Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 12:21:20 πμ
Σελίδες: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 Λεπτα 1895  (Αναγνώστηκε 69351 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #210 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 11:53:07 μμ »

Ολες οι τιμες που παραθετεις ειναι υπερβολικες....αληθεια, το 50λεπτα 1954 ms65 παρακαλω, το εδινα ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ εδω μεσα 70 ευρω και δε το αγορασε κανεις και το πουλησα 65 μετα κοπων και βασανων....
Μονο αυτο θα πω και δε συνεχιζω αλλο την κουβεντα, οσοι καταλαβαν καταλαβαν
Οσον αφορα τη Δημητρα...ms63 1100 ευρω πριν καμια διετια...
Και μενα μου κανει εντυπωση ποσο μ^(*&( με πιασανε....
Ουτε τα 100 δε μου χαρισε..αρμεγμα...
Τοτε βεβαια ηταν η αρχη της πτωσης και δε το πηρα εγκαιρα χαμπαρι....
Οπως και αυτοι που παιρνουνε τα 5λεπτα 1895 700 δολλαρια...
Δε βαριεσαι.....καλη καρδια να εχουνε ολοι...τα λεφτα δε κανουν την ευτυχια και προπαντων τον ανθρωπο.

+10000000
Καταγράφηκε
dimitra
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 537


Προφίλ
« Απάντηση #211 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 11:54:06 μμ »

Εγω παντως αγοραζω 50λεπτο του 57 ms 63 με 200 ευρω!
Στα περισσοτερα απο αυτα που γραφει ο Ηλιας συμφωνω...
Για να το πω και διαφορετικα...αν ειχα αυτα τα νομισματα σε αυτες τις καταστασεις δεν θα τα εδινα κατω απο αυτες τις τιμες
Τωρα αν καποιος τα βρισκει φθηνοτερα μπραβο του...αλλα μαλλον ειναι πολυ τυχερος!
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #212 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 11:54:21 μμ »

Ολες οι τιμες που παραθετεις ειναι υπερβολικες....αληθεια, το 50λεπτα 1954 ms65 παρακαλω, το εδινα ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ εδω μεσα 70 ευρω και δε το αγορασε κανεις και το πουλησα 65 μετα κοπων και βασανων....
Μονο αυτο θα πω και δε συνεχιζω αλλο την κουβεντα, οσοι καταλαβαν καταλαβαν
Οσον αφορα τη Δημητρα...ms63 1100 ευρω πριν καμια διετια...
Και μενα μου κανει εντυπωση ποσο μ^(*&( με πιασανε....
Ουτε τα 100 δε μου χαρισε..αρμεγμα...
Τοτε βεβαια ηταν η αρχη της πτωσης και δε το πηρα εγκαιρα χαμπαρι....
Οπως και αυτοι που παιρνουνε τα 5λεπτα 1895 700 δολλαρια...
Δε βαριεσαι.....καλη καρδια να εχουνε ολοι...τα λεφτα δε κανουν την ευτυχια και προπαντων τον ανθρωπο.

Θα μου ξέφυγε γιατί θα το έπαιρνα με αυτά τα χρήματα.
Σε καλή τιμή το έδωσες.
Όσο για τη Δήμητρα αν και ήταν η αρχή της πτώσης όντως την ακριβοπλήρωσες όπως έχω πληρώσει και εγώ κάποια νομίσματα ακριβά άλλωστε.
Είναι τα δίδακτρα που λέει και ο Ανάργυρος.
Στο τελευταίο που λες συμφωνώ απόλυτα, καλή καρδιά.
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #213 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 12:00:59 πμ »

Εγω παντως αγοραζω 50λεπτο του 57 ms 63 με 200 ευρω!
Στα περισσοτερα απο αυτα που γραφει ο Ηλιας συμφωνω...
Για να το πω και διαφορετικα...αν ειχα αυτα τα νομισματα σε αυτες τις καταστασεις δεν θα τα εδινα κατω απο αυτες τις τιμες
Τωρα αν καποιος τα βρισκει φθηνοτερα μπραβο του...αλλα μαλλον ειναι πολυ τυχερος!
Έπιασες και 'συ Δήμητρα το δυσκολότερο, τα παιδιά μάλλον διαφωνούν στις δραχμές και στα δίφραγκα '54 και '57.
Πενηνταράκι '57 και δίφραγκο ΄59 πάνω κάτω εκεί που λέω πιστεύω πως έχουν.
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #214 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 12:02:37 πμ »

Εγω παντως αγοραζω 50λεπτο του 57 ms 63 με 200 ευρω!
Στα περισσοτερα απο αυτα που γραφει ο Ηλιας συμφωνω...
Για να το πω και διαφορετικα...αν ειχα αυτα τα νομισματα σε αυτες τις καταστασεις δεν θα τα εδινα κατω απο αυτες τις τιμες
Τωρα αν καποιος τα βρισκει φθηνοτερα μπραβο του...αλλα μαλλον ειναι πολυ τυχερος!
Τώρα μπήκες στο μυαλό μου ούτε εγώ θα τα έδινα φθηνότερα.
Καταγράφηκε
iceman
Επισκέπτης
« Απάντηση #215 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 12:03:35 πμ »

Το 2δρχ του 1959 είναι το μόνο που μου λείπει και επειδή το παρακολουθώ το θέμα σε πάνω απο MS62 κάτω απο 250-300 δεν το έχει πάρει το μάτι! Επίσης πριν ούτε ένα χρόνο αγόρασα απο ένα έμπορο τις δραχμές του 1954(κανονική και ρουφηγμένο μάγουλο) προς 70€ τη μια απιστοποίητες!Και δεν το θεωρώ άσχημη αγορά..γιατί ποτέ δεν τις είδα να πωλούνται φθηνότερα έστω και απιστοποίητες.Ίσως μόνο στις δημοπρασίες τις λέσχης.Τέλος έχω παρατηρήσει πως σπάνια εμφανίζονται καλές σειρές 54,57,59 απιστοποίητες!!
Όσο για τις Δήμητρες η μόνη μου εμπειρία ήταν μια MS62 λουστράτη σε μαγαζί εμπόρου προς 300€ και πιστέύω πως έκανα μεγάλη μ@%$4α που δεν την πήρα!Όσο το θυμάμαι στενογχωριέμαι!
Καταγράφηκε
dimitra
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 537


Προφίλ
« Απάντηση #216 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 12:03:46 πμ »

Ηλια, ok...αλλα σε παρακαλω ας βγαζουν τα link που βρισκονται τα φθηνοτερα για να αγοραζουμε και εμεις που δεν βρισκουμε.. Χαμόγελο
Ασχολουμαι καιρο και δεν εχω δει φθηνα καλα νομισματα και ειδικα πιστοποιημενα Χαμόγελο
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #217 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 12:07:46 πμ »

Το 2δρχ του 1959 είναι το μόνο που μου λείπει και επειδή το παρακολουθώ το θέμα σε πάνω απο MS62 κάτω απο 250-300 δεν το έχει πάρει το μάτι! Επίσης πριν ούτε ένα χρόνο αγόρασα απο ένα έμπορο τις δραχμές του 1954(κανονική και ρουφηγμένο μάγουλο) προς 70€ τη μια απιστοποίητες!Και δεν το θεωρώ άσχημη αγορά..γιατί ποτέ δεν τις είδα να πωλούνται φθηνότερα έστω και απιστοποίητες.Ίσως μόνο στις δημοπρασίες τις λέσχης.Τέλος έχω παρατηρήσει πως σπάνια εμφανίζονται καλές σειρές 54,57,59 απιστοποίητες!!
Όσο για τις Δήμητρες η μόνη μου εμπειρία ήταν μια MS62 λουστράτη σε μαγαζί εμπόρου προς 300€ και πιστέύω πως έκανα μεγάλη μ@%$4α που δεν την πήρα!Όσο το θυμάμαι στενογχωριέμαι!
Ειδικά αυτή του '54 με ρουφηγμένο μάγουλο έκανες σούπερ αγορά αν είναι ακυκλοφόρητη.
Οι τιμές που ανέφερα παραπάνω είναι για σλαμπαρισμένα, για τη Δήμητρα μη στεναχωριέσαι έχουν βγει αρκετές στην πιάτσα.
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #218 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 12:08:27 πμ »

Το σημαντικοτερο ειναι να συνεργαζονται οι συλλεκτες μεταξυ τους και οχι να 'χωνουν' νομισματα στους αλλους.
Πιστευω οτι με συνεργασια και καλες προθεσεις, ολοι μπορουν να βγουνε ωφελημενοι...ο σκοπος ειναι ο καθενας να ολοκληρωνει τη συλλογη του οσο μπορει και οχι να βγαλει 2 δεκαρες παραπανω, εκτος και αν ειναι εμπορος, που εκ της υποθεσεως ζει απο αυτο. Αλλωστε, δε θα σωθει κανενας απο τα συλλεκτικα , γνωμη μου.
Σας καληνυχτω!
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #219 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 12:13:51 πμ »

Ηλια, ok...αλλα σε παρακαλω ας βγαζουν τα link που βρισκονται τα φθηνοτερα για να αγοραζουμε και εμεις που δεν βρισκουμε.. Χαμόγελο
Ασχολουμαι καιρο και δεν εχω δει φθηνα καλα νομισματα και ειδικα πιστοποιημενα Χαμόγελο

Υπάρχουν και ευκαιρίες Δήμητρα και όλοι έχουμε πάρει και φθηνά και ακριβά.
Να δούμε που θα κλείσει σε raw το παρακάτω.

http://www.ebay.com/itm/150989429619?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

Σχετικά εύκολο νόμισμα για Παύλο αλλά σε τέτοια κατάσταση δεν βγαίνει κάθε μέρα.
Να πόσο έκλεισε και το ταλιράκι του '30 σε MS66 εν μέσω κρίσης.

http://www.ebay.com/itm/Greece-1930-5-drx-nickel-London-Mint-KM-77-1-Hellas-177-MS-66-/200888284016?_trksid=p2047675.l2557&ssPageName=STRK%3AMEWAX%3AIT&nma=true&si=TmMtam3yhMPEsQbGBDlu0v60Bw8%253D&orig_cvip=true&rt=nc
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #220 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 12:14:30 πμ »

Το σημαντικοτερο ειναι να συνεργαζονται οι συλλεκτες μεταξυ τους και οχι να 'χωνουν' νομισματα στους αλλους.
Πιστευω οτι με συνεργασια και καλες προθεσεις, ολοι μπορουν να βγουνε ωφελημενοι...ο σκοπος ειναι ο καθενας να ολοκληρωνει τη συλλογη του οσο μπορει και οχι να βγαλει 2 δεκαρες παραπανω, εκτος και αν ειναι εμπορος, που εκ της υποθεσεως ζει απο αυτο. Αλλωστε, δε θα σωθει κανενας απο τα συλλεκτικα , γνωμη μου.
Σας καληνυχτω!
Σωστός!!!!!!!!!!!!!!!!
Καληνύχτα.
Καταγράφηκε
dimitra
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 537


Προφίλ
« Απάντηση #221 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 12:18:11 πμ »

Σαφως και υπαρχουν αλλα ειναι πολυ λιγες (κατα την γνωμη μου) σας καληνυχτω και εγω...
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #222 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 12:18:49 πμ »

Εγω παντως αγοραζω 50λεπτο του 57 ms 63 με 200 ευρω!
Στα περισσοτερα απο αυτα που γραφει ο Ηλιας συμφωνω...
Για να το πω και διαφορετικα...αν ειχα αυτα τα νομισματα σε αυτες τις καταστασεις δεν θα τα εδινα κατω απο αυτες τις τιμες
Τωρα αν καποιος τα βρισκει φθηνοτερα μπραβο του...αλλα μαλλον ειναι πολυ τυχερος!
Και γιατι Δημητρα δεν ζητατε την βοηθεια του Ηλια αφου συμφωνειτε σε αυτα που λεει για να μπορεσετε να τα αποκτησετε?
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #223 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 12:23:08 πμ »

Ηλια, ok...αλλα σε παρακαλω ας βγαζουν τα link που βρισκονται τα φθηνοτερα για να αγοραζουμε και εμεις που δεν βρισκουμε.. Χαμόγελο
Ασχολουμαι καιρο και δεν εχω δει φθηνα καλα νομισματα και ειδικα πιστοποιημενα Χαμόγελο
Δεν θα ψαχνετε στα καταλληλα μερη Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #224 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 05:06:14 πμ »

Μαλλον βρε παιδια ορισμενοι δεν θελετε να καταλαβετε με τιποτα.
Λυπαμαι πραγματικα γιατι μια μερα θα συνειδητοποιησετε πως σκορπιστηκαν τα ωραια σας ευρω. Μακαρι να κανω λαθος βεβαια γιατι τοτε θα βγουμε ολοι κερδισμενοι αλλα δεν το βλεπω...
Υστερα απο αρκετο πια καιρο νομιζω πως καταλαβαινω πλεον καλα την ψυχοσυθεση του συλλεκτη και με αυτα που βλεπω ανησυχω και για μενα.
Τελοςπαντων, τσαμπα γραφω γιατι στου κουφου την πορτα οσο θελεις βροντα.
Και αυτα δεν ειναι γραμμενα με ειρωνεια ουτε θελω να προκαλεσω κανενα και ελπιζω να μην παρεξηγηθει κανεις.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences