Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 02:02:56 πμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ανοίγουν και τις θυρίδες πλέον  (Αναγνώστηκε 25441 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 07:41:27 πμ »

Είναι που λέγαμε πως δεν πείραξαν τις θυρίδες ούτε στον πόλεμο!!!!!!!

http://arouraios.gr/2013/09/kataschesh-kai-stis-thurides-gia-chreh-sto-dhmosio-2/

Φαίνεται πως οι Γερμανοί διδάσκονται από τα λάθη της προηγούμενης κατοχής και δεν τα επαναλαμβάνουν.
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 08:44:28 πμ »

καλοριζικα!
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 08:45:27 πμ »

Ηλία καλημέρα και καλή εβδομάδα,εντάξει όλα αυτά αλλά το λέει εξαρχής ποιους αφορά:
"οφειλέτες του κράτους που εστάλησαν προς τις τράπεζες, πέτυχαν από την πίσω πόρτα και με κάθε μυστικότητα να εγκριθεί το δικαίωμα παρέμβασης και ελέγχου στις τραπεζικές θυρίδες, με αποτέλεσμα από τον Ιανουάριο να θεωρείται δεδομένη η εκκίνηση ελέγχων και η επιβολή κατασχέσεων σε όσους οφείλουν χρήματα προς το Δημόσιο." - See more at: http://arouraios.gr/2013/09/kataschesh-kai-stis-thurides-gia-chreh-sto-dhmosio-2/#sthash.H9DVDEKS.dpuf
Καταγράφηκε

solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 08:46:44 πμ »

An χρωστας κανα κατομμύριο στο κρατος (φπα, ικα , φορο εισοδήματος) και μου θες και θυριδα καλά να κανουν να στα πάρουν όλα!!!!
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 09:04:19 πμ »

Μου αρέσει που το άρθρο λυπάτε τους καημένους που έχουν τα λεφτά τους σε θυρίδα και δεν τα πάνε έξω...
Μα αν έχεις λεφτά σε θυρίδα δεν βοηθάς σε κάτι την χώρα σου   Έκπληξη
Καλά κάνουν και τις ανοίγουν! Τι πάει να πει απόρητο; Ο καθέ ένας κρύβει εκεί ότι θέλει όσο παράνομο και να είναι  Θυμός

Το άσυλο των πανεπιστημίων μου θυμίζει! Ότι πιο χαζό έχω ακούσει! Δηλαδή αν έρθει πάλι η χούντα της είναι δύσκολο να καταργήσει το άσυλο Απορία
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 09:29:44 πμ »

Καλημέρα παιδιά, δεν διαφωνώ να πληρώσουν τα λαμόγια αλλά ανοίγει η κερκόπορτα και μπορεί το μέτρο να γενικευθεί.
Παλιά λέγαμε ότι είναι αδιανόητο να ανόιξουν θυρίδες για οποιονδήποτε λόγο, υπήρχε απόρρητο και απαραβίαστο από τις αρχές.
Με το ίδιο σκεπτικό σε λίγο θα μπαίνουν στα σπίτια μας χωρίς παρουσία εισαγγελέα για να πιάσουν πάλι τα λαμόγια.
Μετά το περιουσιολόγιο προβλέπω εξελίξεις που μπορεί να φτάσουν μέχρι και σε κατάσχεση χρυσού.
 
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 09:36:38 πμ »

Re Ηλία αν βρουν σε αγρότη π.χ. που δήλώνει 3000 ετησιο εισόδημα , 100 κιλά χρυσό να μην του τα κατασχεσουν?

Εχεις την εντύπωση πως θα κατασχεσουν τα δικα σου και τα δικα μου?
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 10:31:32 πμ »

Re Ηλία αν βρουν σε αγρότη π.χ. που δήλώνει 3000 ετησιο εισόδημα , 100 κιλά χρυσό να μην του τα κατασχεσουν?

Εχεις την εντύπωση πως θα κατασχεσουν τα δικα σου και τα δικα μου?
Βασιλάκη, μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά λένε στο χωριό μου.
Και δεν πιστεύω ότι τους νοιάζει να πιάσουν μόνο τα λαμόγια.
Όταν έγραφα εδώ στο στέκι πριν δύο χρόνια ότι θα βρουν νομικό τρυκ να βάλουν χέρι στις θυρίδες, όλοι έγραφαν ότι είναι ανήκουστα τέτοια πράγματα και ότι δεν τις πείραξαν ούτε οι Γερμανοί στον πόλεμο.
Και τι νομίζεις ότι θα κάνουν?
Θα βγάλουν διάταγμα ότι θα ανοίξουν με τη μία όλες οι θυρίδες?
Λάου-λάου θα το πάνε για να μην πάρουμε χαμπάρι όπως πράττουν πάντα και να σου έρχεται αυτόματα στο μυαλό πως καλά κάνουν για να πιάσουν τα λαμόγια.
Έχουν βάλει στο μάτι το χρυσό και τα μετρητά που υπάρχει πολύ πράμα ακόμη στην Ελλάδα παρά την κρίση.
Το επιχείρημα το διάβασες?
Δεν είναι δυνατόν λένε να τα έχετε εσείς οι Έλληνες στο σεντούκι και στις θυρίδες και να πληρώνει ο Ευρωπαίος πολίτης.
Μάλλον την είδηση με τον τύπο με τις 4000 λίρες την περάσατε στο ντούκου.
Στοχευμένη κίνηση ήταν και θα πάει πολύς κόσμος για εξηγήσεις.
Τα γράφω για να ξυπνήσουμε και να πάρουμε χαμπάρι τι έρχεται.
Με τα ακίνητα καθάρισαν, τώρα έχουν σειρά οι κινητές αξίες και ειδικότερα τα μετρητά και ο χρυσός.
Γράφεις ρε Βασίλη σα να πιστεύεις ότι όντως το κράτος αποφάσισε να πατάξει την φορδιαφυγή για να πληρώνει ο καθείς ότι του αναλογεί.
Άλλα είναι τα κίνητρα φίλε μου και όχι η φορολογική δικαιοσύνη.
Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά πιστεύω πως μετά το περιουσιολόγιο θα αρχίσει το κυνήγι των κινητών αξιών.
Το μάζεμα του χρυσού ειδικότερα έχει ξεκινήσει σε "εθελοντική" βάση εδώ και πέντε χρόνια περίπου παγκόσμια, γιατί δεν έχουμε μόνο εδώ στην Ελλάδα ενεχυροδανειστήρια.
Και στην Ιταλία, Ισπανία, Γερμανία, Αγγλία, Γαλλία σαν μανιτάρια φυτρώνουν.
Μόλις τελειώσει το "εθελοντικό" μάζεμα θα ξεκινήσουν το δέυτερο μέρος του σχεδίου γιατί Βασιλάκη μου προκειμένου να κάνουν τις επόμενες κινήσεις για την παγκοσμιοποίηση δεν πρέπει να υπάρχει χρυσός στα χέρια του λαών.
Ο χρυσός εκτός απο σταθερή αξία διαχρονικά είναι και μέσο ελέγχου των λαών απέναντι στους ληστές τραπεζίτες, και αυτό δεν το λέω εγώ αλλά το Αμερικανικό Σύνταγμα.
Γι' αυτό προσπαθούν να μας πείσουν χρόνια τώρα ότι χρυσός και ασήμι δεν είναι χρήμα πλέον.
Ίσως εκτίθεμαι που λέω δημόσια τις σκέψεις μου και μπορεί να κάνω και λάθος αλλά αυτά που γράφω τα πιστεύω.  
      
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 09, 2013, 11:59:01 πμ από pepos » Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 10:34:40 πμ »

Μου αρέσει που το άρθρο λυπάτε τους καημένους που έχουν τα λεφτά τους σε θυρίδα και δεν τα πάνε έξω...
Μα αν έχεις λεφτά σε θυρίδα δεν βοηθάς σε κάτι την χώρα σου   Έκπληξη
Καλά κάνουν και τις ανοίγουν! Τι πάει να πει απόρητο; Ο καθέ ένας κρύβει εκεί ότι θέλει όσο παράνομο και να είναι  Θυμός

Το άσυλο των πανεπιστημίων μου θυμίζει! Ότι πιο χαζό έχω ακούσει! Δηλαδή αν έρθει πάλι η χούντα της είναι δύσκολο να καταργήσει το άσυλο Απορία
Διονύση αν δεν το έχεις καταλάβει και τώρα Χούντα έχουμε, απλά είναι σε άλλη διάσταση.
Καταγράφηκε
Elder
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 07:17:22 μμ »

Εμενα παλι,αν μου επιτρεπεται,με ενδιαφερει να πληρωσουν τα λαμογια που οφειλουν ενα σκασμο λεφτα.Ο τροπος που θα γινει αυτο δεν με απασχολη καθολου
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 07:20:46 μμ »

Εμενα παλι,αν μου επιτρεπεται,με ενδιαφερει να πληρωσουν τα λαμογια που οφειλουν ενα σκασμο λεφτα.Ο τροπος που θα γινει αυτο δεν με απασχολη καθολου

+1000000000000000000
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 10:43:56 μμ »

Εμενα παλι,αν μου επιτρεπεται,με ενδιαφερει να πληρωσουν τα λαμογια που οφειλουν ενα σκασμο λεφτα.Ο τροπος που θα γινει αυτο δεν με απασχολη καθολου
Mαζι σου και εγω φιλε μου
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 10:47:58 μμ »

Οταν ερθουν οι εβραιοι, ολα θα ανοιξουν ...μην σκατε!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 08:02:15 πμ »

Εδώ είναι.............
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 09:21:49 πμ »

 Τα πραγματικα λαμογια δεν εχουν ΚΑΝΕΝΑ περιουσιακο στοιχειο στο ονομα τους και ,φυσικα,δεν εχουν ουτε δραχμη σε ελληνικες τραπεζες,ουτε χρυσαφια μεσα σε θυριδες.
Αυτο που γινεται εδω και καιρο ειναι η προσπαθεια μεταφορας του οποιου πλουτου των Ελληνων (κινητου και ακινητου) ,δια μεσου του κρατους, στους δανειστες.
Η επιβολη ολο και μεγαλυτερων φορων σε μια οικονομια που ειναι νεκρη εκει αποσκοπει.
Εχετε την εντυπωση οτι "λαμογια" ειναι αυτοι που χρωστανε στο ΙΚΑ ,στο ΤΕΒΕ η στην εφορια?
Στην συντριπτικη τους πλειοψηφια ειναι επιχειρηματιες που προσπαθουν να επιβιωσουν.
Ξερετε ποσο μαγαζια και επιχειρησεις δεν εχουν βαλει ακομα λουκετο και πληρωνουν τους υπαλληλους τους  μονο και μονο επειδη δεν πληρωνουν τις υποχρεωσεις τους προς το κρατος?
Καποια στιγμη θα κλεισουν και αυτα και η ανεργια θα φτασει σε ενα ωραιο 50% και θα εχουμε ομορφες σκηνες στους δρομους.
Μας εχουν βαλει και τρωγομαστε μεταξυ μας (ιδιωτικοι εναντιον δημοσιων-κατοχοι ακινητων εναντιον κατοχων μετρητων κλπ) και κανουν μια χαρα την δουλεια τους, δηθεν οτι...συμμαζευουν το κρατος.
Θα πω ενα τελευταιο ,να ευθυμησουμε και λιγο.
Θα μας παρουν τα ακινητα, θα μας παρουν τα μετρητα και τα χρυσαφια , ευτυχως τουλαχιστον που δεν εχουμε κομ#####σμο...
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Σελίδες: [1] 2 3 ... 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences