Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 15, 2024, 08:47:42 πμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Περουσιολολογιο  (Αναγνώστηκε 20225 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
tasos26
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 366


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Αύγουστος 18, 2016, 02:02:42 μμ »

Εγω παντως νομιζω οτι η ολη κατασταση φορολογησης ή τελος παντων φορολογησης των κινητων στοιχειων  γινεται οχι για αυτους που εβγαζαν π.χ. 10-20-50 ή 100 χιλιαδες ευρω και τα δηλωναν, αλλα για αυτους που ΔΕΝ τα δηλωναν εκει ειναι το προβλημα.
Δηλαδη οπως το ειχα πει και ποιο πριν εαν καποιος που βγαζει 100 χιλιαδες ευρω  τα δηλωνει ,  και αγοραζει τις 80 χιλιαδες σε λιρες δεν υπαρχει κανενα προβλημα .(ενταξει φυσικα και δεν τους ενδιαφερει εαν η μια λιρα εχει κοπει σε 10 κομματια ή σε 200.000 κομματια για αυτους πηγαινει συμφωνα με την τιμη της τραπεζας ειδαλλως θα επρεπε να ειχε εγκατασταθει ολοκληρη ομαδα της pcgs  μεσα στο υπουργειο οικονομικων και να την ελεγχουν μια μια για να δουν εαν ειναι ms63 ή au 58 !)
Βεβαια ετσι θα πουν πολλοι οτι δεν προκειται ποτε να κανεις περιουσια και στην τελικη τι θα αφησεις στα παιδια σου ??
οτι και να πουμε τωρα εδω που εφτασε η κατασταση ειναι σχεδον περιττο.

Καταγράφηκε
alkimel
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 363


Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Αύγουστος 18, 2016, 02:10:43 μμ »

Douglas ,αγόρι μου ,θέλει "αρετή και τόλμη η ελευθερία".Αν δεν τόπιασες μέχρι τώρα τι διακυβεύεται ,δεν πειράζει.Πάντως δεν πρόκειται για μερικά ψωροευρώ,το ζήτημα είναι οτι καθόμαστε και συζητάμε ΩΣ ΕΑΝ αυτά να ήταν το μείζον ζήτημα.Δεν είναι.Η συζήτηση δε αυτή ξεφεύγει από τα πλαίσια  του παρόντος φόρουμ και δεν έχει νόημα.Αλλα επιχειρήματα αντίστασης δεν χρειάζονται.Ο καθένας στις μέρες που θα'ρθουν θα κληθεί να αποδειξει πόσες πήχες πατριώτης είναι.Over από μένα,πρόταση μου είναι να πάρουν φόρα από το Μαξίμου μερικοί-μερικοί και να'ρθουν να μου κλ@#σουν μία μάντρα,ξέρετε τί..... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
ΙΒΑΝ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 280


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Αύγουστος 18, 2016, 02:40:39 μμ »

Κάποτε οι Έλληνες ηταν δημιουργοί μεγάλων πνευματικά πραγμάτων και καταστάσεων....
Οι σημερινοί ηγετες ειναι το ιδιο αλλα προς την αντίθετη κατεύθυνση......
Περουσιολογιο? Αντι να σκεφτουν τις δομές αυτου του κράτους.....
Καταγράφηκε
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Αύγουστος 18, 2016, 11:31:46 μμ »

Douglas ,αγόρι μου ,θέλει "αρετή και τόλμη η ελευθερία".Αν δεν τόπιασες μέχρι τώρα τι διακυβεύεται ,δεν πειράζει.Πάντως δεν πρόκειται για μερικά ψωροευρώ,το ζήτημα είναι οτι καθόμαστε και συζητάμε ΩΣ ΕΑΝ αυτά να ήταν το μείζον ζήτημα.Δεν είναι.Η συζήτηση δε αυτή ξεφεύγει από τα πλαίσια  του παρόντος φόρουμ και δεν έχει νόημα.Αλλα επιχειρήματα αντίστασης δεν χρειάζονται.Ο καθένας στις μέρες που θα'ρθουν θα κληθεί να αποδειξει πόσες πήχες πατριώτης είναι.Over από μένα,πρόταση μου είναι να πάρουν φόρα από το Μαξίμου μερικοί-μερικοί και να'ρθουν να μου κλ@#σουν μία μάντρα,ξέρετε τί..... Κλείσιμο ματιού
alkimel, μιλάς με γρίφους, και εγώ σε γρίφους (που πρέπει πρώτα να κάτσω να λύσω) δεν μπορώ να στηρίξω κουβέντα.
Καταγράφηκε
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Αύγουστος 18, 2016, 11:37:56 μμ »

Φυσικα και με ενδιαφερει να ακουσω και τις αλλες γνωμες αν δεν με ενδιεφερε δεν θα επαιρνα μερος στην κουβεντα
Ωραία, θα πιάσω το ποστ σου γραμμή-γραμμή.


Απο οσα εχω διαβασει γνωριζω οτι μονο 2 χωρες η Ισπανια και η Γαλλια εχουν σε ισχυ περιουσιολογιο και επιβαλλουν φορο επι της καθαρης περιουσιας,μαλιστα η Ισπανια τον ειχε καταργησει και αναγκαστηκε να τον επαναφερει λογω της κακης οικονομικης της καταστασης αλλα θα τεθει εκτος λειτουργιας φετος οπως εχει ανακοινωθει.Η Γαλλια απο την αλλη που επιμενει σε αυτον εχει "χασει" απο το 1998 εως σημερα περιπου 125 δις δολλαρια τα οποια τα εβγαλαν οι ιδιοκτητες απο την χωρα.
Δεν πιστευω οτι οποιος ειχε χρηματα εντος του τραπεζικου συστηματος και τα εβγαλε εχει καποιο προβλημα απο την στιγμη που τα χρηματα αυτα ειναι δηλωμενα. Κανεις δεν θα μπόρεσει να ισχυριστει οτι τα χρηματα ειναι μαυρα και δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν μονο και μονο επειδη ειναι εκτος τραπεζων,αρκει να εχουν δηλωθει.Ειναι ευκολο απο τα αρχεια των τραπεζων να αποδειχθει ποτε τα χρηματα ηταν μεσα και ποτε εγινε αναληψη.
Αυτοι που θα εχουν προβλημα θαναι οι ιδιοι που εχουν παντα δηλαδη αυτοι που εχουν αδηλωτα εισοδηματα και χρηματα που δεν εχουν φορολογηθει.Δεν εχω καμμια συμπονοια για αυτη την περιπτωση και καλα θα κανουν οι κρατικοι μηχανισμοι να τα ξετρυπωσουν αυτα τα χρηματα και να τα φορολογησουν.
Νταγκλας μονο αστειο μου ακουγεται να βρεθει καποιος να δηλωσει πχ λιρα 1920S γιατι σε κατι λιρες μιας θειας μου βρηκα κατι καναδεζες και φυσικα αυτη(η θεια)οταν ερθει η ωρα να δηλωσει-αν δηλωσει-θα καταγραψει 50 πχ λιρες ταδε αξιας(αν την ξερει και αυτη)και οχι λιρα ταδε νομισματοκοπειου ταδε σπανιοτητος κατα Μαρς ταδε αξιας.
Αν και εχει υπαρξει επισημη διαβεβαιωση οτι τα στοιχεια που θα δηλωθουν στο περιουσιολογιο δεν θα χρησιμοποιηθουν για επιβολη φορου προσωπικα και επειδη δεν εχω πια καμμια εμπιστοσυνη στο κρατος δεν το πιστευω.Αν ισχυει(η διαβεβαιωση) ο μονος λογος που το κανει ειναι να προσπαθησει να ανακαλυψει αδηλωτα εισοδηματα κατα τα παρελθοντα ετη


γνωριζω οτι μονο 2 χωρες η Ισπανια και η Γαλλια εχουν σε ισχυ περιουσιολογιο
Νομίζω και η Αυστρία, αλλά δεν φορολογεί περιουσία. Κοιτάει μόνο (στο περιουσιολόγιο) τις μεταβολές της.


Δεν πιστευω οτι οποιος ειχε χρηματα εντος του τραπεζικου συστηματος και τα εβγαλε εχει καποιο προβλημα απο την στιγμη που τα χρηματα αυτα ειναι δηλωμενα.
Σου εξήγησα ποιο (μπορεί) να είναι το πρόβλημα, ίσως δεν το διατύπωσα καλά. Να το ξαναπώ με άλλα λόγια:
Αφορά μόνο την περίπτωση που γίνεται κάτι σε σχέση με το τραπεζικό σύστημα, όπως αλλαγή νομίσματος, κούρεμα, εισφορά, bail in, τέτοια πράματα. Δεν υπάρχει βεβαιότητα ότι θα συμβεί, δεν υπάρχει και ότι ΔΕΝ θα συμβεί όμως. Από επίσημες διαψεύσεις βέβαια έχουμε χορτάσει, αλλά ξέρεις τι αξία έχουν αυτές... Τα νούμερα πάντως αφήνουν περιθώρια ότι ΚΑΤΙ θα συμβεί (σε ένα ορίζοντα 2-3-5 ετών), και αυτό δεν μπορεί κανείς να το αποκλείσει. Τέτοιου είδους γεγονότα δε, όπως και οι υποτιμήσεις, ΔΕΝ προ-ανακοινώνονται. Αντίθετα, καταβάλλονται προσπάθειες να πιάσουν όσο το δυνατόν περισσότερους στον ύπνο.
Μιλάμε λοιπόν για την περίπτωση που κάτι τέτοιο συμβαίνει, και εξετάζουμε τι θα συμβεί σε τρεις ανθρώπους, τον Κ, τον Λ και τον Μ, όπου:
Ο Κ έχει 100.000 στην τράπεζα.
Ο Λ έχει 100.000 στο σεντούκι του, και τις δήλωσε ότι τις έχει. Αποδεικνύει δε αν χρειαστεί, από τις φορολογικές του δηλώσεις, ότι δεν είναι μαύρα. Έχει φορολογηθεί γι’ αυτά.
Και ο Μ έχει 100.000 στο σεντούκι του, και δεν δήλωσε τίποτα.

Ο Κ θα υποστεί όλες τις συνέπειες. Θα του τις αλλάξουν (σε νέο νόμισμα, αν αυτό συμβεί), θα του τις κουρέψουν (αν αυτό συμβεί), ό,τι κι αν συμβεί, θα το φάει.
Ο Μ δεν θα υποστεί καμία συνέπεια. 100.000 ευρώ είχε στο σεντούκι πριν απ’ το γεγονός, 100.000 ευρώ θα έχει και μετά.
Ο Λ? Τι θα γίνει μ’ αυτόν?
Εγώ λέω λοιπόν ότι υπάρχει κίνδυνος να συμβούν τα εξής:
Έστω ότι την 31/7/2019 γίνεται αυτό «το γεγονός» (μιλάμε γι’ αυτή την περίπτωση). Βγαίνει και ένας νόμος (όπως υπήρχε και παλιά) που λέει «Απαγορεύεται η κατοχή συναλλάγματος».
Τον φωνάζουν τον Λ την 15/10/2019 και του λένε:
«Μας δηλώσατε την 31/5/2019 ότι είχατε στο σεντούκι σας 100.000 ευρώ. Φέρτε τα στην τράπεζα, να σας δώσουμε από τα καινούρια».
«Δεν τα έχω πια, τα έφαγα μεταξύ 31/5 και 15/10».
«Δεν μπορεί να έφαγες τόσα, αν τα έφαγες όπως λες, φέρε παραστατικά. Δεν έχεις παραστατικά? Άρα μας λες ψέμματα. Είχες την 31/5 100.000 (όπως μας το δήλωσες), σου δικαιολογώ να έφαγες 4,5 μήνες x 3.000 το μήνα χωρίς παραστατικά = 13.500, φέρε τα υπόλοιπα 86.500.
Δεν τα φέρνεις? Πάρε ένα πρόστιμο ΧΨΩΖ που δεν φέρνεις τα λεφτά στην τράπεζα, όπως είσαι υποχρεωμένος από το νόμο».
Αυτά, στο γκισέ του έφορα.
Στο γκισέ του κυβερνητικού εκπροσώπου (όποιος κι αν είναι τότε) θα λένε:
«Η κυβέρνηση θα πατάξει την κερδοσκοπία από το παράνομο εμπόριο συναλλάγματος (το ευρώ θα είναι συνάλλαγμα αν αλλάξει το νόμισμα), και στα πλαίσια αυτής της προσπάθειας επεβλήθησαν α), β), γ), δ).... και δεν είμαστε διατεθειμένοι να ανεχτούμε συμπεριφορές που δυναμιτίζουν την προσπάθεια ανασύνταξης της οικονομίας της πατρίδας μας».

Κι επειδή θα βγαίνουν (κάτι βοθροκάναλα) και θα τον δείχνουν τον Λ, που θα λέει: «Με φώναξαν και μου είπαν να τους πάω αυτά που δήλωσα», οι εκπρόσωποι θα απαντάνε «Εφαρμόζουμε κοινωνική δικαιοσύνη, ο κ. Λ δεν είναι καλύτερος από τον κ. Κ που είχε τα λεφτά του στην τράπεζα».

Γιατί τα γράφω όλα αυτά?
Για δυο λόγους:
Ο ένας είναι ότι γράφοντας τα ξεκαθαρίζω και στο μυαλό μου.
Ο άλλος (που σε αφορά) είναι επειδή είπες: «Δεν πιστευω οτι οποιος ειχε χρηματα εντος του τραπεζικου συστηματος και τα εβγαλε εχει καποιο προβλημα απο την στιγμη που τα χρηματα αυτα ειναι δηλωμενα».




Κανεις δεν θα μπόρεσει να ισχυριστει οτι τα χρηματα ειναι μαυρα και δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν μονο και μονο επειδη ειναι εκτος τραπεζων,αρκει να εχουν δηλωθει
Αυτό που λες, δεν το καταλαβαίνω. ΟΛΑ όσα σου λέω εγώ είναι για άσπρα χρήματα, δεν αναφέρομαι καθόλου σε μαύρα.



αστειο μου ακουγεται να βρεθει καποιος να δηλωσει πχ λιρα 1920S γιατι σε κατι λιρες μιας θειας μου βρηκα κατι καναδεζες και φυσικα αυτη(η θεια)οταν ερθει η ωρα να δηλωσει-αν δηλωσει-θα καταγραψει 50 πχ λιρες ταδε αξιας(αν την ξερει και αυτη)και οχι λιρα ταδε νομισματοκοπειου ταδε σπανιοτητος κατα Μαρς ταδε αξιας.
Στο δίπλα νήμα καταλήξαμε ότι υπάρχει λίρα (αυτή, η 1920S) που κάνει μισό εκατομμύριο δολλάρια, μπορεί και παραπάνω.
Αν έχεις μια τέτοια, έχεις περιουσία 1/2 $Μ.
Εσύ αν την είχες, θα τη δήλωνες? Και με τι αξία θα τη δήλωνες? Πες μου, γιατί απ’ αυτό που γράφεις ΔΕΝ καταλαβαίνω.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Αύγουστος 18, 2016, 11:57:34 μμ »

Φιλε Νταγκλας οσα εγραψα δεν τα εγραψα για να αντικρουσω κατι απο τα δικα σου γραπτα αρα το να προσπαθεις να συνδεσεις τα δικα μου με τα δικα σου γραφομενα ειναι ατοπο.Καποιες δικες μου εκτιμησεις εκανα και δεν ελαβα υποψη μου καθολου ολες αυτες τις παραμετρους -κουρεμα-αλλαγη νομισματος κλπ που βαζεις εσυ
Τωρα για την Αυστρια δεν το ξερω αλλα δεν αφορα και αυτα που γραφω αφου εγω μιλω για αυτες που επιβαλλουν φορο επι καθαρης περιουσιας
Το κομματι που αναφερθηκα σε σενα και αφορα το παραδειγμα που εφερες για την 1920 νομιζω ειναι ξεκαθαρο το πως θα την δηλωνα αφου γραφω αστειο μου ακουγεται κλπ κλπ
Καταγράφηκε
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Αύγουστος 19, 2016, 12:21:01 πμ »

Φιλε Νταγκλας οσα εγραψα δεν τα εγραψα για να αντικρουσω κατι απο τα δικα σου γραπτα αρα το να προσπαθεις να συνδεσεις τα δικα μου με τα δικα σου γραφομενα ειναι ατοπο.Καποιες δικες μου εκτιμησεις εκανα και δεν ελαβα υποψη μου καθολου ολες αυτες τις παραμετρους -κουρεμα-αλλαγη νομισματος κλπ που βαζεις εσυ
Τωρα για την Αυστρια δεν το ξερω αλλα δεν αφορα και αυτα που γραφω αφου εγω μιλω για αυτες που επιβαλλουν φορο επι καθαρης περιουσιας
Το κομματι που αναφερθηκα σε σενα και αφορα το παραδειγμα που εφερες για την 1920 νομιζω ειναι ξεκαθαρο το πως θα την δηλωνα αφου γραφω αστειο μου ακουγεται κλπ κλπ

ΟΚ.
Νομίζω ότι συνεννοούμαστε.
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Αύγουστος 19, 2016, 02:03:59 μμ »

Οπότε, κρύβουμε ότι έχουμε κι αν μας το βρούν, αναφωνούμε με έκπληξη, είχα κι αυτα; Τα ξέχασα! Εδώ ο άλλος ξέχασε να δηλώσει 28 σπίτια.
Καταγράφηκε
gerta
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 993


Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Αύγουστος 19, 2016, 02:13:20 μμ »

Οπότε, κρύβουμε ότι έχουμε κι αν μας το βρούν, αναφωνούμε με έκπληξη, είχα κι αυτα; Τα ξέχασα! Εδώ ο άλλος ξέχασε να δηλώσει 28 σπίτια.
Και κάτι εκατομμύρια ο άλλος..
Και άλλος είχε εκατομμύρια αλλά δεν γνώριζε ποιος έκανε τις καταθέσεις και ως τούτου αθωώθηκε.
 Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Αυτοί θα μας σώσουν!!!! Έκπληξη Ααααα έρχεται ο Κούλης  Στριφογύρισμα ματιών Γλώσσα Αναποφασιστικότητα
Αρε φουκαριάρα Ελλάδα....
Καταγράφηκε

"ΟΙΑ ΗΩ Ω ΥΙΕ ΑΕΙ ΕΙ"
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Αύγουστος 21, 2016, 12:51:30 μμ »

Νεες τεχνικες..... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

http://www.cnn.gr/money/story/43505/erxontai-foroelegxoi-meso-facebook
Καταγράφηκε
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Αύγουστος 21, 2016, 01:35:36 μμ »

Τρελά και όμως πραγματικά!
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Αύγουστος 21, 2016, 01:51:20 μμ »

Φοβερο!!

Θα βρω μια παρκαρισμενη FERRARI θα βγαλω φωτο και θα γραψω "Το νεο μου αμαξι"

Θα βρω μια βιλαρα στην Κηφισια θα βγαλω φωτο και θα γραψω "Το νεο μου σπιτι"

Θα κανω επεξεργασια μια φωτο στο Ντουμπαι και θα χωθω καπου στην παραλια

Θα κανω καθε Παρασκευη Σαββατο βραδυ tag στα μπουζουκια και καλά!!

Και οταν ερθει η εφορια στην πορτα θα τους πω "Να ο ενοχος!!Το λαπτοπ!!!Χα χα χα χα

Δεν υπαρχει αυτο το κρατος... Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Αύγουστος 21, 2016, 01:52:43 μμ »

Αν και δύσκολο να γίνει,έχει λογική απο τη στιγμή που οι πωλήσεις έχουν εισχωρήσει και στο fb.
 Σκεφτείτε άνεργο που δηλώνει μηδενικό ετήσιο εισόδημα,να αγοράζει χρυσά νομίσματα.Επίσης,οι φωτογραφίες που κατά καιρούς πολλοί "ανεβάζουμε",αποτελούν πειστήριο κατοχής κινητών αξιών και κάλλιστα θα μπορούν να αποτελέσουν αντικείμενο έρευνας,ειδικά για bullion και νέες κοπές,για τις οποίες δεν μπορεί κάποιος να επικαλεστεί οτι τις "κληρονόμησε".
Καταγράφηκε
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Αύγουστος 21, 2016, 02:16:23 μμ »

Φοβερο!!

Θα βρω μια παρκαρισμενη FERRARI θα βγαλω φωτο και θα γραψω "Το νεο μου αμαξι"

Θα βρω μια βιλαρα στην Κηφισια θα βγαλω φωτο και θα γραψω "Το νεο μου σπιτι"

Θα κανω επεξεργασια μια φωτο στο Ντουμπαι και θα χωθω καπου στην παραλια

Θα κανω καθε Παρασκευη Σαββατο βραδυ tag στα μπουζουκια και καλά!!

Και οταν ερθει η εφορια στην πορτα θα τους πω "Να ο ενοχος!!Το λαπτοπ!!!Χα χα χα χα

Δεν υπαρχει αυτο το κρατος... Σαρκασμός

Γιαννη την φωτο με τον Γαλατη κατεβασε.... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Αύγουστος 21, 2016, 02:24:04 μμ »

Καλα που μου το ειπες Κωστη Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences