Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 08, 2024, 08:32:08 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Που ειναι ο GERY?  (Αναγνώστηκε 11345 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 01, 2013, 11:00:53 πμ »

παιδια στη συλλογη νομισματων ειμαι απο μικρος.Δυνατα μπηκα οταν γνωρισα το ιντερνετ πριν απο 7 χρονια. Μεσα στα 7 αυτα χρονια απο τα διαφορα φορουμ που παρακολουθω και το δικο μας εχουν περασει πολλα ατομα και ισως ο αριθμος των ενεργων να ηταν και τετραψηφιος ολα αυτα τα χρονια. Το 95% θεραπευεται απο την ασθενεια του συλλεκτισμου και την κοπαναει με ελαφρα πηδηματακια. Μεχρι και ιδιοκτητης φορουμ(ή μαλλον δυο) παλιου θεραπευτηκε και την εκανε. Οι λιγο παλιοτεροι θα τον/τους θυμουνται. Μερικων η ασθενεια ειναι ανιατη και δυστηχως θα την κουβαλαμε για το υπολοιπο της ζωης μας. Ειμαστε αρρωστημενα πρεζονια του συλλεκτισμου.βαζω και τον εαυτο μου μεσα.
Πολλοι θα περασουν και θα μας εγκαταλειψουν σ αυτο ταξιδι. Δεν εχει κανενα νοημα να τους αναζητατε. Το εκανα και εγω παλια με ατομα που με καποιο τροπο ειχα δεθει μαζι τους.  Οσοι μενουμε με τον καιρο δενομαστε παραπανω και ας μην εχουμε γνωριστει απο κοντα.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2013, 11:16:37 πμ από epop » Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 01, 2013, 11:16:27 πμ »

Ο κυριος λογος που την κανουν απο τον συλλεκτισμο -ναι σωστα μαντεψατε- ειναι ο οικονομικος.Δεν μπορουν ολοι να αντεξουν την βαρια οικονομικη αφαιμαξη που βιωνουμε καθε μηνα για να αγορασουμε τα αγαπημενα μας νομισματα.
ο δευτερος και ενας πολυ σοβαρος λογος ειναι οι γυναικες.Ναι σωστα οι γυναικες. ?η συντριπτικη τους πλειοψηφια ειναι εχθροι του χομπυ μας.Στα ματια τους φανταζουν πεταμενα λεφτα τα χρηματα για τα νομισματα.Αντιθετως ειναι πολυ χρησιμα οταν ξοδευουμε μεγαλα ποσα σε καλυντικα κοσμηματα και ρουχα πανακριβα. Εγω ευτυχως εκανα ''προγαμιαιο συμβολαιο '' πριν βαλω την κουλουρα.Τα νομισματα δεν κοβονται.Περιοριζονται λογω κρισης αλλα δεν κοβονται.
Τριτος λογος ειναι το οτι βαριουνται.Αυτοι ειναι που δεν αγαπησαν ποτε το νομισμα. Το ειδαν σαν μεσο επιδειξης, σαν μεσο επενδυσης για τα μαυρα χρηματα τους ,και μετα τις φολες που φαγαν τα παρατησαν απηυδυσμενοι.Συνηθως η τριτη αυτη κατηγορια ειναι και ανεπιδεκτοι μαθησεως.Οσο και να βοηθηθουν ,οσες φολες και να φανε,οσα νομισματα και να δουν και χρηματα και αν χαλασουν δεν θα μαθουν ποτε. Δεν θα μαθουν ποτε γιατι δεν διαβαζουν τιποτε περα απο καταλογους τιμων.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 12, 2014, 02:01:47 μμ από epop » Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 01, 2013, 11:29:33 πμ »

Σε θαυμάζω. Είσαι το είδωλο μου. Ανάργυρος forever.

μαιλ me το προγαμιαίο συμβόλαιο να επιχειρήσω και γω να κάνω το πρώτο βήμα.... Άνεση
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 01, 2013, 11:36:13 πμ »

...Εγω ευτυχως εκανα ''προγαμιαιο συμβολαιο '' πριν βαλω την κουλουρα...

Αν η σύζυγος δεν ήταν τόσο καλή, συγκαταβατική... ψυχούλα.
Αύριο θα λέγαμε σε νέο ποστ... ' Που είναι ο Ανάργυρος; '

Τους χαιρετισμούς μου. Να είστε πάντα καλά και αγαπημένοι.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 01, 2013, 12:27:04 μμ »

Μπράβο Ανάργυρε πες τα και κατά αρχήν Χρόνια Πολλά για την εορτή σου(έχεις τις ευχές και από την γυναίκα)
οι γυναίκες είναι μεγάλο εμπόδιο, ρώτα και εμένα που σήμερα για τα απλά μπλίστερ άκουσα τον εξάψαλμο και σκέψου μέχρι να τελειώσει όλο το φετινό προγραμμα της ΤτΕ τι έχει να γίνει...και δεν ξέρω σε ποιον πλάγιο ήχο θα τα ακούσω...Χρόνια πολλά και πάλι φίλε.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 01, 2013, 01:32:52 μμ »

Αρχιζω και ανησυχω εμενα γιατι μου λεει να παρεις αλλα με μετρο.Ο Αναργυρος μπορει να μην γιορταζει σημερα παιδια αλλα την 1η Νοεμβριου(αν δεν εχω ξεκουτιαθει τελειως και θυμαμαι σωστα).Αν καποιος παντως αποφασιζει να αποχωρησει απο τον χωρο θεωρω οτι το σωστο θα ηταν να αποχαιρετα την παρεα χωρις βεβαιως να ειναι υποχρεωμενος να αναφερει τον λογο
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 01, 2013, 02:33:58 μμ »

Είσαι μικρός ακόμη για ξεκούτιασμα, Μιχάλη. Πράγματι, Πρώτη Ιουλίου και πρώτη Νοεμβρίου είναι των Αγίων Αναργύρων Κοσμά και Δαμιανού καθώς και 31 Ιανουαρίου των Αγίων Αναργύρων Κύρου και Ιωάννου. Εν πάσει περιπτώσει ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ λέμε και να ΕΙΝΑΙ με υγεία.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 01, 2013, 02:40:02 μμ »

Να σαι καλα Ανάργυρε αυτο το πρόβλημα το εχω και εγω με τι κοπέλα μου(και τωρα τελευταία δεν τις λεω τίποτα Άνεση Άνεση)φαντάσου να παντρευτούμε τι εχει να γινει Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
edison
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 268


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 01, 2013, 03:05:41 μμ »

Ο κυριος λογος που την κανουν απο τον συλλεκτισμο -ναι σωστα μαντεψατε- ειναι ο οικονομικος.Δεν μπορουν ολοι να αντεξουν την βαρια οικονομικη αφαιμαξη που βιωνουμε καθε μηνα για να αγορασουμε τα αγαπημενα μας νομισματα.
ο δευτερος και ενας πολυ σοβαρος λογος ειναι οι γυναικες.Ναι σωστα οι γυναικες. ?η συντριπτικη τους πλειοψηφια ειναι εχθροι του χομπυ μας.Στα ματια τους φανταζουν πεταμενα λεφτα τα χρηματα για τα κοσμηματα.Αντιθετως ειναι πολυ χρησιμα οταν ξοδευουμε μεγαλα ποσα σε καλυντικα κοσμηματα και ρουχα πανακριβα. Εγω ευτυχως εκανα ''προγαμιαιο συμβολαιο '' πριν βαλω την κουλουρα.Τα νομισματα δεν κοβονται.Περιοριζονται λογω κρισης αλλα δεν κοβονται.
Τριτος λογος ειναι το οτι βαριουνται.Αυτοι ειναι που δεν αγαπησαν ποτε το νομισμα. Το ειδαν σαν μεσο επιδειξης, σαν μεσο επενδυσης για τα μαυρα χρηματα τους ,και μετα τις φολες που φαγαν τα παρατησαν απηυδυσμενοι.Συνηθως η τριτη αυτη κατηγορια ειναι και ανεπιδεκτοι μαθησεως.Οσο και να βοηθηθουν ,οσες φολες και να φανε,οσα νομισματα και να δουν και χρηματα και αν χαλασουν δεν θα μαθουν ποτε. Δεν θα μαθουν ποτε γιατι δεν διαβαζουν τιποτε περα απο καταλογους τιμων.

Σοβαρότατη και πολυ καλή τοποθέτηση.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 01, 2013, 06:15:47 μμ »

ευχαριστω πολυ παιδια για τις ευχες σας για την γιορτη μου,να στε καλα παντα....
οσο για το συμβολαιο Βασιλη στο γραφω και απο εδω αμα θελεις
- ου γκρινιαξεις ποτε οταν αγορασω νομισμα
- ου ρωτησεις ποτε ποσο κοστισε το νομισμα
αλλα ευχηθεις σε αλλα πολλα με υγεια.
- ου πιασεις με γυμνα χερια τα απαστρα=πτοντα νομισματα μου
που ειναι ακομα εκτος σλαμπ Κλείσιμο ματιού
Αυτ και μερικα ακομα θα γραψεις σε ενα χαρτι Βασιλη και θα την βαλεις να υπογραψει πριν παντρευτειτε Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2013, 06:24:38 μμ από epop » Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 01, 2013, 07:29:15 μμ »

Είσαι μικρός ακόμη για ξεκούτιασμα, Μιχάλη. Πράγματι, Πρώτη Ιουλίου και πρώτη Νοεμβρίου είναι των Αγίων Αναργύρων Κοσμά και Δαμιανού καθώς και 31 Ιανουαρίου των Αγίων Αναργύρων Κύρου και Ιωάννου. Εν πάσει περιπτώσει ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ λέμε και να ΕΙΝΑΙ με υγεία.
Μικρος ?Το ανεκδοτο με τον Τοτο το ξερεις?
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 01, 2013, 07:30:59 μμ »

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΝΑΡΓΥΡΕΕΕΕΕ......νασαι παντα καλα και να χαιρεσαι αυτα και αυτους που αγαπας.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 01, 2013, 07:59:27 μμ »

Χρονια πολλα ολοψυχα αναργυρε.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 01, 2013, 11:29:19 μμ »

Χρόνια πολλά και απο εμένα Ανάργυρε, με υγεία και ... ωραία νομίσματα.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 05, 2013, 09:32:12 πμ »

χρονια πολλα Αναργυρε,και παντα να μας δειχνης τα ομορφα νεα σου αποκτηματα,με τις σχετικες πληροφοριες γυρω απο αυτα!καλη συνεχεια,γιαννης.υγ.θα ηθελα να προσθεσω οτι εισαι απο τους λιγους που αποδεικνυουν οτι ενα ομορφο νομισμα δεν ειναι απαραιτητο να στοιχιζει μια περιουσια!σιγουρα ομως,ολοι θα θελαμε να ειχαμε αυτα τα ακριβα νομισματα!που δυστηχως ομως απαιτουν ποσα,ας μην γελιωμαστε,που λιγα ατομα σημερα μπορουν να διαθεσουν!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences