Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 07, 2024, 12:59:15 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μισθός 250 έως 300 ευρώ  (Αναγνώστηκε 18490 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 01:22:12 μμ »

Na σας κάνω εγω μια ερώτηση και όποιος θέλει απαντάει, αλλα αν απαντησει να ειναι ειλικρινής.

Αν καποιος παει και φαει 4 βουλευτες π΄χ΄ εξω απο τη βουλη ώντας ανεργος επι 4 χρόνια , οποιους βρει μποροστα του δεν εχει σημασία , σχεδιο δεν θα υπάρχει όταν πεινάς, εσεις θα τον αποκαλέσετε?

Ηρωα ?

Φονιά?

Και ο καθενας ας πάρει και την ευθύνη της επιλογής του.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 01:23:58 μμ »

Σε ορισμενα συμφωνω σε αλλα παλι οχι......αγορα ακινητων και αυτοκινητων εχει πιασει πατο δεν κουνιεται τιποτα πως θα καψει λοιπον αυτος που τα εχει οταν δεν πωλουνται.......ποσους συνταξιουχους ξερουμε να παιρνουν 1200 ευρω συνταξη και αντε και τα παιρνουν αν δωσουν 600 στον γιο με τα αλλα 600 τι θα πληρωσουν φορους?ΕΝΦΙΑ?λογαριασμους ΔΕΗ-ΟΤΕ-ΕΥΔΑΠ?ασφαλιστρα και τελη κυκλοφοριας?φαρμακα?τροφη?τι?μη τρελλαθουμε κιολας βρε παιδια.........ο ανεργος ψαχνει για δουλεια αλλα δεν βρισκει αν υπαρχουν γνωστες θεσεις εργασιας πεστε μου και σας στελνω γνωστους μου αυριο για δουλεια.....7 πρωι με 5 απογευμα για ελιες εδιναν 10 ευρω με φαγητο δικο σου.....ποιος απο σας θα πηγαινε να δουλεψει?
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 01:26:36 μμ »

Na σας κάνω εγω μια ερώτηση και όποιος θέλει απαντάει, αλλα αν απαντησει να ειναι ειλικρινής.

Αν καποιος παει και φαει 4 βουλευτες π΄χ΄ εξω απο τη βουλη ώντας ανεργος επι 4 χρόνια , οποιους βρει μποροστα του δεν εχει σημασία , σχεδιο δεν θα υπάρχει όταν πεινάς, εσεις θα τον αποκαλέσετε?

Ηρωα ?

Φονιά?

Και ο καθενας ας πάρει και την ευθύνη της επιλογής του.

μακέλεμα  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός...έχεις ξεφύγει...
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 01:32:28 μμ »

Na σας κάνω εγω μια ερώτηση και όποιος θέλει απαντάει, αλλα αν απαντησει να ειναι ειλικρινής.

Αν καποιος παει και φαει 4 βουλευτες π΄χ΄ εξω απο τη βουλη ώντας ανεργος επι 4 χρόνια , οποιους βρει μποροστα του δεν εχει σημασία , σχεδιο δεν θα υπάρχει όταν πεινάς, εσεις θα τον αποκαλέσετε?
Ηρωα ?
Φονιά?
Και ο καθενας ας πάρει και την ευθύνη της επιλογής του.
Έχεις ξεφύγει ...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 01:39:30 μμ »

Na σας κάνω εγω μια ερώτηση και όποιος θέλει απαντάει, αλλα αν απαντησει να ειναι ειλικρινής.

Αν καποιος παει και φαει 4 βουλευτες π΄χ΄ εξω απο τη βουλη ώντας ανεργος επι 4 χρόνια , οποιους βρει μποροστα του δεν εχει σημασία , σχεδιο δεν θα υπάρχει όταν πεινάς, εσεις θα τον αποκαλέσετε?

Ηρωα ?

Φονιά?

Και ο καθενας ας πάρει και την ευθύνη της επιλογής του.

μόνο 4; 300 είναι!
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 01:43:56 μμ »

χεχεχεχε.

Μην υπεκφεύγετε... απαντάτε σας παρακαλω, αν δεν εχετε το θάρρος της γνώμης σας να ορθώσετε ανάστημα σε ενα φόρουμ απλά λέγοντας τη γνωμη σας, περιμένετε να ορθώσετε ανάστημα στην πραγματικότητα?
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 01:47:24 μμ »

Βασίλη ήρωα μόνο αυτόν που θα φας μπορεί να κάνεις. Εσύ θα καταντήσεις γραφικός δίπλα στον Κουφοντίνα και τον Ξηρό να στέλνεις επιστολές, να δίνεις συνεντεύξεις στον Μάκη και να παίζεις φάπες στο προαύλιο...η επανάσταση  θέλει χρόνο και ζύμωση...και θα έρθει η ώρα, νομοτελειακά, αιτιατά όχι τελεολογικά.... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 02:16:41 μμ »

Na σας κάνω εγω μια ερώτηση και όποιος θέλει απαντάει, αλλα αν απαντησει να ειναι ειλικρινής.

Αν καποιος παει και φαει 4 βουλευτες π΄χ΄ εξω απο τη βουλη ώντας ανεργος επι 4 χρόνια , οποιους βρει μποροστα του δεν εχει σημασία , σχεδιο δεν θα υπάρχει όταν πεινάς, εσεις θα τον αποκαλέσετε?

-Ισοβίτη, τετράκις.
Καταγράφηκε
vagos789
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 225


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 02:24:12 μμ »

Na σας κάνω εγω μια ερώτηση και όποιος θέλει απαντάει, αλλα αν απαντησει να ειναι ειλικρινής.

Αν καποιος παει και φαει 4 βουλευτες π΄χ΄ εξω απο τη βουλη ώντας ανεργος επι 4 χρόνια , οποιους βρει μποροστα του δεν εχει σημασία , σχεδιο δεν θα υπάρχει όταν πεινάς, εσεις θα τον αποκαλέσετε?

Ηρωα ?

Φονιά?


Απελπισμενο

Αλλα ας το δουμε λιγο απομακρυσμενα:
Εγω δεν εχω δουλεια-λεφτα..συμπερασμα...φταιει ο βουλευτης;
Βολικο και ισως εν μερει αληθινο αλλα κυριως βολικο γιατι συγκεντρωνουμε και προσωποποιούμε τα προβληματα μας σε ενα μονο προσωπο με μοναδικο κριτηριο την ιδιοτητα του και το οτι βρεθηκε μπροστα μας την Χ ωρα
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 02:25:34 μμ »

Εγω θα τον έλεγα ΦΟΝΙΑ!!

Οποιος θελει να εξολοθρευσει και τους 300 ας το κανει στην καλπη.......
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
vagos789
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 225


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 02:27:44 μμ »

Σε ορισμενα συμφωνω σε αλλα παλι οχι......αγορα ακινητων και αυτοκινητων εχει πιασει πατο δεν κουνιεται τιποτα πως θα καψει λοιπον αυτος που τα εχει οταν δεν πωλουνται.......ποσους συνταξιουχους ξερουμε να παιρνουν 1200 ευρω συνταξη και αντε και τα παιρνουν αν δωσουν 600 στον γιο με τα αλλα 600 τι θα πληρωσουν φορους?ΕΝΦΙΑ?λογαριασμους ΔΕΗ-ΟΤΕ-ΕΥΔΑΠ?ασφαλιστρα και τελη κυκλοφοριας?φαρμακα?τροφη?τι?μη τρελλαθουμε κιολας βρε παιδια.........ο ανεργος ψαχνει για δουλεια αλλα δεν βρισκει αν υπαρχουν γνωστες θεσεις εργασιας πεστε μου και σας στελνω γνωστους μου αυριο για δουλεια.....7 πρωι με 5 απογευμα για ελιες εδιναν 10 ευρω με φαγητο δικο σου.....ποιος απο σας θα πηγαινε να δουλεψει?


Η αγορα αυτοκινητων και ακινητων κινειται για οποιον θελει να πουλησει
Για οποιον θελει να βγαλει κερδος,να μεγιστοποιησει τα λεφτα του,να παρει πισω αυτα που εβαλε κτλ,οχι δεν κινειται.

Τις προαλλες εκανα προταση εργασιας σε καποιον με 670Ε+ενσημα για 8ωρη εργασια ανειδικευτου
Τα βρηκε λιγα και την απερριψε.Μπορει να υπηρχαν και 1002 ακομα λογοι αλλα το σιγουρο ειναι οτι πολλοι ανεργοι αναζητουν δουλεια με δικους τους ορους,οπως ακριβως και πολλοι πωλητες αναζητουν πωληση με δικους τους ορους.

Ομως ειμαστε σε buyers market....
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 02:29:46 μμ »

Εγω θα τον έλεγα ΦΟΝΙΑ!!

Οποιος θελει να εξολοθρευσει και τους 300 ας το κανει στην καλπη.......

Μπραβο Γιάννη!!!!!   Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού ;)Αυτή ήταν η σωστή απάντηση!!!  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Ειλικρινά Μπράβο, και εγω αυτή την απάντηση θα έδινα.

Αρα καταλήγουμε στο καλά να παθουμε και ας μην κλαιγομαστε. Ας ρουφήξουμε όλοι μας το αβγουλάκι γτ εμεις οι Ελληνες τους ψηφίζουμε.....
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 02:43:06 μμ »

Ποια κάλπη να βγάλουμε άλλους 300 να κομιζόσουν και αυτοι, λειτούργημα δεν λεν ότι κάνουν να πάνε με 1000 μισθό να μην έχουν γραφεία για τα ρουσφέτια να πηγαίνουν το πρωί και να φεύγουν 4 ώρα να μην έχουν επιστημονικούς συνεργάτες δημόσιους υπαλλήλους και αν θέλουν να δουλεύουν  και να μην παίρνουν οι παρατρεχάμενοι 5000 και 10000 χιλιάρικα
Καταγράφηκε
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 03:04:35 μμ »

"Επανάσταση"  δεν ξεσπά για έναν λόγο, δεν υπάρχει εναλλακτική λύση.
Όταν βρεθεί ο ηγέτης να μπεί μπροστά, τότε η επανάσταση θα γίνει αμέσως.

Μια επανάσταση τώρα, θα κουκουλωθεί από όποιον να' ναι, δηλαδή είναι πιο κοντά στην καρέκλα του πρωθυπουργού οι κου#####στές; Τότε θα πάρουν αυτοί την εξουσία, θα βαφτίσουν την επανάσταση λαική και αντικαπιταλιστική και θα μας κάτσουν στο σβέρκο. Ανάλογο πράγμα μπορεί να κάνει ο στρατός, βαφτίζοντάς την εθνική επανάσταση, οι σοσιαλιστές σοσιαλιστική  κλπ.
Τά βαφτίσια θα είναι διαφορετικά, το αποτέλεσμα ίδιο.
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 03:04:42 μμ »

Βασίλη Solferino , και εγώ  "φονία"  θα τον έλεγα διότι με την δολοφονία βουλευτών/υπουργών δεν λύνεται το πρόβλημα της μή παραγωγης πλούτου το οποίο προανέφερα.
   Επίσης:
Η αγορα αυτοκινητων και ακινητων κινειται για οποιον θελει να πουλησει
Για οποιον θελει να βγαλει κερδος,να μεγιστοποιησει τα λεφτα του,να παρει πισω αυτα που εβαλε κτλ,οχι δεν κινειται.
   Τις προαλλες εκανα προταση εργασιας σε καποιον με 670Ε+ενσημα για 8ωρη εργασια ανειδικευτου
Τα βρηκε λιγα και την απερριψε.Μπορει να υπηρχαν και 1002 ακομα λογοι αλλα το σιγουρο ειναι οτι πολλοι ανεργοι αναζητουν δουλεια με δικους τους ορους,οπως ακριβως και πολλοι πωλητες αναζητουν πωληση με δικους τους ορους.
   Ομως ειμαστε σε buyers market....
+1000
Παράθεση
.....7 πρωι με 5 απογευμα για ελιες εδιναν 10 ευρω με φαγητο δικο σου.....
Αυτό ισχύει ή έχει κάποια δόση υπερβολής; Ρωτώ καλοπροαίρετα , διότι δεν γνωρίζω και δυσκολεύομαι να το πιστέψω. Διότι αν ισχύει σημαίνει ότι αυτός που έχει τα ελιόδεντρα είναι διατεθημένος  να αφήσει τις ελιές να σαπίσουν.(Προφανώς έχει και άλλες πηγές εισοδήματος , ενοικιαζόμενα δωμάτια , μαγαζιά τουριστικών ειδων κτλ.)
   Συντάξεις 1200€ υπάρχουν. Και μεγαλύτερες από 1200€ υπάρχουν.   Και συντάξεις χηρείας από διαφορετικό ασφαλιστικό φορέα υπάρχουν. Παίρνει δηλαδή η χήρα περίπου 1200€ δικιά της σύνταξη + την σύνταξη του ανδρός της από άλλο ταμείο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 13, 2014, 03:18:37 μμ από Μιχάλης 80 » Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences