Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 15, 2024, 06:15:21 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΔΡΑΧΜΕΣ 1832-33-33Α-34Α ΚΑΙ 1/2 ΔΡΑΧΜΗΣ 1833 ΚΑΙ 34  (Αναγνώστηκε 41857 φορές)
0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 09:11:02 μμ »

Χαίρομαι που μερικά σωστά λόγια που γράφτηκαν, μεταφέρθηκαν εδώ...

Απλά για την αντιγραφή να συμπληρώσω το άρθρο: Τα νομίσματα που έγιναν ακριβές κοκότεςτου Ζαχαρία Ωραιόπουλου μπορεί κανείς να διαβάσει, και όχι μόνο....

(για την αντιγραφή)
 
http://www.nomisma.gr/ViewArticle.aspx?ArticleId=1689&PageNo=3




Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 09:37:36 μμ »

Πιστευω πως τα πραγματα ειναι λιγο πιο συνθετα οταν μιλαμε για νομισματα. Το παραδειγμα με την ταβερνα και το σινεμα ειναι λιγο ατυχες. Ας κανουμε λιγο διαφορετικα την υποθεση. Ας πουμε οτι πηγαινατε σε ταβερνα και ο λογαριασμος ειναι 500 ευρω. Και ας πουμε οτι πατε στο σινεμα και το εισιτηριο ειναι 100 ευρω. Στην περιπτωση αυτη η χαρα του φαγητου και του σινεμα παει περιπατο. Θα σιχτιριζετε τα λεφτα που πεταξατε χωρια που μπορει να σας πανε στο γιατρο για εγκεφαλικο. Το ιδιο ισχυει και για τα νομισματα. Αν ενα νομισμα στην τρεχουσα τιμη της αγορας κανει 100 ευρω και εσεις δωσετε 1000, οταν αυριο μεθαυριο καταλαβετε το λαθος, τοτε παει περιπατο η χαρα της αγορας. Περα απο αυτο, το νομισμα δεν ειναι μονο ενα καταναλωτικο αγαθο οπως υπαινισονται τα παραπανω παραδειγματα αλλα ενα επενδυτικο αγαθο. Κατα συνεπεια ο καθενας μας προσπαθει να το αποκτησει με το χαμηλοτερο δυνατο κοστος. Δε λεω οτι ντε και καλα πρεπει καποιος να πιει το αιμα του πωλητη ουτε ο πωλητης να ειναι εκτος αγορας και να ζηταει τον ουρανο με τα αστρα. Ειναι θεμα εκλογικευσης της ολης διαδικασιας. Να υπαρχει ωριμη αντιμετωπιση και απο τις 2 πλευρες. Αποκταμε ενα νομισμα και παιρνουμε τη χαρα της αγορας αλλα καποια στιγμη για τον α ή β λογο (αναβαθμιση, αναγκη για λεφτα κλπ) αναγκαζομαστε να το πουλησουμε και τοτε τι γινεται? Ειμαστε καπως κοντα στην αγορα ή μας εχουν εκμεταλλευτει τα λαμογια?
Οσον αφορα την εποχη δυστυχως ή ευτυχως οι τιμες ειναι πεσμενες, για οποιους λογους. Αυτο ειναι μια πραγματικοτητα. Και το νομισμα ειναι καλως η κακως ενα χρηματιστηριο. Καποιοι κερδιζουν και καποιοι χανουν.
Για το θεμα το συγκεκριμενο επειδη δε γνωριζω απο Οθωνα δε μπορω να παρω θεση για τις τιμες των συγκεκριμενων νομισματων.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 09:52:35 μμ »

Πάντως εγώ θα κοιτάξω είτε το εισιτήριο στην είσοδο, είτε θα παραγγείλω αφού διαβάσω το τιμοκατάλογο.
Αυτό απαιτεί πείρα και γνώση στις γεύσεις.
Εννοείται ότι μέχρι να μάθω γράμματα, αριθμούς για να διαβάζω και γευσεις για να επιλέγω ΕΓΩ, θα πληρώσω στην αρχή.


Διαφορετικά θα πάρω δυο "κονσέρβες", ή κανένα περιοδικό με "κοκόνια" και θα τη περάσω.

Αυτά περί γούστου..


ΥΓ. (Υπάρχει μουσική, που όταν τη κρίνουμε, κρινόμαστε, καθώς και σε άλλα θέματα. Το ίδιο συμβαίνει και για κάποιους στη νομισματική. Δυστυχώς δεν έχουμε το ύψος να τους κρίνουμε και απλά κρινόμαστε).

 

 
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #48 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 10:00:28 μμ »

οταν η τσεπη ειναι γεματη,παω σε ταβερνα να φαω ελαφακι κοκινιστο η roasted.εαν η τσεπη ειναι πολυ γεματη παω σε ψαροταβερνα για συναγριδα δυκιλι και πανω η σφυριδα ποσε.Εαν η τσεπη τυνχανη να ειναι αδεια κανω barbeque σπιτη μου με μπριζολες αγριοχοιρου η τσιπουρες υχθιοτροφειου και παλι ειμαι ευτιχισμενος.

Ομως φυκια για μεταξωτες κορδελες ρε μαγκες δεν τα πληρωνει μα και δεν τα τρωει κανενας μας πια!!!
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 10:15:59 μμ »


Ομως φυκια για μεταξωτες κορδελες ρε μαγκες δεν τα πληρωνει μα και δεν τα τρωει κανενας μας πια!!!


Και ομως Βασιλη!! Πολλες φορες καποιοι σερβιρουν φυκια για μεταξωτες κορδελες , καποιοι τα τρωνε και λενε και ευχαριστω!!
Θυμασε αυτο εδω το θεμα ? http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=1708.0
αναφερωμαστε στα τρυπια ,  ακουστηκαν πολλες αποψεις και επειδη δυο μελη ειπαν οχι στα τρυπια καποιοι επεσαν να τους φανε!!
Μπορει να ειναι ακραιο το να πουληθει ενα ταληρο του 45 σε τιμη μεταλλου (20 ευρω) αλλα αλλο τοσο ακραιο ειναι να πουληθει τρυπιο 2000-3000 ευρω!!
Και ομως καποιοι τα εδωσαν!!
Ενας φιλος απο τους δυο που αντιδρουσαν σε αυτο μου εδωσε μια ωραια παρομοιωση
Ο εμπορος= μαναβης
το νομισμα= ντοματες
ο συλλεκτης=αγοραστης
το νομισμα (οι ντοματες ειναι λιωμα απο την πολυκαιρια , κανουν μονο για πελτε-σαλτσα)
και ο εμπορος τους τις πουλαει για σαλατα σε τιμη προσφορας (μισοτιμη την στιγμη που το τελαρο οι ωριμες-λιωσμενες ντοματες κανουν το ενα δεκατο του κιλου) και ο αγοραστης του λεει και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!
Σκεφτητε το λιγο!!
Το ιδιο γινετε και στην νομισματικη , σου δινουν το δυσκολο σε λιωμα κατασταση-τρυπιο  μισοτιμης και λες ευχαριστω σαν να ειναι ο σωτηρας σου αυτος που στο εδωσε!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 10:25:51 μμ »

Γιαυτο τον λογο μιλησα για αυτοκριτικη του εαυτου μας το τι ειμαστε οταν μιλαμε εδω μεσα!!
Μιλαμε βαση των συμφερωντων μας ή θελουμε να βγουνε πεντε αληθειες στον αερα για τους νεους και να τους προφυλαξουμε?
Διοτι αν μιλαμε βαση συμφερωντων δεν ειμαστε συλλεκτες αλλα στιγνοι εμποροι!!
Δεν βοηθαμε κανεναν στην κοινοτητα και τα παρακατω λογια του Ωραιοπουλου θα ειναι η καταληξη:
<Οι ψεύτικοι έρωτες με τις συλλογές καταλήγουν στο κουβάλημα των ακριβοπληρωμένων αντικειμένων στον έμπορο και σε τραγικές απογοητεύσεις>

Τουλαχιστον εγω θελω να ειμαι απο αυτους που αγαπουν το νομισμα γιατι ειναι ΝΟΜΙΣΜΑ και κουβαλαει την ΙΣΤΟΡΙΑ μας
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Νοέμβριος 22, 2011, 08:39:49 πμ »

οταν η τσεπη ειναι γεματη,παω σε ταβερνα να φαω ελαφακι κοκινιστο η roasted.εαν η τσεπη ειναι πολυ γεματη παω σε ψαροταβερνα για συναγριδα δυκιλι και πανω η σφυριδα ποσε.Εαν η τσεπη τυνχανη να ειναι αδεια κανω barbeque σπιτη μου με μπριζολες αγριοχοιρου η τσιπουρες υχθιοτροφειου και παλι ειμαι ευτιχισμενος.

Ομως φυκια για μεταξωτες κορδελες ρε μαγκες δεν τα πληρωνει μα και δεν τα τρωει κανενας μας πια!!!

Σου το έχω ξαναπεί. Ξέρεις από γεύσεις. Επιμελώς απέφυγες τις κονσέρβες και καλά έκανες.

Ας εξηγήσουμε λοιπόν και σε αυτούς που τυχόν μπερδεύονται τη διαφορά του¨"κον κασέ" από τη φυσική τομάτα.

Υ.Γ (Θέμα περί μαναβικής που το ανοίγουμε?) Σαρκασμός

Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #52 στις: Νοέμβριος 22, 2011, 02:44:43 μμ »

οταν η τσεπη ειναι γεματη,παω σε ταβερνα να φαω ελαφακι κοκινιστο η roasted.εαν η τσεπη ειναι πολυ γεματη παω σε ψαροταβερνα για συναγριδα δυκιλι και πανω η σφυριδα ποσε.Εαν η τσεπη τυνχανη να ειναι αδεια κανω barbeque σπιτη μου με μπριζολες αγριοχοιρου η τσιπουρες υχθιοτροφειου και παλι ειμαι ευτιχισμενος.

Ομως φυκια για μεταξωτες κορδελες ρε μαγκες δεν τα πληρωνει μα και δεν τα τρωει κανενας μας πια!!!

Σου το έχω ξαναπεί. Ξέρεις από γεύσεις. Επιμελώς απέφυγες τις κονσέρβες και καλά έκανες.

Ας εξηγήσουμε λοιπόν και σε αυτούς που τυχόν μπερδεύονται τη διαφορά του¨"κον κασέ" από τη φυσική τομάτα.

Υ.Γ (Θέμα περί μαναβικής που το ανοίγουμε?) Σαρκασμός


Στριφογύρισμα ματιών Σαρκασμός
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 02:53:23 μμ »

Παρακαλω να κλειδωθει το θεμα διοτι μου το εκαναν λαχανοκηπο και ψαροταβερνα η να σβηστουν οσα περιττα ανεφερθησαν εκτως θεματος ,και για να μην υπαρχει παρεξηγηση δεν εχω τιποτα να χωρισω με κανεναν αλλα με δυο συγκεκριμενα ατομα απο εδω μεσα δεν θελω καμμια ανταλαγη αποψεων ,τους δε αλλους ευχαριστω για την ανταποκριση σε οτι ζητησα  αλλα και για τα ατυχως ισχυριζομενα παραδειματα σε συσχετισμους καταστασεων τιμων και σε οσα αναφερθηκα .κλεινωντας λεω οτι οση λασπη και να ριξουν στο δημοσιο προφιλ μου εγω θα χτιζω........ και αυτο θα φαινεται και οι λασπολογοι θα γκρεμιζωνται.
Καταγράφηκε
micayian
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 63



Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 03:48:32 μμ »

αγαπητέ diaylosark

αν και καινούργιος στο φόρουμ, επέτρεψε μου να εκφέρω τη γνώμη μου όχι ως προς τα νομίσματα σου, αλλά ως προς το τελευταίο σου μήνυμα περί κλειδώματος του θέματος και μη ανταλλαγής απόψεων με συγκεκριμένα άτομα.

Αυτό δυστυχώς σ'ένα φόρουμ δεν γίνεται, ο καθένας μπορεί να πει την άποψη του (αρκεί να ΜΗΝ προσβάλει τον άλλον).
Κάτι που εσύ μπορεί να κρίνεις ως άσχετο, εγώ μπορεί να το κρίνω ως πολύ σχετικό και το αντίθετο.
Επίσης, όλοι (ακόμα και οι νέοι σε αυτό το χόμπι) είμαστε ενήλικες και ώριμοι (θέλω να πιστεύω) ώστε να κρίνουμε αν κάποιο σχόλιο ή  παράδειγμα ή συσχετισμός είναι ατυχής ή όχι. 

Προσωπικά από το συγκεκριμένο θέμα εγώ έχω πάρει πολλά (γνώσεις) και δεν θα 'θελα να κλειδωθει.
Το αν κάποιος σε πρόσβαλε είτε θελημένα είτε αθέλητα θα πρότεινα να μην ασχοληθείς μαζί του. Εφόσων αυτός-αυτοί συνεχίσει-σουν να σε προσβάλουν με τρόπο που είναι αντίθετο με τους κανόνες του φόρουμ (http://steki-syllekton.gr/index.php?board=21.0)  τότε υπάρχουν και οι moderators  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 06:46:49 μμ »

αγαπητέ diaylosark

αν και καινούργιος στο φόρουμ, επέτρεψε μου να εκφέρω τη γνώμη μου όχι ως προς τα νομίσματα σου, αλλά ως προς το τελευταίο σου μήνυμα περί κλειδώματος του θέματος και μη ανταλλαγής απόψεων με συγκεκριμένα άτομα.

Αυτό δυστυχώς σ'ένα φόρουμ δεν γίνεται, ο καθένας μπορεί να πει την άποψη του (αρκεί να ΜΗΝ προσβάλει τον άλλον).
Κάτι που εσύ μπορεί να κρίνεις ως άσχετο, εγώ μπορεί να το κρίνω ως πολύ σχετικό και το αντίθετο.
Επίσης, όλοι (ακόμα και οι νέοι σε αυτό το χόμπι) είμαστε ενήλικες και ώριμοι (θέλω να πιστεύω) ώστε να κρίνουμε αν κάποιο σχόλιο ή  παράδειγμα ή συσχετισμός είναι ατυχής ή όχι. 

Προσωπικά από το συγκεκριμένο θέμα εγώ έχω πάρει πολλά (γνώσεις) και δεν θα 'θελα να κλειδωθει.
Το αν κάποιος σε πρόσβαλε είτε θελημένα είτε αθέλητα θα πρότεινα να μην ασχοληθείς μαζί του. Εφόσων αυτός-αυτοί συνεχίσει-σουν να σε προσβάλουν με τρόπο που είναι αντίθετο με τους κανόνες του φόρουμ (http://steki-syllekton.gr/index.php?board=21.0)  τότε υπάρχουν και οι moderators  Κλείσιμο ματιού

Ευχαριστως να πεις φιλε μου την Γνωμη σου, η  αναφορα μου περι κλειδωματος ειναι απλως διοτι σαν θεμα καλυφτηκε κατα την αποψη μου ,περετερω αναφορες προς το τελος  ουδεμια σχεση εχουν με το θεμα ,ημουν σαφης ,το κλειδωμα δεν στερει απο κανεναν γνωση  ,δεν εγραψα διαγραφη,στερει ομως προσπαθειες υποβαθμισης του γραφωντως και της κυριως θεματολογιας του .
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 07:16:15 μμ »

Βασιλη δεν ειναι ουτε το  πρωτο ουτε το τελευταιο θεμα που εχει ποσταρισματα ασχετα.Σε ενα δημοσιο φορουμ μαλλον αυτος ειναι ο κανονας και εξαιρεση  να μενουμε εντος.Οτι ειχε να κανει με διαφορους χαρακτηρισμους μεταξυ των δυο σας διαγραφηκε γιατι δεν προσεφεραν τιποτα.
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 07:18:16 μμ »

Βασιλη δεν ειναι ουτε το  πρωτο ουτε το τελευταιο θεμα που εχει ποσταρισματα ασχετα.Σε ενα δημοσιο φορουμ μαλλον αυτος ειναι ο κανονας και εξαιρεση  να μενουμε εντος.Οτι ειχε να κανει με διαφορους χαρακτηρισμους μεταξυ των δυο σας διαγραφηκε γιατι δεν προσεφεραν τιποτα.
Συμφωνω ευχαριστως ,καλο σας βραδυ
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 08:24:26 μμ »

παντα σαν γιαννηςτ,θα ηθελα να δηλωσω,οτι σε ολο το διαστημα,που γραφω,στο παρων φορουμ,ουτε εχω απειλησει!!ουτε εχω εκφραστει, απαξιωτικα σε αλλο μελος.σε ωριμενες μαλιστα περιπτωσεις,που εσφαλα ζητησα δημοσιως συγνωμη.σε μια ιστοσελιδα  πρεπει να γραφονται δημοκρατικα!!!ολες οι αποψεις πιστευω,οτι τιποτα,δεν ειναι περιτο!!!ακομα και συνταγη ψαροσουπας,του κυριου μαμαλακη.αν ωρισμενους μεγαλοεμπορους,του προσβαλει αισθητικα?τι να πω ,εγω,που μερικοι(δεν αναφερομαι σε κανεναν προσωπικα)δεν μπορουν να ξεχωρισουν ουτε τα βασικα, πρωτα βηματα της νομισματικης,αξιολογησεις,σπανιωτητες,τιμες!!!αλιμονο,αν γινομουν μικροπρεπης,να σχολιαζω ατομα,και καταστασεις.δεν εχω αναγκη,καμμιας επιβεβαιωσης,οπως αλλοι!!!ουτε με νοιαζει η πορεια,του καθενος μελους.με ενδιαφερει,να αποκομιζω γνωσεις,κανεις δεν τα γνωριζει ολα,και μια ζωη μαθαινω.μερικοι ομως μαλλον πιο ευφυεις,τα εμαθαν ολα,και εχουν αποψεις,και κρινουν,και συνοδοιπορους,λες και ειμαστε,στο δημοτικο,και μαζευουμε χαρτακια,ομαδων,κλπ.οσο για ευγενη αμιλλα,ας το αφησω καλυτερα.χαιρομαι οταν νεοι ανθρωποι εχουν τρομερες γνωσεις,αν και νεοι,γιατι μελετουν,συζητουν,με στοιχεια και οχι με υποθεσεις,αν και αμα,κλπ.ολοι μας παντα κατι εχουμε να αποκομισουμε,εστω,και απο ενα φαινομενικα ασχετο!!! θεμα,και παντα θα υπαρχουν αποριες,που δεν τις γνωριζουμε.αλιμονο,κανεις μας δεν ειναι αλανθαστος.και μεχρι, να αποδημησουμε εις Κυριον,παντα θα μαθαινουμε.οσο για μερικους παντωγνωστες,με επιφοιτηση,τους κρινουν,τα γραφομενα τους.χαιρετω,την παρεα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 09:23:38 μμ »

......................................................END............................................Στους καθε λογης μαμαλακηδες*ατυχες παραδειγμα ,αποψη μου*,η ταπεινοφροσυνη ειναι αδυναμια και εφευρεση του καθε πολιτικου και θρησκευτικου κινηματος για να χαλιναγωγει ανοητες μαζες που εχουν υπερεκτιμησει τις δυνατοτητες τους και αρκουναται σε καθε λογης αλληλοθαυμασμο για τα υλικα αποκτηματα τους ,η αμμαθεια δεν ειναι ισχυροτερη της ερευνας ,οποιος θελει ας κοιταχτει στον καθρεφτη και να πει την αληθεια ρωτωντας τι ; ειμαι; ποιες;δυνατοτητες ,δεξιοτητες, αλλες ικανοτητες εχω;να αποδεικνυει στους αλλους οταν χρειαστει η ζητηθει με γνωμονα την αλληλοβοηθεια ,τους κανονες της ηθικης ,και τον σεβασμο και να μην αυτοοριζεται Καισαρας της νομισματικης που στο φιναλε για το 90%των ασχοληθεντων στατιστικα ειναι Εμποριο και κυριως Τζογος συμετεχωντας σε δημοπρασιες ,αν καποιοι δηθεν πιστευουν οτι διπλα τους δεν υπαρχουν κινητες εγκυκλοπαιδιες γελιουνται ,οταν, εαν,και οποτε χρειαστει μπορει να αποδειχτει live,οχι να ανοιγουμε τα βιβλιαρακια οταν καποις ζηταει βοηθεια και να το παιζουμε παντογνωστες ,σε οτι με αφορα ,τεραστια γνωση εχω σε συγκεκριμενα, αλλα Μεσσιας δεν δηλωσα ποτε,ειμαι 10 ωρες την ημερα ερευνητης στην νομισματικη και εχω νωπες μνημες και αντιληψεις, και στις παγκοσμιες καταστασεις και τιμες και οχι ψευτοεμπορικες μερικων σκουριασμενων καιροσκοπικων εγκεφαλων που περιμενουν καθε κυριακη να πεσει κατι τζαμπα κατω να σκυψουν να το παρουν ,επαναλαμβανω και ας το καταλαβουν οι συγκεκριμενοι ξεροκεφαλοι επιτηδιοι ,τροφη για τα ψευτολιονταρια,δηλαδη εσας δεν θα γινω διοτι δεν μπορειτε να με βλαψετε ,ρε αδελφια ,πως να το κανουμε δηλαδη ,εχω ασφαλιστικες δικλιδες που ουτε διανοειστε ,ποτε δεν απειλησα κανεναν επειδη *πλαγιως* και δολιως *μου καταχωρειται μη εχωντας ξεχωρισει ο πλεον ακατονομαστος τα αυγα απο τα πασχαλια που λενε στην αργκο.Ειπα να μην ξαναασχοληθω με το θεμα αλλα δινω μια ευκαιρια να μου ζητηθει συγνωμη απο δυο ατομα επιστημονες........... της νομισματικης ;........... οχι μονο για καταστασεις που υπονοουν οτι δεν ξερω να ξεχωριζω και τα αλλα αναφερωμενα περι τιμων συγκεκριμενων νομισματων με σκοπο να τα αποσπασουν μεσω εμποριου σε εξευτελιστικη τιμη σε σχεση με καταλογους πωλησεων που εχω στα χερια μου την τελευταια δεκαετια και να αφησουν τα παραμυθακια περι δυσκολης εποχης οικονομικης δυσκολιας και πεσιμο τιμων οταν οι ιδιοι αυτοαναιρουνται δηλωνωντας οτι σκανε χιλιαρικα για αγορες ,η αγοραζουν 30 χρονια ,θα παρω το μαστιγιο της γλωσσας και θα αρχισω ασταματητα να δερνω κοσμιως αν μου επιτρεπεται η φραση,στην επαρση θα απαντω με επαρση ,στον λογικο με λογικη ,και στα χαιβανια δεν επιτρεπεται να πω για να μεινει και κατι ερωτηματικο ,καλο βραδυ σε οσους διαβαζουν, διαφωνουν η συμφωνουν .
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 23, 2011, 09:48:55 μμ από diaylosark » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences