Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 10, 2024, 09:12:49 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 2ε η συλλογη μου  (Αναγνώστηκε 7274 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 18, 2015, 04:50:31 μμ »

Ετσι για πλακα αρχισα και μαζευα οποια 2ευρα εβρισκα τωρα και 3 μηνες,ολα κυκλοφορημενα αλλα σε καλες καταστασεις ,χθες εκανα μια συντομη αρχειοθετηση να δω που βρισκομαι και θα ηθελα τα πρωτα δειγματα να τα μοιραστω μαζι σας,να πω οτι ειναι μια ομορφη συλλογη με μηδενικο ρισκο και ευχαριστη ,να σημειωσω οτι δεν ειναι μονο αναμνηστικα αλλα οτι βρισκω,το τελευταιο το βρηκα προχθες απο καλο φιλο ενα φιλανδικο το διπλο προσωπο που ειναι πολυ ομορφο,Εχω ακομα καμμια 50αρια διπλα,τριπλα .αλλα εχω πολυ δρομο μπροστα μου αλλα εχει ενδιαφερον

http://postimg.org/image/8amt3vq8t/
http://postimg.org/image/xgb7naomp/
http://postimg.org/image/u7dxhzst9/
http://postimg.org/image/oqv9nlzfh/
http://postimg.org/image/x1l2rkrn7/
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5198

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 06:28:32 μμ »

Kaλή προσπάθεια. Χωρίς υπεραξίες κλπ. Μοιάζει με κουμπαρά και αποταμίευση!! Μεγάλο χαμόγελο
Μία αποταμίευση,με μεγάλη ευχαρίστηση!!! Κλείσιμο ματιού
Σε λίγο σε βλέπω Μάρκο μου να τα μαζεύεις ακυκλοφόρητα!!!! Στριφογύρισμα ματιών
Καλή αρχή.......με καλό μέλλον! Άνεση
Καταγράφηκε
ig
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 282


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 06:38:23 μμ »


Πολύ καλή προσπάθεια! Γινεται ομως να μπουν καλυτερες φωτογραφίες, μεγαλυτερης αναλυσης ισως
γιατι δισκολεύομαι να διακρίνω αρκετα 2ευρα;
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 18, 2015, 07:17:22 μμ »

Kaλή προσπάθεια. Χωρίς υπεραξίες κλπ. Μοιάζει με κουμπαρά και αποταμίευση!! Μεγάλο χαμόγελο
Μία αποταμίευση,με μεγάλη ευχαρίστηση!!! Κλείσιμο ματιού
Σε λίγο σε βλέπω Μάρκο μου να τα μαζεύεις ακυκλοφόρητα!!!! Στριφογύρισμα ματιών
Καλή αρχή.......με καλό μέλλον! Άνεση
Φιλε Ιγκ και Μιχαλη ευχαριστω,Μιχαλη ο σκοπος ο μελλοντικος ειναι αυτος,να τα μαζεψω ακυκλοφορητα αλλα πρωτα θα περασω την μια πιστα για να παω στην αλλη :)εχω και αλλα συλλεκτικα μετωπα ανοικτα Σαρκασμός Σαρκασμός και θελει υπομονη και περισυλλογη το αθλημα,οσο για την αποταμιευση εχεις απολυτο δικιο εχω μαζεψει το καλοκαιρι γυρω στα 400ε απο το πουθενα απλα οτι μου εμοιαζε ακυκλοφορητο απο μονολεπτα μεχρι 2ευρα  το μαζευα και τα φυλαγα ,προχθες που εκανα την σουμα γελουσανε και τα μουστακια μου Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
φιλε Ιγκ εχεις απολυτο δικιο αλλα με τις φωτο και τα ανεβασματα εχω θεμα(σκραπας) απλα ηθελα να δειξω μια γενικη αποψη,τα εχω παρει και κοντινες αλλα πρεπει να ανεβασω πολλες φωτο αλλα μελλοντικα θα το κανω με τα ποιο ομορφα ,ευχαριστω και τους 2 Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Sbgate4
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 128


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 19, 2015, 12:18:50 πμ »

Ωραία η συλλογή με τα 2€. Τα χεις βλέπω όμορφα τοποθετημένα  Σαρκασμός
Εχει πολυ δρόμο και κάθε μέρα μπορει να ανακαλύψεις ένα νέο και αυτο σου δίνει χαρά κι ας ειναι κ κυκλοφορημενο.
Αυτο με τα δυο κεφάλια το χω βάλει στο μάτι εδω και καιρο  Σαρκασμός

Καταγράφηκε
νικολαος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 677


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 19, 2015, 08:55:29 πμ »

Mαρκο ειναι καλη φαση τα διευρα αλλα και ολα τα νομισματα ευρω για συλλογη... μαζευω κι εγω αλλα  ακομα δεν εζω δωσει χρηματα για να αγορασω καποια ... προς το παρον κραταω οσα βρω
σιγα σιγα θα μαζευεις κι αλλα και θα τα καμαρωνεις Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 19, 2015, 09:44:11 πμ »

Mαρκο ειναι καλη φαση τα διευρα αλλα και ολα τα νομισματα ευρω για συλλογη... μαζευω κι εγω αλλα  ακομα δεν εζω δωσει χρηματα για να αγορασω καποια ... προς το παρον κραταω οσα βρω
σιγα σιγα θα μαζευεις κι αλλα και θα τα καμαρωνεις Κλείσιμο ματιού
Nikola φιλε καλημερα και εγω μεχρι στιγμης δεν εχω πληρωσει για να βρω οτι μου καθεται,απλα πολλα φιλαρακια εδω που ζω ξεροντας οτι μαζευω οποτε με βλεπουν και εχουν μου τα δινουν ,φαντασου παω για καφε σε συγκεκριμενο μαγαζι και μου βγαζει τα 2ευρα και αλλα που εχει Σαρκασμός Σαρκασμός με σταματανε στον δρομο για τον ιδιο λογο  Σαρκασμός Σαρκασμός σε λιγο θαμαι ο τρελλαντωνης της πολης μου Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
νικολαος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 677


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 19, 2015, 12:45:49 μμ »

εεε εισαι τυχερος ρε συ...εμενα τα κοπροσκυλα οι φιλοι μου δεν μου μαζευουν καθολου
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5198

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 19, 2015, 01:29:29 μμ »

Mαρκο ειναι καλη φαση τα διευρα αλλα και ολα τα νομισματα ευρω για συλλογη... μαζευω κι εγω αλλα  ακομα δεν εζω δωσει χρηματα για να αγορασω καποια ... προς το παρον κραταω οσα βρω
σιγα σιγα θα μαζευεις κι αλλα και θα τα καμαρωνεις Κλείσιμο ματιού

Nikola φιλε καλημερα και εγω μεχρι στιγμης δεν εχω πληρωσει για να βρω οτι μου καθεται,απλα πολλα φιλαρακια εδω που ζω ξεροντας οτι μαζευω οποτε με βλεπουν και εχουν μου τα δινουν ,φαντασου παω για καφε σε συγκεκριμενο μαγαζι και μου βγαζει τα 2ευρα και αλλα που εχει Σαρκασμός Σαρκασμός με σταματανε στον δρομο για τον ιδιο λογο  Σαρκασμός Σαρκασμός σε λιγο θαμαι ο τρελλαντωνης της πολης μου Σαρκασμός Σαρκασμός



Ααααααα!!!!!    Έχεις και εξωτερική βοήθεια!!!!   
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 19, 2015, 01:36:34 μμ »

Kaλή προσπάθεια. Χωρίς υπεραξίες κλπ. Μοιάζει με κουμπαρά και αποταμίευση!! Μεγάλο χαμόγελο
Μία αποταμίευση,με μεγάλη ευχαρίστηση!!! Κλείσιμο ματιού
Σε λίγο σε βλέπω Μάρκο μου να τα μαζεύεις ακυκλοφόρητα!!!! Στριφογύρισμα ματιών
Καλή αρχή.......με καλό μέλλον! Άνεση
Φιλε Ιγκ και Μιχαλη ευχαριστω,Μιχαλη ο σκοπος ο μελλοντικος ειναι αυτος,να τα μαζεψω ακυκλοφορητα αλλα πρωτα θα περασω την μια πιστα για να παω στην αλλη :)εχω και αλλα συλλεκτικα μετωπα ανοικτα Σαρκασμός Σαρκασμός και θελει υπομονη και περισυλλογη το αθλημα,οσο για την αποταμιευση εχεις απολυτο δικιο εχω μαζεψει το καλοκαιρι γυρω στα 400ε απο το πουθενα απλα οτι μου εμοιαζε ακυκλοφορητο απο μονολεπτα μεχρι 2ευρα  το μαζευα και τα φυλαγα ,προχθες που εκανα την σουμα γελουσανε και τα μουστακια μου Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
φιλε Ιγκ εχεις απολυτο δικιο αλλα με τις φωτο και τα ανεβασματα εχω θεμα(σκραπας) απλα ηθελα να δειξω μια γενικη αποψη,τα εχω παρει και κοντινες αλλα πρεπει να ανεβασω πολλες φωτο αλλα μελλοντικα θα το κανω με τα ποιο ομορφα ,ευχαριστω και τους 2 Χαμόγελο Χαμόγελο


Σιγά-σιγά βρε! μην είσαι βιαστικός! εμείς τα μα ζέψαμε μετά από τόσα χρόνια, εσύ θέλεις να τα μαζέψεις στο άψε σβήσε;
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 19, 2015, 01:39:44 μμ »

εεε εισαι τυχερος ρε συ...εμενα τα κοπροσκυλα οι φιλοι μου δεν μου μαζευουν καθολου

Μην λεες έτσι τα φιλαράκια σου!!!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Βασίλης25
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 12


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 01:07:10 πμ »

συγγνώμη που απαντάω σε αυτό το θέμα αλλά για να μην δημιουργώ νέο και φορτώνω το φόρουμ ήθελα να ρωτήσω αν τα κυκλοφορημένα 2ευρα έχουν κάποια αξία πέραν της αντικειμενικής τους.

ευχαριστώ πολύ
Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 21, 2015, 02:47:18 πμ »

συγγνώμη που απαντάω σε αυτό το θέμα αλλά για να μην δημιουργώ νέο και φορτώνω το φόρουμ ήθελα να ρωτήσω αν τα κυκλοφορημένα 2ευρα έχουν κάποια αξία πέραν της αντικειμενικής τους.

ευχαριστώ πολύ

Κάποια σπάνια έχουν κάποια υπεραξία. Τα περισσότερα όμως αξίζουν στην ονομαστική τους.
Αν κάνεις μια έρευνα αγοράς θα δεις κάποια ακυκλοφόρητα που κοστίζουν πάνω από 6-7Ε και κάποια πολύ παραπάνω. Αυτά έχουν κάποια υπεραξία και ως κυκλοφορημένα (αλλά είναι πολύ δύσκολο να τα βρεις).
Αυτά που στην αγορά είναι ως 5 ευρώ σε κυκλοφορημένα είναι στην ονομαστική τους.
Βαγγέλης
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
DIMKALY
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 08:38:41 πμ »

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΜΑΖΕΥΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΙΕΥΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΔΙΠΛΑ. ΑΝ ΗΘΕΛΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΗΝΥΜΑ ΤΟΥ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 03, 2015, 05:31:26 μμ »

μια νεα προσθηκη απο ρεστα Σαρκασμός Σαρκασμός ΜΟΝΑΚΟ 2001
http://postimg.org/image/qe9il0qvv/
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences