Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 01:30:09 μμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: προβλεψη για την πορεια του χρυσου το 2012  (Αναγνώστηκε 68773 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 08:48:01 μμ »

Προφανως στην συντονιστικη επιτροπη απευθυνομαι....


Εφορευτικη επιτροπη θα καταντησουμε σε λιγο    Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Μηπως εννοεις αυτο που γραφτηκε εδω φιλε μου  ?? http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=1893.msg17820#msg17820

Προτελευταιο μηνυμα πρεπει να ειναι... Στριφογύρισμα ματιών



Nαι φιλε ευχαριστω γιατι προς στιγμην χαθηκα .
Μηπως γνωριζει κανεις πως ειναι δυνατον να ισχυει αυτο την στιγμη που αν δεν απατωμαι η Εθνικη στην ιστοσελιδα της αναφερεται στην αγορα , με επιβαρυνση του πελατη για τον ελεγχο;

Ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 23, 2012, 09:11:07 μμ από ANTONIO1967 » Καταγράφηκε
Cornelius
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 351


A man's gotta do what a man's gotta do


Προφίλ WWW
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 08:59:59 μμ »

Αγαπητε φιλε ειμαι Γεμολογος και Εκτιμητης Διαμαντιων. Οταν λεω ασχολουμαι εννοω οτι αυτη ειναι η δουλεια μου. Οταν λεω για συγκεκριμενο τυπο ας πουμε διαμαντιων εννοω διαμαντια τα οποια εχω αγορασει τωρα με στοχο το κερδος (αρκετα υψηλο) σε 6-10 χρονια. Αγορα απο Εβραιους και πωληση σε αυτους. Εχε υποψη σου φιλε οτι τα διαμαντια δεν ειναι χρυσος και οταν αγοραζεις κοντα στο κοστος το αρχικο κεφαλαιο ειναι ουσιαστικα εξασφαλισμενο. Το χρυσαφι ειναι σε ανοδικη πορεια αλλα δεδομενα καποτε θα πεσει. Τα διαμαντια σε καμμια περιπτωση...Παντοτε βεβαια μιλαμε για διαμαντια ως επενδυση. Οχι να πας σε ενα χρυσοχοειο και να παρεις με στοχο να κερδισεις. Εγω στο χρυσοχοειο μου θα φτιαξω ενα δακτυλιδι με ενα διαμαντι και φυσικα θα βαλω το κερδος μου.Δεν μιλαμε ουσιαστικα για επενδυση αλλα για κατι το οποιο θα φορεσει μια γυναικα και το χαρει ας πουμε με καποια ξια. Εκει μιλαμε για αξια πετρας χρυσου δουλειας του τεχνιτη που θα το φτιαξει + το κερδος του χρυσοχοου. Αν παρεις ενα διαμαντι απ'ευθειας απο Αμβερσα , τελ Αβιβ απο εμπορους διαμαντιων προσεξε οχι απο μαγαζια εκει (διοτι τα μαγαζια εκει γδερνουν)τοτε τα λεφτα σου σε 10 χρονια θα τα παρεις δεδομενα με ενα μικρο κερδος. Υπαρχουν και καποια τα οποια λογω σπανιοτητας μπορουν να αφησουν τρελλα κερδη. Σημερα μιλουσα με την αδερφη μου για ενα διαμαντι που εχει και το οποιο της αγορασα 5,000 λιρες Κυπρου πριν περιπου 6 χρονια δηλαδη 8,500 ευρω. Σημερα μπορει να το πουλησει $14,500 απο εκει που της το αγορασα δηλαδη κοντα 10900 ευρω καθολου ασχημα. Υπαρχει και διαμαντι ομως που αγορασα το 1996 8500 λιρες και τωρα ευκολα το δινω 40,000 ευρω. Το πλεονεκτημα των διαμαντιων ειναι οτι εχεις εξασφαλισμενο το κεφαλαιο 99.9% για πολλους λογους αλλα κυριως γιατι ελεγχονται 100% απο Εβραιους. Το σημαντικο ειναι να εχεις γνωση εμπειρια και γνωριμιες.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 09:10:00 μμ »

μην ξεχνας οτι απαγορευετε ρητως και δια ροπαλου να κατεχει κανεις χρυσο υπο την μορφη πλακας,οποτε ολοι αυτοι που λυωνουν χρυσο και το κανουν μπαρες ειναι ολοι παρανομοι.
Ο νομος ειναι ξεκαθαρος οτι αφορα τις κοκαινες αφορα και τις χρυσες πλακες.
Μα ρωτηστε και εναν δικηγορο.
Και αφου ειναι παρανομοι πως θα πουλησουν νομιμα?Οποτε πουλανε φθηνοτερα και αυτοι που αγοραζουν τ εξαγουν παρανομα και σε δουλεια να βρισκομαστε.
Λαθρεμποριο δηλαδη.

Το ξερετε οτι απαγορευτε να εχεις μπαρες ακομη και της ουγγιας σαν αυτες τησ ubs kai perth mint??
[/quote]
.............................

Μηπως γνωριζεις (ή οποιος αλλος) πως  γινεται αν ισχυει αυτο , η Τραπεζα Ελλαδος να  αναφερει στην ιστοσελιδα της οτι αγοραζει ραυδους με επιβαρυνση του πελατη οσον αφορα τον ελεγχο;;;
Δεν αφορα αυτο ιδιωτες;;


Υ.Σ Γιωργο συγνωμη για την αναστατωση αλλα ειχα φαει ενα τεταρτο και δεν μπορουσα να το βρω.
Μαλιστα  προφανως ειχαν περασει τα δεκα μυνηματα και δεν τοβρισκα ουτε κατω
Τεσπα γνωριζω οτι η ιστοσελιδα ειναι ιδιαιτερα φιλελευθερη Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 23, 2012, 09:21:56 μμ από coll » Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 09:57:19 μμ »

Αγαπητε φιλε ειμαι Γεμολογος και Εκτιμητης Διαμαντιων. Οταν λεω ασχολουμαι εννοω οτι αυτη ειναι η δουλεια μου. Οταν λεω για συγκεκριμενο τυπο ας πουμε διαμαντιων εννοω διαμαντια τα οποια εχω αγορασει τωρα με στοχο το κερδος (αρκετα υψηλο) σε 6-10 χρονια. Αγορα απο Εβραιους και πωληση σε αυτους. Εχε υποψη σου φιλε οτι τα διαμαντια δεν ειναι χρυσος και οταν αγοραζεις κοντα στο κοστος το αρχικο κεφαλαιο ειναι ουσιαστικα εξασφαλισμενο. Το χρυσαφι ειναι σε ανοδικη πορεια αλλα δεδομενα καποτε θα πεσει. Τα διαμαντια σε καμμια περιπτωση...Παντοτε βεβαια μιλαμε για διαμαντια ως επενδυση. Οχι να πας σε ενα χρυσοχοειο και να παρεις με στοχο να κερδισεις. Εγω στο χρυσοχοειο μου θα φτιαξω ενα δακτυλιδι με ενα διαμαντι και φυσικα θα βαλω το κερδος μου.Δεν μιλαμε ουσιαστικα για επενδυση αλλα για κατι το οποιο θα φορεσει μια γυναικα και το χαρει ας πουμε με καποια ξια. Εκει μιλαμε για αξια πετρας χρυσου δουλειας του τεχνιτη που θα το φτιαξει + το κερδος του χρυσοχοου. Αν παρεις ενα διαμαντι απ'ευθειας απο Αμβερσα , τελ Αβιβ απο εμπορους διαμαντιων προσεξε οχι απο μαγαζια εκει (διοτι τα μαγαζια εκει γδερνουν)τοτε τα λεφτα σου σε 10 χρονια θα τα παρεις δεδομενα με ενα μικρο κερδος. Υπαρχουν και καποια τα οποια λογω σπανιοτητας μπορουν να αφησουν τρελλα κερδη. Σημερα μιλουσα με την αδερφη μου για ενα διαμαντι που εχει και το οποιο της αγορασα 5,000 λιρες Κυπρου πριν περιπου 6 χρονια δηλαδη 8,500 ευρω. Σημερα μπορει να το πουλησει $14,500 απο εκει που της το αγορασα δηλαδη κοντα 10900 ευρω καθολου ασχημα. Υπαρχει και διαμαντι ομως που αγορασα το 1996 8500 λιρες και τωρα ευκολα το δινω 40,000 ευρω. Το πλεονεκτημα των διαμαντιων ειναι οτι εχεις εξασφαλισμενο το κεφαλαιο 99.9% για πολλους λογους αλλα κυριως γιατι ελεγχονται 100% απο Εβραιους. Το σημαντικο ειναι να εχεις γνωση εμπειρια και γνωριμιες.
Αγαπητε κυριε μπορει να μην ειμαι ειδικος επι του θεματος αλλα διαφωνω ως προς το σιγουρο κερδος που αναφερεστε ,τιποτα δεν ειναι σιγουρο περισσοτερο ως επενδυση απο τον χρυσο ,ειδικα στην περιπτωση των διαμαντιων εφ οσον ασχολειστε θα γνωριζεται οτι πλεον εχουν εξελιχθει τεχνολογικοι μεθοδοι θρυματισμου των αυθεντικων και επανασυστασης των μοριων τους με επιστημονικο τροπο οπου σε μιξη με μορια διαμαντιων βιομηχανικης κατασκευης επιτυγχανεται μεγαλυτερος ογκος του νεου διαμαντιου και το κυριοτερο με πολυ μεγαλυτερη ανθεκτικοτητα σε υψηλοτερες θερμοκρασιες και καθε ειδους καταπονηση ,ειναι η επανασταση στην βιομηχανια πλεον και γιατι οχι και στα κοσμηματα.φυσικα ευχομαι να εχετε κερδος απο την επενδυση σας ,οσο για τους εβραιους μεταξυ σοβαρου και αστειου,ισως να εμπλακουν σε πολεμο με το ιραν ,θα αγοραζουν πυραυλους και οχι διαμαντια ,καλο σας βραδυ.
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 10:16:38 μμ »

μην ξεχνας οτι απαγορευετε ρητως και δια ροπαλου να κατεχει κανεις χρυσο υπο την μορφη πλακας,οποτε ολοι αυτοι που λυωνουν χρυσο και το κανουν μπαρες ειναι ολοι παρανομοι.
Ο νομος ειναι ξεκαθαρος οτι αφορα τις κοκαινες αφορα και τις χρυσες πλακες.
Μα ρωτηστε και εναν δικηγορο.
Και αφου ειναι παρανομοι πως θα πουλησουν νομιμα?Οποτε πουλανε φθηνοτερα και αυτοι που αγοραζουν τ εξαγουν παρανομα και σε δουλεια να βρισκομαστε.
Λαθρεμποριο δηλαδη.

Το ξερετε οτι απαγορευτε να εχεις μπαρες ακομη και της ουγγιας σαν αυτες τησ ubs kai perth mint??
.............................

Μηπως γνωριζεις (ή οποιος αλλος) πως  γινεται αν ισχυει αυτο , η Τραπεζα Ελλαδος να  αναφερει στην ιστοσελιδα της οτι αγοραζει ραυδους με επιβαρυνση του πελατη οσον αφορα τον ελεγχο;;;
Δεν αφορα αυτο ιδιωτες;;


Υ.Σ Γιωργο συγνωμη για την αναστατωση αλλα ειχα φαει ενα τεταρτο και δεν μπορουσα να το βρω.
Μαλιστα  προφανως ειχαν περασει τα δεκα μυνηματα και δεν τοβρισκα ουτε κατω
Τεσπα γνωριζω οτι η ιστοσελιδα ειναι ιδιαιτερα φιλελευθερη Κλείσιμο ματιού
[/quote]

Γνωριζω οτι η τραπεζα Ελλαδος αγοραζει μπαρες αλλα δεν πουλα.
Επισης γνωριζω οτι για να πουλησεις μια μπαρα των 100 γραμμαριων στην τραπεζα πρεπει να προσκομισεις εκτος απο εκαθαριστικο και βεβαιωση κατοικιας και ταυτοτητα,και το τιμολογιο αγορας της μπαρας απαξ και ειναι ανω των εκατο γραμμαριων(τρεις ουγιες και κατι)
Επισης γνωριζω οτι το εργοστασιο που λυωνη τα χρυσα δοντια και τα δαχτυλιδια σου και τα κανει μπαρες στον Ασπροπυργο Αττικης (κιμμετ)ειναι κρατικο.
Τελος τα παραλογα στον τοπο μου δεν μπορω να τα εξηγησω αλλιως θα ηξερα να απαντησω στον ευατο μου γιατι υποθηκευσαν 1 τρισ ευρο φυσικο αεριο στο υπεδαφος της πατριδος μου για 270 δις χρεους που δεν ειναι πραγματικο.

Σιγουρα η κατοχη χρυσου υπο την μορφιν μπαρας ειναι παρανομη και θεωρειτε λαθραια και εαν πιαστεις με αυτην στην κατασχουν και τρως και φυλακη εξαγορασιμο.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 10:31:53 μμ »

Γνωριζω οτι η τραπεζα Ελλαδος αγοραζει μπαρες αλλα δεν πουλα.
Επισης γνωριζω οτι για να πουλησεις μια μπαρα των 100 γραμμαριων στην τραπεζα πρεπει να προσκομισεις εκτος απο εκαθαριστικο και βεβαιωση κατοικιας και ταυτοτητα,και το τιμολογιο αγορας της μπαρας απαξ και ειναι ανω των εκατο γραμμαριων(τρεις ουγιες και κατι)
Επισης γνωριζω οτι το εργοστασιο που λυωνη τα χρυσα δοντια και τα δαχτυλιδια σου και τα κανει μπαρες στον Ασπροπυργο Αττικης (κιμμετ)ειναι κρατικο.
Σιγουρα η κατοχη χρυσου υπο την μορφιν μπαρας ειναι παρανομη και θεωρειτε λαθραια και εαν πιαστεις με αυτην στην κατασχουν και τρως και φυλακη εξαγορασιμο.

Η τραπεζες εχουν το δικαιωμα να πουλανε μπαρες!! Ανετα φερνουν μεχρι του 1 κιλου και δεχωνται και παραγγελιες και για μεγαλυτερες αμα εχεις τα μπικικινια!!  Κλείσιμο ματιού
Η εταιρια που αναφερεσε στον Ασπροπυργο με κεντρικα Γραφεια στο Συνταγμα ειναι ΙΔΙΩΤΙΚΗ και ανηκει σε δυο ατομα!!
Η μπαρες οταν ειναι ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΕΣ απαγορευεται η κατοχη τους διχως τα αναλογα παραστατικα και η εμπορια τους αν δεν ασκεις το επαγγελμα!!!
Η επωνυμες μπαρες τραπεζων δεν απαγορευωνται!!
Φυσικα απο την στιγμη ομως που θα εχει καποιος καποια κιλα στα χερια του θα πρεπει να εχει και τα αποδειχτηκα εγραφα αγορων για να εισαι νομιμος και φορολογικα Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 10:36:21 μμ »

Eυχαριστω ειναι πολυ εδιαφερουσες ολες αυτες οι πληροφοριες σας.

Σχετικα με τα ανεξηγητα Ελληνικα παραλογα, ειναι πασιφανες οτι και εκει εχεις απαντηση Βασιλη.
Η Ελληνικη και παγκοσμια ιστορια αλλωστε ειναι γεματη απο γεγονοτα του ειδους οπου συνηθως αφορουν την εκμεταλευση των  ενεργειακων  πηγων.

Υ,Σ Και εγω οτι πουλα ηξερα.
Μαλιστα ηταν καποτε της μοδες οι κληρωσεις στα καζινο πρωτοχρονια τα κιλουδακια
Καταγράφηκε
athanas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 592


🖖🏻


Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 11:01:52 μμ »

με λιρες ολα οκ η θα εχουμε πρβλ΄παρανμιας και με αυτες
Καταγράφηκε
Cornelius
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 351


A man's gotta do what a man's gotta do


Προφίλ WWW
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 11:02:20 μμ »

Αγαπητε diaylosark
Δεν θα διαφωνησω ως προς το σιγουρο κερδος παρολο που μιλησα για εξασφαλισμενο αρχικο κεφαλαιο.Ωστοσο θα δεχθω και το μη εξασφαλισμενο κεφαλαιο αφου δεν ξερουμε τι θα μας ξημερωσει.
παρολα αυτα και για χαρην συζητησης θα ηθελα να σου αναφερω οτι συνθετικα διαμαντια φτιαχνονται απο το 1950 περιπου και μαλιστα τις τελευταιες δεκαετιες εχουν ουσιαστικα δημιουργηθει διαμαντια ομοια με τα φυσικα τα οποια βεβαια μπορουν να ανιχνευθουν. Το ιδιο και ρουμπινια, εχω πουλησει πχ αρκετα reconstructed σμαραγδια αλλα σε χαμηλες τιμες.Τα φυσικα Κολομβιανα σμαραγδια πωλουνται σε υψηλες τιμες και δεν εχουν επηρεαστει. Υπαρχουν και φθηνα διαμαντια ναι ΑΛΛΑ σε καμμια περιπτωση δεν εχουμε δει μειωση τιμων των διαμαντιων στις λιστες που υπαρχουν. Το αντιθετο. Και οσον αφορα συγκεκριμενα διαμαντια τα κερδη ειναι υψηλα. Ισως σε 50-100 χρονια τα πραγματα θα αλλαξουν δεν μπορω να το γνωριζω (αν και δινω ελαχιστες πιθανοτητες)αλλα σε 10 χρονια το θεωρω απιθανο εως αδυνατο. Ακομη και τα μαργαριταρια που πουλιουνται τα φθηνα τα φυσικα ποιοτικα μαργαριταρια πωλουνται σε τιμες απιστευτες. Ποσο μαλλον τα διαμαντια. Δεν ειναι τυχαιο που δινονται τεραστια ποσα αν παρακολουθεις δημοπρασιες σχετικα με διαμαντια. Δεν ξερω αν σε επεισα με αυτα τα λιγα που εγραψα. Στο τελος της ημερας ο καθε ενας κανει τις επιλογες συμφωνα με αυτα που γνωριζει. Οσον αφορα τον χρυσο μπορεις πιο πανω στην συζητηση να δεις τι πιστευω. Παραμενει μια πολυ καλη επενδυση για τα επομενα χρονια και πρεπει να ειναι σε ενα καλο ποσοστο στα περιουσιακα σας στοιχεια. Ευχαριστω και καλο βραδυ.
Αγαπητε φιλε ειμαι Γεμολογος και Εκτιμητης Διαμαντιων. Οταν λεω ασχολουμαι εννοω οτι αυτη ειναι η δουλεια μου. Οταν λεω για συγκεκριμενο τυπο ας πουμε διαμαντιων εννοω διαμαντια τα οποια εχω αγορασει τωρα με στοχο το κερδος (αρκετα υψηλο) σε 6-10 χρονια. Αγορα απο Εβραιους και πωληση σε αυτους. Εχε υποψη σου φιλε οτι τα διαμαντια δεν ειναι χρυσος και οταν αγοραζεις κοντα στο κοστος το αρχικο κεφαλαιο ειναι ουσιαστικα εξασφαλισμενο. Το χρυσαφι ειναι σε ανοδικη πορεια αλλα δεδομενα καποτε θα πεσει. Τα διαμαντια σε καμμια περιπτωση...Παντοτε βεβαια μιλαμε για διαμαντια ως επενδυση. Οχι να πας σε ενα χρυσοχοειο και να παρεις με στοχο να κερδισεις. Εγω στο χρυσοχοειο μου θα φτιαξω ενα δακτυλιδι με ενα διαμαντι και φυσικα θα βαλω το κερδος μου.Δεν μιλαμε ουσιαστικα για επενδυση αλλα για κατι το οποιο θα φορεσει μια γυναικα και το χαρει ας πουμε με καποια ξια. Εκει μιλαμε για αξια πετρας χρυσου δουλειας του τεχνιτη που θα το φτιαξει + το κερδος του χρυσοχοου. Αν παρεις ενα διαμαντι απ'ευθειας απο Αμβερσα , τελ Αβιβ απο εμπορους διαμαντιων προσεξε οχι απο μαγαζια εκει (διοτι τα μαγαζια εκει γδερνουν)τοτε τα λεφτα σου σε 10 χρονια θα τα παρεις δεδομενα με ενα μικρο κερδος. Υπαρχουν και καποια τα οποια λογω σπανιοτητας μπορουν να αφησουν τρελλα κερδη. Σημερα μιλουσα με την αδερφη μου για ενα διαμαντι που εχει και το οποιο της αγορασα 5,000 λιρες Κυπρου πριν περιπου 6 χρονια δηλαδη 8,500 ευρω. Σημερα μπορει να το πουλησει $14,500 απο εκει που της το αγορασα δηλαδη κοντα 10900 ευρω καθολου ασχημα. Υπαρχει και διαμαντι ομως που αγορασα το 1996 8500 λιρες και τωρα ευκολα το δινω 40,000 ευρω. Το πλεονεκτημα των διαμαντιων ειναι οτι εχεις εξασφαλισμενο το κεφαλαιο 99.9% για πολλους λογους αλλα κυριως γιατι ελεγχονται 100% απο Εβραιους. Το σημαντικο ειναι να εχεις γνωση εμπειρια και γνωριμιες.
Αγαπητε κυριε μπορει να μην ειμαι ειδικος επι του θεματος αλλα διαφωνω ως προς το σιγουρο κερδος που αναφερεστε ,τιποτα δεν ειναι σιγουρο περισσοτερο ως επενδυση απο τον χρυσο ,ειδικα στην περιπτωση των διαμαντιων εφ οσον ασχολειστε θα γνωριζεται οτι πλεον εχουν εξελιχθει τεχνολογικοι μεθοδοι θρυματισμου των αυθεντικων και επανασυστασης των μοριων τους με επιστημονικο τροπο οπου σε μιξη με μορια διαμαντιων βιομηχανικης κατασκευης επιτυγχανεται μεγαλυτερος ογκος του νεου διαμαντιου και το κυριοτερο με πολυ μεγαλυτερη ανθεκτικοτητα σε υψηλοτερες θερμοκρασιες και καθε ειδους καταπονηση ,ειναι η επανασταση στην βιομηχανια πλεον και γιατι οχι και στα κοσμηματα.φυσικα ευχομαι να εχετε κερδος απο την επενδυση σας ,οσο για τους εβραιους μεταξυ σοβαρου και αστειου,ισως να εμπλακουν σε πολεμο με το ιραν ,θα αγοραζουν πυραυλους και οχι διαμαντια ,καλο σας βραδυ.
Καταγράφηκε
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 11:12:06 μμ »

Επισης γνωριζω οτι το εργοστασιο που λυωνη τα χρυσα δοντια και τα δαχτυλιδια σου και τα κανει μπαρες στον Ασπροπυργο Αττικης (κιμμετ)ειναι κρατικο.

Σιγουρα η κατοχη χρυσου υπο την μορφιν μπαρας ειναι παρανομη και θεωρειτε λαθραια και εαν πιαστεις με αυτην στην κατασχουν και τρως και φυλακη εξαγορασιμο.
Βασίλη καταρχήν ευχαριστώ κι εγώ για τις πληροφορίες. Βέβαια, οι Κινέζοι είναι κορυφές στο λαθρεμπόριο άρα δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην κάνουν δουλειές και με αυτούς και να κρέμονται από τους Γερμανούς και τους Εβραίους.
Τέλος έχω μία απορία, αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει. Όταν λιώνουν στο χυτήριο τα δόντια, κοσμήματα κλπ κανουν και καθαρισμό στο τήγμα έτσι ώστε να προκύψουν πλάκες από καθαρό χρυσάφι 999/1000 ή η καθαρότητα της πλάκας εξαρτάται από αυτό που λιώνεις πχ 18άρια κοσμήματα θα δώσουν πλάκα καθαρότητας 750/1000;
Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 11:25:08 μμ »


 
 
 
 

Η τραπεζες εχουν το δικαιωμα να πουλανε μπαρες!! Ανετα φερνουν μεχρι του 1 κιλου και δεχωνται και παραγγελιες και για μεγαλυτερες αμα εχεις τα μπικικινια!!  Κλείσιμο ματιού
Η εταιρια που αναφερεσε στον Ασπροπυργο με κεντρικα Γραφεια στο Συνταγμα ειναι ΙΔΙΩΤΙΚΗ και ανηκει σε δυο ατομα!!
Η μπαρες οταν ειναι ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΕΣ απαγορευεται η κατοχη τους διχως τα αναλογα παραστατικα και η εμπορια τους αν δεν ασκεις το επαγγελμα!!!
Η επωνυμες μπαρες τραπεζων δεν απαγορευωνται!!
Φυσικα απο την στιγμη ομως που θα εχει καποιος καποια κιλα στα χερια του θα πρεπει να εχει και τα αποδειχτηκα εγραφα αγορων για να εισαι νομιμος και φορολογικα Κλείσιμο ματιού
[/quote]

ναι Γιωργο εχεις δικιο,BANK LEU,UBS και αλλες Ελβετικες ναι πουλανε μπαρες.Ομως Αλφα μπανκ,εθνικη,ευρομπανκ δεν πουλανε αγορι μου.Ουτε η τραπεζα Ελλαδος πουλαει.ΤΙΤΛΟΥΣ ΑΥΛΟΥΣ ΣΕ ΧΡΥΣΟ ΠΟΥΛΑΝΕ.

Η κιμετ στον Ασπροπυργο μιας και ο Πατερας μου ειχε την βιομηχανια του εκει και το γνωριζω,ειναι κρατικο εργοστασιο.Τωρα δεν ξερω εαν εννοεις κανενα χυτηριο ιδιωτικο.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 11:28:05 μμ »

με λιρες ολα οκ η θα εχουμε πρβλ΄παρανμιας και με αυτες
Αν κηρύξουν παράνομη την κατοχή επενδυτικού χρυσού τότε θα πάρει η μπάλα και τις λίρες. Κάτι τέτοιο είχε γίνει το 1963. Όμως δεδομένης της κρίσης το θεωρώ απίθανο να συμβεί. Πολύ απλά, με τόση λίρα που έχει μαζέψει ο κόσμος θα γίνει ξεσηκωμός.
Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 11:28:47 μμ »

με λιρες ολα οκ η θα εχουμε πρβλ΄παρανμιας και με αυτες

κρυβε κρυβε και λιγο μιλα.
Που ξερεις εαν δεν βαλουν χερι και σε αυτες??
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #73 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 11:32:46 μμ »

με λιρες ολα οκ η θα εχουμε πρβλ΄παρανμιας και με αυτες
Αν κηρύξουν παράνομη την κατοχή επενδυτικού χρυσού τότε θα πάρει η μπάλα και τις λίρες. Κάτι τέτοιο είχε γίνει το 1963. Όμως δεδομένης της κρίσης το θεωρώ απίθανο να συμβεί. Πολύ απλά, με τόση λίρα που έχει μαζέψει ο κόσμος θα γίνει ξεσηκωμός.

εδω ρε δεν εγινε ξεσηκωμος που ξεπουλησαν την Ελλαδα και φερανε και Γερμανους κωλομπατσους τα #####α να τους φυλανε την ημερα των υπογραφων.Βγαινει ο κωλοχοντρος ρουφιανος ο τουρκογλου ο βενιζελος και λεει ενα καρο ψεμματα ο προδοτης και θα ξεσηκωθουν οι Ελληνες για πεντε χιλαδες @@@@@@@@ που εχουν μαζεψει απο 30 λιωμενες λιρες ο καθενας??

Ρε μας σκλαβωσανε και μας ξεπουλησανε το καταλαβατε???
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 11:34:56 μμ »

Πηγαινε αυριο αμα θες στην Πειραιως με το φορολογικο σου και ζητα μια του κιλου Κλείσιμο ματιού
Και η Πειραιως αν δεν εχει την δεδομενη στιγμη υπαρχουν στην Αθηνα δυο εταιριες εισαγωγικες χρυσων τουβλων ΝΟΜΙΜΕΣ!!
Η κιμετ ανηκει σε δυο ατομα!!
Αν ενδιαφερεσε περισσοτερο πες μου να σου στειλω πριβε και τα ονοματα τους!!  Σαρκασμός
Αν θες σου λεω και με τι αυτοκινητο κυκλοφορει ο ενας εκ των δυο!!  Σαρκασμός
Και αν δεν με πιστευεις ακομα πηγαινε σε κανεναν ενεχυροδανειστη απο  αυτους που λες  οτι σε καλανε για εκτιμησεις και ρωτα τον ή πες του να σου δειξει κανενα παραστατικο απο τα χρυσα που τους εχει παει για λιωσιμο-πωληση!!
Ραφιναρισμα τρεις εταιριες κανουν στο λεκανοπεδιο , εσυ απλα αναφερεσε στην ποιο γνωστη εταιρια  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences