Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 09:53:59 πμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: παρεξηγησεις μεταξυ των φιλων της σελιδας  (Αναγνώστηκε 20139 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« στις: Ιούνιος 07, 2013, 09:51:08 μμ »

Παρατηρω τις τελευταιες μερες παρεξηγησεις μεταξυ διαφορων φιλων της παρεας εδω μεσα.Ολοι μας εχουμε διαφορα θεματα που μας ζοριζουν στη ζωη μας,αλλα νομιζω πριν γραψουμε κατι κακο,ειρωνικο η επιθετικο γενικοτερα για καποιον αλλο πρεπει να μπαινουμε στη θεση του.
Δεν υπαρχει λογος να γινεται αυτο τσαμπα χαλιωμαστε ολοι μας εχουμε το κοινο αυτο χομπυ και η παρεα ανα την Ελλαδα των συλλεκτων δεν ειναι και τοσο μεγαλη οσο νομιζουμε.
Δεν χρειαζεται να χαλαμε τις καρδιες μας η ζωη μας ειναι μικρη...Όπως έχω ξαναγράψει περισσότερα είναι αυτά που μας ενώνουν παρά αυτα που μας χωρίζουν.
 Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 07, 2013, 09:57:36 μμ »

Παρατηρω τις τελευταιες μερες παρεξηγησεις μεταξυ διαφορων φιλων της παρεας εδω μεσα.Ολοι μας εχουμε διαφορα θεματα που μας ζοριζουν στη ζωη μας,αλλα νομιζω πριν γραψουμε κατι κακο,ειρωνικο η επιθετικο γενικοτερα για καποιον αλλο πρεπει να μπαινουμε στη θεση του.
Δεν υπαρχει λογος να γινεται αυτο τσαμπα χαλιωμαστε ολοι μας εχουμε το κοινο αυτο χομπυ και η παρεα ανα την Ελλαδα των συλλεκτων δεν ειναι και τοσο μεγαλη οσο νομιζουμε.
Δεν χρειαζεται να χαλαμε τις καρδιες μας η ζωη μας ειναι μικρη...Όπως έχω ξαναγράψει περισσότερα είναι αυτά που μας ενώνουν παρά αυτα που μας χωρίζουν.
 Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

+100000000000000
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 07, 2013, 10:00:42 μμ »

Σωστο,,,και κατι ακομα,,,οταν διαβαζουμε ολα αυτα χαλιομαστε ολοι μας και πεφτει η ψυχολογια μας...τουλαχιστον αυτο ισχυει για μενα....
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 07, 2013, 10:01:38 μμ »

Πολύ σωστά. Χαμόγελο
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 07, 2013, 10:02:16 μμ »

αυτο ακριβως συμβαινει.
και θα ηθελα να  εφιστησω την προσοχη στους νεους φιλους του φορουμ.Πολλα απο οσα γραφονται σε ενα φορουμ  και εκνευριζουν καποιον απο εμας σε μια προσωπικη επαφη τετ α τετ δεν θα μας ενοχλουσαν καθολου αν ακουγονταν.
αυτην την ιδιομορφια εχει ο γραπτος λογος.πολλες φορες παρερμηνευεται,και ο καθενας την διαβαζει διαφορετικα βαζοντας τα σημεια στιξης οπου θελει.για αυτο προσοχη και διπλη αναγνωση οταν θελουμε να απαντησουμε σε κατι που μας πειραξε!
Καταγράφηκε
athanas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 592


🖖🏻


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 07, 2013, 10:05:27 μμ »

+10000000000000
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 07, 2013, 10:12:03 μμ »

αυτην την ιδιομορφια εχει ο γραπτος λογος.πολλες φορες παρερμηνευεται,και ο καθενας την διαβαζει διαφορετικα βαζοντας τα σημεια στιξης οπου θελει.για αυτο προσοχη και διπλη αναγνωση οταν θελουμε να απαντησουμε σε κατι που μας πειραξε!

Τι μου θύμισες τώρα βρε Ανάργυρε!
"Ήξεις, αφήξεις, ουκ εν πολέμω θνήξεις" ή "ήξεις, αφήξεις ουκ, εν πολέμω θνήξεις"; Απορία
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 07, 2013, 10:19:20 μμ »


Τι μου θύμισες τώρα βρε Ανάργυρε!
"Ήξεις, αφήξεις, ουκ εν πολέμω θνήξεις" ή "ήξεις, αφήξεις ουκ, εν πολέμω θνήξεις"; Απορία

Θωμα αν δεν το χεις στα αρχαια.......... πες το στα Αγγλικα καλυτερα  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 07, 2013, 10:21:56 μμ »

αυτην την ιδιομορφια εχει ο γραπτος λογος.πολλες φορες παρερμηνευεται,και ο καθενας την διαβαζει διαφορετικα βαζοντας τα σημεια στιξης οπου θελει.για αυτο προσοχη και διπλη αναγνωση οταν θελουμε να απαντησουμε σε κατι που μας πειραξε!

Τι μου θύμισες τώρα βρε Ανάργυρε!
"Ήξεις, αφήξεις, ουκ εν πολέμω θνήξεις" ή "ήξεις, αφήξεις ουκ, εν πολέμω θνήξεις"; Απορία
Eτσι πολυ σωστα λιγο προσοχη απο ολους μας και θα δειτε οτι ολα θα ειναι μια χαρα.Φιλε Parker εκπαιδευτικος εισαι?
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 07, 2013, 10:28:20 μμ »

Αντώνη, τώρα μαθαίνω αγγλικά και είμαι στα πρώτα βήματα. Σήμερα έμαθα το "Ο κήπος είναι ανθηρός". Γλώσσα Γλώσσα

Ο ΚΗΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΗΡΟΣ


Αύριο θα μάθω το "Καλώς τα ναυτάκια τα ζουμπουρλούδικα". Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3539


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 07, 2013, 10:36:17 μμ »

μάλλον έχω μαγνήτη δεν εξηγείται αλλιώς...... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Θα συμφωνήσω μαζί σας αλλά έχω μια ένσταση...ο συλλεκτισμός για μένα είναι ένα χόμπι αλλά είτε έτσι είτε αλλιώς τα λεφτά παίζουν καθοριστικό ρόλο και οι σχέσεις φαντάζομαι στον συλλεκτισμό χαλάνε κάπως έτσι....Εγώ προσωπικά με τα 2 τελευταία συμβάντα που έγιναν δεν πρόκειται να ξαναβάλω τίποτα σε δημοπρασία ή πώληση.....γιατί είναι ακριβώς αυτό που λέτε , ότι είμαστε μια παρεά!Γιατί εγώ τώρα αντι να χαμογελάω που η τριφυλλάρα κέρδισε μέσα στο σεφ χαλάστηκα με μια βλακεία! Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο
Ο συλλεκτισμός θέλει μεράκι , υπευθυνότητα , χρήμα , χρόνο και αγάπη, που μέσα απο αυτόν γνωρίζεις και φίλους όπως έχω κάνει και εγώ!
Οτιδήποτε διαφορετικό δεν έχει σχέση με τον χώρο....
Καταγράφηκε

tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 07, 2013, 10:39:24 μμ »

Μην λες δεν ξαναβαζω,,,,αστο καλυτερα.
Ελα μωρη Παναθα,,,,Κατοχικος που εισαι?χαθηκες,,,
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 08, 2013, 09:06:47 πμ »


[/quote]Eτσι πολυ σωστα λιγο προσοχη απο ολους μας και θα δειτε οτι ολα θα ειναι μια χαρα.Φιλε Parker εκπαιδευτικος εισαι?
[/quote]
Μιχάλη, μου φαίνεται βουλωμένο γράμμα διαβάζεις!!!
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 08, 2013, 10:01:58 πμ »

Τι μου θύμισες τώρα βρε Ανάργυρε!
"Ήξεις, αφήξεις, ουκ εν πολέμω θνήξεις" ή "ήξεις, αφήξεις ουκ, εν πολέμω θνήξεις"; Απορία
Ωραίοι οι διφορούμενοι χρησμοί της Πυθίας ....
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 26, 2013, 02:28:22 μμ »

  Χαμόγελο
Τώρα πρόσεξα το συγκεκριμένο θέμα.
Πολύ ωραία και σωστά αυτά που γράφτηκαν, αλλα έχω μια απορία. Εστω οτι υπάρχει μεγάλη διαφωνία σε κάποιο θέμα, π.χ. διαφορά σε κάποια κοστολόγηση, μεταξύ 2 μελών, και ο ένας ρωτάει κάτι τον άλλον, δεν θα πρέπει να λάβει απάντηση;
Δεν μπορεί να είμαστε 'απο έξω κούκλα και απο μέσα πανούκλα'...

Φιλικά
Μανώλης
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences