Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 04, 2024, 09:48:34 μμ
Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11 12
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: προβλεψη για την πορεια του χρυσου το 2012  (Αναγνώστηκε 68804 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #135 στις: Μάιος 16, 2012, 05:38:00 μμ »

Αχ... Αυγουστος 2004.. πηρα την πρωτη μου λιρα 11 χρονων με την γιαγια μου 87 ευρω...

Αντε, να επαναληφθει η ιστορια να πραγματοποιησουμε το ονειρο...

1 κιλο 9999 η 9950 αχ...........  Μεγάλο χαμόγελο


Oλοι εχουν δικαιωμα να εχουν  ονειρα   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Όνειρα,πουλιά μου ταξιδιάρικα - Τέρης Χρυσός


Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #136 στις: Μάιος 16, 2012, 05:39:12 μμ »

 Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #137 στις: Μάιος 16, 2012, 08:47:08 μμ »

Αχ... Αυγουστος 2004.. πηρα την πρωτη μου λιρα 11 χρονων με την γιαγια μου 87 ευρω...

Αντε, να επαναληφθει η ιστορια να πραγματοποιησουμε το ονειρο...

1 κιλο 9999 η 9950 αχ...........  Μεγάλο χαμόγελο


Oλοι εχουν δικαιωμα να εχουν  ονειρα   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Όνειρα,πουλιά μου ταξιδιάρικα - Τέρης Χρυσός

Εμένα πάντως το όνειρό μου έγινε πραγματικότητα! Πάντρεψα τον Γιωργάκη με την Βικούλα!
Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
ROMMEL
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 28



Προφίλ
« Απάντηση #138 στις: Μάιος 16, 2012, 09:02:15 μμ »

Μακάρι παιδιά να αρχίσουμε να αγοράζουμε πάλι χρυσές λιρίτσες... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Έρρωσθε & γρηγορείτε...
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #139 στις: Μάιος 16, 2012, 10:40:39 μμ »

οχι σε αυτες τις τιμες ημαρτον.......αν κανουμε να βγαλουμε κυβερνηση κανα 2μηνο ακομα μια θα εχει οσο ενα στρεμμα
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #140 στις: Μάιος 16, 2012, 10:44:17 μμ »

Αχ... Αυγουστος 2004.. πηρα την πρωτη μου λιρα 11 χρονων με την γιαγια μου 87 ευρω...

Αντε, να επαναληφθει η ιστορια να πραγματοποιησουμε το ονειρο...

1 κιλο 9999 η 9950 αχ...........  Μεγάλο χαμόγελο


Oλοι εχουν δικαιωμα να εχουν  ονειρα   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Όνειρα,πουλιά μου ταξιδιάρικα - Τέρης Χρυσός

Εμένα πάντως το όνειρό μου έγινε πραγματικότητα! Πάντρεψα τον Γιωργάκη με την Βικούλα!



Αντε και καλους απογονους    Σαρκασμός Σαρκασμός ...και για Νονο μην ψαχνεις ....εδω ειμαι  Μεγάλο χαμόγελο

Υ.Γ  Ωραιες φωτο Δημητρη  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
ROMMEL
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 28



Προφίλ
« Απάντηση #141 στις: Μάιος 16, 2012, 10:54:50 μμ »

Καλού κακού, πέρα από χρυσό και ασήμι μαζέψτε λαδάκι και αλεύρι... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Έρρωσθε & γρηγορείτε...
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #142 στις: Μάιος 17, 2012, 09:03:39 μμ »

Fitch: Υποβάθμιση της Ελλάδας σε "CCC"

Τη μακροπρόθεσμη διαβάθμιση της πιστοληπτικής ικανότητας της Ελλάδας σε ξένο και τοπικό νόμισμα υποβάθμισε σε "CCC" από "B-" προηγουμένως ο οίκος Fitch. Παράλληλα, υποβάθμισε το βραχυπρόθεσμο IDR σε "C" από "B" και αναθεώρησε το Country Ceiling της χώρας σε "B-".

Στην έκθεσή του ο οίκος αναφέρει πως η υποβάθμιση δύο βαθμίδων της Ελλάδας αντανακλά τον αυξημένο κίνδυνο η χώρα να μην καταφέρει να παραμείνει στη ζώνη του ευρώ. Η ισχυρή στήριξη των κομμάτων που τάσσονται κατά των μέτρων λιτότητας στις κοινοβουλευτικές εκλογές της 6ης Μαΐου και η επακόλουθη αποτυχία σχηματισμού κυβέρνησης, υπογραμμίζει την απουσία της δημόσιας αλλά και πολιτικής στήριξης του προγράμματος των 173 δισ. ευρώ που συμφωνήθηκε με την Ε.Ε. και το ΔΝΤ.

Σε περίπτωση που μετά τις νέες εκλογές της 17ης Ιουνίου δεν σχηματιστεί κυβέρνηση με εντολή να συνεχίσει την εφαρμογή του προγράμματος δημοσιονομικής λιτότητας και διαρθρωτικής προσαρμογής, η αποχώρηση της Ελλάδας από το ευρώ είναι πιθανή, προειδοποιεί η Fitch. Η έξοδος της Ελλάδας θα οδηγούσε ενδεχομένως σε εκτεταμένη αδυναμία εξόφλησης χρέους του ιδιωτικού τομέα αλλά και κρατικού χρέους που αποτιμάται σε ευρώ, παρά την ήπια ανακούφιση από το βαρύ φορτίο του χρέους που πρόσφερε το PSI.

Όσον αφορά τις υπόλοιπες χώρες της Ευρωζώνης, ο οίκος επαναλαμβάνει ότι αν μετά τις ελληνικές εκλογές του Ιουνίου αξιολογήσει τον κίνδυνο αποχώρησης της Ελλάδας από το ευρώ ως πιθανό, θα προβεί στην τοποθέτηση των πιστοληπτικών αξιολογήσεων όλων των κρατών-μελών σε Rating Watch Negative.

Υπενθυμίζεται ότι ο οίκος είχε προχωρήσει στην αναβάθμιση της μακροπρόθεσμης αξιολόγησης της πιστοληπτικής ικανότητας Ελλάδας σε ξένο και εγχώριο νόμισμα σε "B-" με σταθερό outlook από "Restricted Default" (RD) στις 13 Μαρτίου.


Πηγή:www.capital.gr
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #143 στις: Μάιος 17, 2012, 09:06:05 μμ »

Θα ακουστουν πολλα ακομα μεχρι τις εκλογες προκειμενοι να επηρεαστει το αποτελεσμα Απορία
Το δε διλημα στις καλπες δεν θα ειναι απλα εντος ή εκτος....αλλα ζωη ή θανατος!!! χο ! χο ! χο!
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #144 στις: Μάιος 17, 2012, 09:09:58 μμ »

Θα ακουστουν πολλα ακομα μεχρι τις εκλογες προκειμενοι να επηρεαστει το αποτελεσμα Απορία

Γατα με πεταλα ο Σωτηρης  επιασε αμεσως το νοημα ,

ψηφιστε υπερ των κομματων που θα ακολουθησουν το μνημονιο

αυτο ειναι κυριοι  Κλείσιμο ματιού Αυτο μας λεει η κυρια Fitch  Γλώσσα
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #145 στις: Μάιος 17, 2012, 09:13:55 μμ »

Θα ακουστουν πολλα ακομα μεχρι τις εκλογες προκειμενοι να επηρεαστει το αποτελεσμα Απορία

Γατα με πεταλα ο Σωτηρης  επιασε αμεσως το νοημα ,

ψηφιστε υπερ των κομματων που θα ακολουθησουν το μνημονιο

αυτο ειναι κυριοι  Κλείσιμο ματιού Αυτο μας λεει η κυρια Fitch  Γλώσσα

Γιατι ειχε κανεις την εντυπωση οτι θα αφησουν αβιαστα  να βγει αριστεροστροφη αντομνημονικαη κυβερνηση;;;
Θα φτυσει αιμα μεχρι τις εκλογες και αν τα καταφερει γιατι εχουμε ιστορια εμεις τα ατρομητα Ελληνακια.


Υ.Σ Λες και η Ιταλια δεν εχει φαει υποβαθμισεις, λες και η Γερμανια δεν ζοριστηκε να δανειστει προσφατα....

Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #146 στις: Μάιος 17, 2012, 09:31:17 μμ »

Βρε αμα πετυχω την κυρια Fitch με κανα βιτση θα δεις το CCC να το κανει AAA Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός.Ενα μηνα θα μας φαν τα αυτια για να μην πω τιποτα πιο βαρυ Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #147 στις: Μάιος 17, 2012, 09:49:03 μμ »

Και αν δεν ανεβει τελικα  και το μεταλο  Απορία Θα της περασουμε krugerant στην τρυπα της Αγγλικης, να κουτσαινει δυο μερες η κουφαλα Σαρκασμός
Καταγράφηκε
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #148 στις: Μάιος 17, 2012, 09:53:35 μμ »

Θα ακουστουν πολλα ακομα μεχρι τις εκλογες προκειμενοι να επηρεαστει το αποτελεσμα Απορία

Γατα με πεταλα ο Σωτηρης  επιασε αμεσως το νοημα ,

ψηφιστε υπερ των κομματων που θα ακολουθησουν το μνημονιο

αυτο ειναι κυριοι  Κλείσιμο ματιού Αυτο μας λεει η κυρια Fitch  Γλώσσα
Αντώνη πρώτα απ'όλα σε ευχαριστώ για τις ευχές! Το ζευγαράκι περνάει το μήνα του μέλιτος και είμαι σίγουρος ότι σύντομα θα έχουμε και απογόνους! Από τόσους υποψήφιους γαμπρούς, Λατίνους γόηδες, ο Έλληνας Γιωργάκης είναι ο πιο Άξιος να σταθεί δίπλα στη Βικούλα!
Έτσι κι εμείς οι Έλληνες, που δεν έχουμε δειλιάσει ποτέ, σε αντίθεση με τα λεγόμενα του προηγούμενου πρωθυπουργού που μας επέβαλαν, οφείλουμε χωρίς φόβο, αλλά με μυαλό και πάθος να δώσουμε ένα τέλος σε αυτό τον ηθικό, πνευματικό, κοινωνικό, πολιτικό και οικονομικό κατήφορο που βιώνουμε. Η λύση είναι προφανής αλλά σίγουρα δεν είναι εύκολη. Όμως Ενωμένοι και αποφασισμένοι μπορούμε να βγούμε από αυτό το τέλμα.
Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #149 στις: Μάιος 17, 2012, 10:37:36 μμ »

Fitch: Υποβάθμιση της Ελλάδας σε "CCC"

Τη μακροπρόθεσμη διαβάθμιση της πιστοληπτικής ικανότητας της Ελλάδας σε ξένο και τοπικό νόμισμα υποβάθμισε σε "CCC" από "B-" προηγουμένως ο οίκος Fitch. Παράλληλα, υποβάθμισε το βραχυπρόθεσμο IDR σε "C" από "B" και αναθεώρησε το Country Ceiling της χώρας σε "B-".

Στην έκθεσή του ο οίκος αναφέρει πως η υποβάθμιση δύο βαθμίδων της Ελλάδας αντανακλά τον αυξημένο κίνδυνο η χώρα να μην καταφέρει να παραμείνει στη ζώνη του ευρώ. Η ισχυρή στήριξη των κομμάτων που τάσσονται κατά των μέτρων λιτότητας στις κοινοβουλευτικές εκλογές της 6ης Μαΐου και η επακόλουθη αποτυχία σχηματισμού κυβέρνησης, υπογραμμίζει την απουσία της δημόσιας αλλά και πολιτικής στήριξης του προγράμματος των 173 δισ. ευρώ που συμφωνήθηκε με την Ε.Ε. και το ΔΝΤ.












Kαι μονο απο τη πηγη καταλαβαινουμε την μεγαλη πουστια που μας παιζουν.

Απο την συσταση της η Ευρωπαικη Ενωση δεν προβλεπει στο καταστατικο της να μπορουν τα υπολοιπα μελη να διωξουν καποιον απο την Ενωση παρα μονον με εθελουσια εξοδο.
Εαν παλι ολοι μαζι συμφωνησουν με τροποποιηση να ψηφισουν να μας διωξουν,Ισπανια,Πορτογαλλια,Ιρλανδια και Βαλτικες χωρες θα ασκησουν βετο γιατι μετα επεται η σειρα τους.

Οι απειλες των γουρουνομορφων γερμανων και βελγων τοκογλυφων ειναι στο κενο οπως και των εδω προδοτων υπαλληλισκων τους.
Εσεις νομιζετε οτι ειναι τοσο @@@@@@@@ να τους αφησουν να φυγουν απο τα χερια τους ενα τρις ορυκτος πλουτος (με οτι συνεπαγεται αυτο)για 220 δις τοκους??Αυτοι θελουν την ενγραφη υποθηκευση του ορυκτου πλουτου μιας χωρας την οποια (υποθηκη)εβαλε μια κυβερνηση προδοτων μη εκλεγμενων απο το λαο.

Εχουν αφηνιασει με τη χρυση αυγη και ολοι μαζι χλευαζουν και πετουν λασπη,πολιτικοι,δημοσιογραφοι και ενα καρο ψευτοδιανοουμενοι ανθελληνες ,αγνοοντας μισο εκατομυριο Ελληνες ψηφοφορους.

Ακουσα σημερα οτι οι χρυσαυγιτες υπεπεσαν στο πρωτο αντιδημοκρατικο τους λαθος οταν ορκιζονταν δυο μουσουλμανοι βουλευτες και οι χρυσαυγιτες δεν σηκωθηκαν..........το συνταγμα λεει οτι εχουμε ανεξιθρησκεια και ο καθενας ειναι ελευθερος να ασκει τα θρησκευτικα του καθηκοντα κατα το δοκουν.

ΕΕ λοιπον εγω την Ευρωπη και την Ελλαδα μου δεν την θελω μουσουλμανικη και ουτε θελω να με εκβιαζει κανενας τοκογλυφος κανοντας μου τη ζωη μαρτυριο για χρεη τοκους δανειζοντας με λεφτα να πληρωνω τοκους δανειων και ουδεποτε κεφαλαιο.

Στο φιναλε οι προγονοι μου τρεις γενιες πισω εχυσαν το αιμα τους για να υπαρχει η ΕΛΛΑΣ και να μην ειναι μουσουλμανικη.

Καλυτερα ενα αθλιο τελος,παρα μια αθλια ζωη.

Ασε που αν ξεκινησουμε απο το μηδεν σε δυο χρονακια θα παρουμε τα πανω μας και ολοι οι καφροι που μαζευτηκαν στην χωρα μου τον πουλο αρμ.

γιαυτο,

ΑΙΜΑ ΤΙΜΗ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ.και στο δευτερο γυρο με 20 τοισ εκατο!










Σε περίπτωση που μετά τις νέες εκλογές της 17ης Ιουνίου δεν σχηματιστεί κυβέρνηση με εντολή να συνεχίσει την εφαρμογή του προγράμματος δημοσιονομικής λιτότητας και διαρθρωτικής προσαρμογής, η αποχώρηση της Ελλάδας από το ευρώ είναι πιθανή, προειδοποιεί η Fitch. Η έξοδος της Ελλάδας θα οδηγούσε ενδεχομένως σε εκτεταμένη αδυναμία εξόφλησης χρέους του ιδιωτικού τομέα αλλά και κρατικού χρέους που αποτιμάται σε ευρώ, παρά την ήπια ανακούφιση από το βαρύ φορτίο του χρέους που πρόσφερε το PSI.

Όσον αφορά τις υπόλοιπες χώρες της Ευρωζώνης, ο οίκος επαναλαμβάνει ότι αν μετά τις ελληνικές εκλογές του Ιουνίου αξιολογήσει τον κίνδυνο αποχώρησης της Ελλάδας από το ευρώ ως πιθανό, θα προβεί στην τοποθέτηση των πιστοληπτικών αξιολογήσεων όλων των κρατών-μελών σε Rating Watch Negative.

Υπενθυμίζεται ότι ο οίκος είχε προχωρήσει στην αναβάθμιση της μακροπρόθεσμης αξιολόγησης της πιστοληπτικής ικανότητας Ελλάδας σε ξένο και εγχώριο νόμισμα σε "B-" με σταθερό outlook από "Restricted Default" (RD) στις 13 Μαρτίου.


Πηγή:www.capital.gr

Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11 12
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences