Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 08, 2024, 01:40:26 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Καραμητσος και sixbid  (Αναγνώστηκε 2289 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
LP coin$
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 92


Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 11:06:33 μμ »

Καλησπερα σε ολους,

Προσφατα εκανα εγγραφη στο σαιτ του καραμητσου..δεν γνωριζω ομως τον τροπο πληρωμης..θα με εξυπηρετουσε με paypal;; Λειτουργει οπως στο ebay;; Τι θα πρεπει να προσεχω;;

Αντιστοιχα, τις ιδιες αποριες εχω και για το sixbid.com
Αν καποιο μελος εχει κανει εγγραφη στα παραπανω sites να με ενημερωσει παρακαλω..

Ευχαριστω εκ των προτερων!
Καταγράφηκε
fotiscy
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 370



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 01:49:07 μμ »

Καλημέρα φίλε το sixbid είναι ουσιαστικά ένα συγκεντρωτικό σαιτ για διάφορα σαιτ με δημοπρασίες σε νομίσματα και κάποια άλλα αντικείμενα. Όταν ψάχνεις κάτι εκεί θα σου λέει και την αρχική εταιρεία δημοπρασιών που το δίνει. Βάση αυτού θα πρέπει είτε να διαβάζεις όρους και κανονισμούς της συγκεκριμένης δημοπρασίας για προμήθειες, μεταφορικά, τρόπους πληρωμής κλπ. Είτε θα μεταβαίνεις απευθείας στο σαιτ της δημοπρασίας και θα κάνεις εγγραφή και ποντάρισμα από εκεί με τους ίδιους όρους.
Βασικά αρκετές δέχονται παύπαλ με επιπλέον 5% αν τα στείλεις ως πληρωμή εμπορεύματος, ενώ κατά μέσω όρο από την τιμή κλεισίματος πρόσθετε ακόμη ενα 20%-30% γιατί τόσα ουσιαστικά θα σου στοιχίσει.
Η τελευταία μου αγορά από εκεί ήταν 180 ευρώ και αν προσθέσεις μεταφορικά, έξοδα τράπεζας, και προμήθειες.. πλήρωσα 264.

Ελπίζω να βοήθησα, πάντως παιδία υπάρχουν τρομερές ευκαιρίες και είναι νομίσματα συνήθως που εμφανίζονται αργότερα σε ψηλότερες τιμές μεταπώλησης, προσεκτικά με τα bids γιατί δεσμεύμεσε και αν αποφύγης να πληρώσεις σε αποβάλουν από την συγκεκριμένο σαιτ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 12, 2013, 04:45:46 μμ από fotiscy » Καταγράφηκε

“Out of the mountain of despair, a stone of hope” MLK
LP coin$
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 92


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 04:38:13 μμ »

Ευχαριστω πολυ..αν μπορουσε καποιος να με βοηθησει και για το σαιτ του καραμητσου..://
Καταγράφηκε
partsa
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 06:29:12 μμ »

Γεια σου φίλε μου. Στον Καραμήτσο μπορεις να πληρωνεις με paypal με πιστωτική με καταθεση σε λογαριασμο και με αντικαταβολή δηλαδή οταν σου ερθουν με το καλο τα πραγματα πας στο ταχυδρομειο σου πληρωνεις και τα παιρνεις. Εγω προσωπικά με αυτον τον τρόπο τα πληρώνω. Ελπίζω να βοήθησα
Καταγράφηκε
LP coin$
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 92


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 06:44:25 μμ »

Αα ωραια ευχαριστω..δηλαδη οπως στο εβ@y λειτουργει εε;
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences