Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 03:54:26 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 16
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Νέα σειρά νομισμάτων  (Αναγνώστηκε 45732 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
nerwnas
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 177


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Σεπτέμβριος 05, 2016, 11:28:05 μμ »

Να ευχαριστησω και εγω τον Διονυση και απο εδω! Οντως οι αυστριακοι ειναι λιγο μπιπ. Εγω θα βρισκομαι Βιεννη στις 21-22 Οκτωβριου και θα παω μια βολτιτσα απο το νομισματοκοπειο τους. Αν ειναι διαθεσιμα και τοτε... Και δεν εχουν εξαντληθει... Ισως μπορεσω να εξυπηρετησω καποιον. Επισης για να μην ανοιγω ξεχωριστο θεμα, θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος, αν στο Βελγικο νομισματοκοπειο , οπως και στην Ολλανδια ( αμστερνταμ) λειτουργει και καταστημα για αγορα νομισματων. Αν καποιος τα εχει επισκεφτει θα με εξυπηρετουσε να ξερω.
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #46 στις: Σεπτέμβριος 06, 2016, 01:10:26 μμ »

Λοιπόν που λέτεεεεε

Χθες πάνω στη βιασύνη μου έκανα λάθος τα κομμάτια και παράγγειλα λιγότερα. Αν ήταν περισσότερα θα τα άφηνα αλλά δεν ήταν.

Μετά το e-mail επιβεβαίωσης στέλνω e-mail και ζητώ ευγενικά να ακυρωθεί η παραγγελία και ότι θα ακολουθήσει άλλη αργότερα.
Δεν περίμενα απάντηση κάνω δεύτερη παραγγελία με τα σωστά τεμάχια αυτή τη φορά και αφού ήρθε το e-mail επιβεβαίωσης στέλνω με έμβασμα τα χρήματα που έφυγαν αέρας με τη μία.
Το απόγευμα η nicole μου στέλνει e-mail και μου ζητά επιπλέον στοιχεία: αριθμό πελάτη και αριθμό παραγγελίας.
Πριν προλάβω να αντιδράσω  30 δεύτερα ακολουθεί δεύτερο e-mail: Εντάξει το βρήκαμε σας την ακυρώσαμε  Θυμός Θυμός
Ποια όμως; Τη δεύτερη παραγγελία. Πανικός  Ντροπή Ντροπή Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα
E-mail και κόντρα e-mail: τι κάνετε εκεί; σας έστειλα έμβασμα δεν είναι δυνατόν και πολλά άλλα χωρίς απάντηση.
Ευτυχώς σήμερα η nicole ζήτησε συγγνώμη και επανέφερε τη δεύτερη παραγγελία ενώ επιτέλους ακύρωσε την πρώτη.
Τελικά κάθε παραγγελία σε αυτό το νομισματοκοπείο είναι επεισοδιακή, έτσι για να μην πλήττουμε.
Καταγράφηκε

athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Σεπτέμβριος 06, 2016, 01:16:36 μμ »

Ε, αφού μας πανικόβαλες, χρύσωσέ μας, τώρα το χάπι.  Σαρκασμός Σαρκασμός
Τ'ελος καλό, όλα καλά!  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
tats16
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 844


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Σεπτέμβριος 06, 2016, 02:29:26 μμ »

Ουφ !!!  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #49 στις: Σεπτέμβριος 06, 2016, 04:29:38 μμ »

Σημαντική διευκρίνιση

Μόνο όσοι έχουν κάνει κατάθεση μέχρι Δευτέρα 5/9/2016 ώρα 12:00 είναι στην πρώτη λίστα της παραγγελίας.
Η δεύτερη λίστα είναι αμφίβολο αν θα γίνει γιατί μερικοί δεν γροικάνε  Απορία
Καταγράφηκε

nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Σεπτέμβριος 06, 2016, 04:38:16 μμ »

Άμα στείλει η Νικόλ τίποτα παραπανίσια, βάλε με στην σειρά προτεραιότητας.
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #51 στις: Σεπτέμβριος 06, 2016, 04:53:19 μμ »

Αν δεν δώσω σε κάποιον που έχει ήδη πληρώσει τότε θα στείλει σίγουρα παραπανίσια.

Όμως τα πράγματα είναι κουκιά μετρημένα.  Λύπη Λύπη
Καταγράφηκε

teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #52 στις: Σεπτέμβριος 06, 2016, 05:58:17 μμ »

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αν κάποιος που έχει ήδη πληρώσει δεν του αρέσει η διαδικασία παρακαλώ να στείλει μήνυμα e-mail για να του επιστραφούν τα χρήματα σε λογαριασμό στην τράπεζα που με πλήρωσε.

Ειλικρινά είναι η τελευταία φορά που μπλέκομαι με τόσους (πόσο δίκιο είχαν 2 άτομα).

Η επόμενη κοινή θα γίνει με άτομα που γνωρίζω προσωπικά και μου έχουν και τους έχω εμπιστοσύνη.
Καταγράφηκε

Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Σεπτέμβριος 06, 2016, 06:10:17 μμ »

Διονύση δεν μπορώ να καταλάβω πως θα μπορουςε κάποιος να εχει παράπονο ?
Η διαδικασία ήταν ξεκάθαρη έξ αρχής ,τι θα μπορούσε να μην αρέσει ?
Θα βρεις και τον μπελά σου στο τέλος  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #54 στις: Σεπτέμβριος 06, 2016, 06:15:06 μμ »

Τον έχω βρει Αντώνη. Τον έχω βρει, πίστεψέ με.


ΟΥΑΟΥ!!!! Αντώνη άρχισε να λειτουργεί η ειδοποίηση με e-mail

OYAOY και ξανά ΟΥΑΟΥ
Καταγράφηκε

apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Σεπτέμβριος 06, 2016, 06:29:09 μμ »

Ο φιλος Διονυσης δυστυχως και λυπαμαι που το λεω αλλα εφοσον μαζευτηκαν τοσα ατομα οσα χρειαζονταν ωστε να βγουν γυρω στο 1-2 ευρω τα μεταφορικα(δεν ξερω ποσα παροτι κατα τη διαρκεια συνομιλιας μας με μειλ τον ρωτησα γυρω στις 5 φορες,απεφυγε ,αγνοω γιατι,να μου απαντησει),βαρεθηκε-κουραστηκε να εξυπηρετησει τους υπολοιπους και εψαχνε δικαιολογιες για αγριους.Φυσικα καμια υποχρεωση δεν ειχε να κανει κατι τετοιο και ουτε οφειλε.Απλα καλο θα ηταν να το ξεκαθαρισει για να γινει σαφες σε ολους.Ο γραπτος λογος παρεξηγειται βεβαιως και δεν μπορω να ξερω και με.ποσους επηξαν τα νευρα του,οποτε τον καταλαβαινω παρολη τη δυσαρεσκεια μου.Δεν.πειραζει αλλη φορα θα.το.παρουμε.Καλοριζικο σε οσους θα το παρουν.
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #56 στις: Σεπτέμβριος 06, 2016, 06:36:15 μμ »

Θα μου επιτρέψετε να μην απαντήσω.


Ειδοποιήσεις ΟΛΕ!!
Καταγράφηκε

apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Σεπτέμβριος 06, 2016, 06:59:49 μμ »

Θα μου επιτρέψετε να μην απαντήσω.


Ειδοποιήσεις ΟΛΕ!!
Μπορεις τουλαχιστον να απαντησεις στην ταμπου ερωτηση ποσα ατομα συμμετειχαν τελικα στην 1η παραγγελια?
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #58 στις: Σεπτέμβριος 06, 2016, 07:07:54 μμ »

11.

Και τώρα πες μας πόσα ταχυδρομικά σου ζήτησα.
Και αν καλύπτουν έστω το κόστος του επιπλέον εμβάσματος.
Για να δεις πόσο κακεντρεχής και συκοφάντης είσαι.
Και ξέρεις κάτι.
Από τα νιόβια το Μάρτιο μας έπρηξες. Ήθελες να κατέβω στο σπίτι σου να στο δώσω έξω από την πόρτα σου.
Με τα χίλια ζόρια πείστηκες να δώσεις 2 ευρώ παραπάνω να στο στείλω ασφαλισμένο για να είμαι καλυμένος.

Πες ακόμη πόσα μηνύματα μου έστειλες χθες ζητώντας μου το λόγο γιατί βιάστηκα να παραγγείλω.
Γιατί δεν σε ειδοποίησα !!!
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.
Παρόλα αυτά μπήκα στη διαδικασία ξανά να στείλω e-mail στην Αυστρία και να δω τι μπορώ να κάνω ουσιαστικά μόνο για σένα. Και το ευχαριστώ είναι όσα έγραψες παραπάνω υπονοώντας ότι χρέωσα 12-15 λεπτά παραπάνω γιατί δεν ήξερα πόσοι τελικά θα με πληρώσουν.
Ε ναι λοιπόν κύριοι σας οφείλω σε ορισμένους 15 λεπτά που θα σας τα έδινα με την παράδοση.
Αν νομίζετε ότι σας έκλεψα τότε τι να πω διαγράψτε με και ζητήστε τα χρήματα πίσω με το παραπάνω.
Καταγράφηκε

nerwnas
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 177


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Σεπτέμβριος 06, 2016, 07:15:07 μμ »

Δεν θελω να κανω τον δικηγορο του διαβολου... Αλλα δεν γινεται! Να διευκρινισω οτι τον Διονυση δεν τον ξερω προσωπικα ουτε εχω ξανακανει οιαδηποτε συναλλαγη μαζι του. Αλλα θεωρω αδικο να εχουμε καποιοι παραπονο. Εμενα μου απαντησε κανονικα και αμμεσα και με ακριβεστατο κοστος αποστολης. Επισης ενω ειχε πει καταθεσεις μεχρι κυριακη ... Δεχτηκε να του βαλω τα χρηματα δευτερα πρωι -πρωι, πραγμα που δεν ειχε καμια υποχρεωση να κανει. Απο εκει και περα ειναι στην διακριτικη ευχαιρια του καθενος, να σκεφτει και να κρινει οτι καποιος αφιερωνει χρονο και κοπο για " χωρις κερδος .... Κερατα" που ελεγαν και στο χωριο μου! Τον οσο καιρο ειμαι στο στεκι και παρακολουθω, εχω γνωρισει ανθρωπους , που με τον εναν ( ομαδικες παραγγελιες) ή τον αλλο ( προσφερωντας τις γνωσεις τους) τροπο με εχουν βοηθησει να μεγαλωσω την μικρη συλλογη μου. Εγω λοιπον γιατι να κινδυνευω ( σε 3 μηνες π.χ που θα βγει το επομενο) να μεινω εκτος? νομιζω οτι τα πραγματα ηταν εξ'αρχης ξεκαθαρα.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 16
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences