Ο πιστολέρο του γηπέδου

<< < (2/18) > >>

akcollector:
θα σου εξηγήσω όταν μου εξηγήσεις "γιατί το δημοψίφισμα του ΟΧΙ του λαού έγινε ΝΑΙ του Τσίπρα"

Τέρης Χρυσός:
Αυτό το "άρθρο" ελπίζω να το έβαλες ειρωνικά.

Οι "αποικιοκράτες" Ευρωπαίοι δεν θέλουν τον καλό Χριστιανό Σαββίδη που κάνει το σταυρό του παιδιά. Για να μη σηκώσει κεφάλι η Ελλαδίτσα μας δεν τον θέλουν. Γι' αυτό τιμώρησαν και τον πάοκ. Και βέβαια οι φονιάδες-των-λαών Αμερικανοί επειδή είναι απ' τη Ρωσία. Μην παίζετε τα παιχνίδια των ξένωνε.

Ήμαρτον.

Douglas Whittacker:
Παράθεση από: akcollector στις Μάρτιος 21, 2018, 01:11:04 μμ

θα σου εξηγήσω όταν μου εξηγήσεις "γιατί το δημοψίφισμα του ΟΧΙ του λαού έγινε ΝΑΙ του Τσίπρα"

Αγαπητέ μου, στο δημοψήφισμα εγώ "ΝΑΙ" ψήφισα.
Ήμουν δηλαδή με το 38% (μειοψηφία), όχι με το 62% (πλειοψηφία) που ψήφισε "ΟΧΙ".

Γιατί ψήφισα "ΝΑΙ"?
Γιατί πίστευα ότι ήταν το σωστό να κάνω (εγώ στο μέτρο που με αφορούσε, και η χώρα συνολικά).
Αν θυμάμαι καλά, ο τσίπρας έλεγε να ψηφίσουμε "ΟΧΙ".
Αποδείχτηκε (εκ των υστέρων) ότι εγώ είχα δίκιο, και όχι αυτός. Διότι άλλαξε γνώμη, και (όπως σωστά είπες) το "ΟΧΙ" του δημοψηφίσματος το έκανε "ΝΑΙ".   Αυτά είναι κατανοητά (και καταγεγραμμένα).

Αυτό που δεν είναι (σε μένα) κατανοητό είναι αυτό που έγραψες εσύ τώρα ("οι πολίτες δημιουργούν τους νόμους").
Αν θέλεις λοιπόν, το εξηγείς (για να το κατανοήσω).
Αν πάλι δεν θέλεις, δεν θα χαλάσουμε τις καρδιές μας γι' αυτό το θέμα.

Και επίσης, δεν καταλαβαίνω γιατί συνδέεις κάτι για το οποίο εγώ σε ρωτάω τώρα, με το τι έκανε ο τσίπρας πριν 3 χρόνια.

Douglas Whittacker:
Παράθεση από: Τέρης Χρυσός στις Μάρτιος 21, 2018, 01:20:06 μμ

Ήμαρτον.


Επειδή λοιπόν "ήμαρτες" θα μας τιμωρήσει ο μεγαλοδύναμος και θα μας πάρει ο διάολος.

(Εγώ δεν έχω αμφιβολία).

akcollector:
Συμφωνώ μαζί σου ότι πρέπει να διορθώσουμε τα λάθη μας.
Αυτό που γίνεται σήμερα δεν έχει καμία σχέση με τη "διόρθωση" αλλά με την καταστροφή.
Δεν βλέπω κάτι να διορθώνεται.

«ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ- ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ»

Ο καιρός γαρ εγγύς.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα