Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 03:59:04 πμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 16
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Νέα μέλη, συστηθείτε!  (Αναγνώστηκε 76407 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
conqueror06
Επισκέπτης
« Απάντηση #90 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 06:19:41 μμ »

φίλε Θάνο μου φαίνεσαι αρκετά συμπαθής και έμπειρος και δεν θέλω να χάσω τις αξιόλογες παρεμβάσεις σου. Θεώρησε τα παραπάνω ως ένα ατυχές περιστατικό που όμως δεν πρέπει να μας στερήσει την συμβολή ενός αρκετά έμπειρου συλλέκτη. Πριν λίγο καιρό βρισκόμουν και εγω στη θέση σου, αλλά τελικά πρυτάνευσε η λογική -και κομμάτι η συμβουλή της γυναίκας μου Μεγάλο χαμόγελο-Πιστεύω οτι διερμηνεύω την πλειονότητα των μελών του φόρουμ.
Σε ευχαριστώ φίλε μου, ακριβώς επειδή υπάρχουν αρκετά άτομα εδώ που καταλαβαίνουν το σωστό θα παραμείνω στην παρέα σας και θα είμαι στη διάθεση όλων για οποιαδήποτε συζήτηση ή ανταλλαγή ιδεών. Θεωρήστε το μήνυμά μου χθες ως αγανάκτηση απέναντι στην αδικία εις βάρος μου, δεν ήθελα να θίξω την πλειοψηφία της κοινότητας.

Αλλά μου έχει μείνει η πίκρα ρε παιδιά πως θεωρήθηκε επίδειξη το ότι ανέφερα με διάθεση αυτοσαρκασμού τα έξοδα που έχω κάνει για το χόμπι μου και το χρόνο που αφιερώνω.
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 09:35:08 μμ »

Με αφορμή την παρεξήγηση αυτήν και άλλες που έχουν γίνει στο παρελθόν και για να προλάβω μελλοντικές παρεξηγήσεις, όταν κάποιος θέλει να αναφερθεί σε κάποιον με προσωπικά σχόλια (αρνητικά ή όχι)
μπορεί να το κάνει με προσωπικό μήνυμα δεν είναι απαραίτητο να το διαβάζουμε όλοι.
Καταγράφηκε
apollo.ra
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 84


Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 03:33:02 πμ »

Χαιρετώ παίδες,
Μιχάλης από Κύπρο
Συλλέγω κυρίως Κυπριακά Νομίσματα και Χαρτονομίσματα αλλά κατα καιρούς μαζέυω ό,τι μου κατέβει.  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #93 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 05:10:50 μμ »

Χαιρετώ παίδες,
Μιχάλης από Κύπρο
Συλλέγω κυρίως Κυπριακά Νομίσματα και Χαρτονομίσματα αλλά κατα καιρούς μαζέυω ό,τι μου κατέβει.  Σαρκασμός
Γεια σου Μιχαλη!! Και εμενα μου αρεσουν τα νομισματα της Κυπρου αλλα οποτε βαζω καποιο στο ματι παιρνει την ανηφορα και απογοητευομε!! Δεν πειραζει ομως,, μικρος ειμαι, μεχρι τα εκατο θα εχω μαζεψει μερικα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
kypronumis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 738


Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 02:31:11 πμ »

Χαιρετω! Ωραιο στεκι εχετε κανει...Συλλεγω και εμπορευομαι κυπριακα νομισματα και χαρτονομισματα. Ισως βρω κι αλλουσ εδω με τα ιδια ενδιαφεροντα. www.coinsofcyprus.com ειναι μια μικρη σελιδα με την οποια ασχολουμαι για οποιον εχει χρονο περιεργια ή ενδαιφερον.

Φιλικα
Γιαννης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 19, 2010, 10:11:35 πμ από kypronumis » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 07:21:17 πμ »

Βλεπω η Κυπρος εχει τη τιμητικη της τελευταιως στο στεκι Χαμόγελο
Καλως ηρθες και εσυ φιλε μας!! Να ειχαμε και ενα ονομα δεν θα
εβλαπτε Κλείσιμο ματιού Εγω ειμαι ο Γιωργος.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
chrysos
Επόπτες
Χάλκινο μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 437


Παλιά Καραβάνα


Προφίλ
« Απάντηση #96 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 08:23:56 μμ »

Έλα, σπρώξτε ακόμα λίγο να γίνουμε 200
Καταγράφηκε
apollo.ra
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 84


Προφίλ
« Απάντηση #97 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 08:58:24 μμ »

Με την νέα εποχή που διανύουμε όπου ο κόσμος έχει πάψει να νιώθει ασφαλής έχοντας τα χρήματά του στις τράπεζες και βλέποντας μόνο νούμερα σε μια οθόνη και σε ένα βιβλιάριο καταθέσεων, θα δεις πώς θα αυξηθούν τα νέα μέλη καθώς όλο και περισσότερος κόσμος στρέφεται προς τον χρυσό και το ασήμι. Εξελίσσεται σε τάση εποχής η επένδυση στο χρυσό.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 09:37:57 μμ »

Αγαπητε κυριε Νικο δεν βιαζομαστε!! Περυσι τετοιο καιρο (σε δεκαπεντε μερες περιπου) κανατε την εγραφη σας στο στεκι και εισαστε το νουμερο 4 !!
Ο Μιχαλης (apollo.ra) ειναι το νουμερο 732!!
Θα  μου πεις τωρα γιατι βλεπουμε μονο 199?? Οι περισσοτερες εγγραφες ειναι απο το εξωτερικο ή απο bots που το μονο που θελουν ειναι να διαφημησουν προιοντα ασχετα με το χομπυ μας!!
Αυτο που θελουμε λοιπον ειναι ποιοτικά και αληθινα μελη!! Μπορει να μην θελουν ολοι να συμετεχουν στην δημοσια συζητηση (κακως διοτι ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες και χρησιμο να ακουγωνται) αλλα παρα πολλοι χρηστες μας διαβαζουν καθημερινα!! Το σαιτ επειδη ειναι ελευθερο και σε επισκεπτες (δεν το κλειδωνω με σκοπο να υποχρεωσω ατομα που δεν θελουν να γραφτουν) εχουμε σταθερα πλεον διακοσιες μοναδικες-διαφορετικες επισκεψεις καθε μερα!!
Αυτο που κανουμε το κανουμε με ΑΓΑΠΗ και ΖΗΛΟ και αυτα τα καλα χαρακτηριστικα εκαναν τον κοσμο να μας αγαπηση και να μας διαβαζει καθημερινα!!
Καθως λοιπον κλεινουμε ενα χρονο λειτουργειας καλώ ολους τους φιλους και μελη να συμετεχουν ενεργα οπου αυτοι κρινουν καταλληλο!! Η ψυχη του φορουμ ειναι η δημοσια συζητηση!! Οσο περισσοτεροι συμετεχουν, τοσο περισσοτερες επικοδομητικες συζητησεις θα εχουμε!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
piperasgr
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 35



Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Νοέμβριος 20, 2010, 12:40:16 πμ »

Την καλησπέρα μου κι απο μένα !!!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #100 στις: Νοέμβριος 20, 2010, 08:14:51 πμ »

Την καλησπέρα μου κι απο μένα !!!

Καλως ηρθες Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
spyrosbhta
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 80


Προφίλ
« Απάντηση #101 στις: Νοέμβριος 20, 2010, 10:39:21 μμ »

Προσθέστε ακόμη έναν!

ΥΓ: Όπως είπα και κάπου μέσα στο φόρουμ που έγραψα συλλέγω πολύ καιρό χαρτονομίσματα και κέρματα...(Προς το παρόν ότι έχω δεν είναι και ιδιαίτερης χρηματικής αξίας αλλά έχουν μεγαλη συναισθηματική αξία...)

Αν κατάλαβα καλά τα χαρτονομίσματα δεν είναι και πολύ ''της μόδας'';
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #102 στις: Νοέμβριος 20, 2010, 10:49:32 μμ »

Οχι φιλε δεν καταλαβες καλα!! Και το χαρτονομισμα εχει πολλους συλλεκτες απλα δεν μιλανε ολοι!! Αν πας στην ενοτητα με τα χαρτονομισματα θα δεις αρκετες αναφορες!! Αξιοσημειωτο ειναι να κανουμε αναφορα στον χρηστη vangelis ο οποιος ειναι ενας απο τους καλυτερους (αν οχι ο καλυτερος) μελετητης του Ελληνικου χαρτονομισματος και της ιστοριας του!!
Και αλλοι χρηστες οπως ο Αναργυρος απο Βορεια ο κυριος Νικος απο την Αθηνα εχουν αρκετα χαρτονομισματα στις συλλογες τους και αρκετες γνωσεις!!
Για μενα το χαρτονομισμα ειναι αρκετα ζωντανο χομπυ και θα το καταλαβεις αν παρακολουθησεις τις δημοπρασιες χαρτονομισματων Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
syllektis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 139


Ισοκράτης


Προφίλ
« Απάντηση #103 στις: Νοέμβριος 26, 2010, 08:20:19 μμ »

Καλώς ορίσατε και απο μένα!  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

valadis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #104 στις: Νοέμβριος 27, 2010, 02:13:53 μμ »

Καλησπέρα είμαι ο Βαλάντης από Αθήνα και είναι το πρώτο μου Post. Από την Πέμπτη  που βρήκα το site διάβασα αρκετά και ωραία θέματα .

Μπράβο σας.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 16
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences