Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 01:53:02 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΧΑΣΜΑ ΓΕΝΕΩΝ ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ ΩΣ ΕΔΩ  (Αναγνώστηκε 5214 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 12:01:53 μμ »

Πολύ βολική άποψη. και εξηγούμαι.

Οχι κύριε, εγώ δεν έκανα τα ίδια. Δεν έβαλα βίσμα για να πάρω μεταγραφή στο πανεπιστήμιο για να κετέβω αθήνα , και όχι , δεν έβαλα βίσμα για να κάνω στρατιωτική θητεία στο ναυτικό στη σύρο για να είμαι κοντά στο σπίτι μου παρότι θα μπορούσα.Επίσης δεν έβαλα βίσμα για να βρω δουλειά.
Επίσης ειναι πολύ βολικό να λέτε πως έχουμε την ιδια ευθυνη. ΠΡΩΤΟΝ κυριε μου, ρίχτετε την ιδια ευθύνη σε ενα δεκαπενταχρονο που ετρωγε φαγητο, με τους γονεις του. ΕΧΕΙ ΣΥΝΗΔΕΙΣΗ ΤΟ ΔΕΚΑΠΕΝΤΑΧΡΟΝΟ? ΜΗΠΩΣ ΨΗΦΙΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ? Η ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ?Απορία?

Προφανώς είστε κάποιας ηλικίας και τα έχετε προσαρμοσει στο κεφαλακι σας όμορφα και ωραία για να μπορειτε να κοιμάστε ήσυχα . Το καταλαβαίνω αλλά αν έχετε κόκκο φαιας ουσίας στο κεφάλι σας θα καταλάβετε πως λέτε αστοχίες.


Αλλος βλεπει το ποτηρι μισοαδειο και αλλος μισογεματο ,ολοι αποποιουνται ευθινες,εγω ουσιαστικα δεν εγραψα επι προσωπικου για κενεναν αφ ενως διοτι δεν εχω προσωπικες γνωριμιες αλλα και αν ειχα δεν το επιτρεπει η οποια παιδια μου,σε αυτου του ειδους τις συζητησεις διακρινω οτι σε ολα τα φορουμ σχετικα οι περισσοτεροι βαζουν το εγω  στην συζητηση και οχι το εμεις,ετσι μιλα ο προσωπικος εγωισμος ,απογοητευση φτωχια ,ζηλεια,τιμιοτητα αν θελεις η τοσα αλλα οπως το προσωπικο η οικογενειακο συμφερον ,ποιο κρατος σας ενδιαφερει ,βλεπει κανενας κανενα κρατος η υπηρξε ποτε ,ποιο συνταγμα και ποια πατριδα ,στην απαντηση σου τωρα φιλε μου σε οτι με αφορα δεν θα απαντησω δημοσια , αλλα επιστρεφω τον χαρακτηρισμο αστοχιες,και στα περι φαιας ουσιας να τα αφησουμε καλυτερα απλως διοτι οταν πηγαινα καποιοι ερχονταν με οτι αυτο αποκωδικοποιοει ο καθε ενας
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 06:48:31 μμ »

εγω ξερω σαν πενηνταρης,οτι δεν υπαρχει χασμα γενεων.ισως λιγο η πειρα? μερικες φορες,ειναι θετικη.αλλα βλεπω οτι υπαρχει μονο χασμα σκεψης!με οτι αυτο συνεπαγεται!ο μεγας αλεξανδρος δεκαεξι χρονων,ξεκινουσε την κατακτηση του κοσμου!και κατι γεροντακια αμετακινητα στην θεση τους,μας φεραν εδω που ειμαστε!ισως ειναι και χασμα παιδειας?γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 11:26:40 μμ »

δεν υπαρχει παιδεια πλεον μονο πτυχια....δυστυχως υπαρχει και μια γενια που το μονο θελει ειναι προνομια και παχυλους μισθους επειδη εχει ενα πτυχιο.εχουν μαθει να μην ακουν οχι δε θα το παρεις αυτο.το  μεροκαματο να τους θυμιζει το καζαντζιδη.να ντρεπεσαι αν κανεις χειρωνακτικη εργασια.καρεκλα αγιος ο θεος  και δυστυχως μας τις επιασαν οι παλιοι.η φτωχια φερνει γκρινια,παντα και παντου.αλλα δε μπορει και εδω στο ελλαντα να πηγαινουμε παντα στα ακρα(πολιτικα).οσο αφορα το εξωτερικο αν ειναι κανεις γιατρος ας δει προς σκανδιναβια.αλλιως......μη περιμενετε πολλα πολλα εξω.η κριση ειναι παγκοσμια.\θα επανελθω Γλώσσα
(πριν πει κανεις τπτ εξυπνπ ειμαι 31 με πτυχιο απο παπει 2 χρονια τραπεζουπαλληος και μιλαω 3 γλωσσες Κλείσιμο ματιού και στο τρυγο φετος ειδα μονο 1 ελληνα)
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 06:21:50 πμ »

εχεις απολυτο δικιο!θελω να δω!τις ταπεινες δουλειες που κανουν οι ξενοι(ασχετως αν πρεπει να ειναι κανονικα,νομιμοι!για το καλο ολων!),απο τους ευγενεις εληνες,οπως στην επαρχεια,αγροτικα προιντα,κτηνοτροφια,στις πολεις,εργατες ανειδικευτοι χωρις ενσημα ασφαλιση σε βαρειες δουλειες,αχθοφοροι,οικοδομοι,κλπ.ποιοι θα τις κανουν?τα μαμοθρεφτα χρυσαυγιτες με τους πλουσιους μπαμπαδες,η οι αναρχικοι δεκαπενταχρονοι,με το χαρτζιλικι του μπαμπα υπαλληλου,για να μην στερηθουν τα καμαρια τους!ξενιος ζευς!τι ομορφο ονομα και ιδεα?αλλα αγνωστο σαν νεοελληνικη φραση!γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences