Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 09:41:55 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Για τις πωλήσεις  (Αναγνώστηκε 13764 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3539


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 26, 2013, 02:30:05 μμ »

Ίσως μια καλή λύση σε αυτό Αντώνη να ήταν μια φόρμα ενημέρωσης όταν κάποιο νέο μέλος έρχεται στο στέκι!
Θα τον ενημερώνει για τους κανόνες του φόρουμ και θα γλιτώνετε την ταλαιπωρία!
Καταγράφηκε

ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 26, 2013, 02:37:04 μμ »

Ίσως μια καλή λύση σε αυτό Αντώνη να ήταν μια φόρμα ενημέρωσης όταν κάποιο νέο μέλος έρχεται στο στέκι!
Θα τον ενημερώνει για τους κανόνες του φόρουμ και θα γλιτώνετε την ταλαιπωρία!

Μηπως να ανοιγαμε και κανα φροντιστηριο βρε Χρηστο Απορία

Οι κανονες και οι οροι της σελιδας ειναι σε εμφανεστατο μερος αλλα ελαχιστοι μπαινουν στον κοπο να τους διαβασουν και δηστυχως ακομα λιγοτεροι τους ακολουθουν....

Η αποψη μου ειναι οτι οταν μπαινεις σε μια παρεα πρεπει απο μονος σου να "γνωριστεις" με αυτη και να μαθεις τους ορους και τους κανονες της εαν θελεις να γινεις ενεργο μελος αυτης ....

Απο κει και μετα ολα τα αλλα ερχονται ευκολα.
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 26, 2013, 02:39:58 μμ »

Συμφωνώ με τον Αντώνη 100%!
Σε όλα τα Forums, το ίδιο γίνεται.
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3539


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 26, 2013, 02:41:37 μμ »

Το φροντιστήριο πάντως δεν είναι κακή ιδέα!Σκέψου το λίγο!!! Γλώσσα
Καταγράφηκε

Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 26, 2013, 03:57:16 μμ »

Οι κανονες και οι οροι της σελιδας ειναι σε εμφανεστατο μερος αλλα ελαχιστοι μπαινουν στον κοπο να τους διαβασουν και δηστυχως ακομα λιγοτεροι τους ακολουθουν....
Και είναι παράλογο αυτό; Εδώ κάποιος, κάπου, κάποτε, δεν διάβασε ολόκληρο μνημόνιο.

Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 26, 2013, 04:36:27 μμ »

Οι κανονες και οι οροι της σελιδας ειναι σε εμφανεστατο μερος αλλα ελαχιστοι μπαινουν στον κοπο να τους διαβασουν και δηστυχως ακομα λιγοτεροι τους ακολουθουν....
Και είναι παράλογο αυτό; Εδώ κάποιος, κάπου, κάποτε, δεν διάβασε ολόκληρο μνημόνιο.


Για αυτο τον λογο εξαλλου τον κανανε υπουργο αν η πληροφορηση που εχω ειναι σωστη Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 26, 2013, 07:28:06 μμ »

Σε φόρουμ εκτός συλλεκτικών, για να ανεβάσεις αγγελίες δικές σου, πρέπει να είσαι συγκεκριμένο χρόνο μέλος (νομίζω 15 μέρες τουλάχιστον) και να έχεις ορισμένο αριθμό ποστ.Δεν κρίνω αν είναι σωστό αυτό ή όχι,απλά αναφέρω οτι υπάρχει..

Μια πρόταση δική μου όσον αφορά τις αγγελίες, θα πρότεινα τις αγγελίες για τα συλλεκτικά ως έχουν και μια εξτρά κατηγορία για μη συλλεκτικά είδη και με τους αναγκαίους περιορισμούς για να μη γίνει χρυσή ευκαιρία εδώ, περιορισμό στον αριθμό/μέλος και να απαιτείται μια συμμετοχή στο φόρουμ.
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 26, 2013, 07:44:30 μμ »

Κωστα,οταν λες για πραγματα μη συλλεκτικα,δεν νομιζω οτι εχουν καμια θεση στο στεκι...αν δεν καταλαβες την ολη συζητηση,ηταν να γινει διαχωρισμος ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ-ΛΟΙΠΑ ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΑ και οχι ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΑ-ΜΗ ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΑ.. Χαμόγελο αντικειμενα χωρις συλλεκτικο νοημα,δεν νομιζω οτι θα εμπαιναν στο στεκι..οποτε ο καθενας που εχει κατι τετοιο στην κατοχη του,δεν νομιζω να το εβαζε εδω αλλα σε καποιο σαιτ πωλησεων..και εκτος αυτου,οπως λενε και ''τα αφεντικα'' δεν ειμαστε σαιτ πωλησεων αλλα διαδωσης του συλλεκτικου μας μικροβιου!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 26, 2013, 09:39:03 μμ »

Ο κύβος ερρίφθη οι πωλήσεις μένουν ως έχουν...ότι και να πούμε δε έχει σημασία μια χαρά και έτσι, όλα μαζί με συνεχόμενα up's όποιος θέλει ψάχνει Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 26, 2013, 09:43:01 μμ »

Ο κύβος ερρίφθη οι πωλήσεις μένουν ως έχουν...ότι και να πούμε δε έχει σημασία μια χαρά και έτσι, όλα μαζί με συνεχόμενα up's όποιος θέλει ψάχνει Κλείσιμο ματιού

Κι όποιος ψάχνει... βρίσκει.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 26, 2013, 09:46:31 μμ »

Ο κύβος ερρίφθη οι πωλήσεις μένουν ως έχουν...ότι και να πούμε δε έχει σημασία μια χαρά και έτσι, όλα μαζί με συνεχόμενα up's όποιος θέλει ψάχνει Κλείσιμο ματιού

Κι όποιος ψάχνει... βρίσκει.  Κλείσιμο ματιού

 Κλείσιμο ματιού always
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 26, 2013, 11:17:38 μμ »

Φίλε συνονόματε Κώστα, απλά σκέφτηκα ότι από τι στιγμή που οι συλλέκτες εδώ γνωρίζονται και ενδεχόμενα να συναλλάσσονται και σε συλλεκτικά είδη..και από τη στιγμή που κάποιος μπορεί να έχει κάτι να πουλήσει ή να επιθυμεί κάτι να αγοράσει ή ακόμα και να είναι ελεύθερος επαγγελματίας και να θέλει να πει για τη δουλειά του ή να ζητάει κάποια υπηρεσία..
Θεωρώ ότι αν δεν γίνει κατάχρηση και υπάρχουν περιορισμοί θα ήταν καλή μια τέτοια στήλη πωλήσεων.

Πίο απλά, αν ο Α αγόρασε απο τον Β   Χ συλλεκτικά πράγματα από αγγελίες του, και έμεινε ευχαριστημένος και έχουν και καλή επικοινωνία στο στέκι, γιατί να μην συναλλαγούν και σε άλλα αντικείμενα μή συλλεκτικά;Η εμπιστοσύνη έχει καλλιεργηθεί..

Αρκεί βέβαια να μη γίνει το Στέκι site πωλήσεων αφού ο σκοπός του είναι η ανταλλαγή απόψεων για τα συλλεκτικά και όχι το εμπόριο..

Υ.Γ. Δεν έτυχε να αγοράσω ή να πουλήσω κάτι στο στέκι μέχρι τώρα,ούτε σκέφτομαι κάτι προσωπικό να προωθήσω, απλά αναφέρω την άποψή μου..

Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 27, 2013, 01:27:16 πμ »

Κωστα,δεχομαι την αποψη σου,αλλα φαντασου το εξης..

Μπαινω εγω,ενα νεο μελος,που δεν γνωριζω τι παιζει...κοιταω στις πωλησεις στα μη-συλλεκτικα και βλεπω κινητα-υπολογιστες-τηλεορασεις-οικοπεδα-αυτοκινητα κ.ο.κ....και λεω,ααααα ωραια,εχω και εγω ενα αμαξι που καθεται,ας το βαλω και εδω!!η εχω και μια παλια τηλεοραση που την αντικατεστησα με 3d,ας την δωσω εδω...

στο τελος δεν θα εχουμε αγγελιες με συλλεκτικα..και εφοσον εχει καλιεργηθει η γνωριμια και η εμπιστοσυνη μεταξυ καποιον μελων,δεν χρειαζεται κατι τετοιο..πχ εχουμε συναλλαγει εμεις οι 2 πεντε φορες...εχουμε παει και για 3 καφεδες..λεμε και καμια μ@λ@κια στον ελευθερο μας χρονο..αν θελω να πουλησω το αμαξι η το στερεοφωνικο,θα σου πω,Κωστα,πουλαω ενα αμαξι,σε ενδιαφερει??μηπως εχεις κανεναν να το δωσουμε??
Απλα πιστευω οτι ισως δεν υπαρξει προβλημα μεταξυ των καθημερινων χρηστων αλλα σιγουρα θα δημιουργηθει προβλημα και μαλιστα ανυποφορο καποια στιγμη με τα νεα μελη...και εκει χανετε η μπαλα με το ολο μπερδεμα..

Προσωπικα πιστευω οτι ειναι οκ μεχρι τωρα οπως ειναι... Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 27, 2013, 01:37:27 πμ »

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το συζητατε τοση ωρα ... Αναποφασιστικότητα

Αφού υπάρχει ξεκάθαρος όρος για τα μη συλλεκτικά αντικείμενα ... Κλείσιμο ματιού

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=717.msg54074#msg54074

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 27, 2013, 07:02:28 πμ »

Οι κανονες και οι οροι της σελιδας ειναι σε εμφανεστατο μερος αλλα ελαχιστοι μπαινουν στον κοπο να τους διαβασουν και δηστυχως ακομα λιγοτεροι τους ακολουθουν....
Και είναι παράλογο αυτό; Εδώ κάποιος, κάπου, κάποτε, δεν διάβασε ολόκληρο μνημόνιο.


Εσυ πιστευεις οτι ολοι οι υπολοιποι διαβασαν ολοκληρο το μνημονιο?εγω λεω απτους 300 αντε να το διαβασαν 10.απλα ενας το παραδεχτηκε
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences