Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 05:02:40 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Για τις πωλήσεις  (Αναγνώστηκε 13763 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 25, 2013, 08:08:33 μμ »

Όλα είναι εμφανή, και το 'up' ακόμη είναι ανούσιο. Όλοι μας ψάχνουμε, αν κάποιος θέλει κάτι, το παρακολουθεί ή το εντοπίζει άνετα. Πιστεύω ότι δεν χρειάζεται κανένας διαχωρισμός. Αντίθετα... πιστεύω ότι πρέπει να γίνει κάποια σύμπτυξη σε κάποιες κατηγορίες ή ακόμη και κατάργηση κάποιων κατηγοριών.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 25, 2013, 09:39:43 μμ »

Πολυ εγωιστές σας βρίσκω τους μονονομισματόφιλους. Φροντίστε να έχει σαφή τίτλο η αγγελία και τα υπόλοιπα ειναι περιττά κατα την ταπεινή μου άποψη. Αρκετούς διαχωρισμούς υφιστάμεθα κάθε μέρα.

καλέ μου Νεστωρα δε είναι εγωιστικό. απλά να μπει σε τάξη κάπως οι πωλήσεις να μην ειναι ολα μαζι...τέλος πάντων  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 25, 2013, 09:40:53 μμ »

Το φόρουμ δεν είναι μόνο νομισματικό, σίγουρα θα έχεις δει ότι στην αρχική σελίδα όλα αυτά που αναφέρεις πλην της ραπτομηχανής έχουν ξεχωριστή ενότητα και θεωρούνται συλλεκτικά αντικείμενα. Ακόμη και η ραπτομηχανή που αναφέρεις είναι συλλεκτική θα μπορούσα να πω. Ήδη έχει γίνει ένας διαχωρισμός, οι πωλήσεις με τις δημοπρασίες, αν βάζαμε και ένα φάκελο ακόμη θα πρέπει να μαλώνουμε με τους φίλους-μέλη του φόρουμ,  γιατί και πως,  και είναι ή δεν είναι συλλεκτικό αυτό που μπήκε προς πώληση. Πάντα προσπαθούμε να ελέγχουμε τα προς πώληση ή δημοπρασία  αντικείμενα να έχουν συλλεκτικό χαρακτήρα, περισσότερο κακό θα γινόταν αν έμπαινε και άλλη κατηγορία πωλήσεων. Άλλωστε πάντα τονίζουμε ότι ο χαρακτήρας του φόρουμ είναι η ανταλλαγή γνώσεων και απόψεων και όχι οι αγοροπωλησίες. Ελπίζω να σε κάλυψα, φυσικά τον τελευταίο λόγο τον έχει ο Γιώργος.  

Ότι πείτε εσείς απλα το έθεσα ωστε να υπάρχει καθ ετι στην θέση του και να μην εμπλέκονται ολα μαζι  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 25, 2013, 09:42:51 μμ »

Πολυ εγωιστές σας βρίσκω τους μονονομισματόφιλους. Φροντίστε να έχει σαφή τίτλο η αγγελία και τα υπόλοιπα ειναι περιττά κατα την ταπεινή μου άποψη. Αρκετούς διαχωρισμούς υφιστάμεθα κάθε μέρα.
Και εγω αυτο πιστευω.Αν εχει κατι σωστο τιτλο δεν χρειαζεται κατι παραπανω.

Συγνώμη εαν ακούστηκε εγωιστικό το θέμα που έθεσα να μπει κάθε πράγμα στο τομέα του στις πωλήσεις.  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 25, 2013, 09:44:10 μμ »

Παυλινα μου αν ειναι να γινει χωριστα για τα νομισματα μετα θα θελουν χωριστα και τα χαρτονομισματα μετα θα θελουν χωριστα τα γραμματοσημα και παλι λεγοντας και θα εχουν και δικιο  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 25, 2013, 09:46:01 μμ »

Δεν βαζουμε και ενα ξεχωριστα για τα λιρονια αφου γιαυτα ψαχνω μονο εγω;; Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 25, 2013, 09:50:24 μμ »

Δεν βαζουμε και ενα ξεχωριστα για τα λιρονια αφου γιαυτα ψαχνω μονο εγω;; Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Μετραω ποσα θεμα  θα πρεπει να ανοιχτουν. 2 προς το παρων  Σαρκασμός  .Πειτε ελευθερα  Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 25, 2013, 09:53:22 μμ »

Εγω ανέφερα οτι έχει να κάνει με τα νομίσματα είτε χαρτονόμισμα είτε κερμα να ειναι μαζι και ολα τα αλλα του συλλεκτισμού μαζι...αλλά δε το συνεχίζω άλλο γιατι δε σας κρύβω οτι οτι ειπα το ειπα απο πολύ καλή πρόθεση χωρίς να θέλω να προσβάλω κανένα συλλέκτη σε οιαδήποτε τομέα  συλλεκτισμού ανήκει...Ούτε εγωιστικά ουτε περιφρονητικά ανέφερα την πρόταση μου και πραγματικά δε ξανα αναφέρω τιποτα για να μην γίνεται και κανένα μπέρδεμα. Τα μάτια τα δικά μου απλα είδαν μια ανακατωσούρα μεσα στις πωλήσεις τιποτα παραπάνω εαν βολεύει αυτο ειμαι και εγω οκ!!! δε επεκτείνομαι παραπέρα και σε τιποτα  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 25, 2013, 09:56:35 μμ »

Πωλινα μανταρα μας εκανες σημερα,, Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Και οχι τιποτα αλλο λειπει και ο ΑΝΤΟΝΙΟ να μας πει τι κατηγορια θα ηθελε γιατι δεν ξερουμε,, Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
ΑΝΤΟΝΙΟ πλατσουριζεις σημερα?
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 25, 2013, 10:00:10 μμ »

Πωλινα μανταρα μας εκανες σημερα,, Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Και οχι τιποτα αλλο λειπει και ο ΑΝΤΟΝΙΟ να μας πει τι κατηγορια θα ηθελε γιατι δεν ξερουμε,, Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
ΑΝΤΟΝΙΟ πλατσουριζεις σημερα?

Ναι βρε μαμωτο αυτο είδα!!!!και το εκανα χωρις να το θέλω!!!!! Στριφογύρισμα ματιών

Αλήθεια ο Αντωνάκης μας που είναι?Απορία
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιούνιος 25, 2013, 10:01:23 μμ »

Δεν βαζουμε και ενα ξεχωριστα για τα λιρονια αφου γιαυτα ψαχνω μονο εγω;; Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Νομίζω οτι θα έχεις σύμμαχο και τον Αντώνη εδω!!! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 26, 2013, 01:56:17 πμ »

Συγνώμη εαν ακούστηκε εγωιστικό το θέμα που έθεσα να μπει κάθε πράγμα στο τομέα του στις πωλήσεις.  Χαμόγελο

χαχαχαχα!!γυναικες!!!!ολα τα θελουν στην θεση τους!!μην τυχον και τα κλειδια δεν ειναι στην κλειδοθηκη και ειναι ακουμπισμενα στο τραπεζακι,ΕΓΚΛΗΜΑ!!

φυσικα σε πειραζω Πωλινα,ετσι? Σαρκασμός Σαρκασμός Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 26, 2013, 08:29:28 πμ »

Συγνώμη εαν ακούστηκε εγωιστικό το θέμα που έθεσα να μπει κάθε πράγμα στο τομέα του στις πωλήσεις.  Χαμόγελο

χαχαχαχα!!γυναικες!!!!ολα τα θελουν στην θεση τους!!μην τυχον και τα κλειδια δεν ειναι στην κλειδοθηκη και ειναι ακουμπισμενα στο τραπεζακι,ΕΓΚΛΗΜΑ!!

φυσικα σε πειραζω Πωλινα,ετσι? Σαρκασμός Σαρκασμός Χαμόγελο Χαμόγελο

χαχαχαχαχαχαχα οχι οχι τι να με πειράξει δυστυχώς έτσι είμαστε!!!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 26, 2013, 02:21:55 μμ »

Διάβασα με ενδιαφέρον όλα τα post και τις απόψεις των φίλων (και της φίλης Παυλίνας φυσικά).
Προσωπική μου άποψη οτι έχουν δίκιο και οι 2 'πλευρές'. Λόγω 'ποσότητας' οι μεν, λόγω συλλεκτισμού οι δε.
Σίγουρα οι διαχωρισμοί δεν είναι όμορφοι, αλλα ίσως είναι αναγκαίοι πολλές φορές.
Εδω όμως, στο στέκι, δεν θεωρώ οτι χρειάζονται. Μπορούμε όλοι απο εδω και πέρα να γράφουμε μπροστά απο τον τίτλο της αγγελίας  μας ή της δημοπρασίας μας, τί συλλεκτικό αντικείμενο έχει η αγγελία.
Π.χ.
Θέλω να πουλήσω τηλεκάρτες; Μπορώ να βάλω την εξής αγγελία:
Τηλεκάρτες - Πωλείται η σειρά Millenium.
Θέλω να πουλήσω ξένα χαρτονομίσματα; Θα γράψω:
Ξένα χαρτ/τα - Πωλούνται 15 χαρτονομίσματα απο διάφορες χώρες.
Κ.ο.κ.

Φιλικά
Μανώλης
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 26, 2013, 02:25:41 μμ »


Αγαπητοι φιλοι, καθημερινα μπαινουν στο Στεκι και νεα μελη τα οποια πριν καλα-καλα διαβασουν τους ορους πανε οπου βρουν και ανεβαζουν πωλησεις, με αποτελεσμα να πρεπει 2-3 ανθρωποι να ειμαστε συνεχεια σε επιφυλακη για αυτο το θεμα.

Φανταστειτε τι θα γινει εαν πρεπει να εξηγουμε στον καθενα ολη την διαδικασια με κατηγοριες -υποκατηγοριες κλπ.

Κατοπιν συζητησης του θεματος, με ομοφωνη γνωμη η συντονιστικη ομαδα του Φορουμ αποφασισε οτι

O τομεας Πωλουνται προς το παρον παραμενει ως εχει.  
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences