Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 16, 2024, 11:03:50 μμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πίστεψαν στο χρυσό... και καταστράφηκαν  (Αναγνώστηκε 39128 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Ιούνιος 18, 2014, 01:02:51 μμ »

Ηλία μου σου το έχω ξαναπεί, εσύ μάζευε χρυσό και ασήμι.  Εγώ μια καραμπίνα που χρειάζομαι την έχω αγοράσει Σαρκασμός Έκπληξη Έκπληξη
Καταγράφηκε

pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Ιούνιος 18, 2014, 01:05:41 μμ »

Ηλία μου σου το έχω ξαναπεί, εσύ μάζευε χρυσό και ασήμι.  Εγώ μια καραμπίνα που χρειάζομαι την έχω αγοράσει Σαρκασμός Έκπληξη Έκπληξη
Εδώ με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο, όπλα, πυρομαχικά και τροφή για κανένα δίμηνο είναι απαραίτητα.
Έχω λάβει και εγώ τα μέτρα μου πάνω σε αυτά τα θέματα.

ΥΓ. Η καραμπίνα είναι λίγο δύσχρηστη μέσα στο σπίτι, χρειάζεται και κανένα χειρός για να κάνεις δουλειά.
Ε ρε και να ζούσαμε στο Αμέρικα βιτρίνα στο σαλόνι θα είχα.

Α και να μην ξεχάσω, όποιος έχει σπίτι απομακρυσμένο και σε μεγάλο υψόμετρο πρέπει να θεωρείται από τους τυχερούς.
Βάλτε και καμιά ντοματούλα, αγγουράκι κτλ.
Ποτέ δεν ξέρεις.........


Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #62 στις: Ιούνιος 18, 2014, 01:14:10 μμ »

Πολύ "Προφητεία" διαβάζετε βρε παιδιά Σαρκασμός Σαρκασμός...........μαζεύτε ότι σας κάνει κέφι Ωρεεεεε και μην μασάτε.
Πάνω απ΄όλα να γουστάρετε. Λιάκο ξέχασες να επισημάνεις πως πολλά κίτρινοασημένια σου είναι άκρως Συλλεκτικά άρα την Διασπορά σου την έχεις κάνει.............αυτό Μετράει νομίζω.
Καταγράφηκε

LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Ιούνιος 18, 2014, 01:18:39 μμ »

Πολύ "Προφητεία" διαβάζετε βρε παιδιά Σαρκασμός Σαρκασμός...........μαζεύτε ότι σας κάνει κέφι Ωρεεεεε και μην μασάτε.
Πάνω απ΄όλα να γουστάρετε. Λιάκο ξέχασες να επισημάνεις πως πολλά κίτρινοασημένια σου είναι άκρως Συλλεκτικά άρα την Διασπορά σου την έχεις κάνει.............αυτό Μετράει νομίζω.
Ηλία μου σου το έχω ξαναπεί, εσύ μάζευε χρυσό και ασήμι.  Εγώ μια καραμπίνα που χρειάζομαι την έχω αγοράσει Σαρκασμός Έκπληξη Έκπληξη
Εδώ με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο, όπλα, πυρομαχικά και τροφή για κανένα δίμηνο είναι απαραίτητα.
Έχω λάβει και εγώ τα μέτρα μου πάνω σε αυτά τα θέματα.

ΥΓ. Η καραμπίνα είναι λίγο δύσχρηστη μέσα στο σπίτι, χρειάζεται και κανένα χειρός για να κάνεις δουλειά.
Ε ρε και να ζούσαμε στο Αμέρικα βιτρίνα στο σαλόνι θα είχα.

Α και να μην ξεχάσω, όποιος έχει σπίτι απομακρυσμένο και σε μεγάλο υψόμετρο πρέπει να θεωρείται από τους τυχερούς.
Βάλτε και καμιά ντοματούλα, αγγουράκι κτλ.
Ποτέ δεν ξέρεις.........


και να παρει μαζι του και την καραμπινα

σωστος ο παιχτης εκει σου στελνουν και τον ψυχολογο
μετα
 οχι
 οπως εδω που πρωτα πρεπει να σου ρηξει και μετα ........................ αμα εισαι ακομα ζωντανος να αμυνθεις και δεν θα βρεις και το δικιο σου
Καταγράφηκε

pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Ιούνιος 18, 2014, 01:25:54 μμ »

Πολύ "Προφητεία" διαβάζετε βρε παιδιά Σαρκασμός Σαρκασμός...........μαζεύτε ότι σας κάνει κέφι Ωρεεεεε και μην μασάτε.
Πάνω απ΄όλα να γουστάρετε. Λιάκο ξέχασες να επισημάνεις πως πολλά κίτρινοασημένια σου είναι άκρως Συλλεκτικά άρα την Διασπορά σου την έχεις κάνει.............αυτό Μετράει νομίζω.
Έτσι μπράβο Πάνο, μαζεύουμε ότι μας κάνει κέφι και δε ρωτάμε κανέναν.
Είμαι 44 ετών και νταβατζή δεν έβαλα ακόμη στο σβέρκο μου (εκτός από τη Γυναίκα μου γιατί αλλιώς δεν κρατιέται οικογένεια).
Μακάρι να αξιωθώ να πεθάνω με τα ίδια μυαλά και να μην γίνω έρμαιο κανενός και για κανένα λόγο (πράγμα δύσκολο στις μέρες μας).
Ο Έλληνας (Γραικός κατά τους προοδευτικούς) κουβαλάει τρέλα στο κεφάλι του και αν δεν έχει να χάσει τίποτα ή ξυπνήσει από το λήθαργο..............
Ως φυσικό πρόσωπο δεν χρωστάω ούτε cent στις τράπεζες και όταν με πίεζε η οικογένεια πριν 15 χρόνια να πάρω δάνειο για σπίτι γιατί ήταν ευκαιρία λέει με τα χαμηλά επιτόκια, απαντούσα ότι ή θα το πάρω με χρήματα που έχω ή θα πεθάνω στο νοίκι.

Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Ιούνιος 18, 2014, 01:26:41 μμ »

Πολύ "Προφητεία" διαβάζετε βρε παιδιά Σαρκασμός Σαρκασμός...........μαζεύτε ότι σας κάνει κέφι Ωρεεεεε και μην μασάτε.
Πάνω απ΄όλα να γουστάρετε. Λιάκο ξέχασες να επισημάνεις πως πολλά κίτρινοασημένια σου είναι άκρως Συλλεκτικά άρα την Διασπορά σου την έχεις κάνει.............αυτό Μετράει νομίζω.
Ηλία μου σου το έχω ξαναπεί, εσύ μάζευε χρυσό και ασήμι.  Εγώ μια καραμπίνα που χρειάζομαι την έχω αγοράσει Σαρκασμός Έκπληξη Έκπληξη
Εδώ με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο, όπλα, πυρομαχικά και τροφή για κανένα δίμηνο είναι απαραίτητα.
Έχω λάβει και εγώ τα μέτρα μου πάνω σε αυτά τα θέματα.

ΥΓ. Η καραμπίνα είναι λίγο δύσχρηστη μέσα στο σπίτι, χρειάζεται και κανένα χειρός για να κάνεις δουλειά.
Ε ρε και να ζούσαμε στο Αμέρικα βιτρίνα στο σαλόνι θα είχα.

Α και να μην ξεχάσω, όποιος έχει σπίτι απομακρυσμένο και σε μεγάλο υψόμετρο πρέπει να θεωρείται από τους τυχερούς.
Βάλτε και καμιά ντοματούλα, αγγουράκι κτλ.
Ποτέ δεν ξέρεις.........


και να παρει μαζι του και την καραμπινα

σωστος ο παιχτης εκει σου στελνουν και τον ψυχολογο
μετα
 οχι
 οπως εδω που πρωτα πρεπει να σου ρηξει και μετα ........................ αμα εισαι ακομα ζωντανος να αμυνθεις και δεν θα βρεις και το δικιο σου
Υπάρχουν και οι βόθροι Λεωνίδα.Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Ιούνιος 18, 2014, 01:29:23 μμ »

αυτο το παραμυθακι οτι αν δε πουλησεις δεν εχεις χασουρα ειναι καταλοιπο του 99.καθε μηνα παιρνεις μια αποτιμηση και σου λεει τοσα εχεις.αν τα ρευστποιησεις η οχι προβλημα σου αλλα η χασουρα ειναι εκει

Γρηγορη οι λιρες δεν ειναι μετοχες να παιρνεις μηνιαια αποτιμηση!!

μετά το διάλειμμα για δουλειά επιστροφή  Σαρκασμός Σαρκασμός
γιάννη γιατί μήπως τις έχεις και καταχωρημένες σε καμια μερίδα?ποσο κάνουν ξέρεις οποτε αντίστοιχα και τι κέρδος η χασούρα έχεις.(αυτό το κόλλημα που όλα τα βλέπεις μετοχές να μην είχες το καλύτερο παιδί θα ήσουν  Μεγάλο χαμόγελο)
μιχάλη το 80 που αναφέρεις kai ο μισθός του υπαξιωματικού  ήταν 12k δραχμές  Αναποφασιστικότητα
άρα καλύτερη επένδυση μια θέση στο δημόσιο. Σαρκασμός
βάση δολαρίου πάμε στις τιμές μιχάλη όχι γιατί αρέσει σε μένα, η στο ποδαρά, η σtov οποιονδήποτε αλλα έτσι είναι
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Ιούνιος 18, 2014, 01:33:22 μμ »

αυτο το παραμυθακι οτι αν δε πουλησεις δεν εχεις χασουρα ειναι καταλοιπο του 99.καθε μηνα παιρνεις μια αποτιμηση και σου λεει τοσα εχεις.αν τα ρευστποιησεις η οχι προβλημα σου αλλα η χασουρα ειναι εκει

Γρηγορη οι λιρες δεν ειναι μετοχες να παιρνεις μηνιαια αποτιμηση!!

μετά το διάλειμμα για δουλειά επιστροφή  Σαρκασμός Σαρκασμός
γιάννη γιατί μήπως τις έχεις και καταχωρημένες σε καμια μερίδα?ποσο κάνουν ξέρεις οποτε αντίστοιχα και τι κέρδος η χασούρα έχεις.(αυτό το κόλλημα που όλα τα βλέπεις μετοχές να μην είχες το καλύτερο παιδί θα ήσουν  Μεγάλο χαμόγελο)
μιχάλη το 80 που αναφέρεις kai ο μισθός του υπαξιωματικού  ήταν 12k δραχμές  Αναποφασιστικότητα
άρα καλύτερη επένδυση μια θέση στο δημόσιο. Σαρκασμός
βάση δολαρίου πάμε στις τιμές μιχάλη όχι γιατί αρέσει σε μένα, η στο ποδαρά, η σtov οποιονδήποτε αλλα έτσι είναι
Μια μικρή διόρθωση, το 1980 ο μισθός του Πλωτάρχη (Ταγματάρχη) ήταν 11.500 δραχμές και το 1982 με την υποτίμηση έγινε 32.000 δραχμές μέσα σε μία νύχτα.
Του υπαξιωματικού με τα ίδια χρόνια υπηρεσίας ήταν 9.000 δραχμές.
Γρηγόρη μου δεν θα είναι για πολύ ακόμη, γι' αυτό έχουμε πόλεμο γύρω μας (άσχετα αν δεν το έχουμε πάρει ακόμη χαμπάρι γιατί πρέπει να νοιώσουμε ότι οι πολίτες της Συρίας για να ξυπνήσουμε).
Τα βήματα ακμής και πτώσης μιας αυτοκρατορίας είναι τα ίδια από καταβολής κόσμου, η ιστορία πάντα επαναλαμβάνεται, γι' αυτό οι σοφοί λένε να μαθαίνουμε ιστορία, γιατί ξυπνάει το μυαλό και προβλέπουμε το μέλλον.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 18, 2014, 01:45:27 μμ από pepos » Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Ιούνιος 18, 2014, 01:38:26 μμ »

Hλία το 80 δεν είχα φυτρώσει ακόμα. Σαρκασμός από το πατέρα μου στο περίπου έχω ακούσει.
 άσχετο αλλα χασούρα έγραψαν και κάποιοι που τα πήγαν έξω και τα έκαναν λίρες αγγλίας.,η άλλοι τα έβαλαν σε σεντούκια.γενικά ήταν μια άσχημη περίοδος και δε νομίζω να έμειναν και πολλά πράγματα χωρίς χασούρα είτε άμεσα είτε έμμεσα.
πάντως αν κάποιος έχει πάρει TΤΕ εκεί στο 10ρίκο του βγάζω το καπέλο. μη κάνει καμια mlkia μονο το στουρνάρι τώρα που θέλει να απορροφήσει το txs
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Ιούνιος 18, 2014, 01:42:38 μμ »

Hλία το 80 δεν είχα φυτρώσει ακόμα. Σαρκασμός από το πατέρα μου στο περίπου έχω ακούσει.
 άσχετο αλλα χασούρα έγραψαν και κάποιοι που τα πήγαν έξω και τα έκαναν λίρες αγγλίας.,η άλλοι τα έβαλαν σε σεντούκια.γενικά ήταν μια άσχημη περίοδος και δε νομίζω να έμειναν και πολλά πράγματα χωρίς χασούρα είτε άμεσα είτε έμμεσα.
πάντως αν κάποιος έχει πάρει TΤΕ εκεί στο 10ρίκο του βγάζω το καπέλο. μη κάνει καμια mlkia μονο το στουρνάρι τώρα που θέλει να απορροφήσει το txs
Μη χείρον βέλτιστον έλεγαν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι.
Για όλα είχαν απαντήσεις.
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Ιούνιος 18, 2014, 01:46:17 μμ »

ναι αλλα αυτό λέμε αυτό αναφέρει το άρθρο....ότι μέσα σε κλίμα πανικού πολλοί άνθρωποι πήγαν και πήραν λίρες. e αυτοί έχουν χάσει τις πούλησαν δε τις πούλησαν.οποτε δεν αποδείχτηκε και από τις καλύτερες επιλογές.τώρα τι θα γίνει σε 10 χρονια...
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Ιούνιος 18, 2014, 01:50:15 μμ »

ναι αλλα αυτό λέμε αυτό αναφέρει το άρθρο....ότι μέσα σε κλίμα πανικού πολλοί άνθρωποι πήγαν και πήραν λίρες. e αυτοί έχουν χάσει τις πούλησαν δε τις πούλησαν.οποτε δεν αποδείχτηκε και από τις καλύτερες επιλογές.τώρα τι θα γίνει σε 10 χρονια...
Κοίταξε Γρηγόρη, κανονικά αποταμίευση ή αποθυσαυρισμό κάνεις από το περίσσευμα και όχι από το υστέρημα.
Αυτός που πήγε και αγόρασε από το υστέρημα σίγουρα είναι χαμένος.
Αυτός που αγόρασε από το περίσσευμα και δεν έχει ανάγκη είναι μάγκας.
Αυτός που αγόρασε από το περίσσευμα και βρέθηκε κατόπιν στην ανάγκη είναι άτυχος.
Έτσι βλέπω εγώ τα πράγματα.

La Revolution Hellenic.
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Ιούνιος 18, 2014, 02:05:43 μμ »

Hλία το 80 δεν είχα φυτρώσει ακόμα. Σαρκασμός από το πατέρα μου στο περίπου έχω ακούσει.
 άσχετο αλλα χασούρα έγραψαν και κάποιοι που τα πήγαν έξω και τα έκαναν λίρες αγγλίας.,η άλλοι τα έβαλαν σε σεντούκια.γενικά ήταν μια άσχημη περίοδος και δε νομίζω να έμειναν και πολλά πράγματα χωρίς χασούρα είτε άμεσα είτε έμμεσα.
πάντως αν κάποιος έχει πάρει TΤΕ εκεί στο 10ρίκο του βγάζω το καπέλο. μη κάνει καμια mlkia μονο το στουρνάρι τώρα που θέλει να απορροφήσει το txs

και τωρα καλα ειναι να την παρει

Καταγράφηκε

Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #73 στις: Ιούνιος 18, 2014, 02:12:45 μμ »

Εμένα μου κάνει εντύπωση που η είδηση αυτή είναι σε πολλές εφημερίδες, πχ
http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=31076&subid=2&pubid=113292676
ή
http://www.zougla.gr/money/article/an8rakes-i-lires
ή
http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/ta_senaria_ths_draxmhs_ta_eyrw_poy_eginan_lires_kai_ta_istorika_ypshla_toy_xrysou_poy_ekanan_voytia.2850729.html

Μήπως προσπαθούν να κατευθύνουν την κοινή γνώμη σε άλλες μορφές αποταμίευσης, πιο κερδοφόρες για το σύστημα; Απορία
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Ιούνιος 18, 2014, 02:21:17 μμ »

Τιποτα δεν προσπαθουν να κανουν τα γεγονοτα αποτυπωνουν.
Ομως ο καθε< κολημενος.> οτι και να του λες τα δικα τα θα απαναλαμβανει.
Ο χρυσος ακολουθει τους χρημιατιστηριακους κανονες απο τους οποιους στα γρηγορα καποιοι τα κονομανε και αλλοι χανουν. Οσοι τον ξεφορτωθηκαν ειναι αυτοι που γνωριζαν και αυτοι ειναι που θα ξανααγορασουν οταν και αμα πρεπει.
Οι υπολοιποι ναχαμε να λεγαμε..........
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences