Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 02:49:57 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: αποψεις για αυτη τη λιρα  (Αναγνώστηκε 12052 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 08:59:16 μμ »

Βρε παιδια ελεος θα γινετε επιτελους ρεαλιστες;Για ποιο στεκι μιλαμε και για ποιους συλλεκτες; ???Δεν λεω για εμας αλλα για το 99% των επενδυτων.

Θα χρειαστουν αμεσα λεφτα για θεμα υγειας ή τα παιδια τους για σπουδες και θα ανεβοκατεβαζουν πωλησεις και δημοπρασιες στο στεκι; Απορία Θα ψαχνουν συλλεκτες για να δωσουν τα ακυκλοφορητα ουγκατα;;Τις λιρες σε μπλιστερ;; Απορία Στον πρωτο ανθρωπο που θα τους δωσουν ρευστο θα πανε και αυτοι ειναι τα χρυσομαγαζα και η ΤΤΕ.Καταλαβετε το ετσι ειναι παρτε το αποφαση.Και εκει ο σαραφης θα ξερει τι ουγκατο ειναι αυτο;

ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΩΣ 22αρι στην καλυτερη περιπτωση γιατι δεν μπορει να μετρησει παραπανω.Και αντιο το 999.9.Χαιρετα μου το πλατανο.

Σας ειπα παρτε 4 λιρες και 1 κρουγκεραντ και πηγαιντε για ΑΜΕΣΗ ρευστοποιηση.Επειτα συγκρινατε τι δωσατε να παρετε τις λιρες και τι δωσατε για το κρουγκεραντ με αυτα που πηρατε με την ρευστοποιηση.Θα εκπλαγειτε σας λεω το εχω κανει...

Με σκασατε σημερα...
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 09:02:40 μμ »

Πηγαινε με 5 λιρες στην ΤΤΕ και με ενα κρουγκεραντ.Με τις λιρες θα φυγεις με 50αρικα ζεστα ζεστα και με το κρουγκεραντ θα φυγεις με ενα χαρτι που λεει οτι μολις το ελεγξουμε θα σας ειδοποιησουμε να ρθειτε να πληρωθειτε...
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 09:08:25 μμ »

Είσαι ανεπιλέκτου μαθήσεως.
Πάρε σήμερα 4,25 λίρες τόσο είναι η ουγγιά δλδ 4,25 Χ 260 = 1105ευρώ και μετά πάρε 1 κρούγκεραντ 31,1Χ 32,40=1007ευρώ και πήγαινε να ρευστοποιήσεις σε Σαράφη ή ΤΤΕ να δούμε τι θα πάρεις.
Η επιστήμη της οικονομίας σηκώνει με σένα τα χέρια της. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Το κρούγκεραντ ας το ελέγξει και ο θεός, τα λιρόνια να δούμε που θα στα βγάλει η ΤΤΕ ελλατωματικά - ελλιποβαρές - πλαστά - ιταλικά να δούμε τι θα πάρεις.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 09:13:47 μμ »

Είσαι ανεπιλέκτου μαθήσεως.
Πάρε σήμερα 4,25 λίρες τόσο είναι η ουγγιά δλδ 4,25 Χ 260 = 1105ευρώ και μετά πάρε 1 κρούγκεραντ 31,1Χ 32,40=1007ευρώ και πήγαινε να ρευστοποιήσεις σε Σαράφη ή ΤΤΕ να δούμε τι θα πάρεις.
Η επιστήμη της οικονομίας σηκώνει με σένα τα χέρια της. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Το κρούγκεραντ ας το ελέγξει και ο θεός, τα λιρόνια να δούμε που θα στα βγάλει η ΤΤΕ ελλατωματικά - ελλιποβαρές - πλαστά - ιταλικά να δούμε τι θα πάρεις.

Καντο γιατι εγω το πειραμα το εχω κανει.Καντο σου λεω.Εχεις μεγαλυτερη χασουρα με το ουγκατο.ΚΑΝΕ ΤΟ .
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 09:16:14 μμ »

Τι είναι η λίρα βρε Γιάννη (δεν μιλώ για τις συλλεκτικές) ένα νόμισμα του κιλού καρακοπιαρισμένο.
Οτι έχει κυκλοφορήσει μετά τον Εδουάρδο είναι καθαρά του κιλού με εξαίρεση των πιστοποιημένων μέχρι το 1982 και που είναι άκρως υψηλόβαθμα MS.

Η λιρα ειναι το πιο ασφαλες και με λιγοτερη χασουρα σε ρευστοποιηση επενδυση αυτην την στιγμη στην Ελλαδα σε μεταλλο.Αυτην ξερουν αυτην ζητανε η αγοραστες σε αυτην εχουν εμπιστοσυνη.

Τα ουγκατα ειναι ομορφα εχουν ενδιαφερον (εχω και εγω) ΑΛΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ πως να το κανουμε τωρα.Θα πληρωσεις 999.9 και θα πληρωθεις για 900.0 και ΑΝ εισαι τυχερος.Αυτο στην λιρα δεν συμβαινει...
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 09:16:41 μμ »

Είσαι ανεπιλέκτου μαθήσεως.
Πάρε σήμερα 4,25 λίρες τόσο είναι η ουγγιά δλδ 4,25 Χ 260 = 1105ευρώ και μετά πάρε 1 κρούγκεραντ 31,1Χ 32,40=1007ευρώ και πήγαινε να ρευστοποιήσεις σε Σαράφη ή ΤΤΕ να δούμε τι θα πάρεις.
Η επιστήμη της οικονομίας σηκώνει με σένα τα χέρια της. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Το κρούγκεραντ ας το ελέγξει και ο θεός, τα λιρόνια να δούμε που θα στα βγάλει η ΤΤΕ ελλατωματικά - ελλιποβαρές - πλαστά - ιταλικά να δούμε τι θα πάρεις.

Καντο γιατι εγω το πειραμα το εχω κανει.Καντο σου λεω.Εχεις μεγαλυτερη χασουρα με το ουγκατο.ΚΑΝΕ ΤΟ .
Εσύ σκάς γαίδαρο παραιτούμαι δεν αντέχω άλλο. Μεγάλο χαμόγελο
Με το ζόρι το άσπρο να γίνει μαύρο ΕΛΕΟΣ....
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 09:18:48 μμ »

Σου περισσευει τωρα κανενα μπαφαλο μπας και ηρεμησω λιγο που με τσαντισες; Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 09:23:27 μμ »

Σου περισσευει τωρα κανενα μπαφαλο μπας και ηρεμησω λιγο που με τσαντισες; Μεγάλο χαμόγελο
Βρε σύ το κρούγκεραντ α) έχει την ίδια περιεκτικότητα με την λίρα δεν είναι 999,99% καθαρό, β) ο έλεγχος στην ΤΤΕ γίνεται άμμεσα με φασματογράφο τι μου λές θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω.
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 09:26:16 μμ »

Αστονα βρε Δημητρη, τον εχει παρασυρει η λιροσυμμορια, αστονα, καποια στιμγη θα δει το φως το αληθινον και θα επανελθει, τωρα εχει γινει γερολαδας και μετραει λιρες.. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 09:29:14 μμ »

Αστονα βρε Δημητρη, τον εχει παρασυρει η λιροσυμμορια, αστονα, καποια στιμγη θα δει το φως το αληθινον και θα επανελθει, τωρα εχει γινει γερολαδας και μετραει λιρες.. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Επιτέλους να και ένας σοβαρός άνθρωπος που με καταλαβαίνει.
Αυτός Δημήτρη θα με στείλει στο Δαφνί, και όχι τίποτε άλλο με τις περικοπές έκλεισε και αυτό. Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 09:32:37 μμ »

Αστονα βρε Δημητρη, τον εχει παρασυρει η λιροσυμμορια, αστονα, καποια στιμγη θα δει το φως το αληθινον και θα επανελθει, τωρα εχει γινει γερολαδας και μετραει λιρες.. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 09:35:13 μμ »

Είσαι ανεπιλέκτου μαθήσεως.

Αυτό μου άρεσε. Αν και θα μπορούσες να το κάνεις "επιλεκτικής μαθήσεως". Θα το υιοθετήσω να το λέω.
:-))))))))))))))))))))))))))))
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 09:39:16 μμ »

Δεν υπαρχει σωτηρια.Τελος Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 10:03:57 μμ »

Δεν υπαρχει σωτηρια.Τελος Σαρκασμός Σαρκασμός

Είναι το δόγμα του απόλυτου προορισμού. Όσοι έχουν γεννηθεί λιριτζήδες, θα σωθούν (από τις λίρες). Οι υπόλοιποι θα πεθάνουν στην ψάθα ή στα slabs τους.
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 10:47:05 μμ »

Συμφωνω με τον Γιαννη... Ο κοσμος ξερει τις λιρες. Αυτες ξερει, αυτες εμπιστευεται οπως λεει κ η διαφημιση. Στην δυσκολη, μπορεις να βρεις ακομη και εναν γνωστο που λεει ο λογος και να τις δωσεις. Αντε τωρα εγω να εξηγησω στον μπαρμπα θοδωρα για  την περιεκτηκοτητα του κρουγκεραντ και για τα σλαμπαρισμενα κερατα του ελαφιου... ''παρε 5 λιρες, δωσε μου 1300ευρω'' κ τα ειπαμε.
Επισης, συμφωνω οτι δεν σωζομαστε με τιποτα  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Τελος, ανεπιδεκτος μαθησεως ηξερα μεχρι τωρα...τα αλλα δεν τα χω ξανακουσει (για να μην παραπονιεται ο sac)
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences