Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 09:57:30 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: one penny εκτίμηση  (Αναγνώστηκε 3608 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« στις: Απρίλιος 30, 2014, 11:58:14 μμ »

. Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 06, 2014, 03:04:44 πμ »

1840-1844  κάπου εκεί πρέπει να κυκλοφόρησε. .
από την πλευρά της victorias υπάρχει σφάλμα? ?
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 06, 2014, 12:21:04 μμ »

αν εννοεις το παρακεντρο μπουστο της Βικτωριας,δεν ειναι σφαλμα!αν χρειαζεσαι περισοτερες λεπτομερειες για το συγκεκριμενο γενικα!στειλε μου πμ να σου πω που θα ψαξεις?χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 06, 2014, 04:24:47 μμ »

αν εννοεις το παρακεντρο μπουστο της Βικτωριας,σφαλμα!αν χρειαζεσαι περισοτερες λεπτομερειες για το συγκεκριμενο γενικα!στειλε μου πμ να σου πω που θα ψαξεις?χαιρετω,γιαννηςτ.
 
το σημείο που λέω είναι από την πλευρά της Βικτωρίας εκεί που είναι η αλλαγή του μετάλλου είναι σαν να έχει χτυπηθεί το μισο πανω στο ένα μέταλλο και το άλλο μισό πάνω στο άλλο.
Εάν το δείτε από την μια πλευρά και από την άλλη θα καταλάβετε τι εννοώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 06, 2014, 04:37:59 μμ από splros_collec » Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 06, 2014, 07:11:56 μμ »

αν εννοεις το παρακεντρο μπουστο της Βικτωριας,δεν ειναι σφαλμα!αν χρειαζεσαι περισοτερες λεπτομερειες για το συγκεκριμενο γενικα!στειλε μου πμ να σου πω που θα ψαξεις?χαιρετω,γιαννηςτ.
+1
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 06, 2014, 08:06:38 μμ »

Να και ένα που βρήκα από το ebay..
Τι να πω εμένα μου φαίνεται διαφορετικό. Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 06, 2014, 10:44:02 μμ »

Αλλη μια αποδειξη οτι δεν ειναι σφαλμα!και ακομη οτι ξερεις για την σπανιωτητα?του,και ποσο σξια εχει!σου ευχομε καλυτερες και ενδιαφερουσες αγορες!!!γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 06, 2014, 10:54:27 μμ »

αρα δεν χρειαζετε να σου αναλυσω τι κρατας!!!Αυτές και για το δηθεν σφαλμα!αν οντως ειναι?ξερεις τι εχεις!!!!και την σπανιωτητα?του!!!καλη συνεχεια ελπιζω,με ενδιαφεροντα νομισματα!!!χαιρετω,γιαννηςτ.
 

σου έχω στείλει πμ εδω και ώρα για έξτρα πληροφορίες...δεν μου έχεις απάντηση!
φίλε Γιάννη εσύ είπες αυτό που πιστεύεις, σεβαστή η γνώμη σου και σε ευχαριστώ πολύ.
απο εκεί και πέρα εγώ λέω τι βλέπω με τα δικά μου μάτια χωρίς απαραίτητα να είναι σωστο η και λάθος όμως. !!
Δεν ψάχνω σπανιότητα, απλά ανά περιόδους σε ποσότητες που αγοράζω βρίσκω κάποια που ζητώ έξτρα πληροφορίες.
Στέκι συλλεκτών είμαστε άλλος με πολλές γνώσεις άλλος με λίγες και άλλος δεν έχει καθόλου γνώσεις. Δεν νομίζω λοιπόν να είναι κακό που κάποιος ρωτάει κάποια πράγματα που δεν γνωρίζει, η που λέει τι γνώμη του.
 τώρα οποίος θέλει να βοηθήσει το κάνει δεν έπιασα εγώ κανέναν με το ζόρι να μου λύσει τις απορίες που έχω.
Ευχαριστώ
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 07, 2014, 09:23:11 πμ »

Καλημερα φιλε Σπυρο!κοιταξε στην φωτογραφια που εχεις σημειωσει κιολας,το επιμαχο σημειο!πως?εισχωρει ο κεντρικος δισκος στον δευτερο και οι λεπτομερειες του πρωτου! που φαινονται καθαρα,πως εχουν εισχωρησει στον δευτερο.Επειτα κοιτα απο τι υλικα εχει δημιουργηθει αυτο το αποτελεσμα?Το συγκεκριμενο θεμα το εχουμε ξαναδει και αλλη φορα!!!σιγουρα εδω ειμαστε για να ρωτουμε και να μαθαινουμε!!!αλλα ας κοιταμε και τους κοπους και των αλλων φιλων!!!Κανεις δεν τα ξερει ΟΛΑ!!!Σε χαιρετω,γιαννης.                                                    υγ.δεν εχω λογο να γινομε αντιπαθης με κανεναν!!!προσπαθω να βοηθω οσο μπορω?να αγαπησουν πραγματικα!!! οι συλλεκτες!το αντικειμενο που τους ενδιαφερει.
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 07, 2014, 02:58:31 μμ »

Καλημερα φιλε Σπυρο!κοιταξε στην φωτογραφια που εχεις σημειωσει κιολας,το επιμαχο σημειο!πως?εισχωρει ο κεντρικος δισκος στον δευτερο και οι λεπτομερειες του πρωτου! που φαινονται καθαρα,πως εχουν εισχωρησει στον δευτερο.Επειτα κοιτα απο τι υλικα εχει δημιουργηθει αυτο το αποτελεσμα?Το συγκεκριμενο θεμα το εχουμε ξαναδει και αλλη φορα!!!σιγουρα εδω ειμαστε για να ρωτουμε και να μαθαινουμε!!!αλλα ας κοιταμε και τους κοπους και των αλλων φιλων!!!Κανεις δεν τα ξερει ΟΛΑ!!!Σε χαιρετω,γιαννης.                                                    υγ.δεν εχω λογο να γινομε αντιπαθης με κανεναν!!!προσπαθω να βοηθω οσο μπορω?να αγαπησουν πραγματικα!!! οι συλλεκτες!το αντικειμενο που τους ενδιαφερει.
 

θα μπορούσες φίλε Γιάννη να μου ανεβάσεις το link από το συγκεκριμένο θέμα για να διαβάσω κάποια πράγματα που με ενδιαφέρουν γιατί δεν το βρίσκω.
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 07, 2014, 04:14:36 μμ »

Παράθεση από: giannist link=topic=14419.msg184235#msg18msg184235#msg1842351
Καλημερα φιλε Σπυρο!κοιταξε στην φωτογραφια που εχεις σημειωσει κιολας,το επιμαχο σημειο!πως?εισχωρει ο κεντρικος δισκος στον δευτερο και οι λεπτομερειες του πρωτου! που φαινονται καθαρα,πως εχουν εισχωρησει στον δευτερο.Επειτα κοιτα απο τι υλικα εχει δημιουργηθει αυτο το αποτελεσμα?Το συγκεκριμενο θεμα το εχουμε ξαναδει και αλλη φορα!!!σιγουρα εδω ειμαστε για να ρωτουμε και να μαθαινουμε!!!αλλα ας κοιταμε και τους κοπους και των αλλων φιλων!!!Κανεις δεν τα ξερει ΟΛΑ!!!Σε χαιρετω,γιαννης.                                                    υγ.δεν εχω λογο να γινομε αντιπαθης με κανεναν!!!προσπαθω να βοηθω οσο μπορω?να αγαπησουν πραγματικα!!! οι συλλεκτες!το αντικειμενο που τους ενδιαφερει.
   

Καλησπερα φίλε Γιάννη παρατήρησε το επίμαχο σημείο , εκει λοιπον που εισχωρεί ο κεντρικός δίσκος στον δεύτερο από την αριστερή πλευρά το "στεφάνι" φαίνεται να είναι πάνω στον κεντρικό δίσκο, ενώ από την δεξιά πλευρά φαίνεται να είναι πάνω στον δεύτερο δίσκο .
κανονικά βρίσκεται στον κεντρικό δίσκο ενώ απο την δεξιά πλευρά είναι στον δεύτερο δίσκο, δηλαδή διαφορετικό απο αυτό στην φωτογραφία από το ebay.απο τι υλικά έχει δημιουργηθεί αυτό το αποτέλεσμα? ?? Δεν γίνεσαι αντιπαθής για εμένα τουλάχιστον, ίσα ίσα ευχαριστώ για τις χρήσιμες πληροφορίες ;)όταν μπορέσεις ανέβασε μου και τον link απο το θέμα για να διαβάσω το θέμα που έχει ξαναγραφτεί γιατί δεν το βρίσκω.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων , φιλικά Σπύρος.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences