Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 09, 2024, 01:47:44 μμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 23
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: die-cast  (Αναγνώστηκε 110642 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Μάιος 14, 2013, 10:11:13 μμ »

Warrior πάλι κάτι ξετρύπωσες ε?
για να δουμε μια ...
mb 67 superfast  Datsun 260z 2+2 χρωματακι burgundy 5-7 λιροπουλα .
mb 45 superfast BMW3.0 Csi 10-12 λιρες και εδω έχουμε μια σπανιότητα αν ήταν κόκκινο το χρώμα 100-120 λιρες .

Για την κατασταση τους δεν σηζητω ,ΜΙΝΤ BOXED σαν να βγήκαν χθες απο το εργοστάσιο.... καλά ναφθαλίνη τους βάζεις??   Γλώσσα

Εύγε υπέροχα !

ΥΓ μου αρέσει το φωτογραφικό backround σου πάντα .... Βγάζεις πάντα μια είδηση !
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Μάιος 14, 2013, 10:16:08 μμ »

Καλα βρε Warrior εσυ δεν επαιζες με αυτα  Απορία Πως τα εχεις ετσι αγρατζουνιστα  Απορία
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Μάιος 14, 2013, 10:16:46 μμ »

Νέστορα είσαι άπαιχτος   Μεγάλο χαμόγελο

Εχω και καμια 10αρια majorete την αλλη φορα που θα παω στο πατρικο μου θα τα βγαλω και αυτα φωτο  Χαμόγελο


Δες σε παρακαλώ μαζι με τα majorette μήπως έχεις κανένα που γράφει Dinky toys και εαν βρεις να μου πεις σε παρακαλώ σε πμ πριν τα βγάλεις σε φοτο εδω να πάω στα carrefour να αγορασω πανες ακρατειας  Γλώσσα και ξυραφάκια

http://www.express.co.uk/news/uk/39327/7-5p-Dinky-toy-with-a-20-000-price-Tag
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #93 στις: Μάιος 14, 2013, 10:21:10 μμ »

   Σαρκασμός   Σαρκασμός   Σαρκασμός

Νέστωρ, τα στέλνω στην ΝΑSA και μου τα φυλάει σε θάλαμο έλλειψης βαρύτητας.  Άνεση
Κόκκινο είπες, ε; Μάλιστα. Για να αρχίσω να ρωτάω κάτι φιλαράκια...
Κάποια αυτοκινητάκια τα προσέχω πάρα πολύ. Θα δείς σε κάποιες επόμενες φωτογραφίες και θα καταλάβεις τί σημαίνει full-time απασχόληση για αυτοκινητάκι του warrior...  Μεγάλο χαμόγελο
Χαίρομαι που επιβραβεύεις τον τρόπο φυλαξής τους.


Υ.Γ. Αντώνη, βλέπω πως και άλλοι έχουν αφήσει στόκ στα πατρικά τους.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Μάιος 14, 2013, 10:24:43 μμ »

Καλα βρε Warrior εσυ δεν επαιζες με αυτα  Απορία Πως τα εχεις ετσι αγρατζουνιστα  Απορία
Περίμενε να δείς επόμενες φωτογραφίες και θα καταλάβεις, όπως γράφω και παραπάνω.
Μπροστά σε μερικά δικά μου, τα δικά σας είναι για βιτρίνα σε μουσείο!
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Μάιος 14, 2013, 10:36:22 μμ »

τώρα ο collector μας ειδε πως τσιμπάμε και μας κάνει καψόνια ε? καλαααααα. Υπέροχο !

και αλλο ενα μοντελακι απο την εταιρεια Kyosho αυστηρά made in japan ! Ferrari 365GT4/BB 1/18 scale

Πάρα πολύ κοντά στα 100 ευρό η τιμη τις μεχρι και πριν από 30 μερες ,σε μια δημοπρασία που παρακολουθουσα έφυγε ασυνήθιστα φτηνά 45 ευρω και ακόμα το ψάχνω . Ίσως να έπεσε στοκ αρκετό κάπου αλλά θα το βρω να τσιμπήσω και εγω μια  Γλώσσα

Κούκλα collector,να την χαίρεσαι
Καταγράφηκε
collector
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 131



Προφίλ
« Απάντηση #96 στις: Μάιος 16, 2013, 09:53:48 μμ »

  αντε θα  δουμε  τιποτε  καλο  Άνεση  εμενα  περιμενετε  παλι Μεγάλο χαμόγελο
  nestor  το  πρωτο  ειναι  παιχνιδακι  για  σενα  τα  επομενα Αναποφασιστικότητα
  να  δω  τι  θα   απανταντησεις. Σαρκασμός
Καταγράφηκε
collector
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 131



Προφίλ
« Απάντηση #97 στις: Μάιος 16, 2013, 09:54:48 μμ »

 Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
collector
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 131



Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Μάιος 16, 2013, 09:56:25 μμ »

 Έκπληξη
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Μάιος 16, 2013, 10:31:57 μμ »


mb 45 superfast BMW3.0 Csi 10-12 λιρες και εδω έχουμε μια σπανιότητα αν ήταν κόκκινο το χρώμα 100-120 λιρες .
Νέστωρ, εχω μία απορία.
Γιατί υπάρχει αυτή η τιμολογική διαφορά όσον αφορά τα χρώματα;
Εχει να κάνει με το τιράζ που βγήκε το κάθε χρώμα;
Οποτε μπορέσεις, απαντησε σε παρακαλώ.
Ευχαριστώ εκ' των προτέρων.
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #100 στις: Μάιος 17, 2013, 08:41:49 μμ »

Warrior ναι έχει να κανει με το τιραζ ...μονο που εδω δεν ειναι ευρέως γνωστό όπως τα νομίσματα ...κανουν ενα υπολογισμό και με τα κομμάτια που σκάνε απο εδώ και απο εκεί σε εκθέσεις και σε δημοπρασίες    βγάζουν τις σπανιότητες  . Κάποια πολυ ακριβά βιβλία εχουν και κάποια νούμερα στο περίπου ,τα δικά μου βιβλία και περιοδικα  οχι .Αν ζούσα στην Αγγλία θα ήμουν πιο οργανωμένος .
Και δεν ειναι μονο τα χρώματα ,πχ σε μια πυροσβεστική αν η σκάλα δεν είναι κίτρινη(οπως μια που ανεβασε ο φιλος πιο πανω ) και ειναι άσπρη εχει 100 λίρες διαφορά..και αλλα πολλά ακομα και με το εσωτερικό σαλόνι των αυτοκινήτων ,ακομα και με τη ρεκλάμα που φοράει κάποιο φορτηγάκι .

Φιλικα Νεστωρ.
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #101 στις: Μάιος 17, 2013, 10:06:06 μμ »

Απο την εταιρεία που λατρεύω Minichamps με  Product code: AS851
και καθαρά made in england είναι  Ο Άρχοντας τις Πίστας  Ayrton Senna me με μια
1985 Lotus Renault 97T σε κλίμακα 1/18 και τιμη 99,99 λιρες Αγγλίας ..

το κοκκινακι ειναι μια Ferrari F1/87 έτρεξε 2 χρονιές το 1987 και το 1988 με οδηγούς Michele Alboreto   με το νούμερο 27  και
Gerhard Berger με το νούμερο 28 που έχουμε εδω .Η μηχανή που φόραγε ήταν Ferrari Tipo 033 V6 tc .Στα 2 χρόνια τα 2 αμάξια είχαν 30 συνολικά εγκαταλείψεις και πήραν 3 καρό σημαίες .


Το πρασινακι ειναι μια Lotus 25 που πηρε μερος στο πρωτάθλημα του 1962 και σταμάτησε το 1965 .Και είναι η πρωτη φορα που βγηκε   σασί ολοκληρωτικά χυτό απο αλουμίνιο . Κέρδισε 14 κούρσες,και έκανε 13 φορές ταχύτερους γύρους. Το οδήγησαν οι ¨

 Jim Clark
 Trevor Taylor
 Mike Spence
 Chris Amon
 Mike Hailwood
 Richard Attwood

Νομίζω πώς είναι και τα 2 συναρμολογουμενα και μάλιστα απο την εταιρεία Tamiya και τα αγόρασες γύρω στα 40 ευρό το κουτί .Ημουν και μεταξύ τις Brumm τις Ixo και τις Ηοτ Wheels , αλλά τελικά λέω πάω προς το συναρμολογουμενο .
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #102 στις: Μάιος 18, 2013, 12:01:16 πμ »

Warrior ναι έχει να κανει με το τιραζ ...μονο που εδω δεν ειναι ευρέως γνωστό όπως τα νομίσματα ...κανουν ενα υπολογισμό και με τα κομμάτια που σκάνε απο εδώ και απο εκεί σε εκθέσεις και σε δημοπρασίες    βγάζουν τις σπανιότητες  . Κάποια πολυ ακριβά βιβλία εχουν και κάποια νούμερα στο περίπου ,τα δικά μου βιβλία και περιοδικα  οχι .Αν ζούσα στην Αγγλία θα ήμουν πιο οργανωμένος .
Και δεν ειναι μονο τα χρώματα ,πχ σε μια πυροσβεστική αν η σκάλα δεν είναι κίτρινη(οπως μια που ανεβασε ο φιλος πιο πανω ) και ειναι άσπρη εχει 100 λίρες διαφορά..και αλλα πολλά ακομα και με το εσωτερικό σαλόνι των αυτοκινήτων ,ακομα και με τη ρεκλάμα που φοράει κάποιο φορτηγάκι .

Φιλικα Νεστωρ.

Μάλιστα.
Δεν ήξερα πως και τα 'αυτοκινητάκια' έχουν τιράζ, 'σπασίματα' κτλ όπως οι τηλεκάρτες και τα χαρτονομίσματα (απ' όσα έχω διαβάσει εδω μέσα).
Πολύ ενδιαφέροντα όλα αυτά.
Δηλαδή στην Αγγλία (π.χ.), υπάρχουν και αντίστοιχοι κατάλογοι με το τί αυτοκινητάκια έχει βγάλει η κάθε εταιρία;

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες Νέστωρ.
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #103 στις: Μάιος 18, 2013, 07:49:37 πμ »

Ναι εχω και εγω αρκετούς απλά δεν έχω όλων των εταιριών και δεν έχω και τους πιο ακριβούς ,τους εξειδικευμενους . Υπάρχει βέβαια πάντα και το ίντερνετ αλλα το βιβλίο είναι αλλιώς .Απλα λεμε για εξω γιατι τους απλούς εκει τους πουλάνε στα Newspaper stand ,εδω τους παράγγειλα ταχυδρομικός και ειναι και πανάκριβοι .

Ρωτα οτι σου ερχετε αυτοματως στο μυαλο και εσυ και οποιος θελει ,χαρα μου εαν μπορω να σας πω καποια πραγματα.

ΥΓ
Πήρα πριν 2 μέρες την καινούργια μου βιτρίνα ,την στήνω με πράγματα που είχα σε κούτες και έρχονται  φωτογραφίες .

ΥΓ2
Collector πέτυχα τίποτα  ? κάνω τίποτα τόσο καιρό που διαβάζω και ψάχνω? η να το κλεισω το μαγαζι και να ασχοληθω με την αναπαραγωγη της πεστροφας??  Γλώσσα
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #104 στις: Μάιος 26, 2013, 07:20:48 μμ »

Ελααα έχει πέσει η ομάδα !!!
Σήμερα θα δούμε σε κλειστό σχηματισμό ..

2 matchbox
A7D Corsair με αμερικάνικα διακριτικά φτιαγμένο το 1973

F4E Phantom με γαλλικά διακριτικά του 1971

Τα οποία συνοδεύουν 2 Schabak (γερμανική εταιρεία που κατασκευάζει μεταλλικά μοντελάκια)

Ενα Boing 747 της Ιαπωνικής Αερογραμμής Jal

και ενα Airbus A300 της Ολυμπιακής Αεροπορίας.

Έχουν και τα αεροπλανάκια την χάρη τους νομίζω...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 23
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences