Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 04, 2024, 10:08:03 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Για τις πωλήσεις  (Αναγνώστηκε 13757 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« στις: Ιούνιος 25, 2013, 04:15:32 μμ »

Ας μου επιτραπεί να πω ότι όταν μπαίνω στις πωλήσεις και βλέπω οτιδήποτε άλλο εκτός νομισμάτων δηλαδή ραπτομηχανή βιβλία γραμματόσημα κτλ κτλ μου έρχεται κάπως δε θα ήταν καλύτερα να γινόταν ένας διαχωρισμός στις πωλήσεις όπως να υπάρχει ένας υποφάκελος που να είναι "διάφορα" και εκεί να μπαίνουν οτιδήποτε δε έχει σχέσει με το νόμισμα?.

και μη αρχίσετε να με βαράτε όλοι μαζί!!! Γλώσσα ένας ένας!!! Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 25, 2013, 04:25:26 μμ »

Συμφωνώ απίστευτα με την Παυλίνα
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 25, 2013, 04:31:24 μμ »

Παυλινα θα διαφωνησω μαζι σου.ειμαστε σε στεκι συλλεκτων,οχι σε στεκι συλλεκτων νομισματων.
Απο κει και περα,αποφασιζουν οι συντονιστες τι εστι συλλεκτικο.για μενα σιγουρα οχι,το πιανο,καινουρια ρολογια,απτομηχανες κτλ
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3539


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 25, 2013, 04:31:42 μμ »

Το θέμα είναι ότι ο τίτλος του φόρουμ είναι Στέκι συλλεκτών όχι νομισματικό στέκι!
Δεν μου αρέσει και μένα αυτό αλλά δεν μπορούμε να αποκλείσουμε άλλες κατηγορίες επειδή δεν ασχολούμαστε με αυτές!Άποψη μου πάντα!
Φιλικά Χρήστος
Καταγράφηκε

tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 25, 2013, 04:32:14 μμ »

Τι σε χαλαει βρε Πωλινα μου?και τα γραμματοσημα συλλεκτικα ειναι,,,,και ραπτομηχανες συλλεκτικες υπαρχουν,,,,οχι πες μου τι σε πειραζει?
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 25, 2013, 04:37:14 μμ »

Το φόρουμ δεν είναι μόνο νομισματικό, σίγουρα θα έχεις δει ότι στην αρχική σελίδα όλα αυτά που αναφέρεις πλην της ραπτομηχανής έχουν ξεχωριστή ενότητα και θεωρούνται συλλεκτικά αντικείμενα. Ακόμη και η ραπτομηχανή που αναφέρεις είναι συλλεκτική θα μπορούσα να πω. Ήδη έχει γίνει ένας διαχωρισμός, οι πωλήσεις με τις δημοπρασίες, αν βάζαμε και ένα φάκελο ακόμη θα πρέπει να μαλώνουμε με τους φίλους-μέλη του φόρουμ,  γιατί και πως,  και είναι ή δεν είναι συλλεκτικό αυτό που μπήκε προς πώληση. Πάντα προσπαθούμε να ελέγχουμε τα προς πώληση ή δημοπρασία  αντικείμενα να έχουν συλλεκτικό χαρακτήρα, περισσότερο κακό θα γινόταν αν έμπαινε και άλλη κατηγορία πωλήσεων. Άλλωστε πάντα τονίζουμε ότι ο χαρακτήρας του φόρουμ είναι η ανταλλαγή γνώσεων και απόψεων και όχι οι αγοροπωλησίες. Ελπίζω να σε κάλυψα, φυσικά τον τελευταίο λόγο τον έχει ο Γιώργος.  
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 25, 2013, 04:38:46 μμ »

Παιδιά η κοπέλαδεν είπΕ να τα αποκλείσουμε τελείως τα διάφορα συλλεκτικά είδη....απλά είπε να εχουμε μια κατηγορία για νομίσματα-χαρτονόμισματα-γραμματόσημα κάι μια άλλη διάφορα....!!!! Δεν ειναι καθόλου κακή ιδέα....!
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 25, 2013, 04:52:27 μμ »

μα το ειπα εγω χαχαχαχαχαχαχ μη βαρατε καλέ ολοι μαζι και θελω να παω την μικρη για μπάνιο!!!! Δεν ειπα να αποκλείσουμε τιποτα κάθε τι συλλεκτικό ειναι σεβαστό και επιθυμητό απλα θεωρώ οτι εδω το 90% ειναι για νομίσματα είναι έτσι η δε είναι? και ξαναλέω για αποφυγή παρεξηγήσεων οτι ενα υποφακελος μέσα στις πωλήσεις για ολα τα αλλα εκτος των νομισμάτων και των χαρτονομισμάτων...Σέβομαι τις αντίκες και τα παλαιά εργαζόμουν επι χρόνια σε κατάστημα με αντίκες εχω πουλήσει και εχω πουλήσει ραπτομηχανές γκαλέ βαζα ραδιόφωνα γραμμοφωνα  και εναααααααα σωρό άλλα δε είπε κανείς να αποκλειστούν μη μπερδευόμαστε!!!  Κλείσιμο ματιού

και άλλωστε μια πρόταση είναι δε παει να πει οτι θα γίνει!  Κλείσιμο ματιού

φιλιά!
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
vangelis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Always look on the bright side of life


Προφίλ WWW
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 25, 2013, 05:09:00 μμ »

Θα συμφωνησω και εγω με τον διαχωρισμο. Μπορει να γινει ενας φακελος μονο για νομισματα και ενας αλλος για τα υπολοιπα. Βαζεις μια πωληση για ενα γραμματοσημο πχ και αυτο μετα απο 2 ωρες "χανεται" απο νεες πωλησεις για νομισματα-λιρες. Το να βαζουμε το "up" για να επανελθει η πωληση για μενα δεν ειναι λυση. Πιστευω ενας τετοιος διαχωρισμος θα βοηθησει πολυ.
Καταγράφηκε

SENTOUKI
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 270



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 25, 2013, 05:47:37 μμ »

Συμφωνω και εγω για διαχωρισμο........θα ειναι πιο ευκολα τα πραγματα για ολους.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 25, 2013, 06:11:25 μμ »

Toν τελευταιο λογο τον εχετε εσεις πλεον Χρηστο , εγω απλα παρακολουθω και σπανια θα επεμβενω!! Κλείσιμο ματιού
Σας εδωσα τις βασεις , τις ιδεες μου , εσεις οι υπολοιποι εξι πλεον τις συντηρητε ή της αναδιορθωνετε. (εαν χρειασθει καμια φορα να πουμε κατι μεταξυ μας τα λεμε)
Με κυριο γνωμονα το καλο του στεκιου αλλα και τις παρεας που το επανδρωνει εσεις πλεον πρεπει να κοιτατε το γενικο συνολο και να περνετε αποφασεις σωστες και σοφες και δικαιες!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 25, 2013, 06:14:06 μμ »

Συμφωνω και εγω για διαχωρισμο........θα ειναι πιο ευκολα τα πραγματα για ολους.
Μαλλον θα βοηθησει  αρκετα..
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 25, 2013, 06:57:17 μμ »

Πολυ εγωιστές σας βρίσκω τους μονονομισματόφιλους. Φροντίστε να έχει σαφή τίτλο η αγγελία και τα υπόλοιπα ειναι περιττά κατα την ταπεινή μου άποψη. Αρκετούς διαχωρισμούς υφιστάμεθα κάθε μέρα.
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 25, 2013, 07:01:23 μμ »

Σωστο κι αυτο.. Κλείσιμο ματιού συγνωμη..
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 25, 2013, 07:08:56 μμ »

Πολυ εγωιστές σας βρίσκω τους μονονομισματόφιλους. Φροντίστε να έχει σαφή τίτλο η αγγελία και τα υπόλοιπα ειναι περιττά κατα την ταπεινή μου άποψη. Αρκετούς διαχωρισμούς υφιστάμεθα κάθε μέρα.
Και εγω αυτο πιστευω.Αν εχει κατι σωστο τιτλο δεν χρειαζεται κατι παραπανω.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences