Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 10, 2024, 09:17:17 πμ
Σελίδες: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 29
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ  (Αναγνώστηκε 115627 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #240 στις: Ιούνιος 29, 2015, 03:14:50 μμ »

Ωραία πράγματα, εγώ λέω να πάω Ισπανία για διακοπές. Έχετε να προτείνετε κανά καλό μέρος, ήσυχο, για οικογένεια;
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #241 στις: Ιούνιος 29, 2015, 03:16:08 μμ »

Πυρηναια ορη. Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #242 στις: Ιούνιος 29, 2015, 03:17:04 μμ »

Εχω μια απορία.Πήγα πρίν λίγο να σηκώσω 60 ευρώ που είναι το όριο ανάληψης.Μαζί μου καμια δεκαριά.Πίσω απο μένα ένας ξένος ο οποίος σήκωσε ένα μάτσο πενηντάευρα.Οταν ρώτησα τον υπάλληλο της τράπεζας που βρισκόταν δίπλα στο ΑΤΜ μου απάντησε πως οι ξένοι μπορούν να σηκώνουν όσα θέλουν και πως δεν υπάρχει γι αυτούς το όριο των 60 ευρώ.Ονειρο ζω μή με ξυπνάτε Απορία

Υ.Γ. Ομιλεί η κυρία Μέρκελ μόλις τώρα στην τηλεόραση.Κοιτάξτε την πώς είναι και θα καταλάβετε πολλά. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #243 στις: Ιούνιος 29, 2015, 03:19:19 μμ »

Εχω μια απορία.Πήγα πρίν λίγο να σηκώσω 60 ευρώ που είναι το όριο ανάληψης.Μαζί μου καμια δεκαριά.Πίσω απο μένα ένας ξένος ο οποίος σήκωσε ένα μάτσο πενηντάευρα.Οταν ρώτησα τον υπάλληλο της τράπεζας που βρισκόταν δίπλα στο ΑΤΜ μου απάντησε πως οι ξένοι μπορούν να σηκώνουν όσα θέλουν και πως δεν υπάρχει γι αυτούς το όριο των 60 ευρώ.Ονειρο ζω μή με ξυπνάτε Απορία
έτσι ακριβώς ειναι.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #244 στις: Ιούνιος 29, 2015, 03:21:56 μμ »

Εχω μια απορία.Πήγα πρίν λίγο να σηκώσω 60 ευρώ που είναι το όριο ανάληψης.Μαζί μου καμια δεκαριά.Πίσω απο μένα ένας ξένος ο οποίος σήκωσε ένα μάτσο πενηντάευρα.Οταν ρώτησα τον υπάλληλο της τράπεζας που βρισκόταν δίπλα στο ΑΤΜ μου απάντησε πως οι ξένοι μπορούν να σηκώνουν όσα θέλουν και πως δεν υπάρχει γι αυτούς το όριο των 60 ευρώ.Ονειρο ζω μή με ξυπνάτε Απορία
έτσι ακριβώς ειναι.
Δηλαδή αν θα πάω τώρα στην Ιταλία σηκώνω κι εγώ όσα θέλω; Οέο. Σαρκασμός
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #245 στις: Ιούνιος 29, 2015, 03:22:02 μμ »

 O χρυσος εχει χρησιμοτητα για την επομενη μερα, οταν, εαν και εφοσον, τυπωθει τοπικο νομισμα.
 Για την τωρινη περισταση (μερικες μερες η εβδομαδες) δεν εχει καμια χρησιμοτητα, βασιλιας ειναι τα μετρητα.
 Να μην σας πω οτι στην αναζητηση μετρητων ισως πουληθουν χρυσα νομισματα σε μαυραγοριτικες τιμες..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #246 στις: Ιούνιος 29, 2015, 03:25:58 μμ »

Εχω μια απορία.Πήγα πρίν λίγο να σηκώσω 60 ευρώ που είναι το όριο ανάληψης.Μαζί μου καμια δεκαριά.Πίσω απο μένα ένας ξένος ο οποίος σήκωσε ένα μάτσο πενηντάευρα.Οταν ρώτησα τον υπάλληλο της τράπεζας που βρισκόταν δίπλα στο ΑΤΜ μου απάντησε πως οι ξένοι μπορούν να σηκώνουν όσα θέλουν και πως δεν υπάρχει γι αυτούς το όριο των 60 ευρώ.Ονειρο ζω μή με ξυπνάτε Απορία
έτσι ακριβώς ειναι.
Δηλαδή αν θα πάω τώρα στην Ιταλία σηκώνω κι εγώ όσα θέλω; Οέο. Σαρκασμός
oxi
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
AHILLEAS-3
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 147


Προφίλ
« Απάντηση #247 στις: Ιούνιος 29, 2015, 03:28:28 μμ »

Όσες κάρτες έχουν εκδοθεί από χώρες του εξωτερικού, δεν έχουν το όριο ανάλήψεων των 60 ευρω.
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #248 στις: Ιούνιος 29, 2015, 03:33:09 μμ »

 Οσοι δε εχουν συλλεκτικα που μπορουν να απευθυνθουν, μεσω ebay, σε αγοραστες του εξωτερικου και βρεθουν σε αναγκη χρηματων, εχουν διεξοδο.
 Οσοι εχουν μονο αυτα που απευθυνονται σε Ελληνες συλλεκτες , εαν βρεθουν στην μεγαλη αναγκη, την εβαψαν, η χαρα του μαυραγοριτη θα γινουν.
 Ας ελπισουμε το σκηνικο να μην διαρκεσει πολυ, γιατι αλλιως θα διαπιστωσετε ολοι οτι οι μαυραγοριτες δεν ειναι μυθικα τερατα βγαλμενα απο ταινιες με ιστοριες της κατοχης, ειναι ο ανθρωπος (συλλεκτης στην προκειμενη περιπτωση) της διπλανης σας πορτας..
 
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #249 στις: Ιούνιος 29, 2015, 03:33:28 μμ »

Διευκρίνηση, γιατί βλέπω ότι οι περισσότεροι δεν το προσέξατε:

Το όριο των 60 ευρώ ισχύει για την ημέρα. Για τη νύχτα ισχύει όριο 200 ευρώ. Γιατί, αν έχει 100 ευρώ το μπουκάλι στο μπουζουξήδικο, δεν φτάνουν τα 60 ευρώ.
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #250 στις: Ιούνιος 29, 2015, 03:37:31 μμ »

Διευκρίνηση, γιατί βλέπω ότι οι περισσότεροι δεν το προσέξατε:

Το όριο των 60 ευρώ ισχύει για την ημέρα. Για τη νύχτα ισχύει όριο 200 ευρώ. Γιατί, αν έχει 100 ευρώ το μπουκάλι στο μπουζουξήδικο, δεν φτάνουν τα 60 ευρώ.
Καλά, το χιούμορ σου είναι ανεξάντλητο! Συνέχισε, η νύχτα πλησιάζει!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 29, 2015, 03:57:38 μμ από athas » Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #251 στις: Ιούνιος 29, 2015, 03:37:52 μμ »

Μεταφορες χρηματων μεσω ιντερνετ ειναι εφικτες?? Πχ να στςιλω εγω χρηματα σε καποιον αλλον εντος ελλαδας.ασχετα το ποτε θα μπορεσει να τα παρει..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #252 στις: Ιούνιος 29, 2015, 03:44:38 μμ »

Διευκρίνηση, γιατί βλέπω ότι οι περισσότεροι δεν το προσέξατε:

Το όριο των 60 ευρώ ισχύει για την ημέρα. Για τη νύχτα ισχύει όριο 200 ευρώ. Γιατί, αν έχει 100 ευρώ το μπουκάλι στο μπουζουξήδικο, δεν φτάνουν τα 60 ευρώ.
Καλά το χιούμορ σου είναι ανεξάντλητο! Συνέχισε, η νύχτα πλησιάζει!

Η νύχτα πλησιάζει και... ο κουβάς μεγαλώνει;;;
(Καημένε Τσίπρα, πάλι κουβά...)
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #253 στις: Ιούνιος 29, 2015, 03:44:51 μμ »

Ναι, τα web banking θα λειτουργουν κανονικα, το θεμα ειναι οτι και να στειλεις χρηματα, αυτος που θα τα λαβει θα μπορει μονο να στειλει και αυτος με την σειρα του μεσω web, για να τα κανει αναληψη δεν μπορει, μονο 60 την μερα.
Εφοσον τα χρηματα παραμενουν εντος των τραπεζων, δεν τους νοιαζουν σε ποιους λογαριασμους  πηγαινοερχονται.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #254 στις: Ιούνιος 29, 2015, 03:48:12 μμ »

Ναι, τα web banking θα λειτουργουν κανονικα, το θεμα ειναι οτι και να στειλεις χρηματα, αυτος που θα τα λαβει θα μπορει μονο να στειλει και αυτος με την σειρα του μεσω web, για να τα κανει αναληψη δεν μπορει, μονο 60 την μερα.
Εφοσον τα χρηματα παραμενουν εντος των τραπεζων, δεν τους νοιαζουν σε ποιους λογαριασμους  πηγαινοερχονται.

οκ..ευχαριστω πολυ! κατι αλλο τωρα...αν γινει μεταφορα στον λογαριασμο μου, μπορω να τα παρω απο τραπεζα εξωτερικου σε αλλο νομισμα? Η ισχυει και εδω το οριο? Ευχαριστω...
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Σελίδες: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 29
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences