Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 12:08:21 πμ
Σελίδες: 1 ... 99 100 [101] 102 103 ... 161
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2013 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 549123 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1500 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 03:28:01 μμ »

Με ελικοπτερο να ερθεις κουμπαρε, αλλα πως θα το παρεις οταν υπεριπτασαι? ασε που μπορει να σε καταριψουν. Θα κατεβεις και ομορφα ομορφα θα σταθεις και εσυ στην ουρα για να παρεις με τη σειρα σου! Και δεν εχεις προτεραιοτητα επειδη εισαι Κυπριος εδω και ας ειναι δημοσιο, εκτος και αν εισαι ηλικιωμενος. Μην επαναλαμβανομαστε. Τα γραψαμε πιο πανω.

Εδώ υπάρχει ένα καίριο ερώτημα... Αν είναι πολιτικό το ελικόπτερο ή έχει σήματα της Εθνοφρουράς, μπορεί να το καταρρίψουν από χαζομάρα... Αν έχει τουρκικα σήματα, θα εμφανιστούν δυο F-16, θα σε ρωτήσουν "πού πας, ρε Καραμήτρο", θα τους πεις "ένα νόμισμα να πάρω και φεύγω αμέσως", οπότε όλα ωραία και καλά...



Να το βλέπεις... Η λογική που δίνετε προτεραιότητα είναι ότι είναι ευπαθή άτομα. Όσο λιγότερο ταλαιπωρηθούν τόσο  το καλύτερο. Κάποιος που βάζει την έγκυο γυναίκα του, τον καρδιακό πατέρα του ή την ανάπηρη μάνα του να πάει να του τα πάρει για να μην περιμένει, σημαίνει ότι δεν σέβεται αυτά τα άτομα... άρα για εμένα είναι ελεεινός.

Συγγνώμη, νόμισα ότι το έγραψες για μένα. Προφανώς συμφωνούμε.
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #1501 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 03:38:08 μμ »

Απλα ελεινο...

Να το γράφεις ή να το βλέπεις;



Να το βλέπεις... Η λογική που δίνετε προτεραιότητα είναι ότι είναι ευπαθή άτομα. Όσο λιγότερο ταλαιπωρηθούν τόσο  το καλύτερο. Κάποιος που βάζει την έγκυο γυναίκα του, τον καρδιακό πατέρα του ή την ανάπηρη μάνα του να πάει να του τα πάρει για να μην περιμένει, σημαίνει ότι δεν σέβεται αυτά τα άτομα... άρα για εμένα είναι ελεεινός.
Αυτα τα λες φιλε μου μαλλον επειδη δεν εχεις κανεναν στις πιο πανω κατηγοριες και θα σου φανε τη σειρα! Δεν παθαινουν τιποτα, αντεχουν αυτοι! Μη σε ξεγελουν τα ματια σου. Εχουν γερη κραση. Σαμπως πρωτη φορα θα ειναι που θα σταθουν στην ουρα απο τα αγρια χαραματα???
Και στο κατω κατω ξερεις τι ειναι να παρεις 1-2 απο αυτα τα νομισματα? 75ευρω το ενα και μελλοντικη αξια μεγαλη!
Ξερουν τι κανουν αυτοι που εχουν καταστρωσει ολοκληρο σχεδιο και εχουν κινητοποιησει συγγενεις φιλους γειτονες και οποιον αλλο διαθεσιμο εχουν!
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1502 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 04:30:42 μμ »

Τίποτα Πακιστανοί ανάπηροι να σταθούν στην ουρά (όπως γινόταν στο Βατικανό το 2002);
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #1503 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 04:35:30 μμ »

Εκτιμώ ότι θα γίνει κάτι ανάλογο με την διάθεση του Σοφοκλή και θα βολευτεί πολύς κόσμος. Φυσικά μια πρώτη ένδειξη θα έχουμε με το πόσο γρήγορα θα κλείσει η διαθεσιμότητα από το σαιτ της ΤτΕ. Θα δούμε την επόμενη Δευτέρα.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #1504 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 05:23:04 μμ »

Τίποτα Πακιστανοί ανάπηροι να σταθούν στην ουρά (όπως γινόταν στο Βατικανό το 2002);


Θα καλέσω την αστυνομία να δεις για πότε θα φύγουν! Και χαρτιά να έχουν σιγά μην κάτσουν!
Καταγράφηκε
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 471


Προφίλ
« Απάντηση #1505 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 06:26:39 μμ »

Καλα ρε παιδια ενα αστειο εκανα μην με φατε.Η Κυπρος ηταν ειναι και θα ειναι Ελληνικη ειτε μας συμφερει ειτε οχι.Σιγουρα αυτοι που θα παρουν ασχετουσ με νομισματα για να καταφερουν να παρουν περισσοτερα απο ενα τεμαχια δεν ειναι σωστοι.Εξαλλου ατε και πηρατε 2 ατε και πηρατε 10 πια η διαφορα?αν δεν ειστε εμποροι δεν υπαρχει λογος να παρετε περισσοτερα απο ενα απλα για την συλλογη σασ.Ατε να παρετε ακομα ενα για να μπορειτε να το ανταλλαξετε με κατι αλλο.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1506 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 06:42:29 μμ »

Αγαπητέ μου, δεν έχεις καταλάβει κάτι σημαντικό. Είμαστε συλλέκτες, δεν είμαστε έμποροι. Οι έμποροι κοιτάνε να βγάλουν ένα μεροκάματο. Οι συλλέκτες κοιτάνε να βγάλουν από τη μύγα ξύγκι.
Καταγράφηκε
Mystic_Bard
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 206


Προφίλ
« Απάντηση #1507 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 08:06:55 μμ »

Να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου, στη Θεσσαλονίκη η τράπεζα της Ελλάδος που είναι Απορία
ή για να είμαι ποιο ακριβής, για τα συλλεκτικά που πηγαίνουμε ?
ουρά που να πάω τα χαράματα να περιμένω Απορία  Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #1508 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 08:15:10 μμ »

Τίποτα Πακιστανοί ανάπηροι να σταθούν στην ουρά (όπως γινόταν στο Βατικανό το 2002);


Θα καλέσω την αστυνομία να δεις για πότε θα φύγουν! Και χαρτιά να έχουν σιγά μην κάτσουν!
Αυτα τα ρατσιστικα σχολια δεν τα καταλαβαινω. Αν ειναι νομιμοι, τι μας πειραζουν οι ανθρωποι? Ισα ισα στη χωρα τους εκτιμουν περισσοτερο το χρυσο απο οτι εμεις.


Καλα ρε παιδια ενα αστειο εκανα μην με φατε.Η Κυπρος ηταν ειναι και θα ειναι Ελληνικη ειτε μας συμφερει ειτε οχι.Σιγουρα αυτοι που θα παρουν ασχετουσ με νομισματα για να καταφερουν να παρουν περισσοτερα απο ενα τεμαχια δεν ειναι σωστοι.Εξαλλου ατε και πηρατε 2 ατε και πηρατε 10 πια η διαφορα?αν δεν ειστε εμποροι δεν υπαρχει λογος να παρετε περισσοτερα απο ενα απλα για την συλλογη σασ.Ατε να παρετε ακομα ενα για να μπορειτε να το ανταλλαξετε με κατι αλλο.
Τι λες φιλε μου! Εδω παιζονται πολλα! Τετοιο νομισμα αντε να το βρεις αυριο! Και σε τι τιμη εε! Ακου λεει! Το ιδιο ειναι 2 και το ιδιο ειναι 10! Ολοκληρο πρωινο εγερτηριο θα γινει! Απο τις 5 εξω απο την τραπεζα! Ταλαιπωρια βεβαια αλλα τι να κανουμε... Αυτοι φταινε που μας ταλαιπωρουν εμας τους αγνους συλλεκτες!
Καταγράφηκε
fanis
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #1509 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 08:21:31 μμ »

Να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου, στη Θεσσαλονίκη η τράπεζα της Ελλάδος που είναι Απορία
ή για να είμαι ποιο ακριβής, για τα συλλεκτικά που πηγαίνουμε ?
ουρά που να πάω τα χαράματα να περιμένω Απορία  Χαμόγελο Χαμόγελο

Ιωνος Δραγουμη και Τσιμισκη γωνια Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1510 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 08:22:35 μμ »

Αυτα τα ρατσιστικα σχολια δεν τα καταλαβαινω. Αν ειναι νομιμοι, τι μας πειραζουν οι ανθρωποι? Ισα ισα στη χωρα τους εκτιμουν περισσοτερο το χρυσο απο οτι εμεις.

Να πούμε και του στραβού το δίκιο, τόσα και τόσα είπαμε εδώ και 3-4 σελίδες...

Εδώ παπούδες και γιαγιάδες ετοιμοθάνατους θα σηκώσουμε για τα ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ, τις δημοκρατικές ευαισθησίες θα κοιτάξουμε;

Μη σου πω ότι θα καλέσω την αστυνομία, έτσι γενικά, να κάνει έλεγχο σε όλους. Όλο και καποιανού την σειρά θα φάω...
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #1511 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 08:34:13 μμ »

Αυτα τα ρατσιστικα σχολια δεν τα καταλαβαινω. Αν ειναι νομιμοι, τι μας πειραζουν οι ανθρωποι? Ισα ισα στη χωρα τους εκτιμουν περισσοτερο το χρυσο απο οτι εμεις.

Να πούμε και του στραβού το δίκιο, τόσα και τόσα είπαμε εδώ και 3-4 σελίδες...

Εδώ παπούδες και γιαγιάδες ετοιμοθάνατους θα σηκώσουμε για τα ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ, τις δημοκρατικές ευαισθησίες θα κοιτάξουμε;

Μη σου πω ότι θα καλέσω την αστυνομία, έτσι γενικά, να κάνει έλεγχο σε όλους. Όλο και καποιανού την σειρά θα φάω...
Αυτο να μου πεις... Εσυ που εισαι υγιης πρεπει να σκαφτεις αλλα μεσα αμα δεις πολυ κοσμο και εισαι πολυ πισω...
Αλλα μην ανησυχεις, επειδη οι μερες ειναι πονηρες, με το που θα δει η αστυνομια κατα τις 5-6 το πρωι κοσμο μαζεμενο εξω απο την τραπεζα της Ελλαδος θα ερθει μονη της για ελεγχο!


Να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου, στη Θεσσαλονίκη η τράπεζα της Ελλάδος που είναι Απορία
ή για να είμαι ποιο ακριβής, για τα συλλεκτικά που πηγαίνουμε ?
ουρά που να πάω τα χαράματα να περιμένω Απορία  Χαμόγελο Χαμόγελο
Για το που ειναι σου απανησε ο φιλος πιο πανω. Οσο για το που θα περιμενεις θα το καταλαβεις. Αμα δεις τιποτα γερους και γριες και κανα δυο τρεις αλλους τυπους μαζεμενους εκει κοντα, εκει θα πρεπει να πας. Ε απο ξενυχτι ολοι αυτοι αποκλειεται να ερχονται και μαλιστα να εχουν βγει ολοι μαζι, οποτε θα σου κοψει και σε σενα που θα πρεπει να πας. Προσεξε ομως να πας πουρνο πουρνο γιατι στην Θεσσαλονικη θα δωσουν πολυ λιγα σε σχεση με την Αθηνα. Παντα ρηγμενη η συμπρωτευουσα... Ακομα και στα συλλεκτικα... Ντροπη τους για μια ακομα φορα!
Καταγράφηκε
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 471


Προφίλ
« Απάντηση #1512 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 08:46:23 μμ »

Γιατι να θελει ενασ συλλεκτης περισσοτερα απο δυο νομισματα?αυτο δεν μπορω να το καταλαβω.Απο σπιτι σασ θα γεμισετε την φορμα ον λαιν οπωσ κανω εγω απο Κυπρο και θα παρετε ενα νομισμα.Αν θελετε 2 γεμιζετε και μια φορμα του πατερα σασ.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι να στηθητε απο τισ 5 εξω απο την τραπεζα ενω μπορειτε με αυτον τον ευκολο τροπο να παρετε ενα-δυο νομισματα.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1513 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 08:48:37 μμ »

Γιατι να θελει ενασ συλλεκτης περισσοτερα απο δυο νομισματα?αυτο δεν μπορω να το καταλαβω.Απο σπιτι σασ θα γεμισετε την φορμα ον λαιν οπωσ κανω εγω απο Κυπρο και θα παρετε ενα νομισμα.Αν θελετε 2 γεμιζετε και μια φορμα του πατερα σασ.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι να στηθητε απο τισ 5 εξω απο την τραπεζα ενω μπορειτε με αυτον τον ευκολο τροπο να παρετε ενα-δυο νομισματα.

Καλά το φαντάστηκα, εσύ δεν είσαι Έλληνας. Οι Έλληνες δεν σκέφτονται λογικά...

-------------------------------------------------------------------------------

Να διαβάζεις και τις δικές μου προφητείες, όχι μόνο του πατρός Σάββα Αχιλλέως επειδή είναι κοντοχωριανός σου
Εγώ πάντως θα το γράψω, όλοι έχουν διακαίωμα στη συνομωσιολογία...

Άντε να αρχίσουν τα παπαγαλάκια και να ξεσηκωθεί και η κουτσή Μαρία να στηθεί από τις 5 το πρωί στην ΤτΕ, γιατί της είπανε ότι θα γίνει της Πόπης με αυτό το νόμισμα και θα πάρει αξία.

- 9.00 sold out
- 9.30 στο άγαλμα του Κολοκοτρώνη κόσμος μαζεμένος "Φίλε, Τίρυνθα 300 ευρώ. Πάρ' το, δεν θα το ξαναβρεις."

Και ναι μεν αυτοί θα το βάλουν... εκεί, εγώ τι φταίω να τρέχω αξημέρωτα;;;;
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #1514 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 08:56:07 μμ »

Γιατί δεν είναι σωστοί αυτοί που θέλουν να πάρουν παραπάνω νομίσματα; άσχημα θα είναι να εξυπηρετηθεί και κανένας άλλος φίλος συλλέκτης που δεν θα μπορέσει να πάρει ή να γίνουν και κάποιες ανταλλαγές με άλλους;
θα δώσεις κάτι θα πάρεις κάτι άλλο που δεν έχεις...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 99 100 [101] 102 103 ... 161
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences