Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 07, 2024, 07:15:21 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Επειδή κλείδωσε το θέμα  (Αναγνώστηκε 2867 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 29, 2013, 02:23:33 μμ »

Επειδή τις τελευταίες μέρες δεν έμπαινα στο σάιτ λόγω κάποιων προσωπικών προβλημάτων και μόλις πριν από λίγο διάβασα για την απώλεια των νομισμάτων του Αντώνη, εύχομαι ολόψυχα να τα βρει και να αποδοθεί πλήρης δικαιοσύνη. Δεν παίρνω θέση στην αντιπαράθεση ανάμεσα στον ίδιο και το Βασίλη και μου φαίνεται αδιανόητο κάποιος επαγγελματίας να έχει κάνει τέτοιου είδους πράξη.
Από την αλλη το ήθος του Αντώνη είναι απόλυτα γνωστό και θέλω εδώ να αναφέρω ένα γεγονός που το αποδεικνύει έμπρακτα. Πριν λίγο καιρό του έστειλα με κούριερ ένα σημαντικό αριθμό λιρών χωρίς κανένα αποδεικτικό στοιχείο για να με βοηθήσει σε μια συναλλαγή μου. Το έκανα γιατί του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη και δεν γελάστηκα. Όχι μόνο τις παρέδωσε στον αγοραστή και μου έστειλε τα χρήματα όλα μέχρι το τελευταίο ευρώ, αλλά δε θέλησε τίποτα ως αντάλλαγμα.
Και για να τελειώνω η δική μου γνώμη είναι ότι μέσα στα ΕΛΤΑ έχουν εισχωρήσει πολλά λαμόγια, οπότε κάπου εκεί πρέπει να κρύβεται η άκρη του νήματος.
Αν οι διαχειριστές νομίζουν ότι όσα έγραψα είναι περιττά, τότε μπορούν να τα διαγράψουν.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 11:48:22 πμ »

Φιλε μου για να μην υπαρχει φοβος σας λεω απο προσωπικη μου αποψη πως :
Τα ΕΛΤΑ ειναι τα ποιο σοβαρα ταχυδρομεια που εχουμε αυτη την στιγμη στην Ελλαδα!!
Και σας παρακαλω ολους να προσεχετε :
Οσοι στελνετε
Οταν παραδιδετε ενα δεμα να βλεπεται πως πανω αναγραφωνται τα γραμμαρια!!


Οσοι παραλαμβανετε
πριν παραλαβετε απο την στιγμη που υποψιαζεστε παραβιασει ζητατε να σας το ζυγισουν μπροστα σας για να δειτε εαν εχει τα ιδια γραμμαρια με αυτο που αναγραφετε πανω στον φακελο!!

Ειναι το καλυτερο που εχετε να κανετε για να γνωριζετε στην στιγμη εαν την λαμογια σας την εκανε ο αποστολεας ή καποιος μεσα απο την εταιρια!!

Για να μην εκτοξευωνται αδικα κατηγοριες κτλ κτλ.
Τωρα για την υποθεση του φιλου Αντωνη ευχομε τα καλυτερα και να βρει το δικιο του!!
Το καλο ειναι οτι ο Αντωνης ουδεποτε παρελαβε τον φακελο , αρα απο εδω και περα <καποιοι> ειναι υποχρεωμενοι να αναλαβουν τις ευθηνες τους ειτε φταινε ειτε οχι  Κλείσιμο ματιού


Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 03:26:09 μμ »

Μιας και εγώ έλειπα και δε μπόρεσα να διαβάσω και να γράψω, έχω να πω οτι πραγματικά λυπάμαι για τα νομίσματα που χάθηκαν του φίλου μας του Αντώνη εύχομαι να μην το αφήσει να περάσει ετσι να ξεσηκώσει ολο το ΕΛΤΑ στο πόδι και εάν χρειάζεται την οποιαδήποτε βοήθεια θα είμαι εκεί μαζί του! 

Όσο αφορά το φίλο Βασίλη βάζω και το κεφάλι μου στην λαιμητόμο ότι δε υπάρχει με την καμιά να έχει κρατήσει εκείνος ή το οτιδήποτε για την οποιαδήποτε εκδίκηση απέναντι στον Αντώνη τα νομίσματα, είναι επαγγελματίας, απο την δουλειά του αυτή συντηρεί και ζει την οικογένεια του και για 3 νομίσματα των 6000€ δε θα ρισκάριζε ούτε την φήμη του ούτε την δουλειά του!! Άλλωστε εαν ήθελε να κάνει λαδιά θα την έκανε με κάποιο νόμισμα που θα του εξασφάλιζε πάρα πολλά...

Και απο τα όσα διάβαζα στο αρχικό ποστ δε νομίζω οτι είναι κάποιος που διαβάζει το στέκι...και τι? Διάβασε το στέκι και πήγε και την έστησε στο ταχυδρομείο πέρασε τον αρχικό κισσέ βρήκε τους φακέλους άνοιξε πήρε τα νομίσματα ξανάκλεισε το φάκελο και έφυγε κύριος? δε νομίζω

Ναι να δουν κάμερες να πάρουν αποτυπώματα σίγουρα είναι κάποιος μέσα από εκεί!!!!!  και ένα τελευταίο που σκέφτηκα μπας ο Βασίλης είχε τα νομίσματα στην τσέπη του πήγε στα ελτα και τα έκλεισε σε φακέλους ενώπιον κάποιων υπαλλήλων??? Έκπληξη Έκπληξη

Λυπάμαι πραγματικά για τα 2 φιλαράκια μου!!!!και τον Αντώνη που είναι παιδί σπαθί και με όλη την διάθεση να βοηθήσει τον καθένα μας στο κάθε τι μας να του τύχει τέτοια ατυχία αλλά και τον Βασίλη που τον θεωρώ πολύ ιδιαίτερο άνθρωπο με έναν ιδιαίτερο χαρακτήρα να παίζεται κορώνα γράμματα η δουλειά του και η τόσο καλή του φήμη!!!

Εύχομαι να βρεθούν και γρήγορα!!!!!!!!!
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 02, 2013, 05:03:26 μμ »

´Οπως όλοι σας, έχω στεναχωρηθεί και εγώ πάρα πολύ με αυτό που συνέβει στο φίλο Αντώνη. Αν και δεν τον γνωρίζω προσωπικά  έχω την καλύτερη άποψη για το άτομο του, από τα γραφόμενα του στο Στέκι, και από emails που ανταλλάξαμε οταν ήμουν Αμερική, για κάποιο νόμισμα που χρειάστηκε την βοήθεια μου για να το αποκτήσει. Θυμάμαι πόσο πολύ είχα χαρεί οταν το κέρδισα (η δημοπρασία τελείωνε 5 λεπτά πριν αρχίσει το μάθημα μου) με χτύπημα στα τελευταία 5 δευτερόλεπτα. Φυσικά την μεγάλη χαρά του Αντώνη όταν είδε το αποτέλεσμα καθώς επίσης και την αγωνία μου να φτάσει το νόμισμα στα χέρια του χωρίς προβλήματα αφού είμασταν σχεδόν ... άγνωστοι.

Απο την άλλη μου είναι αδύνατο να πιστέψω οτι ο Βασίλης έκανε την λαδιά. Ούτε αυτόν τον γνωρίζω προσωπικά. Τον είδα φευγαλέα όταν είχα ανεβεί στη Λέσχη  τον Σεπτέμβριο και το πρώτο νόμισμα που αγόρασα απο αυτόν ήταν εχθές, δηλαδή μετά το συμβάν. ´Εχει ιδιαίτερο χαρακτήρα αλλά είναι ντόμπρος και τέτοια άτομα δεν σκέφτονται όπως οι απατεώνες ή οι εκδικητικοί τύποι. Βρίσκετε και αυτός σε δύσκολη θέση, όχι μόνο σαν επαγγελματίας αλλά και ως άτομο.

´Εχω μια χαζή θεωρία για το τι μπορεί να συνέβει, ειδικά αν είναι το μοναδικό συμβάν με την αποστολή εκείνης της παρτίδας που ταχυδρόμησε ο Βασίλης.

Μακάρι ο φίλος Αντώνης να βρει το δίκιο του, και να μάθουμε όλοι τι συνέβη. Δυστυχώς δεν πιστεύω οτι ο Αντώνης θα ξαναδεί τα νομίσματα του, αλλά τουλάχιστον να αποζημιωθεί οικονομικά και να βρεθεί ο ένοχος.

Με την ευκαιρία, προτείνω να μην γίνεται συζήτηση ούτε να ανεβαίνουν φωτογραφίες νομισμάτων που έχουν ήδη σταλεί για πιστοποίηση ή έχουν κερδηθεί/αγορασθεί αλλά δεν έχουν ακόμη παραληφθεί. Είναι καλύτερα αυτό να γίνεται μετά την παραλαβή τους.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
Hannibal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 709


"carpe diem"


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 02, 2013, 09:26:15 μμ »

Φιλε μου για να μην υπαρχει φοβος σας λεω απο προσωπικη μου αποψη πως :
Τα ΕΛΤΑ ειναι τα ποιο σοβαρα ταχυδρομεια που εχουμε αυτη την στιγμη στην Ελλαδα!!
Και σας παρακαλω ολους να προσεχετε :
Οσοι στελνετε
Οταν παραδιδετε ενα δεμα να βλεπεται [σιγουρεύεστε δηλαδή] πως πανω αναγραφωνται τα γραμμαρια!!

Οσοι παραλαμβανετε
πριν παραλαβετε απο την στιγμη που υποψιαζεστε παραβιασει ζητατε να σας το ζυγισουν μπροστα σας για να δειτε εαν εχει τα ιδια γραμμαρια με αυτο που αναγραφετε πανω στον φακελο!!

Ειναι το καλυτερο που εχετε να κανετε για να γνωριζετε στην στιγμη εαν την λαμογια σας την εκανε ο αποστολεας ή καποιος μεσα απο την εταιρια!!

Για να μην εκτοξευωνται αδικα κατηγοριες κτλ κτλ.
Τωρα για την υποθεση του φιλου Αντωνη ευχομε τα καλυτερα και να βρει το δικιο του!!
Το καλο ειναι οτι ο Αντωνης ουδεποτε παρελαβε τον φακελο , αρα απο εδω και περα <καποιοι> ειναι υποχρεωμενοι να αναλαβουν τις ευθηνες τους ειτε φταινε ειτε οχι  Κλείσιμο ματιού

Πάρα πολύ σωστή και χρήσιμη τοποθέτηση, με τη οποία συμφωνώ 100%.
Ο καλύτερος τρόπος για να διασφαλίσουμε ότι δεν θα την πατήσουμε.
Επίσης συμφωνώ απόλυτα με την τοποθέτηση για την ποιότητα υπηρεσιών από τα ΕΛΤΑ.
Μπορεί η χώρα να'ναι όπως είναι, αλλά το σωστό να λέγεται!!!
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 03, 2013, 10:19:40 μμ »

´

Με την ευκαιρία, προτείνω να μην γίνεται συζήτηση ούτε να ανεβαίνουν φωτογραφίες νομισμάτων που έχουν ήδη σταλεί για πιστοποίηση ή έχουν κερδηθεί/αγορασθεί αλλά δεν έχουν ακόμη παραληφθεί. Είναι καλύτερα αυτό να γίνεται μετά την παραλαβή τους.


+10000000 φάνη με κάλυψες....
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences