Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 15, 2024, 08:59:25 μμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Απ: 5 Δραχμαί 1851 στο Εbay..  (Αναγνώστηκε 44368 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 04:36:51 μμ »

Βασιλη φιλιες κανεις,αλλα οταν μπει το χρημα στη μεση αστα...
εδω προδωσανε  το Χριστο για τα αργυρια...
Αλλοι ειναι εξευγενισμενοι μεγαλοσυλλεκτες και υπερανω αλλα οταν χρειαστει ομως και αυτοι θαβουν νομισματα  ...

Το ''σπορ'' ειναι απολυτα μοναχικο,ενας εναντιον ολων. ο καθενας με τα οπλα του.
Αλλος με τις γνωσεις,αλλος με το χρημα,αλλος με την πονηρια,αλλος με το ψαξιμο,αλλος με τις γνωριμιες,α λλος....

ο αναμαρτητος πρωτος χορευει μπαλετο
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 04:38:45 μμ »

Αλλοι ειναι εξευγενισμενοι μεγαλοσυλλεκτες και υπερανω αλλα οταν χρειαστει ομως και αυτοι θαβουν νομισματα  ...

Το ''σπορ'' ειναι απολυτα μοναχικο,ενας εναντιον ολων. ο καθενας με τα οπλα του.
Αλλος με τις γνωσεις,αλλος με το χρημα,αλλος με την πονηρια,αλλος με το ψαξιμο,αλλος με τις γνωριμιες,α λλος....


Ετσι ειναι Αναργυρε,δυστυχως... Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 04:39:29 μμ »

Παιδια το νομισμα με ενδιεφερε, ποτε δεν επαιξα και ποτε δεν το εκρυψα.
Παρα πολλοι φιλοι και μεσα απο το σαιτ ηξεραν και το ποσον που θα βαρεσω.
Ο λογος της πρωτης υπαναχωρησης προς τα πισω και επεσε το νομισμα στα 121 ευρω ηταν καθαρα για την δικη μου προφυλαξη.
Μετα την υπαναχωρηση του Ηλια (εφυγε απο το παιγνιδι λογω του οτι βρηκε και αγορασε αλλο) και την υπαναχωρηρη του Ναυαρχου ΕΠΙΒΑΛΛΩΤΑΝ να υποχωρησω και εγω διοτι ολοι ηξεραν το ποσον που ειχα χτυπηση.
Εαν το αφηνα καποιος κακοθελητης απο καλα αισθηματα συναδερφικα μπορει να βαρουσε με 1699 για να το φορτωθω εγω στα 1700.
Επρεπε λοιπον να υποχωρησω και εγω ωστε κανει να μην ξερει τι του γινετε.
Οσο για το μπαλωμενο εγω πιστευω 99% οτι δεν ειναι , κατι αλλο εχει συμβει εκει στο νομισμα.
Επισεις ο Λανζ πολλες φορες χρυσωνει το χαπι με ομορφες φωτο και διαφορα αλλα , αλλα ψεματα δεν λεει!!
Δημοσια ειπε οτι μπαλωμενο δεν ειναι. Κοκκινη απο Κρητικο πιστευω πως δεν θελει να λαβει!!

Υ.Γ Ευχαριστω ολους για τις ευχες σας. Αμα το λαβω εξυπακουετε οτι θα πεσουν νεες φωτο.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #93 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 04:42:43 μμ »

Καλοριζικο Γιωργο  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 04:49:23 μμ »

ελπίζω να μην είναι τεχνηέντως μπαλωμένο. Θαναι πολύ κρίμα τόσα χρήματα. Αν και δέχεται επιστροφές ο lanz nομίζω.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 05:35:23 μμ »

Tωρα διαβασα τι γραφουν τα (καλοπαιδα) του συλλεκτισμου στο φορουμ του Δημητρη.
Οπως εξηγησα παραπανω ολοι ξερουν την μια και ΜΟΝΑΔΙΚΗ καρτα που εχω.
Οταν ελεγα εδω μεσα οτι δεν αξιζει κτλ κτλ το νομισμα ηταν ΗΔΗ χτυπημενο στα 1700 και ολοι οι γνωστοι με επερναν τηλεφωνο και μου ελεγαν : Μα καλα , πλακα μας κανεις? Δεν αξιζει φολα και ειναι χτυπημενο στα 1700?
(Ας βγουν δημοσια να το πουν εαν δεν εγινε ετσι)
Οταν εβγαλα το χτυπημα μου ακολουθησα την Γραμμη που θα ακολουθουσε ο καθε συνετος συμμετεχων σε δημοπρασια!!
Και ο Ναυαρχος για αυτο πιστευω εφυγε διοτι ΟΛΟΙ ξεραν οτι το χτυπημα του ηταν στα 1990.
Αρα μολις εφυγε ο Ναυαρχος μετα ΟΛΟΙ ξεραν οτι το προηγουμενο χτυπημα ηταν στα 1700!!
Δηλαδη τι ηθελε ο Χανιωτης ? Να αφησω το χτυπημα και να παει να μου κατσει απο κατω μια 1699 μια καρτουλα του να την ευχαριστηθω??
Απο κατι κουμασια σαν του λογου σου προφυλασωμε εμπορακο της κακιας ωρας!!
Και για την αξιοπιστια του χτυπηματος μου ρωτα και τον Ηλια που ενω δεν κανουμε παρεα , δεν ειμαστε φιλοι κτλ κτλ του ειχα εμπιστευτει σε προσωπικο μηνυμα ακομα και το ποσον που θα εβαζα!!
Εδω ειναι ας βγει να πει οτι λεω ψεματα!!
Ο Γιωργος ποτε δεν εκρυψε τιποτα , ριχνετε οσοι λασπη θελετε, στο τελος εσας θα γυρισει να πλακωση!!
Αυτα για να ξερετε ολο το παρασκηνιο .
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
NAYARXOS
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 299


Αγοραζε σαν εμπορος και πουλα σαν συλλεκτης


Προφίλ
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 05:46:42 μμ »

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός...Το πηρες σε πολυ καλη τιμη...αστους αλλους να κανουν αναλυσεις!!

ΝΑΥΑΡΧΟΣ
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #97 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 05:54:36 μμ »

Γιώργο πρώτον στα 1990€ είχα κτυπήσει εγώ και όχι ο Άρης.
Δεν ξέρω βέβαια αν ήταν πίσω μου.
Έκανα retract μόλις είδα τις φώτο του Κώστα που φαινόταν κάτι άλλο κάτω από το λέρωμα που το θεώρησα μπάλωμα και φοβήθηκα.
Αμέσως έπεσε στα 1770€ και μετά πήρε τον κατήφορο.
Δεύτερον όντως μου εμπιστεύτηκες ότι θα το κτυπήσεις αλλά δεν μου είπες ποσόν και καλά έκανες βέβαια.
Τρίτον τις απόψεις μου για το θέμα τις έχω γράψει στο άλλο φόρουμ όποτε να μην επαναλαμβάνομαι εδώ.

ΥΓ. Το ταληράκι που πήρα από φίλο έμπορο μου έκατσε κάποιες ώρες αργότερα απο το bid retraction που έκανα.
     Ο θεός είναι μεγάλος. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 06:03:22 μμ »

Aνάργυρε ουτε εγώ είμαι χαζός και ειμαι σίγουρος ούτε εσύ. Επίσης ποτε μου δεν έκρυψα πως στο greekcoins γραφω με το ονομα spartaerror . Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την αγορά του Γιώργου, για την ακρίβεια ελπίζω να ΜΗΝ είναι μπαλωμένο και να τα κάνει τα λεφτά του και με το παραπάνω.
Αυτό που δεν μου αρέσει και το λέω δημοσίως , ντόμπρα και χωρίς να τρεκλίζω είναι το ότι θεωρω υποκριτικό να μιλάμε για φιλιες και άλλα τέτοια. τα γράφω άλλωστε και στο άλλο σιτε όπως είδες. Ουτε εξευγενισμενοι είμαστε εμεις οι συλλέκτες ούτε ανώτερο επίπεδο έχουμε όυτε αλληλεγγύη ούτε τίποτα. Εγώ έχω κάνει απο τα συλλεκτικά 3-4 φίλους που μου εχουν ανοιξει τις συλλογές τους με βοηθάνε, και γω βεβαιως το ιδιο στα γραμματόσημα που το κατέχω.
Κατά τα άλλα χαίρομαι που πήγε σε ελληνικά χέρια και ελπίζω ναναι ακέραιο το νόμισμα γιατι είναι κριμα να πανε χαμένα τόσα λεφτά.

Φιλικά πάντα

βασίλης.
Μη τους βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι Βασίλη, υπάρχουν και καλά παιδιά.
Αν είναι μπαλωμένο και αποδειχτεί, ο LANZ θα το πάρει πίσω γιατί στην ερώτηση που του έκανα δήλωσε ρητώς ότι το σημάδι δεν είναι μπάλωμα.

Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 06:15:00 μμ »

Και καλά παιδιά υπάρχουν Ηλία μου και καλοί έμποροι υπάρχουν. ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΜΠΟΡΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΟΙ. Το έγραψα και στο άλλο φόρουμ. Οι καλοί είναι η εξαίρεση στον κανόνα και όχι ο κανόνας.

Υπάρχουν καταπληκτικά παιδιά στο χόμπυ μας που τους συμπαθώ πολύ και αυτοί το γνωρίζουν, και μακάρι να έμενα μόνιμα Αθήνα να βγαίναμε πιο συχνά.

Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #100 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 06:16:17 μμ »

leσχη θα σου φέρω λουκούμι και χαλβαδόπιτα Ηλια την ημερα που θα μοιράζει ο βασίλης το πράμα μεσα στον μαρτιο. ΜΗ ΛΕΙΠΕΙΣ................
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #101 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 06:43:22 μμ »

Ηλια εσυ ησουν στα 1990 και ο Αρης στα 1989!! (πως εκατσε αυτο το μπιτ στην τριχα απορρω)
Εγω ημουν στα 1700.
Με το που φευγεις εσυ μενει κορυφη ο Αρης και ΟΛΟΙ ξερουν το μπιτ του. (Κακο αυτο)
Αρα μονοδρομος και για τον Αρη η οπισθοχωρηση και μενω εγω στην κορυφη με το νομισμα στα 810 ευρω αλλα ενα χτυπημα στα 1700!! (κακο αυτο και για μενα)
Αρα υποχωρω και εγω και μενει ενα αλλο μελος στην κορυφη με 121 ευρω να το κερδιζει και ενα χτυπημα στα 810 ευρω!!
Επειδη μιλησα και με τον αλλον (που ειχε τα 810) << ανησυχησε το παιδι σου λεει αυτη η δημοπρασια παει αναποδα , αντι να ανεβαινει κατεβαινει) τον διαβεβαιωσα και αυτον οτι το νομισμα θα χτυπηθει εκ νεου απο εμενα και οτι δεν τρεχει τιποτα μαιμουδια!!
Εδω ειναι και αυτος ας θελει ας μιληση.
Ποσο ποιο ξεκαθαρος να γινω ακομα μετα προς τους Ελληνες συμετεχωντες?
Και ερχωνται μετα το ακροατηριο που δεν συμετυχαν να μας κατηγορησουν!!
Καταλαβατε?
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #102 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 06:53:33 μμ »

Αντε αφου βγηκαν ολα στη φορα ......εγω ειμαι το παιδι που ανησυχησε  Σαρκασμός

Με το Γιωργο μιλησα τηλεφωνικα καμια ωρα πριν το τελος και μου ειπε οτι θα το χτυπησει με 1500 ευρω..ουτε με απετρεψε να το χτυπησω ουτε τιποτε...Εαν ηθελα εβαζα 100 ευρω παραπανω και το τελειωνα εγω...

Αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι το ταλληρο εφυγε τσαμπα και τωρα οσοι δεν το περιμεναν οτι θα μεινει τοσο χαμηλα βγαζουν χολη._
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #103 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 06:53:56 μμ »

leσχη θα σου φέρω λουκούμι και χαλβαδόπιτα Ηλια την ημερα που θα μοιράζει ο βασίλης το πράμα μεσα στον μαρτιο. ΜΗ ΛΕΙΠΕΙΣ................
Τρελός είμαι να λέιψω? Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #104 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 06:57:03 μμ »

Αντε αφου βγηκαν ολα στη φορα ......εγω ειμαι το παιδι που ανησυχησε  Σαρκασμός

Με το Γιωργο μιλησα τηλεφωνικα καμια ωρα πριν το τελος και μου ειπε οτι θα το χτυπησει με 1500 ευρω..ουτε με απετρεψε να το χτυπησω ουτε τιποτε...Εαν ηθελα εβαζα 100 ευρω παραπανω και το τελειωνα εγω...

Αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι το ταλληρο εφυγε τσαμπα και τωρα οσοι δεν το περιμεναν οτι θα μεινει τοσο χαμηλα βγαζουν χολη._
Κάτσε Τόνυ γιατί σε λίγο θα έχουμε και μηνύσεις.
Ο φίλος Στέλιος λέει στο άλλο φόρουμ ότι από τα γραφόμενά μας κατάλαβε τι έγινε και ότι αν στείλει τους διαλόγους στον LANZ μέχρι που θα μας κάνει και μήνυση.
Βέβαια δεν έχω καταλάβει ακόμη το γιατί.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences