετί.
Δεν θα έρθει κατοχή, να είσαι σίγουρος.
Εκτός και θέλεις να είσαι από αυτούς που πιστεύουν στο εύκολο ή στην καταστροφή του κόσμου.
Εάν εξαιρέσεις τους παλιούς που τοποθετήθηκαν, όλοι οι άλλοι που μπήκαν από το τέλος του 2010 μετρούν μεγάλη χασούρα ώς τώρα.
Δεν είμαι κυνικός, ο χρυσός δεν είναι παιχνίδι ούτε επένδυση απλά είναι ένα πρόσκαιρο καταφύγιο.
Επένδυση είναι αυτό που σου αποδίδει σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα.
Φιλικά Δημήτρης..
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 05, 2015, 11:09:35 μμ από elpidoforos » Καταγράφηκε
Hannibal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 709


"carpe diem"


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 11, 2015, 06:15:15 μμ »

To πιο εύκολα ρευστοποιήσιμο και αναγνωρίσιμο χρυσό νόμισμα στην Ελλάδα είναι η χρυσή λίρα Αγγλίας.
Κατά προτίμηση μάλιστα, εφόσον μιλάμε για τοποθέτηση διασφάλισης πλούτου, οι λίρες Ελισάβετ, διότι δεν διατρέχεις τον κίνδυνο φθοράς (απώλειας βάρους)
Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 11, 2015, 07:15:55 μμ »

Γιωργο ακομα δινεις συμβουλες στον αυτοδιδακτο μεγαλοεπενδυτη;Αξιοτιμε κυριε συλλεκτα εχετε χασει επεισοδια.Διαβασε στο θεμα:τελικη αποφαση για επενδυση σε χρυσο,να δεις σοου.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 11, 2015, 08:30:42 μμ »

To πιο εύκολα ρευστοποιήσιμο και αναγνωρίσιμο χρυσό νόμισμα στην Ελλάδα είναι η χρυσή λίρα Αγγλίας.
Κατά προτίμηση μάλιστα, εφόσον μιλάμε για τοποθέτηση διασφάλισης πλούτου, οι λίρες Ελισάβετ, διότι δεν διατρέχεις τον κίνδυνο φθοράς (απώλειας βάρους)
Κύριε Hannibal σας ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σας και εκεί έχω καταλήξει και εγώ σε μεγάλο ποσοστό.
Καταγράφηκε
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 11, 2015, 08:33:44 μμ »

Γιωργο ακομα δινεις συμβουλες στον αυτοδιδακτο μεγαλοεπενδυτη;Αξιοτιμε κυριε συλλεκτα εχετε χασει επεισοδια.Διαβασε στο θεμα:τελικη αποφαση για επενδυση σε χρυσο,να δεις σοου.
Κύριε Κώστα 1979 δεν είναι σόουμαν για να δίνω σόου και απλώς προσπαθώ αν εκμαιεύσω όσο υο δυνατόν χρήσιμες πληροφορίες από τους αξιότιμους και σεβαστούς συλλέκτες του σάιτ τώρα είναι τοις πάση γνωστό ότι μέσα στο στάρι φυτρώνουν αγριόχορτα και ζιζάνια αλλά οκ για αυτό είναι τα φυτοφάρμακα για να εξαφανίζουμε...................Ευχαριστώ για την συμμετοχή σας.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences