Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 09, 2024, 10:44:08 μμ
Σελίδες: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 29
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ  (Αναγνώστηκε 115589 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #180 στις: Ιούνιος 29, 2015, 12:13:37 πμ »

@ μιλτος απο το 1821 εχουμε χρεωκοπησει 6 φορες.θα επιβιωσουμε ως εθνος οπως επιβιωσαμε σε πολυ δυσκολοτερες καταστασεις.

ναι στο μεσοδιαστημα τι ειχε γινει.... Αναποφασιστικότητα
@ γενικα
μακαρι να μασταν σε ενα τραπεζι και να τα λεγαμε..γιατι τα γραπτα εχουν το καλο οτι μενουν αλλα ειναι και ευκολα να παρεξηγηθουν.
λογια μεγαλων ανδρων.....
Το να διακόψει η ΕΚΤ την ρευστότητα στις ελ. τράπεζες είναι τόσο πιθανό όσο να μην ανατείλει αύριο ο ήλιος
Γιανης
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #181 στις: Ιούνιος 29, 2015, 12:23:30 πμ »

αν θελουμε να κανουμε καταθεση θα μπορουμε ξερει κανεις;;μην μασατε παιδες το σημερινο δεν ειναι τιποτα σαυτα που ερχονται,τουλαχιστον να τα περασουμε εμεις εδω και τωρα και οχι τα παιδια μας και εγγονια μας...μια ζωη στην κλαψα θαμαστε;;ο παππους μου εβαλε παπουτσια φανταρος και ομως ηταν παντα αγερωχος και υπερηφανος...καταλαβαινω βεβαια και καποιους που εχουν λεφτα στην τραπεζα οτι ζοριζονται ειλικρινα αλλα εμενα που ζοριζομαι 6 χρονια να ανθρεψω και μην στερησω τιποτα στην οικογενεια μου δεν με σκεφτηκε κανεις.....η πει παλ μου ειναι αδεια θα καταφερω να βαλω κανα φραγκο γιατι εχω παραγγειλη καποια πραγματα ξερει κανεις;;;
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #182 στις: Ιούνιος 29, 2015, 01:06:20 πμ »

Όσοι δεν έχετε υποβάλει φορολογική δήλωση , θα υποβάλετε;
Έχει παράταση προθεσμίας μέχρι τα τέλη Ιουλίου ;
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #183 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:11:43 πμ »

Όσοι δεν έχετε υποβάλει φορολογική δήλωση , θα υποβάλετε;
Έχει παράταση προθεσμίας μέχρι τα τέλη Ιουλίου ;
Bεβαιως και θα υποβαλω φορολογικη δηλωση ποιος ο λογος να μη το κανω
Καταγράφηκε
Misha19
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 273



Προφίλ
« Απάντηση #184 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:19:46 πμ »

Γνωρίζει κανείς εάν μπορείς να τραβήξεις λεφτά απο την κάρτα εάν βρίσκεσαι στο εξωτερικό?Απορία
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #185 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:29:40 πμ »

καποιες πρωτες πληροφοριες αν ειναι σωστες δηλαδη
http://www.newsbeast.gr/financial/arthro/1857896/ola-osa-prepi-na-xerete-gia-capital-controls-sintaxis-misthous-ke-kartes
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #186 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:39:16 πμ »

παιδια πριν μιλησα με διευθυντη τραπεζης και μου ειπε οτι περιμενουν σημα να ανοιξει μια τραπεζα πιθανοτερη την εθνικη για να πληρωθουν οι συνταξεις των οποιων τα χρηματα ειναι ηδη κατατιθεμενα,εκτιμηση του ειναι η μετα το μεσημερι η αυριο,απλα ενημερωνω για να ενημερωσετε καποιον δικο σας να ειναι σε εγρηγορση,καλημερα καλη εβδομαδα ευχομαι και να επισημανω οτι την τελευταια φορα που εγινε αυτο ηταν στην κατοχη απο τους γερμανους,κοιτα να δεις συμπτωσεις Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #187 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:47:56 πμ »

αυριο αν γινει....θα χρειαστει και αστυνομια κτλ.....καλημερες
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #188 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:59:23 πμ »

σημερα εχει νεροσουπα.........ρυζακι-καροτο-πατατα-ντοματα φρεσκια-πιπερια
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #189 στις: Ιούνιος 29, 2015, 09:00:56 πμ »

Δηλαδή... εγώ που έχω να εισπράξω μια αντικαταβολή 70 ευρώ από τα ΕΛΤΑ, θα πάρω σήμερα τα 60 και αύριο τα άλλα 10;;;

(Ξέρω, το μακρύτερο θα πάρω, αλλά...λέμε...) :-)))))))))


@STYLOROC
Για τις κάρτες φαίνεται ότι είχα δίκιο. Κερδίζω έναν βαθμό. :-)
(Αφού μας ξεβράκωσε ο Τσίπρας και δεν έχουμε τι άλλο να κάνουμε, ας το ρίξουμε στο... μπιζ!)
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #190 στις: Ιούνιος 29, 2015, 09:15:53 πμ »

Δηλαδή... εγώ που έχω να εισπράξω μια αντικαταβολή 70 ευρώ από τα ΕΛΤΑ, θα πάρω σήμερα τα 60 και αύριο τα άλλα 10;;;

(Ξέρω, το μακρύτερο θα πάρω, αλλά...λέμε...) :-)))))))))
Λογικα οι αντικαταβολες θα πληρωνονται κανονικα απο τα γκισε των ΕΛΤΑ,(μεχρι να τελειωσουν τα μετρητα στα υποκαταστηματα υποθετω.),αφου αφορουν ταχυδρομικη και οχι τραπεζικη επιταγη.
Για σιγουρα ομως καντους ενα τηλεφωνο
Στο μεταξυ, ενα θεμα ειναι οι αγορες μεσω paypal με χρηση καρτας, απο το ebay, λογικα εφοσον το paypal δεν εχει εδρα στην Ελλαδα, δεν..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #191 στις: Ιούνιος 29, 2015, 09:21:47 πμ »

Ασε βρε Γιωργο κανενα Φιλοδώρημα στα  ΕΛΤΑ. Σαρκασμός
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #192 στις: Ιούνιος 29, 2015, 09:43:54 πμ »

 Και για να ειμαστε εντος πραγματικοτητας, το " μια εβδομαδα" ειναι πολυ σχετικο, μην περιμενει κανεις οτι την αλλη  Τριτη θα παει στην τραπεζα και θα κανει αναληψη οσο θελει η θα εισπραξει επιταγες κλπ.
 Η αποκατασταση θα γινει σταδιακα, με την προυποθεση οτι θα βρεθουν χρηματα (λογικα απο την ΕΚΤ, εφοσον παρει το ατυπο Ο.Κ. απο τους ευρωπαιους, μετα απο καποια συμφωνια κλπ με την Ελληνικη πλευρα).
 Σε περιπτωση που η ρηξη ειναι ολικη και δεν διαφανει αμεση προοπτικη να βρεθουν μετρητα, το κρατος θα αναγκαστει  για να πληρωσει μισθους, συνταξεις κλπ να κοψει μια μορφη, προσωρινου "χρηματος" ( με μορφη πιστοποιητικων "σου χρωστω" ) που θα γινεται αναγκαστικα αποδεκτο στην Ελληνικη επικρατεια, παραλληλα με τα μετρητα.
 Σε αυτη την περιπτωση οι τραπεζες θα επαναλειτουργησουν κανονικα του Αγιου φουτσου ανημερα.
 Ας μην προτρεχουμε ομως, τιποτα δεν εχει κριθει τελικα ακομα, προς το παρον μας συμφερει οι αγορες να αρχισουν επιθεση στο ευρω και τα διεθνη χρηματιστηρια να παρουν βουτια, μιας και δυστυχως ειμαστε πλεον ενα εθνος σορτακηδων της ΕΕ.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #193 στις: Ιούνιος 29, 2015, 09:54:28 πμ »

Σε περιπτωση που η ρηξη ειναι ολικη και δεν διαφανει αμεση προοπτικη να βρεθουν μετρητα, το κρατος θα αναγκαστει  για να πληρωσει μισθους, συνταξεις κλπ να κοψει μια μορφη, προσωρινου "χρηματος" ( με μορφη πιστοποιητικων "σου χρωστω" ) που θα γινεται αναγκαστικα αποδεκτο στην Ελληνικη επικρατεια, παραλληλα με τα μετρητα.

Η χαρά του συλλέκτη, λέμε!!!!
(Ειδικά... αν έχει και πολλές ποικιλίες.) ;-)

Προφανώς, το κόλπο της "ηρωικής (και πρωτοποριακής στη σοφία της) κυβέρνησης Τσίπρα" είναι ότι θα τα πουλάμε όλα αυτά στους ξένους συλλέκτες και θα φέρνουμε μετρητά απ' έξω!



edit: Λες να... το πιάσουν το υπονοούμενο οι ΣΥΡΙΖαίοι και να δημιουργήσουν και ειδική πλατφόρμα για τη διακίνηση αυτών των "κουπονιών" (κάτι μεταξύ ebay και χρηματιστηρίου)!!! "Βάλτε τα κουπόνια σας στην πλατφόρμα και εισπράξτε άμεσα τα μετρητά σας από τους εκβιαστές Ευρωπαίους! Και με κέρδος, αν το διαπραγματευτείτε έξυπνα!"
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 29, 2015, 10:07:54 πμ από sac » Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #194 στις: Ιούνιος 29, 2015, 10:20:27 πμ »

Ας ενημερώσει κάποιος τους υπεύθυνους της ΤτΕ να βγάλει το επόμενο συλλεκτικό εντός εβδομάδος! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Σελίδες: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 29
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences