Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 17, 2024, 09:27:01 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Τι πιστεύεται πως είναι προτιμότερο?
Άμεση συμφωνία με τα σκληρά μέτρα των δανειστών
Να πάμε την διαπραγμάτευση μέχρι τέλους με μικρή οπισθοχώρηση των δα
Απαίτηση να δεχτούν όλους τους όρους μας αλλιώς ΡΗΞΗ
Μονομερής αθέτηση του χρέους

Σελίδες: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 39
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ρήξη ή Συμφωνία;  (Αναγνώστηκε 140421 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #270 στις: Ιούνιος 27, 2015, 01:46:14 πμ »

Η ώρα είναι 3 παρά τέταρτο και στο στέκι είναι 99 άτομα ον-λάιν αυτό τα λέει όλα...

Προφανώς . Από το '74 έχει να γίνει δημοψήφισμα στην Ελλάδα !
Καιρός δεν ήταν να μιλήσει ο λαός ;
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #271 στις: Ιούνιος 27, 2015, 01:49:13 πμ »

δαγγωτο οχι θα το ριξω και ας μην ξαναγορασω λιρα η ασημενιο νομισμα για τα επομενα 5 χρονια.Δεν ανεχομαι ενας σακατης να με βριζει απο το πρωι ως το βραδυ την ωρα που πολλα Ελληνοπουλα δεν εχουν να αγορασουν ουτε ενα κουλουρι.και αντε συμφωνει μαζι τους ο τσιπρας και παιρνει τον μπαλτα και κοβει μισθους και συνταξεις.Σε 3 μηνες παλι θα ζητουν να κοψει μισθους και συνταξεις ωσπου θα φτασουμε καποια στιγμη στο επιπεδο βουλγαριας.Η διαφορα ειναι οτι παω και μονος μου στο επιπεδο της βουλγαριας αλλα Δ.Ν.Τ,κωλοαμερικανους και ναζι θα σας ξεφορτωθω μια για παντα.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #272 στις: Ιούνιος 27, 2015, 01:51:19 πμ »

Η ώρα είναι 3 παρά τέταρτο και στο στέκι είναι 99 άτομα ον-λάιν αυτό τα λέει όλα...

Λες αυτοι που λειπουν να πηγαν να κανουν ουρα από τωρα στα atm;;; Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Iδρωνει βρε το αυτι του ατιμου του συλλεκτη;;; Γλώσσα
Αντε να κανουμε μια  ιστορικη ανασκοπηση

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B1:%CE%94%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CF%88%CE%B7%CF%86%CE%AF%CF%83%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1_%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD_%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #273 στις: Ιούνιος 27, 2015, 02:01:43 πμ »

και με το που γυρισουμε στη δραχμη θα πεινασουμε για κανα 2 χρονια αλλα με φ.π.α στο 7% και με την δραχμη υποτιμημενη θα γεμισουμε τουριστες.θα αρχισουμε επιτελους να παραγουμε τα δικα μας αγροτικα προιοντα και δεν θα εισαγουμε πατατες απο την Αιγυπτο και κρεμυδια απο την κινα.Αν θελανε να μας σωσουνε οι λυκοι εταιροι μας θα μπορουσαν περα απο την περικοπη μισθων συνταξεων που συνεχως προτεινουνε να μας δωσουν ολους τους Ελληνες καταθετες φοροφυγαδες της Ελβετιας και Γερμανιας και το προβλημα θα ειχε λυθει.Μην πω και για χριστοφορακο-siemens και Γερμανικες αποζημειωσεις.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #274 στις: Ιούνιος 27, 2015, 02:05:24 πμ »

Βρε αφήστε τα λογια και τρεχατε .
Ο Γιαννης εχει παει στις πωλήσεις και τα σαρωσε ολα  Γλώσσα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #275 στις: Ιούνιος 27, 2015, 02:23:48 πμ »

Aν εβαζε ερωτημα Ευρω η Δραχμη ο κοσμος θα ψηφιζε Ευρω.
Τωρα που βαζει ερωτημα αν θελετε μετρα η οχι, εννοειται οτι θα ψηφισουν Οχι.
Ειναι εξυπνη η κινηση του Τσιπρα αυτη.
Ομως θα κανω 2 ερωτησεις.
1) Ποσοι Ελληνες ξερουν επαρκη οικονομικα ωστε να ψηφισουν ενα τετοιο δημοψηφισμα? Ποσοι ξερουν την προταση των δανειστων, και ποσοι ξερουν την δικη μας προταση?
2) Ποιος μας λεει οτι η προταση Τσιπρα (βαση της οποιας οι ξενοι προτεινανε τα δικα τους μετρα) ειναι η μοναδικη? Εγω ειμαι υπερ αλλων λυσεων, ειμαι υπερ του να μειωσουμε επιτελους τις σπαταλες και το κομματικο κρατος.
Επομενως, η κινηση Τσιπρα ειναι παντελως αστοχη, εκβιαστικα βαζει ενα διλημμα που ουσιαστικα δεν  υπαρχει (εγω πχ θελω Ευρωπη αλλα οχι τα μετρα που μας προτεινουν που ειναι αποροια της ακαμψιας της κυβερνησης).
Ειναι συνθετο το ζητημα.
Και ενα τελευταιο, ο Λεβεντης ΠΑΛΙ επιβεβαιωθηκε. Ενωση Κεντρωων η μονη λυση Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
Sbgate4
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 128


Προφίλ
« Απάντηση #276 στις: Ιούνιος 27, 2015, 02:45:04 πμ »

Το βρήκα τωρα στο Ίντερνετ
http://youtu.be/ZTeDZdSSI3U
 το ειχε πει κι αυτο ο Λεβέντης... Έκπληξη
Καταγράφηκε
cellophan
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 380



Προφίλ
« Απάντηση #277 στις: Ιούνιος 27, 2015, 04:53:19 πμ »

Ρε παιδιά να καταλάβω. Τόσο καιρό ακούω πως πρώτη φορά έχουμε Δημοκρατία και πως η στήριξη της κυβέρνησης είναι τεραστία και πρωτοφανής (ένα το κρατούμενο). Ταυτόχρονα η συμφωνία που προτείνουν οι όξω από εδώ είναι κατάπτυστη και καταστροφική (δύο). Εδώ και καιρό έχουμε Δημοκρατία δια αντιπροσώπων (τρία). Τι σκατά με θέλετε εμένα ρε μάγκες; Δώστε μου 8.000 το μήνα, να σας το βγάλω το φίδι από την τρύπα....αν κωλύεστε όμως ή το μαρούλι δεν περισσεύει αυτή την εποχή, πάρτε εκεί μια απόφαση παντελονάτη να τελειώνουμε....τέτοια απόπειρα εκΠαγκαλισμού της απόφασης τύπου "μαζί την κάναμε την μ@#@#@#@# " δεν περιποιεί θαρρώ τιμή σε κανέναν....
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #278 στις: Ιούνιος 27, 2015, 07:43:23 πμ »

Σε οικονομικά θέματα θεωρώ ότι είναι λάθος να βάζεις το λαό να ψηφίζει. Που ξέρει η κάθε κυράτσα και ο κάθε μπάρμπας τι είναι καλύτερο; Ότι του πουν τα κανάλια θα κάνει!

Έπρεπε να είχαν τα @@ και να κάνουν ότι είχαν πει.


υγ. Θα ψηφίσω χρεωκοπία. Με τα μέτρα που θέλουν σαν χρεοκοπημένος δεν θα είμαι;


ΕΥΤΥΧΩΣ, ΓΛΙΤΩΣΑ ΤΗΝ ΟΥΡΑ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΣΤΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΠΗΓΕ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΜΟΥ ΣΤΑ 520 ΕΥΡΩ...
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #279 στις: Ιούνιος 27, 2015, 07:58:51 πμ »

Αφήσατε κανένα ευρώ στα ΑΤΜ να πάρουμε και μεις?   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #280 στις: Ιούνιος 27, 2015, 08:20:16 πμ »

Η Ελλάδα βρίσκεται σε μία πολύ κακή ή μία πολύ πολύ  κακή  επιλογή ηρεμία και νηφαλιότητα δεν είναι αυτό που φαίνεται μόνο
Καταγράφηκε
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #281 στις: Ιούνιος 27, 2015, 08:46:15 πμ »

Όλοι μας φταίνε εκτός από τις άχρηστες κυβερνήσεις που προσλαμβάνανε και προσλαμβάνουν  συνεχώς στο δημόσιο τομέα.

Ήρθε ο Τσίπρας ο Κατρούγκαλος και οι άλλοι, βάλανε τους πελάτες και τους συγγενείς στο δημόσιο (α... ναι και τις κακόμοιρες τις καθαρίστριες, γιατί οι άλλες καθαρίστριες του ιδιωτικού τομέα είναι σκυλιά) και τώρα μας φταίει ο καθένας Σόιμπλε.

Γιατί δεν απολύουνε καμιά 100.000 χιλιάδες να γλυτώσουμε οι υπόλοιποι;  Θέλουν να τους κρατάνε για να συνεχίζουν να μεγαλώνουν το 1.500.000 άνεργους.

Με θεωρούν ηλίθιο και ζώο παίζοντας στη πλάτη μου το πατριωτικό παιχνίδι. Τους σιχαίνομαι περισσότερο. Αυτοί είναι το όνειδος και πρέπει να τους βάλουμε στη πλατεία Συντάγματος αλλά τα πόδια τους να μην ακουμπάνε στη γη.

Καταγράφηκε
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #282 στις: Ιούνιος 27, 2015, 08:51:14 πμ »

παει στο διακο, την ουρα στα ατμ, ας πουμε οτι την καταλαβαινω......
στα βενζιναδικα γιατι ρε? ποσο προβατα? τρεχουν 10 μ@λακες και απο πισω αλλοι 1000 βελαζοντας.....

και απο αυτους τους ανθρωπους προβατα ζητας να ψηφισουν στο δημοψηφισμα?
 βγηκες λογο του προγραμματος θεσσαλονικης, κανε οτι καλυτερο και πιο κοντα σε αυτο και τελειωνε... ακομα και ρηξη, αν δεν βγαινει αλλιως!
 μην ρωτας ομως την γιαγια 80 ετων που δεν ξερει Θυμός
Καταγράφηκε
belpedro
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 972


Προφίλ
« Απάντηση #283 στις: Ιούνιος 27, 2015, 08:58:14 πμ »

Μαζι σου Νικο να απολυθουν 200.000 λεω εγω και αν προστεθοθν στο υπολοιπο 30% των ανεργων να αποκτησει ενα εν δυναμει εργατικο δυναμικο η χωρα 2.000.000.
Το ζητημα ειναι οτι μεσα σε αυτην την Ευρωπαικη ενωση τι θα κανουν ολοι αυτοι οι ανεργοι?
Εδω και 4 χρονια επρεπε να βρησκομαστε στη δραχμη δεν θα υπηρχε ουτε ενας χωρις δουλεια!!!
οσο για κρεμαλες, ειναι βαριες κουβεντες, εχει περασει η χωρα απο κει και ειναι μαυρες σελιδες της ιστοριας.
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #284 στις: Ιούνιος 27, 2015, 09:01:09 πμ »

' Οι δανειστές είναι φίλοι μας και θέλουν το καλό μας!
Για αυτό το "ναι" στο δημοψήφισμα είναι μονόδρομος που θα μας δώσει αυτό που πραγματικά αξίζουμε...
Είμαστε πατριώτες και το μόνο που θέλουμε είναι να καθόμαστε στα αυγά μας ήσυχοι και να υποτασσόμαστε στις διαταγές του Άξονα γιατί αυτό είναι ορθό και πρέπον. Ποια αξιοπρέπεια και κουραφέξαλα, αυτά τα λένε ηλίθιοι που το μόνο που θέλουν είναι το κακό της πατρίδας. Τι κι αν μας πάρουν τα σπίτια, τα χωράφια, τα μαγαζιά, τις επιχειρήσεις, τι κι αν μας κάνουν σκλαβάκια, αυτό θα ξεπεραστεί τα επόμενα 60 με 70 χρόνια αν δεν θυμώσουμε τους καλούς και άγιους δανειστές μας. Για αυτό εμείς περήφανοι ως 'Ελληνες θα στηρίξουμε την πρότασή τους με ένα μεγαλόπρεπο "ναι". '
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
Σελίδες: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 39
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences