Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 07, 2024, 09:01:37 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εχω βαρεθει τις πολιτικες συζητησεις στο Στεκι!  (Αναγνώστηκε 14342 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Epikouros
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1127


Το μέλλον δεν είναι θέμα ευκαιριών, αλλά επιλογών


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 09, 2013, 06:14:25 μμ »

Αγαπητέ φίλε Επίκουρε , έχεις δίκιο από την σκοπιά που το αντιλαμβάνεσαι αλλά επέτρεψε μου να διαφωνήσω ως προς την αυστηρότητα σου. Καλως η κακώς είμαστε άνθρωποι και οι περισσότεροι είμαστε φίλοι εδω μέσα!Δεν μπορούμε να συζητάμε όλη την ώρα για νομίσματα σε στυλ σοβαρό και απαιτητικό!Θα κάνουμε και την πλάκα μας!Είμαστε πολύ τυχεροί που έχουμε ένα τόσο υψηλού επιπέδου forum που καταγράφονται σοβαρές απόψεις από συλλέκτες που είναι χρόνια στον χωρο!Δεν μπορείς να έχεις την απαίτηση λοιπόν η αν θες να το διατυπώσω διαφορετικά , την επιθυμία να απαντάμε κάθε φορά σαν ρομπότ και να αναλύουμε το κάθε νόμισμα!
Το φόρουμ σε τι αποσκοπεί??Εγω θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που εχω γνωρίσει τόσα παιδιά από κοντά και αλλά τόσα που μιλάμε από το τηλ και θα θελα πολύ να γνωρίσω!
Για να μην γράψω άλλα, αν κάποιες φορές ξεφεύγει το θέμα είναι γιατί τα νομίσματα φέρνουν τους ανθρώπους πιο κοντά!Στην κοινωνία που ζούμε , που είναι όλα δυσάρεστα και με αφόρητη πίεση , άσε να χαλαρώσουν ορισμένοι έτσι λοιπόν!Το πιο ωραίο που διάβασα τις προάλλες ήταν από τον Γιώργο από την κρήτη που έγραψε "Πίνω τον καφέ μου και απολαμβάνω το νόμισμα " . Ας χαλαρώσουμε και αν κάποιες φορες ξεφεύγει το θέμα μην το παρεξηγούμε!Υπάρχουν αμέτρητες ώρες και μέρες να αναλύσουμε τα πάντα!
Φιλικά πάντα Χρήστος

Αγαπητέ Χρήστο,

λυπάμαι αν το ποστ μου θεωρήθηκε αυστηρό. Δεν είχα πρόθεση να προσβάλλω κανέναν.
Από την άλλη, αντιλαμβάνομαι πλήρως ότι ή συζήτηση είναι σαν ''καγκουρό'' για να χρησιμοποιήσω
μια έκφραση του Λ. Λαζόπουλου, δηλ. ''πηδάει'' από το ένα θέμα στο άλλο και αυτό είναι φυσιολογικό
μέχρι ενός σημείου ιδίως ανάμεσα σε μέλη που μπορεί να είναι και φίλοι.

Αυτό όμως διαφέρει από το να ''σπαμάρονται'' συνεχώς τα νομισματικά θέματα. Γράφουμε για ενα
νόμισμα, ΟΚ, θα πούμε και μερικά άσχετα, αλλά το ξαναγυρίζουμε. Να ανοίγω να διαβάζω το,
5 λεπτά της Κρητικής πολιτείας, και από τις 20 απαντήσεις να είναι σχετικές οι 2,
το θεωρώ το λιγότερο χάσιμο χρόνου.



Καταγράφηκε

Εὔφημος ἴσθι
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 09, 2013, 09:50:44 μμ »


Αυτό όμως διαφέρει από το να ''σπαμάρονται'' συνεχώς τα νομισματικά θέματα. Γράφουμε για ενα
νόμισμα, ΟΚ, θα πούμε και μερικά άσχετα, αλλά το ξαναγυρίζουμε. Να ανοίγω να διαβάζω το,
5 λεπτά της Κρητικής πολιτείας, και από τις 20 απαντήσεις να είναι σχετικές οι 2,
το θεωρώ το λιγότερο χάσιμο χρόνου.




\

Συμφωνω με ολα τα παραπανω σχολια που διαβασα απο μερικους χρηστες!!
Η επισυμανση μου:
Εαν βλεπουμε ενα δυο ποστ ασχετα με την κουβεντα κανουμε τα στραβα ματια διοτι οπως ειπωθηκε απο αλλους χρηστες δεν μπορουμε να ειμαστε προσηλωμενοι μονο στα νομισματικα , το μυαλο θελει και λιγο να ξεφυγει προς τον χαβαλε!!
Εαν ομως δουμε ενα θεμα και ξοκυλει εντελως προς τον χαβαλε και μας στενοχωρει γιατι δεν μπαινουμε μεσα να το αναφερουμε ευγενικα στους υπολοιπους συνομιλητες με ομορφο τροπο?
Δεν χρειαζετε καποιος να ειναι εποπτης ή συντονιστης για να δωσει μια ομορφη συμβουλη!!
ΟΛΟΙ μαζι φτιαχνεται ή χαλατε ενα σαιτ , ολοι μαζι χτιζετε κατι ομορφο ή κατι ασχημο!!
Και εαν καποιος δεν θελει να τοποθετηθει δημοσια ας κανει αναφορα σε εναν συντονιστη το θεμα που πιστευει οτι φευγει απο τον δρομο του και ας εχει  πια την ευθηνη η συντονιστικη ομαδα !!
Τροποι οπως βλεπεται υπαρχουν αρκετοι ωστε να κανουμε τον χωρο μας ομορφοτερο και καλυτερο για ολους!!
Και επαναλαμβανω :
Δεν χρειαζετε καποιος να ειναι συντονιστης ή εποπτης για να δωσει μια ομορφη συμβουλη σε μια παρεα!!
Με ομορφο τροπο , με αγαπη για το σαιτ και αγαπη προς τους συνομηλιτες μας ο καθενας που βλεπει κατι ασχημο μπορει να τοποθετηθει δημοσια και να βαλει το θεμα στον σωστο δρομο !!
Οι συντονιστες και οι εποπτες δεν θα χρειαζωνται καθολου εαν ολοι κανουμε το καλυτερο σεβωμενοι τους υπολοιπους συλλεκτες συναγωνιστες μας!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 09, 2013, 10:24:29 μμ »

Γιωργο ωραια τα ειπες και συμφωνω.
Ειμαστε πολλοι χρηστες και δεν γινεται αν δεν καταλαβαινουμε τα αυτονοητα.
Νομιζω οτι παρακολουθω παρα πολλες ωρες σχεδον τα παντα γιατι ειμαι πολλες ωρες
στο pc και βλεπω ποτε ξεφευγει ενα θεμα και πολλες φορες ισως να το εχω κανει και εγω.
Θ α ηθελα ομως μιας και το ανεφερε ο φιλος πιο πανω να παρακαλεσω τους γνωστες να δινουν τις
γνωσεις τους οσο περισσοτερο μπορουν.
Οπως επισης να ανοιξουν τα σεντουκια και να ανεβασουν κανενα νομισμα.
Ο Γιωργος (odleotzo)που εχει ανεβασει ο ανθρωπος πολλα νομισματα για σχολιασμo μας τςελειωσε.
παπαλα για φετος οι αγορες,,,,
Αν δεν ανεβαζει κανεις τιποτα πως θα μαθουμε οι υπολοιποι?
Με περισσοτερα νομισματα κιολας δεν θα υπαρχει και χρονος ουτε για Ολυμπιακο σημαιες κ.λ.π. ουτε τιποτα.
Αυτα ειχα να πω αν και δεν μου πεφτει λογος και τελειωσα.

Ανεβασε τωρα ενα ωραιο να δουμε,,,κατι σε Κρητικατσι,,,
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences