Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 15, 2024, 05:20:54 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 134a - D1b!!!!  (Αναγνώστηκε 21519 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουάριος 03, 2013, 12:25:38 μμ »

παιδια ελληνικ καθαρη δεν ειναι καμμια!μονο η επαργυρωμενη,που εχει γυρισει ολες τις δημοπρασιες τις ελλαδος και φυσικα δεν πουλιεται!του αναργυρου εναι ακριβως ιδια κατασταση και μαλλον αρκετα χειρωτερη,με αυτην που αγορασα στην πνε 100 ευρω,μονο που λειπουν τα γραμματα -ΚΗ.απο φθορα?σκοπιμα?δεν μπορω να κατηγορησω καποιον για δολο!αλλα  σιγουρα δεν ειναι η κανονικη ελληνικ-το γραφω εναντι οποιουδηποτε στοιχηματος!οποιος εχει δει κανονικη ελληνικ,(εστω και την επαργυρωμενη)βλεπει κατευθειαν την διαφορα!δεν θελω να προσβαλω τον φιλο αναργυρο ξερω οτι εχει σοβαρες γνωσεις,αλλα εδω το πραγμα ειναι ολοκαθαρο!οπως σωστα εγραψε ο δημητρης,το γραμμα Η,μπηκε μετα στα ελληνικ!κατι που βαση και της απλης λογικης αποδεικνυεται και στην πραξη!τα 4-5 ελληνικ που εχω δει,και σε συλλογη κορυφαιου ελληνα στα καποδιστριακα, το πεδιο ειναι ολοκαθαρο!!!!!γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουάριος 03, 2013, 01:44:01 μμ »

Αναργυρε σε παρακαλω μπορεις να μου πεις αν στο νομισμα που εβγαλες στον οπισθοτυπο ειναι βουλωμενα ΚΑΙ τα δυο οκταρια στον ανω κυκλο;;

Ευχαριστω


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 03, 2013, 02:44:36 μμ από coll » Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουάριος 03, 2013, 07:32:08 μμ »

ναι ειναι βουλωμενα
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουάριος 03, 2013, 07:37:35 μμ »

ναι ειναι βουλωμενα

Το περιμενα
Νασαι καλα Αναργυρε .
Ευχαριστω θερμα και τον αφανη πραγματικο φιλο για την χορηγια του βιβλιου
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 09:02:50 πμ »

η δικια μου ειναι το λοτ 292 της 117ης δημοπρασιας της πνε,δηλαδη η 134 που ξεκινησε με 90ευρω.απο κοντα ομως ειναι πολυ καλυτερη!και ως προς το χρωμα,μονο που ο φοινικας οπως ειπα και στην αρχη,δεν εχει στο στηθος τοσο πυκνο φτερωμα-πουπουλα,οσο του φιλου νικου,δηλαδη αυτην που βλεπετε στην φωτογραφια της πνε χωρις ομως λερωματα και κανονικο χρωμα!χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 11:31:59 πμ »

παιδια ελληνικ καθαρη δεν ειναι καμμια!μονο η επαργυρωμενη,που εχει γυρισει ολες τις δημοπρασιες τις ελλαδος και φυσικα δεν πουλιεται!του αναργυρου εναι ακριβως ιδια κατασταση και μαλλον αρκετα χειρωτερη,με αυτην που αγορασα στην πνε 100 ευρω,μονο που λειπουν τα γραμματα -ΚΗ.απο φθορα?σκοπιμα?δεν μπορω να κατηγορησω καποιον για δολο!αλλα  σιγουρα δεν ειναι η κανονικη ελληνικ-το γραφω εναντι οποιουδηποτε στοιχηματος!οποιος εχει δει κανονικη ελληνικ,(εστω και την επαργυρωμενη)βλεπει κατευθειαν την διαφορα!δεν θελω να προσβαλω τον φιλο αναργυρο ξερω οτι εχει σοβαρες γνωσεις,αλλα εδω το πραγμα ειναι ολοκαθαρο!οπως σωστα εγραψε ο δημητρης,το γραμμα Η,μπηκε μετα στα ελληνικ!κατι που βαση και της απλης λογικης αποδεικνυεται και στην πραξη!τα 4-5 ελληνικ που εχω δει,και σε συλλογη κορυφαιου ελληνα στα καποδιστριακα, το πεδιο ειναι ολοκαθαρο!!!!!γιαννηςτ.

Γιάννη καλημέρα.  Τα ΕΛΛΗΝΙΚ είναι όλα καθαρά.  Αν δεν είναι τότε σημαίνει ότι είναι διορθωμένο.

Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 03:15:38 μμ »

αυτο εγραψα και εγω δημητρη αν ειδες!απο ολες που ειδαμε προηγουμενως,μονο η επαργυρωμενη που ειχε καθαρο πεδιο ηταν σκετη ελληνικ!ολες οι αλλες ηταν διωρθωμενες!και αυτη που πηρα στην δημοπρασια φαινετε καθαρα οτι εχει μπει μετα το Ητα!και απο οτι βλεπω ειναι ολες στην ιδια ποικιλια,που συνηγορει στην αποψη περι αβλεψιας μαλλον και μετα διωρθωσης,χαιρετω,γιαννης.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 03:28:23 μμ »

παντως ολες ειναι ομορφες,αλλα οι δυο πρωτες που κατεβασες φοβερα κομματια!!!!
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 03:39:16 μμ »

Και μια απο μενα η οποια  συνηγορει την αποψη οτι το κρακ της μητρας βουλωθηκε ωστε να προκυψει η  ΕΛΛΗΝΙΚ,  χωρια  το ποσες πασπατευτηκαν εκ του πονηρου.
Απο το δε  δευτερο οκταρι του 1828 μαλλον προκυπτει οτι ειναι μεταγεννεστρη  αυτων του Δημητρη ή ισως  οτι ειναι απο αλλη μητρα (παντα εκφραζω την αποψη του απειρου εαυτου μου)



Uploaded with ImageShack.us
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 04, 2013, 03:47:57 μμ από coll » Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #54 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 03:47:30 μμ »

καλησπερα Σωτηρη πολυ ομορφο το νομισμα αλλα για πες μου το τρίτο νόμισμα στα παραπάνω ειναι ιδιο με το δικο σου που έβαλες τωρα η κανω λαθος Απορία Απορία Απορία Απορία
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 03:49:45 μμ »

καλησπερα Σωτηρη πολυ ομορφο το νομισμα αλλα για πες μου το τρίτο νόμισμα στα παραπάνω ειναι ιδιο με το δικο σου που έβαλες τωρα η κανω λαθος Απορία Απορία Απορία Απορία

Δεν γνωριζω φιλε μου...... τωρα το προσεξα, ας μας βγαλει ο Δημητρης πολυ καλη φωτο να δουμε αν υπαρχει κατι μετα το Κ Κλείσιμο ματιού
Το νομισμα δεν ειναι δικο μου απλα λεω την αποψη μου με βαση νομισματα που κατα καιρους εχουν αμφανιστει.
Δηλαδη τα πιο  πανω ειναι ντε και καλα του Δημητρη;;;; Θυμός
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 03:54:20 μμ »

δεν ειπα κατι τετοιο φιλε μου οτι ειναι του κυριου Δημητρη απλα βλεπω οτι ειναι το ιδιο νομισμα.πραγματικα δε περιμενα να σε πειραξει και σου ζηταω συγγνωμη και σεβαστο οτι λες την αποψη σου.
φιλικα Βασίλης
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 04:00:45 μμ »

δεν ειπα κατι τετοιο φιλε μου οτι ειναι του κυριου Δημητρη απλα βλεπω οτι ειναι το ιδιο νομισμα.πραγματικα δε περιμενα να σε πειραξει και σου ζηταω συγγνωμη και σεβαστο οτι λες την αποψη σου.
φιλικα Βασίλης


Δεν με πειραξε κατι. Exω  επισης παρατηρησει και ΕΛΛΗΝΙΚ  που αχνοφαινεται και το Ι
http://www.greekcoins.gr/viewtopic.php?f=46&t=606
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 04, 2013, 04:13:51 μμ από coll » Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 04:05:20 μμ »

ενταξει φιλε μου να σε καλα Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 04:42:28 μμ »

Δεν υπάρχει τίποτα μετά το Κ.  Πάρτε το απόφαση Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences