Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 10, 2024, 01:46:22 μμ
Σελίδες: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 29
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ  (Αναγνώστηκε 115637 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #345 στις: Ιούλιος 02, 2015, 02:13:37 μμ »

πιστευω οτι θυριδες δεν θα ανοιξουν γιατι υπαρχει πολυ βρωμια εκει μεσα
 Κλείσιμο ματιού
μην είσαι σίγουρος, έχει να κάνει με την νομοθεσία, και την χρεοκοπεία τραπεζών-κράτους.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #346 στις: Ιούλιος 02, 2015, 02:17:45 μμ »

Eγω παλι νομιζω ότι χωρις σιγουρια δεν είναι πρεπον να λεμε πραγματα που τομοκρατουν συναδελφους
Καταγράφηκε
teris3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 577



Προφίλ
« Απάντηση #347 στις: Ιούλιος 02, 2015, 02:26:00 μμ »

Μίλησα με την διευθύντρια του καταστήματος που έχω την θυρίδα, μου είπε πως "αν ποτέ φτάσουμε εκεί" δεν μπορεί να ανοίξει απλά με παρουσία τραπεζικού υπαλλήλου, αλλά χρειάζεται οπωσδήποτε εισαγγελική παρουσία για να γίνει αξιόπιστη καταγραφή του περιεχομένου.
Αλλά μου είπε χαρακτηριστικά "για να φτάσουμε να ανοίξουν οι θυρίδες, η Ελλάδα θα έχει διαλυθεί πολύ πριν"

Ας μην τρομοκρατούμαστε για την ώρα γιατί κάποιοι μπορεί να χάσουν και τον ύπνο τους....
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #348 στις: Ιούλιος 02, 2015, 02:29:18 μμ »

Μίλησα με την διευθύντρια του καταστήματος που έχω την θυρίδα, μου είπε πως "αν ποτέ φτάσουμε εκεί" δεν μπορεί να ανοίξει απλά με παρουσία τραπεζικού υπαλλήλου, αλλά χρειάζεται οπωσδήποτε εισαγγελική παρουσία για να γίνει αξιόπιστη καταγραφή του περιεχομένου.
Αλλά μου είπε χαρακτηριστικά "για να φτάσουμε να ανοίξουν οι θυρίδες, η Ελλάδα θα έχει διαλυθεί πολύ πριν"

Ας μην τρομοκρατούμαστε για την ώρα γιατί κάποιοι μπορεί να χάσουν και τον ύπνο τους....

να που συμφωνουμε σε κατι
Καταγράφηκε

GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #349 στις: Ιούλιος 02, 2015, 02:30:17 μμ »

Μίλησα με την διευθύντρια του καταστήματος που έχω την θυρίδα, μου είπε πως "αν ποτέ φτάσουμε εκεί" δεν μπορεί να ανοίξει απλά με παρουσία τραπεζικού υπαλλήλου, αλλά χρειάζεται οπωσδήποτε εισαγγελική παρουσία για να γίνει αξιόπιστη καταγραφή του περιεχομένου.
Αλλά μου είπε χαρακτηριστικά "για να φτάσουμε να ανοίξουν οι θυρίδες, η Ελλάδα θα έχει διαλυθεί πολύ πριν"

Ας μην τρομοκρατούμαστε για την ώρα γιατί κάποιοι μπορεί να χάσουν και τον ύπνο τους....

να που συμφωνουμε σε κατι

 Στριφογύρισμα ματιών
Για τα υπόλοιπα, πρέπει να κάνουμε δημοψήφισμα... τρομάρα μας.  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 683



Προφίλ WWW
« Απάντηση #350 στις: Ιούλιος 02, 2015, 02:31:35 μμ »

ρε παιδιά για να χαλαρώσουμε και λίγο...
αν το ΑΤΜ μου δώσει 3 20ευρα Ελληνικά Ν002 και πρέπει εγώ να πληρώσω με αυτά, τι να κάνω;  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #351 στις: Ιούλιος 02, 2015, 02:32:42 μμ »

ρε παιδιά για να χαλαρώσουμε και λίγο...
αν το ΑΤΜ μου δώσει 3 20ευρα Ελληνικά Ν002 και πρέπει εγώ να πληρώσω με αυτά, τι να κάνω;  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Να πεινάσεις.  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #352 στις: Ιούλιος 02, 2015, 02:35:19 μμ »

Γνωριζει κανεις προηγουμενο να εχουν ανοιξει και κατασχεθει θυριδες σε χρεοκοπιες τραπεζων??
Αν γνωριζει, ας το πει.
Η θυριδα ειναι ενας χωρος που σου νοικιαζει η τραπεζα για να βαλεις οτι θελεις μεσα.
ΕΙναι περα απο οποιαδηποτε λογικη να κατασχεθει το περιεχομενο της υπερ των χρεωστων της τραπεζας.
Ειναι σαν να κανει κανεις κατασχεση στα προιοντα ενος καταστηματος, επειδη χρωσταει ο ...ιδιοκτητης του κτηριου.

Ο μονος φοβος για τις θυριδες ειναι το ιδιο το ελληνικο δημοσιο, σε περιπτωση μεγαλης απελπισιας, να τις ανοιξει για να φορολογησει οτι ειναι μεσα, η να παρει τα μετρητα και να βαλει στην θεση τους νεο νομισμα κλπ.
Και αυτο ομως δεν ξερω εαν εχει προηγουμενο και σιγουρα εαν γινει, θα μιλουμε για συνθηκες τελειας εξαθλιωσης
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 683



Προφίλ WWW
« Απάντηση #353 στις: Ιούλιος 02, 2015, 02:40:36 μμ »

δες λίγο αυτό

http://www.capital.gr/story/1760123
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 683



Προφίλ WWW
« Απάντηση #354 στις: Ιούλιος 02, 2015, 02:41:20 μμ »

έχω άνθρωπο στην Τράπεζα Κύπρου που προέρχεται από την πρώην Λαϊκή και ίσως να γνωρίζει κάτι παραπάνω για το τι έγινε. μπορώ να ρωτήσω.
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #355 στις: Ιούλιος 02, 2015, 02:41:49 μμ »

έχω άνθρωπο στην Τράπεζα Κύπρου που προέρχεται από την πρώην Λαϊκή και ίσως να γνωρίζει κάτι παραπάνω για το τι έγινε. μπορώ να ρωτήσω.

Δεν είναι το ίδιο.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #356 στις: Ιούλιος 02, 2015, 02:43:45 μμ »

Θα πω την δικη μου γνωμη σχετικα με το τι πιστευω ότι θα γινει χωρις αυτό να σημανει ότι είναι η λυση που θελω.

Πιστευω ότι η κυβερνηση θα αναγκαστει να υπογραψει ένα πρόγραμμα που φυσικα και ΔΕΝ θα είναι της αρεκειας μας.
 Η αληθεια είναι ότι καμια υποχρεωση ή ότι παει εναντια σε τσεπη και συμφερον ΔΕΝ είναι της αρεσκειας μας.
 Θα επιδιωξει ετσι να κυλισουν τα πραγματα ομαλα στο μελλον και δεν εχω λογο να μην πιστευω στην καλη της διαθεση για κατι μελοντικα  καλυτερο (αυτό προς το παρον και αν δεν με κανει να αλλαξω αποψη).
 Αν το τραβηξουν οι δανειστες περαν του δεοντος σε μετρα προκειμενου να ριξουν την κυβερνηση τοτε υπαρχει πιθανοτητα< οικουμενικης> περισσοτερο  θα ελεγα παρα αμεσων εκλογων  ώστε παλι να δωθει μια λυση πλην της εξοδου, κατι που παλι ΔΕΝ θα μας αρεσει.
Αυτά πιστευω και γι αυτό ας μην επικρατει πανικος.
Το ακρως λυπηρο για  μενα είναι ότι υπαρχουν κομματα που δεν υπολογιζουν τιποτα και δεν λυπουνται τον κοσμακη  ουτε τον τρομο του μπροστα στα οικονομικα συμφεροντα των ομοϊδεατών τους.
Αν με ρωτούσατε τι θα ηθελα να κανουν αφου δεν υπαρχει ευκολη λυση δεν θα μπορουσα να πω τιποτα άλλο παρα το εξης <Ας αναγνωρισουν εν μεσω πολεμου εστω ΜΙΑ  φορα την καλη προθεση των πολιτικων αντιπαλων  που δεν εχουν σχεση με οσους μας εφεραν εδώ>.
Είναι λυπηρο να βλεπω να προσπαθουν να εκμεταλευτουν ακομα και μια ακαθαρσια σκυλου ριχνοντας πανω της αρωμα ώστε να δειχνει λαχταριστο γλυκο στα ματια των ανθρωπων .
Βρισκόμαστε εν μεσω ατιμου πολεμου χωρις τον παραμικρο  σεβασμο .
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #357 στις: Ιούλιος 02, 2015, 02:44:37 μμ »

Γνωριζει κανεις προηγουμενο να εχουν ανοιξει και κατασχεθει θυριδες σε χρεοκοπιες τραπεζων??
Αν γνωριζει, ας το πει.
Η θυριδα ειναι ενας χωρος που σου νοικιαζει η τραπεζα για να βαλεις οτι θελεις μεσα.
ΕΙναι περα απο οποιαδηποτε λογικη να κατασχεθει το περιεχομενο της υπερ των χρεωστων της τραπεζας.
Ειναι σαν να κανει κανεις κατασχεση στα προιοντα ενος καταστηματος, επειδη χρωσταει ο ...ιδιοκτητης του κτηριου.

Ο μονος φοβος για τις θυριδες ειναι το ιδιο το ελληνικο δημοσιο, σε περιπτωση μεγαλης απελπισιας, να τις ανοιξει για να φορολογησει οτι ειναι μεσα, η να παρει τα μετρητα και να βαλει στην θεση τους νεο νομισμα κλπ.
Και αυτο ομως δεν ξερω εαν εχει προηγουμενο και σιγουρα εαν γινει, θα μιλουμε για συνθηκες τελειας εξαθλιωσης
εσυ γνωριζεις να μου πεις ενα και μονο κρατος στον κοσμο που χρωσταει σε κρατη πλην της Ελλαδας?μαλλον αυτο που εγραψα παραπανω δεν το καταλαβατε.Δεν χρωσταμε πλεον σε μπακαληδες η σε ιδιωτες επενδυτες αλλα σε κρατη.Δεν εχω καμια διαθεση να τρομοκρατησω για αυτο σταματαω εδω αυτη την κουβεντα.
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #358 στις: Ιούλιος 02, 2015, 02:47:11 μμ »

Το αρθρο του καπιταλ αναφερει την περιπτωση που χρεοκοπει ο ιδιος ο ενοικιαστης της θυριδας η ειναι υποπτος για παρανομες πραξεις κλπ, οποτε με εισαγγελικη εντολη η δικ αποφαση την ανοιγουν, αυτο δεν ειναι καινουργιο.
Επισης αυτο για το συναλλαγμα , σε περιπτωση νεου νομισματος, το γραφω πιο πανω ως πιθανοτητα.
Αυτο ομως που λεω ειναι οτι η χρεοκοπια τραπεζας αποκλειεται να οδηγει σε κατασχεση των περιεχομενων των θυριδων εξ αυτου του λογου.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #359 στις: Ιούλιος 02, 2015, 02:49:18 μμ »

Γνωριζει κανεις προηγουμενο να εχουν ανοιξει και κατασχεθει θυριδες σε χρεοκοπιες τραπεζων??
Αν γνωριζει, ας το πει.
Η θυριδα ειναι ενας χωρος που σου νοικιαζει η τραπεζα για να βαλεις οτι θελεις μεσα.
ΕΙναι περα απο οποιαδηποτε λογικη να κατασχεθει το περιεχομενο της υπερ των χρεωστων της τραπεζας.
Ειναι σαν να κανει κανεις κατασχεση στα προιοντα ενος καταστηματος, επειδη χρωσταει ο ...ιδιοκτητης του κτηριου.

Ο μονος φοβος για τις θυριδες ειναι το ιδιο το ελληνικο δημοσιο, σε περιπτωση μεγαλης απελπισιας, να τις ανοιξει για να φορολογησει οτι ειναι μεσα, η να παρει τα μετρητα και να βαλει στην θεση τους νεο νομισμα κλπ.
Και αυτο ομως δεν ξερω εαν εχει προηγουμενο και σιγουρα εαν γινει, θα μιλουμε για συνθηκες τελειας εξαθλιωσης
εσυ γνωριζεις να μου πεις ενα και μονο κρατος στον κοσμο που χρωσταει σε κρατη πλην της Ελλαδας?μαλλον αυτο που εγραψα παραπανω δεν το καταλαβατε.Δεν χρωσταμε πλεον σε μπακαληδες η σε ιδιωτες επενδυτες αλλα σε κρατη.Δεν εχω καμια διαθεση να τρομοκρατησω για αυτο σταματαω εδω αυτη την κουβεντα.

Μιλτο, αυτο τι σχεση μπορει να εχει με τις θυριδες πελατων σε ελληνικες τραπεζες??
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Σελίδες: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 29
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences