Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 12, 2024, 11:33:53 μμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πολύ εκνευρισμένη...  (Αναγνώστηκε 47986 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Ανδρομάχη20
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 174



Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 11:43:31 μμ »

Τι θα πει "με καλους τροπους" ;;;; Περνανε οντισιον μηπως ή ψυχολογικα τεστ; Ιδιωτικο σχολειο πανε πολυ απλα οποια παιδια εχουν γονεις που μπορουν να πληρωσουν....
Εντάξει μην θυμώνεις Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 11:48:47 μμ »

Πάρτε το χαμπάρι. Τα σχολεία είναι έτσι, γιατί κάποιους τους βολεύει αυτή η κατάσταση. Και οι εκπαιδευτικοί σίγουρα θα φταίνε κι αυτοί, αλλά όχι στο μέγεθος που τους κατηγορούν. Άλλοι είναι οι μεγάλοι φταίχτες. Και δυστυχώς δεν το καταλαβαίνουμε.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
Dir
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 411


Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 11:49:36 μμ »

Τι θα πει "με καλους τροπους" ;;;; Περνανε οντισιον μηπως ή ψυχολογικα τεστ; Ιδιωτικο σχολειο πανε πολυ απλα οποια παιδια εχουν γονεις που μπορουν να πληρωσουν....
Εντάξει μην θυμώνεις Σαρκασμός
Καλα ντε!  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #93 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 11:56:12 μμ »

Τον Μαρτη είναι το δικαστήριο. Μέσα στην αίθουσα θα ακουστεί η εκδοχή της δασκαλας ότι έχει υπεραριθμο τμήμα με συνέπεια τον τραυματισμό ενός παιδιού. Ίσως κάτι διορθωθεί αναδεικνύοντας το προβλημα. Αν τα χωνουμε όλα κάτω από το χαλί τότε δεν θα διορθωθεί ποτέ τίποτα.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Ανδρομάχη20
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 174



Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 11:57:36 μμ »

Τον Μαρτη είναι το δικαστήριο. Μέσα στην αίθουσα θα ακουστεί η εκδοχή της δασκαλας ότι έχει υπεραριθμο τμήμα με συνέπεια τον τραυματισμό ενός παιδιού. Ίσως κάτι διορθωθεί αναδεικνύοντας το προβλημα. Αν τα χωνουμε όλα κάτω από το χαλί τότε δεν θα διορθωθεί ποτέ τίποτα.
+ 10000!!!
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 11:59:13 μμ »

Ίσως κάτι διορθωθεί αναδεικνύοντας το προβλημα. Αν τα χωνουμε όλα κάτω από το χαλί τότε δεν θα διορθωθεί ποτέ τίποτα.

Εδώ με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο. Γι' αυτό λέω ότι πρέπει και να είμαστε ενωμένοι και να ψάχνουμε την αιτία του προβλήματος. Πολλές φορές τα πράγματα δεν είναι όπως φαίνονται. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #96 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 12:08:18 πμ »

Ρε παιδια ενα λεπτο γιατι εδω θα μουρλαθουμε...Φιλε Γιαννη περαστικα και γρηγορη αποκατασταση της κορουλας σου και  καταλαβαινω απολυτα την αγωνια και τον πονο που περασες βλεποντας το μωρο σου σε αυτη την κατασταση αλλα ετσι για να βαλουμε μερικα πραγματα στην θεση τους αν το παιδι κτυπουσε στο σπιτι μεσα εσενα ποιος θα σου εκανε μηνυση?αν ειχε καλεσει μια φιλη της σπιτι σου και στο παιχνιδι επανω εσπρωχνε το κοριτσακι και εσπαγε τα δοντακια του τι θα επρεπε ο αλλος γονιος να σου κανει μηνυση εσενα?θελω να πω σε μια ταξη με τοσα παιδακια αν το περιστατικο εγινε σε μια αποσταση 10 μετρα απο την δασκαλα τι θα επρεπε να κανει αυτη να γινει Τιραμολας να απλωθει να πιασει την κορουλα σου να μην κτυπησει?θα ειχες απολυτο δικιο αν το παιδι ξεφευγε της προσοχης της δασκαλας εβγαινε απο το σχολειο και γινοταν το κακο εκει ναι θα ειχες δικιο αλλα εδω οταν ολα τα παιδακια σπρωχνουν και σπρωχνονται στο παιχνιδι....αυριο μεθαυριο δηλαδη αν τα παιδια μας μεγαλωσουν και πανε σε σχολικους αγωνες να εκπροσωπησουν το σχολειο τους και την ωρα του αγωνα αντιπαλος σπρωχνει το παιδι μας και χτυπαει τι θα κανουμε μηνυση στον γυμναστη η στον διαιτητη?Σωστα λεμε οτι η δασκαλα ειναι υπευθυνη για τα παιδια αλλα για να φτασουμε σε αυτο το σημειο θα πρεπει να εχει αποδειχθει αδιαφορια και πλημμελη φυλαξη τωρα αν ενα παιδακι σε κλασμα δευτερολεπτου σπρωξει ενα αλλο η δασκαλα πως και που φταιει
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #97 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 12:16:14 πμ »

Μα ο Γιάννης δε εστιάζεται στην δασκάλα...εστιάζεται στο ότι αυτή η δασκάλα έχει 25 παιδιά να προσέξει αντί των 15 παιδιών...(τα νούμερα των παιδιών είναι τυχαία) και έχει δίκαιο οτι εαν δε κάνουμε κάτι εμείς και τα κρύβουμε όλα κάτω από το χαλί αυτά θα συμβαίνουν, δε μπορεί μια δασκάλα να προσέχει 25 παιδάκια μικρά ταυτόχρονα... και είμαι σιγουρη οτι ο Γιάννης οταν κατέθεσε την μήνυση δε πήγαινε για αυτη καθε αυτή την δασκάλα αλλά δυστηχώς η μόνη που θα την πληρώσει είναι αυτή γιατί το σύστημα μας χωλαίνει απο παντού!!!  Κλάμα
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
Ανδρομάχη20
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 174



Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 12:17:10 πμ »

Μα ο Γιάννης δε εστιάζεται στην δασκάλα...εστιάζεται στο ότι αυτή η δασκάλα έχει 25 παιδιά να προσέξει αντί των 15 παιδιών...(τα νούμερα των παιδιών είναι τυχαία) και έχει δίκαιο οτι εαν δε κάνουμε κάτι εμείς και τα κρύβουμε όλα κάτω από το χαλί αυτά θα συμβαίνουν, δε μπορεί μια δασκάλα να προσέχει 25 παιδάκια μικρά ταυτόχρονα... και είμαι σιγουρη οτι ο Γιάννης οταν κατέθεσε την μήνυση δε πήγαινε για αυτη καθε αυτή την δασκάλα αλλά δυστηχώς η μόνη που θα την πληρώσει είναι αυτή γιατί το σύστημα μας χωλαίνει απο παντού!!!  Κλάμα
+10000000000000000000000!!!!!!!!!!!!
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 12:31:43 πμ »

Μα ο Γιάννης δε εστιάζεται στην δασκάλα...εστιάζεται στο ότι αυτή η δασκάλα έχει 25 παιδιά να προσέξει αντί των 15 παιδιών...(τα νούμερα των παιδιών είναι τυχαία) και έχει δίκαιο οτι εαν δε κάνουμε κάτι εμείς και τα κρύβουμε όλα κάτω από το χαλί αυτά θα συμβαίνουν, δε μπορεί μια δασκάλα να προσέχει 25 παιδάκια μικρά ταυτόχρονα... και είμαι σιγουρη οτι ο Γιάννης οταν κατέθεσε την μήνυση δε πήγαινε για αυτη καθε αυτή την δασκάλα αλλά δυστηχώς η μόνη που θα την πληρώσει είναι αυτή γιατί το σύστημα μας χωλαίνει απο παντού!!!  Κλάμα
Οχι κυρια μου δεν ειναι ετσι τα πραγματα αν ο Γιαννης ηθελε να εξυγιανει το συστημα να εκανε μηνυση στον διευθυντη,στον περιφερειαρχη,στον δημαρχο,στον νομαρχη στον υπουργο παιδειας να προσωποποιουσε κατα ποιου ριχνει ευθυνη...."αλλά δυστηχώς η μόνη που θα την πληρώσει είναι αυτή γιατί το σύστημα μας χωλαίνει απο παντού" δικα σας λογια ειναι αυτα που δεν καταλαβαινω ομως τι λενε δηλαδη τι?επειδη εγινε το συμβαν δυστηχως θα ειναι η μονη που θα την πληρωσει επειδη το συστημα μπαζει απο παντου και επειδη ντε και καλα πρεπει να τιμωρηθει καποιος εστω και αν αυτος εχει το μικροτερο ποσοστο ευθυνης.Εχουμε αισθηση δικαιου η λεμε ετσι να περνα η ωρα
Καταγράφηκε
Ανδρομάχη20
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 174



Προφίλ
« Απάντηση #100 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 12:36:38 πμ »

οκ κάθε άνθρωπος σκέφτεται με το δικό του μυαλό!! Δεν μπορεί όλοι να συμφωνούμε μεταξύ μας!! Εγώ σαν μάνα αν έβλεπα το παιδί μου όπως το είδε ο Γιάννης θα έκανα μήνυση!! Εσύ ας μην έκανες!! Ή μάλλον εσύ στη θέση του Γιάννη τι θα έκανες??
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #101 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 12:42:48 πμ »

Μα ο Γιάννης δε εστιάζεται στην δασκάλα...εστιάζεται στο ότι αυτή η δασκάλα έχει 25 παιδιά να προσέξει αντί των 15 παιδιών...(τα νούμερα των παιδιών είναι τυχαία) και έχει δίκαιο οτι εαν δε κάνουμε κάτι εμείς και τα κρύβουμε όλα κάτω από το χαλί αυτά θα συμβαίνουν, δε μπορεί μια δασκάλα να προσέχει 25 παιδάκια μικρά ταυτόχρονα... και είμαι σιγουρη οτι ο Γιάννης οταν κατέθεσε την μήνυση δε πήγαινε για αυτη καθε αυτή την δασκάλα αλλά δυστηχώς η μόνη που θα την πληρώσει είναι αυτή γιατί το σύστημα μας χωλαίνει απο παντού!!!  Κλάμα
Οχι κυρια μου δεν ειναι ετσι τα πραγματα αν ο Γιαννης ηθελε να εξυγιανει το συστημα να εκανε μηνυση στον διευθυντη,στον περιφερειαρχη,στον δημαρχο,στον νομαρχη στον υπουργο παιδειας να προσωποποιουσε κατα ποιου ριχνει ευθυνη...."αλλά δυστηχώς η μόνη που θα την πληρώσει είναι αυτή γιατί το σύστημα μας χωλαίνει απο παντού" δικα σας λογια ειναι αυτα που δεν καταλαβαινω ομως τι λενε δηλαδη τι?επειδη εγινε το συμβαν δυστηχως θα ειναι η μονη που θα την πληρωσει επειδη το συστημα μπαζει απο παντου και επειδη ντε και καλα πρεπει να τιμωρηθει καποιος εστω και αν αυτος εχει το μικροτερο ποσοστο ευθυνης.Εχουμε αισθηση δικαιου η λεμε ετσι να περνα η ωρα

Καλά ότι πεις δε είναι έτσι τα πράγματα Χαμόγελο...έχεις παιδιά?
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #102 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 12:44:06 πμ »

Η έγκλιση μου καταφεροταν κατά παντός υπεύθυνου οποιος και αν είναι αυτός. Αυτό θα το αποφασίσει η δικαιοσύνη. Εύχομαι κανείς γονιος να μην βρεθεί στην θέση που βρέθηκα εγώ εκείνη την μέρα.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #103 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 12:44:38 πμ »

οκ κάθε άνθρωπος σκέφτεται με το δικό του μυαλό!! Δεν μπορεί όλοι να συμφωνούμε μεταξύ μας!! Εγώ σαν μάνα αν έβλεπα το παιδί μου όπως το είδε ο Γιάννης θα έκανα μήνυση!! Εσύ ας μην έκανες!! Ή μάλλον εσύ στη θέση του Γιάννη τι θα έκανες??
Εσενα πριν σου απαντησω να μου πεις αν σου πεσει το παιδι στο σπιτι ποιος θα σου κανει μηνυση?οταν μου απαντησεις θα σου πω τι θα εκανα
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #104 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 12:47:24 πμ »

Η έγκλιση μου καταφεροταν κατά παντός υπεύθυνου οποιος και αν είναι αυτός. Αυτό θα το αποφασίσει η δικαιοσύνη. Εύχομαι κανείς γονιος να μην βρεθεί στην θέση που βρέθηκα εγώ εκείνη την μέρα.
ρε Γιαννη και εγω το ευχομαι αλλα να σε ρωτησω εσυ στο σχολειο οταν ειχες πεσει και χτυπησες(και μην μου πεις οχι γιατι δεν υπαρχει παιδι να μην εχει χτυπησει στο σχολειο)εκανε ο πατερας σου μηνυση?
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences