Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 08:56:56 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 10Λ 1831 σε κακή κατάσταση...  (Αναγνώστηκε 1983 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
MiLToS_666
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 209



Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 28, 2013, 11:45:53 πμ »

Καλημέρα σε όλους,

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει σε ποια κατηγορία κατάστασης βρίσκεται το παρακάτω νόμισμα και αν υπάρχει κάποιο ενδιαφέρον;

Είναι το μοναδικό Καποδιστριακό που έχω στην κατοχή μου και εύχομαι σύντομα να αλλάξει αυτό...
Θα ήθελα πολύ να γνωρίσω συλλέκτες από κοντά και να δω νομίσματα αυτής της εποχής.
Σε μια καλή τιμή (οικονομική) θα αγόραζα και κάτι!
Διαβάζω σε πολλά θέματα ότι υπάρχει κάποιος χώρος σαν "στέκι" όπου γίνονται αγοραπωλησίες/εκτιμήσεις κλπ, που βρίσκεται αυτό; Χαμόγελο

Ευχαριστώ πολύ!




Είδα και αυτό, παρόλο που είναι αντίγραφο είναι πολύ όμορφα φτιαγμένο και θέλω να το πάρω:

http://eshop.sillektiki.com/Product/1231/Page/327/el/
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 28, 2013, 11:55:13 πμ από MiLToS_666 » Καταγράφηκε
johnmak
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1068



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 28, 2013, 12:08:05 μμ »

Μίλτο να τη χαίρεσαι, παρά την κατάστασή της είναι μία δεκάρα του Καποδίστρια και η ιστορία που εμπεριέχεται σε αυτό το νόμισμα είναι απίστευτη. Δυστυχώς τόσο η κατάσταση όσο και η φωτογραφία καθιστούν σχετικά δύσκολη την όποια αναγνώριση, εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να σε βοηθήσω, ίσως ο Κώστας να τα καταφέρει. Όσο αφορά το αντίγραφο, καταρχήν δεν αξίζει να δίνεις λεφτά για αντίγραφα, είναι πεταμένα χρήματα και ποτέ δεν θα μπορέσεις να πείσεις τον εαυτό σου για το αντίθετο και δεύτερο δεν χρειάζεται να ενθαρρύνουμε τέτοιες προσπάθειες, επιβραβεύοντας τον πλαστογράφο. Καλή συνέχεια, Γιάννης
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 28, 2013, 02:54:22 μμ »

Μιλτο ελα για καφε αυριο να τα πουμε,,,,και ολο και καποια νομισματα θα δεις..
STYL CAFE στην πλατεια Ψυρρη αριστερα στον πεζοδρομο 100 μετρα πιο κατω,,σου στελνω σε π.μ.
και το τηλεφωνο μου σε περιπτωση που δεν το βρεις.
Κατα τις 9 και μετα θα ειμαστε εκει...Ο ΤΗΕΟΜΑΝ παει νωριτερα γιατι στηνει τα τραπεζια,ποτιζει ,γενικως ειναι ενα με την Ελενη(οπου Ελενη =σερβιτωραια) Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
MiLToS_666
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 209



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 28, 2013, 03:51:23 μμ »

Ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση!

Δυστυχώς δουλεύω τις Κυριακές και αύριο δεν θα τα καταφέρω... Λύπη
Θα πρέπει μια Κυριακή να κανονίσω να μη δουλέψω και να κατέβω από Νέα Μάκρη που μένω... Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences